Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Çam Terebentin Yağı kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Merhaba arkadaşlar ben Astrolog Şenay YANGEL uzun zamandır sitenin takipçisiyim fakat yoğunluğumdan dolayı mesaj yazma fırsatım olmadı. Çam terebentini görünce yazmadan edemedim. Bende her bayan gibi saçlarıma çok düşkünüm 1 yaşında dünyalar tatlısı bir kızım var. Doğum sonrası saçlarımda dökülme oldu ve bir çok kişinin önerisi ile çam terebentin şampuan ve esansını aldım 3 aydır kullanıyorum ve şu anda saçlarımda inanılmaz dökülme ve kuruluk söz konusu. Saç köklerini öldürüyor aşırı dökülme üzerine konusunda profosyonel rus bir kozmetik firması sahibi arkadaşıma durumu anlattım ve terebentinin rusyada kesinlikle saç için kullanılmadığını sadecevücut için masaj yağı olarak kullanıldığını saç köklerini öldürdüğünü öğrendim ben bu konuda mağdur olduğum içinde sizleri uyarıp bilgilendirmek istedim. Her duyduğunuzu benim gibi iyice araştırmadan kullanmayın. Hepinizin Yıldızı ve Şansı Bol Olsun...

slm arkadaşlar.
lise son sınıfım. şurda okula gideceğim yarım dönem. hoca saçımdaki balyaja taktı. saçlarım açık kumral güneşte açılınca sarımsı olan cinsten komple koyu kumrala boyatmak yemediğinden gittim kestirdim. şimdide uzasın istiyorum. arkadaşım bir kaç sene önce kullanmış çam terebentini erkek gibi kestirdiği saçları 3 ayda omuz hizasına gelmiş. dün bende aldım 600ml şampuana ne kadar döküceğimi bilemedim. 200ml bir kapak denmiş ama kapağı asimetrik bunun :KK70: içe doğru bombeli :KK70: bende 200ml ye 1 çay kaşığı yağ biçtim. 3 çay kaşığı koydum ama pek bi sulanma falan olmadı şampuanda. az mı koydum ki eklesem mi biraz daha.
bu arada ilk yıkamaya göre bende de az kaşıntı oldu ama saçlarım parlak hacimli duruyo. hoşuma gitmedi değil :-)

slm arkadaşlar.
lise son sınıfım. şurda okula gideceğim yarım dönem. hoca saçımdaki balyaja taktı. saçlarım açık kumral güneşte açılınca sarımsı olan cinsten komple koyu kumrala boyatmak yemediğinden gittim kestirdim. şimdide uzasın istiyorum. arkadaşım bir kaç sene önce kullanmış çam terebentini erkek gibi kestirdiği saçları 3 ayda omuz hizasına gelmiş. dün bende aldım 600ml şampuana ne kadar döküceğimi bilemedim. 200ml bir kapak denmiş ama kapağı asimetrik bunun :KK70: içe doğru bombeli :KK70: bende 200ml ye 1 çay kaşığı yağ biçtim. 3 çay kaşığı koydum ama pek bi sulanma falan olmadı şampuanda. az mı koydum ki eklesem mi biraz daha.
bu arada ilk yıkamaya göre bende de az kaşıntı oldu ama saçlarım parlak hacimli duruyo. hoşuma gitmedi değil :-)

600 ml şampuana şişenin 3 te birini döksen olur zaten şampuanı suladıracaktır biraz.

Merhaba arkadaşlar ben Astrolog Şenay YANGEL uzun zamandır sitenin takipçisiyim fakat yoğunluğumdan dolayı mesaj yazma fırsatım olmadı. Çam terebentini görünce yazmadan edemedim. Bende her bayan gibi saçlarıma çok düşkünüm 1 yaşında dünyalar tatlısı bir kızım var. Doğum sonrası saçlarımda dökülme oldu ve bir çok kişinin önerisi ile çam terebentin şampuan ve esansını aldım 3 aydır kullanıyorum ve şu anda saçlarımda inanılmaz dökülme ve kuruluk söz konusu. Saç köklerini öldürüyor aşırı dökülme üzerine konusunda profosyonel rus bir kozmetik firması sahibi arkadaşıma durumu anlattım ve terebentinin rusyada kesinlikle saç için kullanılmadığını sadecevücut için masaj yağı olarak kullanıldığını saç köklerini öldürdüğünü öğrendim ben bu konuda mağdur olduğum içinde sizleri uyarıp bilgilendirmek istedim. Her duyduğunuzu benim gibi iyice araştırmadan kullanmayın. Hepinizin Yıldızı ve Şansı Bol Olsun...

inanmıyroum acaba benimde o yüzden mi çoğaldı dökülmelerim.. Zaten dökülüyordu saçlarım şimdi inanılmaz çok dökülüyor bende daha fazla kullanıyroum terebentin i dr a da gittim zaten başka şeylere bugün başlıcam ama çam terebentin den olacağını hiç düşünmemiştim deli gibi saçlarım dipler kasınıyo artık yara yaptım derijmi

valla bu çambertini bende şampuanıma kullandım,ayrı şekilde yağlarla karıştırıp maske yaptım ama saçlarım kuruydu dahada çok kuruttu.bence saçı kuru ve yıpranmış olanlar kullanmasın.ben denedim pişman oldum...benden söylemesi

saçının kurumasın nedeni yağı çıkartmak için kullandığın şampuan miktarı. ben direk sabunla yıkayıp sonra sampuan kullanıyorum... hem menekşe yağı çok iyi geliyor direk kuru saça sür .. çok güzel kokuyor. hemde uçucu hemen deri emiyor zaten. parlak ve sağlıklı saçlara sahibim :))

aslında bende de dökülme fazlalaştı :KK43:(. ama sade yıkanırken ve kirliyken dökülüyor artık... hem mevsimsel diye düşünüyorum..
saç köklerini öldürüyorsa biz bunu başka bölgeşlere uygulayalım .. tüylenme azalır :)))

Son düzenleme:
benimde saçlarım ince telli az ve cansz :KK43: okudum burdaki bazı yorumları ama kullanmalıyım şimdi kullanmamalıyım herkeste farklı etki gördü off çok karışık bi an önce sa dökülmem azalsın istiyorum :KK43:(

yorumların büyük bi kısmını okuduktan sonra şampuanıma çam terebendi ve badem yağı koymayı düşündüm kzlar . ama evimde badem yağı vardı sadece onu biraz şampuanıma döktüm çalkalayıp kullandım ilk gün olmasına rağmen saçlarım ne kabardı ne tararken fazla döküldü:eek: hem saç kiremi sürmüş gibi harika oldu :nazar: ama tabi çam terebendi de alıp onuda ilaave etmek istiyorum :hulya:

arkadaşlar çam terebentinin kokusu benim hoşuma gidiyor.evde yerleri silerken temizlik kovasına çok az damlatıp yerleri siliyorum hem pırıl pırıl yapıyor hemde evde hoş koku oluyor.ben çam terebentini susam yağıyla birlikte şampuana damlattım işe yaradı.tavsiye ederim

yağları şampuana koymak saçları yağlandırmaz mı ve saç derisinin temizlenmesine engel olmaz mı? bana şahsen şampuana yağ koymak mantıksız geliyor.

ben çam terebentini şampuanıma karştırarark kullandım kokusu hoşuma gitmedi bence tek başına bi işe yaramıyor :KK43:

merhaba arkadaşlar ben astrolog şenay yangel uzun zamandır sitenin takipçisiyim fakat yoğunluğumdan dolayı mesaj yazma fırsatım olmadı. çam terebentini görünce yazmadan edemedim. Bende her bayan gibi saçlarıma çok düşkünüm 1 yaşında dünyalar tatlısı bir kızım var. Doğum sonrası saçlarımda dökülme oldu ve bir çok kişinin önerisi ile çam terebentin şampuan ve esansını aldım 3 aydır kullanıyorum ve şu anda saçlarımda inanılmaz dökülme ve kuruluk söz konusu. Saç köklerini öldürüyor aşırı dökülme üzerine konusunda profosyonel rus bir kozmetik firması sahibi arkadaşıma durumu anlattım ve terebentinin rusyada kesinlikle saç için kullanılmadığını sadecevücut için masaj yağı olarak kullanıldığını saç köklerini öldürdüğünü öğrendim ben bu konuda mağdur olduğum içinde sizleri uyarıp bilgilendirmek istedim. Her duyduğunuzu benim gibi iyice araştırmadan kullanmayın. Hepinizin yıldızı ve şansı bol olsun...

arkadaşlar şenay hanıma katılıyorum. Bende saçlarım daha gürleşsin diye kullandım, şampuana karıştırıp kullandım bir süre. Kullanmaz olsaydım, şimdi saçlarım tutam tutam dökülüyor. Doktora gidicem. Işin kötü tarafı kızımada çam terebentinli şampuan kullandım, 6 yaşındaki minik kızımında saçları dökülüyor:KK43:((((((((
ilk başlarda hiç anlamıyorsunuz, çünü bende ilk başlarda dökülme olmadı. çam terebentinden uzak durmanızı tavsiye ederim

bende ilk başta badem yağı koydum şampuanıma sadece ipeklik verdi sonra çam terebentinde ilave ettim 2.kullanşım oldu .birde bugn ceviz suyuyla son durulamamı yaptım bakalım sonuç ne olacak 3 hafta kullanıcam sonucunu paylaşırım kızlar hoşça ve sevgiyle kalın :KK71:

Herkes memnun kalmış, astrolog bayan da tam tersine döktüğünü söylüyor. Sonuçta bu madde bitkisel bir yağ değil mi, neden döksün ki. Ben de yeni karıştırdım şampuanıma. Biraz kafam karıştı ama kullanmaya devam edeceğim. Doktor Maranki de çam terebentin yağının faydalı olduğunu savunuyor. Belki bazı insanların saçlarının dökülme sebebi başkadır. Maranki, çam ağacının iğneli gür yapraklarının, saçlarımızın bir simgesi olduğunu, ağacın güçlü gür yaprakları gibi saçlarımızı da güçlendirdiğini söylüyor. Nasıl cevizin şekli beynimize benziyorsa, aynı zamanda beyine de faydalı olması gibi.

Son düzenleme:
arkadaşım ben o kadar çok şey kullandım ki terebentin dahil... artık kullanmıom herşey moral ve stress kaynaklı çünkü üzülmeyin nolur

ya ayrı bi kutuya çam t. koyup 1. aşamada onu sürmeniz sonrada normal bi şampuanla 2. defa yapmanız lazım yoksa yaglanır sacta kalır zararlı..ama sacı kurutuyo bu melet..

kızlarr çam terebentini saçı kuru olanlar kullanmasın bence,çünkü gerçekten saçı kurutuyor.benim saçlarım çok yağlandığı için aktardan aldığım blue ocean çam terebentinli şampuan kullanıyorum.saç diplerimdeki yağlanmayı geciktiriyor ama uçlarıda kurutuyor oyuzden uclara badem yağı suruyorum haftada 2 kere.saç çıkardığınıda söyleyebilirim faydası oldugu kesin.

kızlar saç uzatıyomu çam terebentin bide kazık bgibi yapıyo diyolar bi doğruluğu var mı

Çam terebentin yağından bir ölçek şampuanıma karıştırdım.Çünkü saçlarım çok dökülmeye başladı.Her yıkanışımda bir avuç dolusu saç çıkıyor.Bu beni çok çok üzüyor.Bir aydır terebentinli şampuanımı kullanıyorum fakat dökülmesine engel olamadı.Herkes mevsim değişikliğindendir diyor ama eğer biraz daha devam ederse dermatoloğa gideceğim.:2:

X