Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Çam Terebentin Yağı kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Ben geçen sene bu zamanlarda şampuanıma katmıştım. Saçlarım daha az dökülmüştü ve çabuk uzamıştı. Belki de kişi üstündeki faydaları farklıdır. :KK76:

arkadaşlar
ben de çam terebentin yağı kullaniyorum gerçekten faydasını gördüm ne kadar çok uzadı bilmiyorum ama fark anlaşılıyor.
uzun saçı çok seviyorum benim saçlarım dalgalı bende düz saçı seviyorum sürekli düzleştir düzleştir dur uzayana kadar yıpranıyo saçlar ve kestirmek zorunda kalıyorsun :44:
bende saç uzatmak için sinemakiyi denedim ama faydasını göremedim .
akrbam bana çam terebentin+susam yağını önerdi memnunum :nazar:
nasıl kullandğmıda yaziorum
Şimdi Şampuan olarak değişiyormu yağın etkisi bilmiyorum ben bioblas ile kullaniyorum
Bioblas 300 ml.
çam terebentin 50 ml.
susam yağı 20 ml.
yağları içinde dökmeden önce bioblasın 4'de 1'ini boş bi kaba döküyorum .
Çam Terebentinin ve susam yağının yarısını şampuana boşaltıp çalkaliyorum (iyice hepsi birbirine karışsın) kullanıma hazır oluyor .
saçları ilk önce iyice bi ıslatiosun, uclarını sıkıyosun ,çam terebentin karışımlı şampuandan biraz eline döküyosun ve diplere 5 dkk boyunca masaj ile yediriyosun.5 dakika oldu mu? tamam. güzelce saçlarını duruluyosun.sonradan normal şampuan ile yıkıosun ve en sonunda (isteğe bağlı) saç kremi geliyor . ben haftada bunu 3 kez uyguluyorum .Ha saçlarda koku fln rahat olun olmuyo :KK34:
Haaa şuda var hemen uzamaz yani 1 haftada sonuç almayı beklemeyin sürekli olarak başka birşey katmadan sdece bu bakımı yapacaksanız yapın yoksa ayriyeten yaptığınız bakımlar birbirinin etkilerini yok edebilir .fazla kafayada takmicaksn kafaya takarsan = stress = saç dökülür sonradanda aaaa bu uygulama saç döküyor saçmalmayın yahu:KK1: dökülüyosa çok düşümekten size düşen yapiosanız bu uygulamayı yapın gerisini düşünmeyin saçları kendi haline bırakın birde sağlıklı beslenmek önemli tabi sağlıklı beslenin.Saç dökülmesini azaltiyor emin olun.

Bu arada nisan yağmurundan da faydalanın her yağmurdan faydalanında, nisan yağmuru dha etkili :KK1: sizlerdede işe yaraması dileğiyle :KK66:

Son düzenleme:
ben bioblas şampuan kullanıyordum fazla faydasını görmemiştim ne zaman ki şampuana terebentin koydum inanın gerçekten fark etti ... hem ben fazla da koymuyorum merak eden olabilir diye tarifi yazıyorum ...
200 mm bi şampuana bir kapak çam terebentini bir kapak da tatlı badem yağı koyuyorum... saçlarımı bu şampuanla yıkıyorum üstüne başka şampuan sürmüyorum zaten fark ettiyseniz yağı az koyuyorum ben ... hadi kolay gelsin bebişler :KK54:

Kızlar şu sıralar çam terebentin kullanan var mı?
Bi kaç sorum olucak.:26:

Annem çam terebentini we yarım olgunla$mı$ avokadoyu karı$tırıp kullanıyor.
Çok da memnun.:KK37:

Kızlar normalde benim alerjik bir bünyem yoktur ama bu çam terebentin bana alerji yapmıştı yıllar önce, şampuana bi kaç damla koy demişti aktar sonra kızamık gibi oldum iğnelerle kremlerle düzeldim haberiniz olsun ..

Önce deneyin alerji felan yapıyormu diye benden tavsiye öptüm herkesi :)

Peki canım faydasını gördün mü?
Bana etkilerini yazar mısın?:26:

evet canım ben çok faydasını gördüm zaten o yüzden 1 yıldır kullanıyorum ya :KK34: benim saçım aşırı dökülüyordu inanamazsın yani o dökülen saça 100 tel falan vardı herhalde o kadar çok yani sonra şampuanıma çam terebentini döktüm şuan yani en fazla 10 tel dökülüyordur ... bende alerji yapmadı ... ayrıca ben damla ile koymuyorum direk 1 kapak çam terebentini bir kapak da badem yağı döküyorum ... işte öyle bebiş :KK34:

evet canım ben çok faydasını gördüm zaten o yüzden 1 yıldır kullanıyorum ya :KK34: benim saçım aşırı dökülüyordu inanamazsın yani o dökülen saça 100 tel falan vardı herhalde o kadar çok yani sonra şampuanıma çam terebentini döktüm şuan yani en fazla 10 tel dökülüyordur ... bende alerji yapmadı ... ayrıca ben damla ile koymuyorum direk 1 kapak çam terebentini bir kapak da badem yağı döküyorum ... işte öyle bebiş :KK34:

Bende 1 kapaktan fazla koydum valla hayatım :KK66:
Umarım saçım hızlı uzar.
Sende uzamaya etkisi oldu mu?

Bende 1 kapaktan fazla koydum valla hayatım :KK66:
Umarım saçım hızlı uzar.
Sende uzamaya etkisi oldu mu?

canımcım bende çam terebentinin uzamaya pek bi etkisi olmadı ama saçın çabuk uzasın istiyorsan kesinlikle yılan yağı diyorum ... biliyorum yılan yağı kulağa iğrenç geliyo ama iğrenç bi şey değil tıpkı çam terebentinini aldığın gibi onu da aynen cam kutuda alıyorsun ve aktarlarda var canım ... bence kesinlikle dene o benim saçımı ayıptır söylemesi hayvan gibi uzatmıştı :KK1:

canımcım bende çam terebentinin uzamaya pek bi etkisi olmadı ama saçın çabuk uzasın istiyorsan kesinlikle yılan yağı diyorum ... biliyorum yılan yağı kulağa iğrenç geliyo ama iğrenç bi şey değil tıpkı çam terebentinini aldığın gibi onu da aynen cam kutuda alıyorsun ve aktarlarda var canım ... bence kesinlikle dene o benim saçımı ayıptır söylemesi hayvan gibi uzatmıştı :KK1:

Ne kadardı canım?
Valla bana yeni kullanmama rağmen etkisi oldu çam terebentinin biraz uzadı.

kokusu çokta kötü değil sarımsaktan bin kat daha iyi :) keskin çam kokusu ne var yağni egzoz kokusunu bütün gün saçınızda barındırıyorsunuz ne olacak mis gibi orman kokusu :):) hiperdoğallık :KK70:

merhaba ben bu çam terebntinini aldım ama bende yağı değil esansı yazıyor bir farlılık olurmu.bide bunu nasıl kullanıcaz sadce şampuanın içine 1 kapak koyarakmı yoksa içine başka yağlarda giriyormu cevaplarınız için şimdiden teşşekürler

X