Çamaşır lekeleri...

mrc-ymn

Üç Prensin Tek Prensesi S-M-Y
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2015
1.347
1.235
34
Merhaba güzel bayanlar
Benim bir derdim var
Yaklaşık 1 ay önce beyaz çamaşırları makineye attım bir çıkardım gömleklerim koltuk altı oğlumun iç çamaşırı birkaç parça eşya kahverengi tonunda lekelenmiş tekrar yıkadım gene aynı gömleği çamaşır suyuna batırdım gene aynı sonuçta çamaşırları attık
Sularda sürekli gelip gidiyordu pis aktı herhalde falan dedik
Neyse geçtiğimiz günlerde gene aynı eşimin beyaz badisi koltuk altı lekeli ve önü çıkmadı gene attık
En son dün gece yeni aldığım 2 beyaz gömlek eşimin 3 beyaz gömleği koltuk altları leke içinde
Çamaşır yıkamaya korkar oldum
Sebebini anlayamıyoruz
Makineden mi, roll on dan mı kafayı yemek üzereyim sürekli bişiler atıyorum
Dün gecekileri atmadım bu gece kaynatıcam
Başınıza böyle bişi geldi mi
Yada Sebebi hakkında fikriniz varmı
Şimdiden teşekkür ederim...

Çamaşır makinesiyle mi alakalı lekelenme yoksa koltuk altı kısmı yani terleyen kısmın mı lekesini çıkarmıyor ?

Hep koltuk altlariysa roll on dandir ama cocugun kiyafetleride olmus diyorsunuz.
Makinede bisey kayisi eskidiginde mavi leke verir makineler ama kahverengi lekeyi duymamistim.

Roll ondan kaynakli.
Beyazlari kacta ve kac dk yikiyorsunuz.
Ayrica gunluk kirlilermi bikac gun ust ustte giyiyormusunuz.

Merhaba güzel bayanlar
Benim bir derdim var
Yaklaşık 1 ay önce beyaz çamaşırları makineye attım bir çıkardım gömleklerim koltuk altı oğlumun iç çamaşırı birkaç parça eşya kahverengi tonunda lekelenmiş tekrar yıkadım gene aynı gömleği çamaşır suyuna batırdım gene aynı sonuçta çamaşırları attık
Neyse geçtiğimiz günlerde gene aynı eşimin beyaz badisi koltuk altı lekeli ve önü çıkmadı gene attık
En son dün gece yeni aldığım 2 beyaz gömlek eşimin 3 beyaz gömleği koltuk altları leke içinde
Sebebini anlayamıyoruz

''Makineden mi, roll on dan mı kafayı yemek üzereyim sürekli bişiler atıyorum''

diye sormuşsunuz ve kesinlikle roll on dan diyorum,onları atmadan önce ben sıvı bulaşık detarjanı ile elimle çitileyip öyle makinaya atıyorum.Yoksa leke kalıyor ...

sadece koltuk altları ise makineden değildir diycem ama yıllardır roll on kullanırım böyle bişeyle karşılaşmadım. ne kullanıyosunuz ki böyle yıkanınca leke bırakıyor. başka bişey kullanmayı deneyin.

Merhaba güzel bayanlar
Benim bir derdim var
Sebebini anlayamıyoruz
ben kesinlikle roll on dan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.evet roll on sarı lekelenmeler

belki bırakabilir ama kahverengi bırakmaz.bir de sadece koltuk altlarında değil sanırım lekeler.
bence servis çağırın.yazık kaç tane kıyafet atılmış.
yıllardır roll on kullanırım hiç başıma gelmedi.

**düzeltme yapıorum genelde koltuk altları hep lekeleniyormuş.konunuzu tekrar okudum :))
o zaman roll on da n olma ihtimali çok yüksek.
kullandığınız markayı değiştirin bence.
benim hiç başıma gelmedi

Oğlunuzun iççamaşırında olmasa rollondan derdim ama ondan değil.

Yumuşagıcıyla deterjan karışmış birbirine ozaman öyle lekeler oluyo.

Deterjan haznesini çıkartıp güzelce yıkayın 1 şişede sirke alın uzun programda makineyi boş olarak sadece sirkeyle çalıştırın 90 derecede temizlecektir içide.

Arkadaşlar toplu cevap yazayım
Yıllardır roll on kullanıyorum son 1 aydır bu sorun var
Roll on lekesi çamaşırı atarken kontrol ediyorum yok
Bi çıkartıyorum leke

Oğlunuzun iççamaşırında olmasa rollondan derdim ama ondan değil.

Yumuşagıcıyla deterjan karışmış birbirine ozaman öyle lekeler oluyo.

Deterjan haznesini çıkartıp güzelce yıkayın 1 şişede sirke alın uzun programda makineyi boş olarak sadece sirkeyle çalıştırın 90 derecede temizlecektir içide.
Deterjan ve yumuşatıcıyı bir iki kez aynı göze koydum ondan mı oldu ki

sadece koltuk altları ise makineden değildir diycem ama yıllardır roll on kullanırım böyle bişeyle karşılaşmadım. ne kullanıyosunuz ki böyle yıkanınca leke bırakıyor. başka bişey kullanmayı deneyin.
Hep aynı deterjan ve yumuşatıcı kullanırım

Ama dün gece yumuşatıcı koymadan yıkadım
Bilerek neden leke yapıyor diye deneme yanılma yapıyoruz
Sonra eşimimn akletini kısa programa attık lekesiz çıktı
Sonra başka akletine roll on sürüp attık oda lekesiz çıktı

Deterjan ve yumuşatıcıyı bir iki kez aynı göze koydum ondan mı oldu ki

Aynen öyle .

Benimde olmuştu niye niye çıldırdım servisi çağırdım suya baktılar içine baktılar . Ölçüm yaptılar hiç problem yok deterjan haznesini açınca sordu yumuşatıcıyla deterjan karıştı mı birbirine diye bikere yanlışlıkla deterjan yumuşatıcı gözüne döküldü üstünede döktüm yuöuşatıcıyo ondan sonra olmuştu zaten.
Kıyafetlerdeki lekeyi gösterince sirke tek çözüm dedi öylede oldu.

Aynen öyle .

Benimde olmuştu niye niye çıldırdım servisi çağırdım suya baktılar içine baktılar . Ölçüm yaptılar hiç problem yok deterjan haznesini açınca sordu yumuşatıcıyla deterjan karıştı mı birbirine diye bikere yanlışlıkla deterjan yumuşatıcı gözüne döküldü üstünede döktüm yuöuşatıcıyo ondan sonra olmuştu zaten.
Kıyafetlerdeki lekeyi gösterince sirke tek çözüm dedi öylede oldu.
Ya şimdi benim makinemin yumuşatıcı gözü bir iki kez çekemedi yumaşatıcıyı bende ara ara aynı göze koydum hatta çoğunlukla
Ama son üç oldu oluyor
Ve hepsinin koltuk altı
İlkinde oğlumun iç çamaşırı resmen kapkara oldu

Deterjan bolumune karbonat koyup oyle yikayin bir de beyazlari

Muhtemelen makinanız kireçlenmiş, makina su aldıkça kireçin pisligi beyazlarda belirgin oluyordur.Calgon kullanmıyorsanız kullanın,geçmesse makinanın parçalarında paslanmada olabilir, servis çagırın yada degiştirin.Bazı arkadaşlar çamaşır suyu, domestos döküyorum demiş bunlar saglıga zararlı kimyasallar vücut onları emiyor, hanımlar vazgeçin sirke ve karbonatla bütün lekeleri yok edersiniz.

X