Çamaşırlardaki toz ya da tozumsu şey!

feliscatus

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2020
1.320
4.379
44
Merhaba güzel insanlar 🌞 konum lütfen taşınmasın çünkü iki allerjik bünyeli insan için bu durum bir kabus halini almaya başladı.

Sıvı deterjan kullanıyorum ve kurutma makinem yok baştan belirtiyim. Çamaşırlarımdan silkeledikçe toz çıkıyor, bitmiyor da sabaha kadar silksem çıkar😒 neden oluyor bilmiyorum size de oldu mu çözüm buldunuz mu? Ağzım yüzüm toz içinde kaldı yine 😞 boğazıma girip yapışıyor sanki tozlar. Kurutma bu işi çözer mi? Kir, kedi tüyü vs değil çamaşırlardan toz çıkıyor yani anlatabildim inşallah. Tozlu bir şeyi silkelersiniz gibi. Makinem motor arızası yaptığında servis gelip bakmış ve çok temiz kullandığımı söylemişti yani makinede bir sorun olduğunu sanmıyorum. Ama bilemiyorum da acaba değişim zamanı mı geldi ya da kurutma bu işi çözer mi? Bilgisi olan kadınların dönüşünü bekliyorum 🥹

Merhaba güzel insanlar 🌞 konum lütfen taşınmasın çünkü iki allerjik bünyeli insan için bu durum bir kabus halini almaya başladı.

Sıvı deterjan kullanıyorum ve kurutma makinem yok baştan belirtiyim. Çamaşırlarımdan silkeledikçe toz çıkıyor, bitmiyor da sabaha kadar silksem çıkar😒 neden oluyor bilmiyorum size de oldu mu çözüm buldunuz mu? Ağzım yüzüm toz içinde kaldı yine 😞 boğazıma girip yapışıyor sanki tozlar. Kurutma bu işi çözer mi? Kir, kedi tüyü vs değil çamaşırlardan toz çıkıyor yani anlatabildim inşallah. Tozlu bir şeyi silkelersiniz gibi. Makinem motor arızası yaptığında servis gelip bakmış ve çok temiz kullandığımı söylemişti yani makinede bir sorun olduğunu sanmıyorum. Ama bilemiyorum da acaba değişim zamanı mı geldi ya da kurutma bu işi çözer mi? Bilgisi olan kadınların dönüşünü bekliyorum 🥹
Kurutma makinesi işinizi çözer.

Kesinlikle çözüyor.

Kurutma makinesi kullananlar toz konusunda çok memnunlar. Hele de alerjik bir yapıya sahipmişsiniz kurutma makinesi size ilaç gibi gelecektir.

imkanınız varsa kaliteli bir kurutma makinesi alıyorsunuz. Bütün sorununuz çözülüyor bizim kedimiz olduğu için aldık ve çook çoook memnunuz . Ne toz ne tüy ne kıyafetlerde çekme oluyor

Sularınız kireçliyse ve kireç çözücü kullanmıyorsanız ondan da olabilir.

Kurutma makinesi ve ilaveten kıyafetlerin içlerinde yapışık yıkama, beden talimatlı etiketler var ya onları da kesmek tozu, lekeyi önlermiş. Çünkü çamaşırlar o etiketlerle yıkandıkça kıyafete tozu lekeyi yapıştırırmış zamanla etiket aşınınca da beyaz lekelere sebep olurmuş. Çamaşır makinesi teknik servisi yapan birinden dinlemiştim youtube da.

Kurutma makinesi ve filtrelemesi çok iyi olan bir süpürge evdeki toz problemini kesinlikle çözecektir. Giriş, bodrum, bahçe kat gibi alçak katlarda ve cadde üzerinde oturanlar ise ekstradan pencerelerine sineklik de yaptırırsa eve toz girişi büyük ölçüde engellenmiş olur.

Kurutma makinesi ve filtrelemesi çok iyi olan bir süpürge evdeki toz problemini kesinlikle çözecektir. Giriş, bodrum, bahçe kat gibi alçak katlarda ve cadde üzerinde oturanlar ise ekstradan pencerelerine sineklik de yaptırırsa eve toz girişi büyük ölçüde engellenmiş olur.

Bir robot, bir dikey bir de çok iyi çeken elektrik süpürgemiz var kediler olduğundan sineklik de var. Sanırım bu giysideki toz işi kurutma ile çözülecek.

Açık balkonda silkeleye silkeleye kurutamadığımız için o toz maalesef oluyor. Çamaşır makinenizi boş olarak yüksek derecede deterjansız sadece sirkeyle çalıştırın temizlenmesi için. İçini deterjan bölmesini silim. Ara sıra toz deterjan kullanın ve deterjan miktarını azaltın.
Ben kurutma mak. alınca kurtuldum o tozdan

Bazen çocuk cebinde peçete falan unutunca oluyor ve sonraki iki yıkama boyuncada dediğiniz gibi tozumsu şey kalıyor
Ondan olabilir mi

Allah allah yıkanmış çamaşır niye toz çıkartıyor 🤔 katlamak için getirdiğim havlular vardı. Çırptım şimdi, toz çıkarmıyor. Bende balkonda kurutuyorum.

Kızlar madem konusu açıldı beni de bilgilendirin yahu. Benim kurutma makinem ayrı değil çamaşır makinamın özelliği 9 kilo kurutma yapabiliyor
Bir kere çalıştırdım işte bu toz dediğiniz olay o zmm oldu ama çamaşırlarda değil makinenin kapak lastik kısmında katman katman

O günden beride kullanmadım bir daha.
Çamaşır tozunu engelliyor ev tozlanmıyor dediğiniz olay bundan mı yani makine mi tutuyor tozu

Bu arada makineyi bozmayım diye hiç kurutmayı kullanmadım kullanmalı mıyım? Böyle olup devamlı kullanan var mı?

Kesinlikle kurutma makınesı kullanmalısınız.dısarda kuruyan camasır olursa onuda havalandırma programına atıyorum tozlardan arınıyor.
Bazen pecete bıle kalsa hanı doyahlar pecete kalıntısı bemveyaz olurya o bıle gıdıyor

Kesinlikle kurutma makınesı kullanmalısınız.dısarda kuruyan camasır olursa onuda havalandırma programına atıyorum tozlardan arınıyor.
Bazen pecete bıle kalsa hanı doyahlar pecete kalıntısı bemveyaz olurya o bıle gıdıyor
Kesinlikle, ben de battaniyeyi falan kuruyken bi daha atıyorum gün içinde giren tozlar temizlensin diye. Kurutma makinesi çamaşır makinesinden bile büyük icat tozdan nefret edenlere 😅

X