canınız acırken ders çalışabiliyor musunuz?

Başlığa göre yazıyorum canın acımasın öff yarın öbür gün bir güzel bir üzüyorlar o canının acıdığı günlere sinir oluyorsun öff yani otur dersini çalış sit down please

kısa bir süre önce inişli çıkışlı toksik bir ilişkimden ayrıldım. içimde hala bir acaba daha mı uğraşmalıydım sorusu var asla geçmiyor, ama aslında süreç boyunca çok yıprandığımı da biliyorum. kendimi sevdirmeye çalışmış gibi hissediyorum hep. ve daha da kötüsü bu kişinin ayrılık sonrası çirkinleşebileceğini de hissediyorum. biz hep aynı ortamdayız okul dolayısıyla. belki benim hakkımda saçma şeyler söyler kulağıma gelir moralim bozulur, belki başkasıyla sevgili olur..bunları kaldıramam diye ayrılığı kabul edemesem de hep ertelemiştim. şimdi bir yandan sınava da hazırlanıyorum(kpss), ama 2.dönem okul kötü geçecekmiş gibi hissediyorum. çünkü ayrıldığım birini sürekli görmek olsun insanların ayrılmışlar demeleri olsun hep kötü hissettirdi bana. bir de benim ilişkim olduğundan beri hiç arkadaşım olmadı üniversitede(eski arkadaşlarımla aram başka bir sebepten açılmıştı ve zaten ilişkim var diye çok fazla arkadaşa da ihtiyaç duymamıştım) sınıfta tek arkadaşım oydu. şimdi sınıftakiler yanıma gelmeyecekler yine zaten, ben yanlarına gidince de yokmuşum gibi davranacaklar. ayaklarım geri gidiyor resmen. çok çaresiz hissediyorum ağlamaktan bitap düştüm kaç gecedir. keşke okul online olsa... eski arkadaşım dediğim insanlar da okulun 10 kişilik mean girls grubu gibi geziyorlar bu arada. keşke onlarla aram bozulmasaydı diye de üzülüyorum. bir yandan da güya sınava hazırlanacaktım ailem beni dershaneye yazdırdı. acı çekmekten odaklanamıyorum bile. okul bitsin başka bir şey istemiyorum. 4 senem çöp.
Sınıfınız 100 kişilik falansa sandığın kadar çok konuşulmaz ayrılmanız bence. Başta gözün arar bakarsın görürsün üzülürsün falan ama alışırsın zamanla, sınava hazırlanacaksan toksik ilişkini hiç araya sokma bence. Sınav dönemi ilişki konularından ders çalışamazsın. Çevren de dershaneyle biraz olsun değişir belki, hem sınıfta sadece eski arkadaşların yoktur, başka insanlarla tanışıp kaynaşmaya çalış? 10 kişilik arkadaşlık grupları bana hiç sağlıklı gelmiyor, zaten mean girls gibi takılıyorlarsa toksiklerdir de.

Sınıfınız 100 kişilik falansa sandığın kadar çok konuşulmaz ayrılmanız bence. Başta gözün arar bakarsın görürsün üzülürsün falan ama alışırsın zamanla, sınava hazırlanacaksan toksik ilişkini hiç araya sokma bence. Sınav dönemi ilişki konularından ders çalışamazsın. Çevren de dershaneyle biraz olsun değişir belki, hem sınıfta sadece eski arkadaşların yoktur, başka insanlarla tanışıp kaynaşmaya çalış? 10 kişilik arkadaşlık grupları bana hiç sağlıklı gelmiyor, zaten mean girls gibi takılıyorlarsa toksiklerdir de.
aslında şöyle,sınıf kalabalık değil ama böylelikle herkes herkesi tanıyor ve dedikodular çabuk dönüyor. bizim sınıfta da artık kemikleşmiş arkadaşlıklar var benle samimi değil kimse. evet konuşuyoruz vs ama örneğin bir kız whatsapp grubum veya çok yakın arkadaşım yok(ilk iki sene vardı ve bunun eksikliğini de ilişkim bittikten sonra özellikle baya hissetmeye başladım) tek avantajım bizde farklı sınıflardan da ders seçilebiliyor. ben de birkaç sınıfa bölündüm :KK70: dersleri farklı farklı yerlerden alınca ortam değişikliği de oluyor. ama her şey çok oturmuş öyle bir düzen var ki örneğin mezuniyet olduğunda vs. yalnız kalıcam bu çok belli. ilişkimin bitmesinden ziyade bu süreçte yalnız olmak ve ona bağımlı hissetmek vurdu beni bu kadar

aslında şöyle,sınıf kalabalık değil ama böylelikle herkes herkesi tanıyor ve dedikodular çabuk dönüyor. bizim sınıfta da artık kemikleşmiş arkadaşlıklar var benle samimi değil kimse. evet konuşuyoruz vs ama örneğin bir kız whatsapp grubum veya çok yakın arkadaşım yok(ilk iki sene vardı ve bunun eksikliğini de ilişkim bittikten sonra özellikle baya hissetmeye başladım) tek avantajım bizde farklı sınıflardan da ders seçilebiliyor. ben de birkaç sınıfa bölündüm :KK70: dersleri farklı farklı yerlerden alınca ortam değişikliği de oluyor. ama her şey çok oturmuş öyle bir düzen var ki örneğin mezuniyet olduğunda vs. yalnız kalıcam bu çok belli. ilişkimin bitmesinden ziyade bu süreçte yalnız olmak ve ona bağımlı hissetmek vurdu beni bu kadar
Mezun olduktan sonra üniversite arkadaşlıkları ne kadar devam eder bilemiyorum. Herkes kendi şehrine döner veya iş hayatına atılırlar diye düşünüyorum. Bağımlı hissetmen çok normal bence ben de aynı sınıfta olduğum biri için bir yıl acı çektim sonunda her şey bitti gitti herkes kendi hayatlarına döndü. Seviyosa o hayata seni dahil etmek için çabalar zaten. Kopması zor ama koptuğunda daha sağlıklı hissedeceksin emin ol.

bu arada asla ilişkim yüzünden bitmedi arkadaşlığım, bir gruptan yavaş yavaş dışlanıyordum ve hissettiklerimi söyleyince de iyice koptu ilişkimiz hepsi birlikte bana soğuk davrandılar küslük olmadı ama araya çok mesafe girdi. ben de başka bir arkadaşımla samimi oldum o dönem , yani kendimi soyutlamadım aslında ama o arkadaşım sonraki sene okul değiştirdi ve kendi şehrine gitti. derken benim ilişkim başladı ve ben de arkadaşlık arayışına girmedim akışına bıraktım. ilişkim bitince de böyle kaldım , tüm çevrem tüm herkes onunla var oluyordu sanki. şuan eminim ki gidip kafa dağıtabileceğim bir kahve içip olanları anlatabileceğim gerçek bir samimiyet kurabileceğim arkadaşım olsa bu olayı bu kadar dramatize etmezdim. ama okulun bitmesine 3 - 4 ay kalmış sınava da az kalmış zaten oturup ders çalış arkadaş bulamazsın artık diye de düşünüyorum bir yandan. ya da belki bu sene sadece psikolojime odaklanır bana iyi gelecekse sınavı bir sene ertelerim temiz kafayla seneye çalışırım. bilmiyorum ya kafam çok dağınık gerginim

X