Çatlaklar Çatlaklar Önemli TCA Kimyasal Peeling..

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
Kızlar sanırım bu tcadan istediğimiz sonucu alamadık. Benim şuan aklımda fibroderms ve o olmazsa ten renginde medikal dövme var. Fibroderms ilk seans yaptırdım şuan kesin bişey yok kalın çatlaklar aynı ama inceler yok gibi artık bilmiyorum kırmızılıklar geçince anlaşılır. Pahalı bi işlem bu o yüzden şimdiden bişey diyemiyorum kesin çözüm diye ama size tavsiyem tenrengi dövmeyi araştırın isterseniz. İkinci seansı yaptırdıktan sonra size söylerim işe yarayıp yaramadığını bu fibrodermsin

Kızlar sanırım bu tcadan istediğimiz sonucu alamadık. Benim şuan aklımda fibroderms ve o olmazsa ten renginde medikal dövme var. Fibroderms ilk seans yaptırdım şuan kesin bişey yok kalın çatlaklar aynı ama inceler yok gibi artık bilmiyorum kırmızılıklar geçince anlaşılır. Pahalı bi işlem bu o yüzden şimdiden bişey diyemiyorum kesin çözüm diye ama size tavsiyem tenrengi dövmeyi araştırın isterseniz. İkinci seansı yaptırdıktan sonra size söylerim işe yarayıp yaramadığını bu fibrodermsin
Buraya bakarken aklima geldi onu da sorayim dedim 2 seans 2000 lira diyorlar ya tek bolge icin sen nerene yaptırıyosun tek bolge deyince ust bacagi komple yapiyorlar mi ben onu ogrenemedim bi

Benim popoda çok çatlak var ve ön üst bacağımda da bir elimden biraz küçük boyutta bi bölüm var. İkisinin bi bölgeden sayarız dediler. Alt bacaklarımda çok çatlak var ama orayı ikinci bölge olarak kabul ederiz sonra dediler ilk önce cildinde etkisini görelim her ciltte etkisi farklı dediler.

Kesinlikle işe yarıyor zaten başından beri bana çok mantıklı geliyordu çünkü çatlaklar derinin alt katmanında ve ne sürersek sürelim oraya kadar işlemiyor tca hem daha derine iniyor hem de her gün uyguladığımız vitaminleri cilt emiyor baya fark etti hatta şuan gözlerime inanamıyorum ilk seansta %80 ı geçti diyebilirim benim çatlaklarım 8-9 senelik çatlaklar beyaz renk ve çizgi çizgi her yerim bir uzmana görünmüştüm oda en zor diz kapağındakilerin geçmesi kalça çok daha çabuk geçer demişti ben tca yı diz kapağımda denedim ve şuan çok mutluyum bir an önce diğer çatlaklarımda da denemek istiyorum ve 1 ay sonra 2.seansımı yapıcam dizime biraz zaman geçsin cildim toparlasın mutlaka fotoğraf koyacağım herkes görsün çünkü ben yıllardır bu forumu takip ediyorum gerçekten kadın dayanışması budur birbirimizden haberimiz olmasa hiç birimiz deneyemezdik belkide... dikkatli bir şekilde kullanılırsa çatlakları geçiren bir formül :KK73:
Merhaba kurtuldunuz mu

H Harmonican evet soyulma oluyor hatta kabuk bağlıyor 1 hafta 10 günde tamamen deri soyuluyor. Hiç resim çekmedim ama artık resim çekip her ay takibini yapacağım. Yıllardır denemediğim şey kalmadı kabullenmekte istemiyorum o yüzden mücadeleye devam :) krem olarak madecassol, bepanthol, hametan ve e vitaminini karıştırdım onu kullanıyorum. Jojoba yağını deneyeyim diyorum. Bir de kozmetik bir krem sipariş ettim onu deneyeceğim. Deneme tahtasına döndüm resmen.
Medhaba sonuç aldınız mı ?

Arkadaşlar merhaba. Ürünler çok şükür ki geldi.
Aradım içinden çıkan kağıttaki numarayi ve bilgi aldım. Gayet güzel ilgilendiler çok şükür.

1) %30 tca yı önce deneme amaçlı çatlağın birisinin ucuna süreceğim.2 dk sonra yıkayacagim.
2) sonra ise iki çay yahut tatlı kaşığı demişti, e vitamini b5 vitamini, çinko oksit ve madecassol merhemi karıştırıp süreceğim.
3) bu aşamalardan sonra tekrar beni yönlendirecekler bakalım.
Sabah erken saatte ve duştan sonra yapmak daha doğru olur diyerekten sabahı bekleyeceğim inşallah.

Her ihtimale karşı acnelyse, hametan ve bepanthol onarıcı bakım kreminden de aldım. Bir de toz halinde c vitaminim de var.
Olumlu bir sonuç almayi umit ediyor ve burayi guzel neticelerle şenlendirmek için dua ediyor ve dua bekliyorum. :KK15:
Merhaba sonuç aldınız mı

Evet pes etmek yok. Olacağına inanacagiz :)
Bugun duştan sonra ilk denememi yaptim iki catlak uzerine belimden. 2 dk durdu. 2 dk da su tuttum. Yandi pembelesti sonra beyaz oldu hafif. Hazırladığım merhemi sürdüm :) bakalim soyulma vs ne zaman baslayacak. Sabir zor :)
Merhaba sonuç aldınız mı

Kaç seans yaptınız
Çok net hatırlamıyorum ama 8 di galiba artık pes ettim. Tek umudum tca olmuştu ama fayda göremedim belki biraz sıkılaştı inceldi diyebilirim ama istediğim sonucu alamadım. Geçenlerde bi doktora dermaroller sordum yapsan bile içerden vücudu hazırlaman lazım kollajen içmen lazım dedi ama eczanelerde çok pahalı kollajen ve nereye kadar kullanacaksın. Belki kollajen hapları bi nebze ilerlemesini durdurur.

Çok net hatırlamıyorum ama 8 di galiba artık pes ettim. Tek umudum tca olmuştu ama fayda göremedim belki biraz sıkılaştı inceldi diyebilirim ama istediğim sonucu alamadım. Geçenlerde bi doktora dermaroller sordum yapsan bile içerden vücudu hazırlaman lazım kollajen içmen lazım dedi ama eczanelerde çok pahalı kollajen ve nereye kadar kullanacaksın. Belki kollajen hapları bi nebze ilerlemesini durdurur.
sizce tca gerçekten çözüm olamaz mı çatlaklara ? doa dan mı aldınız ? düşününce mantıklı geliyor. %30 30 sn bekletsek olmaz mı sizce ?

Merhaba,

2 sene önce oğluma hamileyken rahmimde bulunan 9cmlik miyomun göbek deliğimin hemen altında sürekli dışarıya doğru çıkmasından (bebek hareket ettikçe miyomu dıiarı itiyordu ve bildiğiniz göbeğimin üzerinde bir portakal duruyo gibiydi) o bölgem düzensiz bir şekilde çatladı... Benim moralim tabi yerle bir 36. Haftada çatladı oğlum 40+3de doğdu, ve o güne kadar ben diken üstündeydim ya daha da çatlarsa diye belkide 2 saatte bir yağlanıp kremleniyordum... O dönemde tca peeling ile bu çatları hafifletebileceğim bilgisine ulaştım %40 doa dan aldım... Doğum sonrası kullanmaya başladım, hametan madecassol ve e vitamini ampülüyle küçük miktarda karışım hazırladım, ilk yaptım korkudan (iz kalır diye) hafif yanmaya başlayınca hemen yıkadım, ne kızarma oldu ne de soyulma, ama kremi sabah akşam sürdüm.. Sonraki ay yine yaprtım bu sefer daha çok beklettim yani yanması birazcık dayanılmayacak seviye gelene kadar beklettim... Ve kremi yine sabah akşam kullandım ve 4-5 gün sonra soyulmaya başladı sonunda, 6 kere yaptım ve büyük ölçüde gözle görülmüyecek hale geldiler...

Şimdi yine hamileyim ve eski çatlaklar kızarmaya başladı yani genişliyorlar bence... Doğum sonrası yine başlıcam, 6 kere yaptıktan sonrada düzenli bir şekilde dermaroller yapmayı düşünüyorum, birde ekstradan arcaya marka kolajen ve multivitamin ampüllerden üzerine kullanıcam inşallah... Artık ne kadar olursa... Birde striot fibroderms yaptırmayı planlıyorum 1 seans, sonuç alırsam devam almazsam 1500tl çöpe atmış sayıcam... En son planım ise üzerine dövme yaptırıcam... Kısacası bir şekilde ben o çatlakları görmicem... Ama tca kesinlikle işe yarıyor... Benim çatlaklarım yeni ve kırmızıydı belkide ondan işe yaramıştır... Ondam dolayı yine hemen taze kırmızı iken yine yapmak istiyorum...

Hatta öyleki, 2 hamilekikte gittiğim kadın doğum uzmanı ultrasonla bebeğe bakarken ilk bebek mi dedi, bende hayır 2. Dedim... Ne güzel hiç çatlamamışsınız dedi, yok çatladım göbek deliğimin kenarında var dedim (gözünün önünde yanii) ben göremiyorum hiç birşey dedi, ne çatlaklar var buna çatlak mı diyorsunuz dedi... Deneyin bence ve toparlayıcı iyileştirici ve esneklik kazandıracak şeylele iyileştirmeye çalışın

Merhaba,

2 sene önce oğluma hamileyken rahmimde bulunan 9cmlik miyomun göbek deliğimin hemen altında sürekli dışarıya doğru çıkmasından (bebek hareket ettikçe miyomu dıiarı itiyordu ve bildiğiniz göbeğimin üzerinde bir portakal duruyo gibiydi) o bölgem düzensiz bir şekilde çatladı... Benim moralim tabi yerle bir 36. Haftada çatladı oğlum 40+3de doğdu, ve o güne kadar ben diken üstündeydim ya daha da çatlarsa diye belkide 2 saatte bir yağlanıp kremleniyordum... O dönemde tca peeling ile bu çatları hafifletebileceğim bilgisine ulaştım %40 doa dan aldım... Doğum sonrası kullanmaya başladım, hametan madecassol ve e vitamini ampülüyle küçük miktarda karışım hazırladım, ilk yaptım korkudan (iz kalır diye) hafif yanmaya başlayınca hemen yıkadım, ne kızarma oldu ne de soyulma, ama kremi sabah akşam sürdüm.. Sonraki ay yine yaprtım bu sefer daha çok beklettim yani yanması birazcık dayanılmayacak seviye gelene kadar beklettim... Ve kremi yine sabah akşam kullandım ve 4-5 gün sonra soyulmaya başladı sonunda, 6 kere yaptım ve büyük ölçüde gözle görülmüyecek hale geldiler...

Şimdi yine hamileyim ve eski çatlaklar kızarmaya başladı yani genişliyorlar bence... Doğum sonrası yine başlıcam, 6 kere yaptıktan sonrada düzenli bir şekilde dermaroller yapmayı düşünüyorum, birde ekstradan arcaya marka kolajen ve multivitamin ampüllerden üzerine kullanıcam inşallah... Artık ne kadar olursa... Birde striot fibroderms yaptırmayı planlıyorum 1 seans, sonuç alırsam devam almazsam 1500tl çöpe atmış sayıcam... En son planım ise üzerine dövme yaptırıcam... Kısacası bir şekilde ben o çatlakları görmicem... Ama tca kesinlikle işe yarıyor... Benim çatlaklarım yeni ve kırmızıydı belkide ondan işe yaramıştır... Ondam dolayı yine hemen taze kırmızı iken yine yapmak istiyorum...

Hatta öyleki, 2 hamilekikte gittiğim kadın doğum uzmanı ultrasonla bebeğe bakarken ilk bebek mi dedi, bende hayır 2. Dedim... Ne güzel hiç çatlamamışsınız dedi, yok çatladım göbek deliğimin kenarında var dedim (gözünün önünde yanii) ben göremiyorum hiç birşey dedi, ne çatlaklar var buna çatlak mı diyorsunuz dedi... Deneyin bence ve toparlayıcı iyileştirici ve esneklik kazandıracak şeylele iyileştirmeye çalışın
iyileşme süreci korkunç oluyor mu? iz kalma ihtimali nedir sizce ? %40 da yüksekmiş. çok var iz kalan

Merhaba,

sadece çatlakların üzerine mi yoksa pamukla o bölgenin hepsine mi sürdünüz?

sadece çatlakların üzerine mi yoksa pamukla o bölgenin hepsine mi sürdünüz?

Evet %40 fazla ondan korktum, hafif karıncalaşmaya başlayınca hemen yıkadım ilk seferde ama işte o zamanda hiç bir soyulma olmadı... Benim bünyem hassas değil, aşırı beyaz tenli olmama rağmen hiç iz falan olmadı, hatta maximum 4 dakika bekletmişliğim bile oldu. Ama bu uzun bekletmeyi sonlara doğru yaptım her yaptığımda dakikayı biraz daha arttırdım baktım leke falan olmuyor ona güvenerek arttırdım... Ben direk pamukla o bölgeye sürdüm yani çatlakların üzerine ayrıca sürmek gibi bir zahmete girişmedim, benden sonra kardeşimin eşine de söyledim sür diye, onda da azaldı. O da koyu tenli, iz falan olmadı... Dikkatli kullanıldığında birşey olacağını sanmıyorum.. Ama dediğim ilkinde yarım dakika beklettim sonuncusunda 4 dakika... Kademeli olarak arttırdım... Şimdi de öyke yapmayı düşünüyorum sonuçta uzun müddettir bu işlemi tenime uygulamadığımdan cildim bu duruma alışkın olmadığındam yavaşça ilerlemek istiyorum

X