Çatlaklar Çatlaklar Önemli TCA Kimyasal Peeling..

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
Evet %40 fazla ondan korktum, hafif karıncalaşmaya başlayınca hemen yıkadım ilk seferde ama işte o zamanda hiç bir soyulma olmadı... Benim bünyem hassas değil, aşırı beyaz tenli olmama rağmen hiç iz falan olmadı, hatta maximum 4 dakika bekletmişliğim bile oldu. Ama bu uzun bekletmeyi sonlara doğru yaptım her yaptığımda dakikayı biraz daha arttırdım baktım leke falan olmuyor ona güvenerek arttırdım... Ben direk pamukla o bölgeye sürdüm yani çatlakların üzerine ayrıca sürmek gibi bir zahmete girişmedim, benden sonra kardeşimin eşine de söyledim sür diye, onda da azaldı. O da koyu tenli, iz falan olmadı... Dikkatli kullanıldığında birşey olacağını sanmıyorum.. Ama dediğim ilkinde yarım dakika beklettim sonuncusunda 4 dakika... Kademeli olarak arttırdım... Şimdi de öyke yapmayı düşünüyorum sonuçta uzun müddettir bu işlemi tenime uygulamadığımdan cildim bu duruma alışkın olmadığındam yavaşça ilerlemek istiyorum
benim alnımda 2.5 yaşımdan kalan hafif derin bir iz var. ayrıca yine çocukluktan kalan su çiçeği çukurlarım var. bunlar geçer mi sizce _? 1 şişe ne kadar gidiyor ?

benim alnımda 2.5 yaşımdan kalan hafif derin bir iz var. ayrıca yine çocukluktan kalan su çiçeği çukurlarım var. bunlar geçer mi sizce _? 1 şişe ne kadar gidiyor ?

Valla iz konusunda bir deneyimim yok, ne desem yalan olur... Şişeyi açtıktan 6 ay sonra kullanım süresi bitiyor... Ben 6 kere yaptım yarısından biraz daha fazla kullanmıştım, ama bölgenin büyüklüğüne küçüklüğüne göre o da değişim gösterir... Takvime kaydediyordum ne zaman yaptığımı, bir sonraki ay o tarihte yine yapıyordum duştayken... İlk önce onu yapıyordum bekliyordum ve dediğim gibi yanma artık biraz dayanılmayacak şekle gelince ve beni rahatsız edince bol suyla yıkayıp duşumu alıp çıkıncada kremle masaj yapıyordum

Merhabalar ben de bugün göğsüme çatlat için tca %25 yaptım ve maalesef 3 dk beklediğim için panik halindeyim şu an. Ekstra bir tepki yok gibi kırmızı yanık var herhangi bir sızı vs de yok ama yorumları okuyunca e bir de ilk uygulama olmasına rağmen 3 dk tuttuğum için çok korkuyorum iz kalır mı diye. Size yıllar önce yapmışsınız ne kadar sürede geçti izler ya da geçti mi :KK43:

Merh
30 luk uygulama sonrasi kahverengi izler hala duruyor .. onlari gecirmeye calisiyorum suan.. onlar gecicek doktara gittim ilac Verdi iyide geliyo ..ama birdaha catlaklar icin kendim peeling yapmiycam.. ben bi saglik uzmani olmama ragmen bu sonuc oldu bence kimse evde denemesin..cok steril bi hazirlik gerekiyor oncesinde.. neyse ben bundan sonraki tedaviye uzman kisilerle devam edicem su izler gectikten sonra..tabiki asla lazer uygulatmiycam..microneediling olabilir bilmiyorum suanda arastiriyorum hala...
ava kahvernegi izleriniz geçti mi acaba

Merhaba. bende evde 2 kere yaptım 30%.sadece sorunlu yerlere. Soeunlu yerler bir yanağımda fazla olduğu için sonradan gelen deriyle tca değmemiş yerlerin renginde fark vardı.acık kaldı peeling olan yerler.sonra güneş falan normale döndü.ama2 kere yaılmasına rağmen çukurların ne renginde nede derinliğinde bir fark olmadı. Sonrada hamile kaldım yapamadım

X