Çatlaklar Catlaklarim, DERMAROLLER, kollajen ve benim savasim

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

Sizce bu konuda verilen bilgiler yeterli mi ???

• EVET

OY: 24 82,8%
  • HAYIR

OY: 5 17,2%

• Ankete Katılan
    29

gamzesk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2007
603
5
39
ILERKI SAYFALARDA (19, 21) FOTOLARIMDA VAR (!!!!

Kizlar okumaya baslamadiktan once elinize bi cay, yada kahve alin.. cunku cok bi uzun ve o kadarda heyecanli yazicam :KK68:

Baslamadan once bi yanlis bilgi vermemek icin yaziyorum:

sozlukte ing. collagen -- turkcesi kollajen, kolajen, kollojen
23/25 yasindan sonra neredeyse vucutta sifir olaninda uretim olusuyo,, ondan vucudumuz yaslanmaya basliyoorr.. kollajen dogal bi madde, yani vucudumuz "savasmiyor" hemen onarima basliyor

Derma roller (sheytane adli kullanicidan alinti-ona sormadan aldim, umarim kizmaz, amacim bilgilendirmek, yanlis anlamasini istemem)

Iğneler cilt altına ulaşıyorüzerinde mikro düzeyde 192 iğne bulunan küçük silindirik bir alet olan ‘dermaroller’, kişisel uygulama kolaylığı ve etkinliği sayesinde dermokozmetik sektörde büyük rağbet göreceğe benziyor. özel olarak hazırlanmış bu mikro iğneler, deri üzerinde mikro kanallar açarak cilde uygulanan preparatların cilt altına 200 kattan fazla geçmesini sağlıyor. Uygulamanın ardından 10 dakika içinde kapanan bu mikro kanallar aynı zamanda cilt altında bir iyileşme mekanizması oluşturarak, vücudun kendi yapıtaşlarının yeniden oluşumunu hızlandırıyor.

Bu aparatı cildinizde artı ve çarpı şeklinde turlarla hareket ettirdiğinizde her bölgede bir yıldız şeklinde tur atıyorsunuz. Ciltte kolajen ve growt faktör salınımını hızlandırıyor. Adeta bir lazer mekanizması gibi işliyor. Cilt daha sıkı ve daha pürüzsüz bir hale geliyor. Brad ve angelina çiftinin uyguladığı bu pratik çözüme bir artı daha ilave ederek çok önemli bir ipucunu da size vermek istiyorum. Dermaroller’ı cildinizde gezdirip mikro kanalları açtıktan sonra hazır preparatlar halinde temin edebileceğiniz kök hücre ekstrelerini sürdüğünüzde inanılmaz sonuçlar elde ediyorsunuz”.

çatlaklar: en önemlisi diğer bir çaresiz kalınan sorun ise çatlaklar! Yine bu sorun için geliştirilmiş hazır preparat ürünlerle P’nin üzerinde bir başarı sağlanabiliyor.
şah yaycı’ya göre teknoloji ve nanoteknoloji, yaşımızın iyisi olmak adına ve iyi yaşlanmak adına ‘well aging’ konseptiyle can alıcı şekilde göz kırpıyor.

dermaroller etki alanları:

selülit, sivilce yara izleri, kırışıklıkları azaltma, yaşlılık önleme, büyük gözenekler, saç (alopesi) saç derisindeki kan dolaşımın artırır, çiller,akne ve yara izlerinin giderilmesini sağlar,kullanılan bakım ürülerinin hızlı emilimini sağlar, Evde mezoterapi, yaşlı ve kuru cildin yenilenmesini sağlar, koloojen oluşumun artırır, kan dolaşımın artırır, ölü hücrelerin kolayca dökülmesini sağlar, vücudun birçok bölgesinde kullanılabilir(göz altı hariç), yüzlerce yıllık akupunktur teknolojisine dayanmaktadır, özellikle saç dökülmesine karşı serum kullanan kişilerde serumun etkisini %40 artırmaktadır,

unutmadan en basta yazim, bazi bazi beni anlamakta zorlanabilirsiniz, turkcem o kadar cok iyi degil , eger turkcesini kelimenin bulamazsam ya ingilizcesini yada latincesini(bitki) yazarim

benim masor kadin- kadin doktorluk okulunu bitirmis, ve eli inanilmaz iyilestirici, ondan masorluk yapiyor, ama bildigimiz gibi masorler degil, yeni teknikler deneyen ve bi o kadarda arastiran bi insan, kullandigi kremleri, yaglari vs ana maddelerini taniyor, biliyor. yani kullandiklari vucuta zarar etmezmis- dogal bitkilerden olusuyor. ondan ona guveniyorum, ve onun bana verdigi bilgileri sizinle paylasiyorum

Evet..... artik baslayabiliriz :KK51:

Ben kimim neyim ?
Suan 26 yasindayim, ve iki tane cocuk annesiyim (Markus Ali, Eliza Mina). Ben 7 yasindayken yurtdisina tasindik. Ergenlikte cok hizli buyudugumden , cok catlaklarim olustu ama sadece kalcalarim ve popom(yani tamamen harita gibi cizgi cizgi), sirt alti. Neyse evlendim, ve bi sure sonra hamile kaldim, o donemde ben 20 kilo aldim (ondan onceki 57kilo, 174santim boy), ve ben ne kadar yaglansam, ve kremlenmeme ragmen, gobegimde catlaklar oldu son 2/3 hafta... sonra ben ozel bi terapi uygulattirdim dogumdan sonra- vucuduma detoks yaptirrtim,, ve vucudum tam eskisi gibi olmasa bile yinede duzeldi, kendini toparladi. Ama o catlaklar moralimi cok bozuyordu, o aralar ben kadinlarkulubune abone olmustum, sonra pek grmedim. Neyse ikinci hamileligimde amanim ne kadar catladiiiiiiiiiiiiiiiiiiim. benim isim manikorluk.. ve cok oturdugumdan, ve bogazimda iiii bi acik (onceki dogumdan 5/6kilo kalmisti). yine bi 20 falan aldim.. bu sefer gobegimde kalmadi, goguslerim, bacak aralarim, kalcalarim, diz kapak arkaasina kadar catladim... ama beni gorseniz, psikoloji artik sifirlarda degil, eksilerde resmen.. catlaklarim trafik isigi gibi kipkirmizi... (oglum 4kilo ve kizim 3,78kilo dogdular). Gecen sene tatile geldim tr´ye ben hayla kilo veremiyorum - 11 kilo fazlaligim var, catlaklarim siritmiyor o kadarda,bacak aralarim cok kirmiziydi, ve bronzlasinca pek fazla gorunmuyordu, kizimdan sonra gobegimde sarkik kaldi.. dusunun yas 26, moral sifir, kendimden utanir olmustum, babam beni gorunce : kizim kurumus erige benziyorsun... :KK53:

ayyyyy, ben aglamaktan o gun.:84:. neyse ... bende inada bindim..(ve bu aralar ben arastiriyorum catlaklara savas acicam cunku, KK´ye girdim, ve burada buz terapisini buldum, offffffff ne para ve bi o kadarda uzun bi donem yani yaklasik 1-2 sene falan suruyor, ve inanilmaz aciyor diye bazilari yazdi, bende seviniyorum kendime en sonunda bi terapi buldum diye, ama sonucta yurtdisindayim ve git gel terapi parasi falan.. offffffff, neyse ). ve zayiflaamaya basladim. ve tabiii catlaklar acayip belirmeye basladi, ve vucudumda bi oyle sarkmaya .--gobek feciiiii yani.. gercekten aabartmiyorum.. ben spora basladim, hergun evde spor yapiyordum 1-2saati buluyordu... (11kilo verdim) ve ben o aralar estetik cerrahina bile gittim, karnimi gosterdim.. dedi ki : maalesef bisey yapamayiz, sadece karninizi gerdere biliriz diye, yani ameliyat.. 20-30 santim kadarda gobegimin altinda iz kalacakti, hayir dedim... sonra hatta teleshop´tan bi masaj aleti bile aldim, dusunun yani nekadar cagresizdim!!!!!-valla bilmiyorum, belki yaramistir...ama o aaralar cok masaj yapiyordumdustayken karnim kipkirmizi olana kadar fircaliyorum--sakin yapmayin,, ben yanlis yapmisim, deri yapisi bozuluyormus.. sonra distan surdugunuz maddeler tutmazmis diye-masor soyledi..neyse

sonra bi estetik salonuna gittim.. ve doktor bana dedi ki, gobeginizi cekmesini saglayabiliriz diye, bende seviniyorum,, yuzum guluyor, moral duzeliyor.. tabiiii seansi 80euro, ve 8 kadar seans lazim, yani catlaklarim hafif gecer dedi.. neyse iki kere gittim, ve 30euroluk krem aldim, pes ettim.
ve o aralar bi sitede catlaklari ufaltacak yani cekmesini saglayacak bi alet buldum. vidyosunu falan izledim, seviniyorum, yine,, zaten nezaman sevinsem, mutlulugum kursagimda kaliyoo. neyse esime gosterdim... ben zaten butun vucut catlak nerdeyse, ve doktor yaziyor vidyonun altina. 10x10santim 130euro diye... ve benim daha buyuk bi bolgem oldugundan seansi artik 300-400euro falan..,belkide daha fazla.... ve 4-5kere gidilmesi gerekiyor.. ben umutluyum, ama iste hem bizden uzak bi kentte,, ve ayda bi kere o kadar para .. offf, icim parcalaniyor o ara resmen... . yine moral sifir...
neyse ben spora devam zaten, ve hep arastiriyorum... naaapacam diye... arkadasim bi masor var dedi, ve catlaklari onariyormus dedi, bende yok canim, olmaz dedim, gitmedigim kapi kalmadi, geceler boyunca internette girmedigim site kalmadi.. inanmam dedim.. gel bi soralim dedi... ben hicmi hic umutlu degilim ama... yemin ederim, hic inanarak gitmedim, kadin masaj yapiyordu, geldi bi bakti, aman tanrim dedi.. bende ki o an yuz ifadesini gorseniz.. aglayacam. biliyordum dedim,, ve tam donuyorum, kapiyi aciyorum, kadin dedi ki... yapabilecegimiz bi kac sey var dedi, ben dondum. kadin guluyor, bende siritmaya basladim :KK53:..... ve terapi seruvenim basladi....... HOMEOPATIK GUNA TERAPISI.

7.MART - bide ben bu aralarda vit A, E,D kullaniyorum (deri yapisi icin, yani hizli tamir olmasi icin cok iyi). geldigimde ilk olarak vucuduma , yani problemli yerlerime bi krem surdu, anlami ise yagli bolgeler su topluyor dedi, ve bu suyu vucudundan cikarmamiz gerekiyor dedi.. surdukten sonra sardi, ve 1 saat battaniyeyi uzerime orterek oyle yattim.. Anaaaa butun gun tuvalet :) .. ve o gun hangi terapiye baslayacagimizi soyledi. saana bi alet siparis vermem gerekiyor dedi, hafta sonu gelir dedi derma roller. o zaman ilk defa duydum, bu benim masorcu, bizde yani bizim ulkede ilk bu terapiyi uygulayan.

Homeopatik guna terapi- 10seans
Ilk hafta 3 kere: 14, 16, 18.mart.. neyse kadin catlaklarimin ustune dezinfekte etti (dettol spreyde kullanabilirsiniz)... ve uzerine kollajen ve yag karisimi madde surdu... ve sonra derma rolleri cikardi, kadin basladi, ben kendimi tutuyorum zaten tamda adetlenme gunum, aciyooorrrr. olup, diriliyorum resmen.. offfff. neyse bastiriyor fazla ayni yerden gecmiyor, en fazla 2/3 defa.. sonra o bolgelerimi kofein iceren bi jel ile masaj yapiyoorr, ve kizlar bu cok onemli.. mutlaka limfa masaji yaptirin, vucudu detoks yapiyor, masor her seanstan sonra bu limfa yollarimi aciyooo.

Bi sonra ki haftalar, haftada 2kere:
22, 25, 29. mart, 1, 6, 9, 12.nisan

Hep ayni, 25nisandan bugune kadar ve dahada vurucak- benim cok problemli olan sarkik ve yagli gobegime igne vurmaya basladi, anlami ise madde yag cozucu.. ve gercekten gobegimde yaglar neredeyse tamamen gitti diyebilirim....
bu seansi yilda 2-3 defa tazelemek gerekiyor.. (deri hep kollajen alsin diye)

Seans sonrasi evde naptim??
yazdigim gibi vitaminler kullaniyordum, ve hayla kullaniyorum, cay ictim (lat.calendula officinalis, turkcesi AYNISAFA-dezinfekte ediyoo),dusta sadece bu AYNISAFA sabunu kullandim,, masor satiyor yuzde 100 dogal-deriyi onariyor, ve dezinfekte ediyor, bulamazsaniz mutlaka kofein iceren sabun alin-hem catlak hemde selulit icin super!!!!, ve masorun verdigi yaglari kullandim, problemli yerlerime masaj yapmaya calistim, bol bol su ictim. ve internette cok arastirma yaptim.. ve suan bilgilerimi sizinle paylasiyorum...

Benim catlaklarim terapi oncesi ve sonrasi
kalcamda ve popom - ergenlikten kalma: oncesi: butun harita gibi cizgi cizgi dolu,dokundugumda elim surtuyordu, kalin kalin. sonrasi: gitti diyebilirim,catlaklar doldu tamamen, ip incecik cizgiler kaldi, dokundugumda artik derimden bi farki yok, ama daha utu yapicaz, bide bronzlastiktan sonra tam bi netice alicam,
gobegimde ve yan taraflari dogumdan kalma- bi parmak kadar derin ve bi o kadarda kalin, yani dokundugumda resmen derimin catlak oldugunu hissediyordum, bi cukurluk vardi,ve disari cok sirtiyordu,,, dokundugumda hamur yumusakligindaydi ve gobek yanlarim- kipkirmizi renkti. sonrasi---- inanilmaz desem yerinde.. gobegimdeki catlaklar yuzde 90 doldu, o bahsettigim derinlik artik hissetmiyorum, dokundugumda artik derim ile ayni kalitede, artik disari cikikta degil catlaklarim,cok toparladilar...
sirtimin alt kisminda ergenlikten kalma- cok derindi , yani o catlaklarim artik kalin bi cizgi gibiydi,suan doldular, hayla varlar dokundugumda hissediyorum, ama oncesi gibi degil....
diz kapaklarima kadar ve bacak aralarim-dogumdan kalma- renk degistirdi.... ince olanlar doldu diyebilirim, ama bacak aralarindakiler bence hayla koyu, ama masor dedi ki cok degismis diye, ben tam olarak goremiyorum.. yani bilemiyorum, ama dokunusta hissediyorum ki cok cektiler.. yani disari vuruk degiller artik. bakalim utu neyapacak.....

"UTU"- TRIPOLLAR
Evet ve bu cuma gununden itibaren "utuye" basliyoruz.. bu alet guzellik salonlarinda, yada estetik salonlarinda vardir- lutfen google´a tripollar yazin hemen fotosu cikiyor... yani bu alet derinin kendini onarmasina yardimci oluyor- kollajen uretiyor, hani bahsettmistim ya, masor dermaroller oncesi kollajen suruyor diye, iste bu deri altindaki kollajen ve aletin olusturacagi kollajeni, deri altinda dahatacak.. yani derimi onaracak-daha derinden.,utu yapmak ile butun catlaklar toparlayacak kendini, yani "ince olucak ve cekilicek, ufalicak" ve deri altindaki yaglari yakiyor.. suan daha cok fazla bilgim yok, ama dakika dakika yazicam..

Cevap ve sorular??

krem kullanilmali mi derma roller oncesi?
hayir,,masor tavsiye etmiyorr, yani... derma roller ile problemli yerlerinizi gecin (temizlenmis, dezinfekte edilmis, cunku sonucta derinin altina hersey isliyor-yani buna dikkat!!!!).yani dermaroller oncesi hicbisi surmeyin... direk uygulama yapin ve sonra jel yada losyon surebilirsiniz catlaklar icin (hangilerini kullanmaniz iyi olur yazicam)

ben bu kollajeni nerden alabilirim, turkiyede varmi ?
mutlaka var derim, turkiyede yok denen bisi yok. :KK53:.. bana kullanilan kollajen cok yogun ve daha etkili bi madde (deriyi onariyor, ve deriyi uyandiriyor). eczaneleri sorun bence mutlaka vardir, belki aynisini bulamazsiniz ama mutlaka vardir.. bu kolllajen dedigim -- su gibi bi madde (babanem ben kucukken igne vurdurdugunda kucuk bi ampul vardi- hani sise gibi, kafasi hafifce kirilan, onun icinde...)

dermaroller kac MMlik ve fiyati?
valla ben bugun sordum, benim 2,5mm. ama benimkisi selulit icin cok etkiliymis.. mutlaka 1,5mm ta yetermis.. catlaklar icin.. (dusunun benim ki cooooook derinlerdi) ve benim dermarollerin fiyati 70euro., bazi arkadaslar daha ucuzada almis, ama bilemiyorum... 1,5mmlik dermarolleri gogus catlaklarina uygulayabilirsiniz

bu yazdiklarim kendi deneyimlerrim, yada arastirmalarim, ve masor ile konustuklarim.. yani artik size kalmis- inanip inanmamak :)

kizlar aksama size hangi yaglari, ve losyonlari, jelleri kullanmaniz gerektigini yazicam... , ve yaza beraber bi krem hazirliycaz., ... yani tamamen dogal ve kendim yaptim diyebilirsiniz... opuyorum sizi... bayaaaaa yazmisiiiimmm

Son düzenleme:
Paylaşım için teşekkürler canım :KK54::KK54: Ama masörün sana kullandığı yağ karışımında neler var iyice sor bakalım bizde kullanalım...

tatlım çok saol ya bende dermarollerla harika şeyler başardım kolajenle son vuruşu yapıcam :KK70: çok heycanlı bende tripollara başlamayı düşünüyorum sıkılaşmak i,çin :)

tatlım çok saol ya bende dermarollerla harika şeyler başardım kolajenle son vuruşu yapıcam :KK70: çok heycanlı bende tripollara başlamayı düşünüyorum sıkılaşmak i,çin :)

benim masor tripollar--- catlaklar icin super dedi., deri sarkintisi icinde.... ben size daha fazla bilgi vericemde,, suan zamanim yok.. ev is derken arada yazmaya calisiyoorum... cok guzel yag karisimlari tarifleri vericem size..., aksama artik..

catlaklariniza en iyi bu yaglar ise yariyor (dermaroller ile problemli yerlerinizi gectikten sonra surun!), kizlar ama oyle marketten falan almayin, dikkat edin ki yuzde yuz dogal olsunlar ki, daha etkili olsunlar diye

ingilizcesi HIP OIL- turkcesi kusburnu yagi (kusburnu harika yuzede surulebilir, kirisikligi bire bir , dekoltenizeede surebilirsiniz--harika bisi, eski deri problemlerinizin uzerinede surebilirsiniz-deriyi yeniliyor)
ing. jojoba oil- jojoba yagi (ben suan bunu kullaniyorum super!, catlaklara birebir diye bilirim,, ve vucudu inanilmaz bebek yumusakligi veriyor)
badem yagi

deniz yosunlu oludeniz kremler eger krem istiyorum derseniz kullanin, icinde vitamin iceren daha iyi. - cok fazla minerali var

kofein iceren urunler - beni masor seanstan sonra kofeinli bi losyon ile masaj yapiyordu,, kofein o deriyi isitiyormus,(bana suan denizyosunlu oludeniz kremi kullaniyor) ve hanimlar eger selulitiniz varsa mutlaka surun... ben artik banyoda bile gercek yuzde yuz dogal sabunlar kullaniyorum... kofein icerende alabillirsiniz.. benim suan kullandigim ise AYNISAFA cicegi sabunu -hem dezinfekte ediyor, hemde derinin kendisini toparlamasini sagliyor.

Aloe vera - deriyi genclestiriyor ve zengillestiriyor.. kendini yenilemesini sagliyor.
vitaminler bunlarin icine vitaminlerde ekleyebilirsiniz yada aktara karistirtabilirsiniz-(benim masorde damla seklinde var-ama tutarlari suan bilmedigimden yazmak istemiyorum, cuma gunu ogrenirim yazarim sonra) - Vit A, E, D, C, D-Panthenol, -- ama hanimlar bu vitaminlere dikkat suan bisi karistirmayin, cunku ben miktarlarini bilmiyorum, yine yaziyorum artik cumaya diye...

bahsetmistim ilk yazimda yaza bi krem hazirlayacaz diye: AYNISAFA cicegi iceren,bizim catlaklara suuuuuperrrrrr.... yani yuzde yuz dogal ... deri problemlerine birebir... eliniz kuru ise super, cok seye cok iyiii. artik aksama..

hayatım bende hemen dermatolog buldum bi tane kolajen maske önerdi hemen denicem :KK70:

alırsan kolajen maskeyi bizede söyle markasını fiyatını falan bizde alırız.... ben 1 mm lik dermaroller kullanmıştım pek etki görmedim bende 2 ve 2.5 mm lik alayım daha iyi olur herhaldee ...

kizlar onceden yazdigim gibi... bi krem yapicaz... yani ben mutlaka yapicam, bu benim masor kadinda coook iyi gelir dedi sana, ve benim bi arkadasim yapiyor bu kremi, ve neredeyse butun deri problemlerini gecirttiriyor...

ingilizcesi shea butter turkcesi karite yagi
latince calendula officinalis, ingilizce pot marigold, turkcesi Aynisafa cicegi

karite yagi nedir?
Afrika’da yetişen ve çok kıymetli bir bitki olan Butyrospernum Parkii ağacı meyvesinin kabuk yağı bulunmaktadır.
İçeriğinde yoğun miktarda bulunan Shea yağı sayesinde cildinizin doğal elastikiyetinin korunmasına, nemlenmesine, sıkılaşmasına ve pürüzlülüğünün giderilmesine yardımcı olur.
Cildin nem dengesini düzenleyerek kurumayı engeller ve cildi korur.
A, E ve F vitaminleri açısından zengin içeriğiyle cildi koruma, yenileme ve nemlendirme özelliği bulunur. Bu vitaminler hücreleri yeniler, dokuları ve cildi besler.
Yeni ve henüz oluşmuş karın çatlaklarının minimize edilmesini kolaylaştırır.
Doğal yapısıyla özellikle kuru ve hassas ciltlerde mükemmel sonuç verir.
Hamilelik döneminde ve sonrasında rahatlıkla kullanılabilir.

Aynisafa cicegi nelere iyi
Yaraların iyileşmesine ve yeni dokuların gelişmesine yardımcıdır.İltihaplanmaya karşı, sinirleri yatıştırıcı, mikropları öldürücü, tansiyon düşürücü ve kalp faaliyetini kuvvetlendirici tesirdedir.Çeşit türde yaralanma yaralarına (traumatik), mide ülseri, venaların genişlemesiyle husule gelen ülserler ve kan damarları sklerozu, kalp hastalıkları, cerahatlı diş etleri (piyore), diş etleri iltihabı vs.’de kullanılır.

kizlar cicegi toplarken luna takvimini takip edicez.. (en uygun en fazla etkisi olan bi zamanda yani)

2 avuc Aynisafa cicegi
250g karite yagi

toplarken sadece ciccekleri toplayacagiz, biraz bekletin, ustunde bocekleri olabilir, sudan bi gecirin. Sonra ufak ufak kesin bicakla.
karite yagini tencereye koyun ve isitin, eritin ve biraz bekleyin hafifce kipir kipir oldugu an ocaktan alin, cicekleri icine atin, ve 24saat bekletin. ertesi gun yine ocagin uzerine koyun, ama sadece yag eriyene kadar bekleyin.. Onceden hazirladigimiz kaplara (mesela krem kaplari, yada agzi kapatabilinir bardaklara) suzgecten gecirerek dokun, sogumasini bekleyin, ve buzdolabina koyun, 1 yil hanimlar kullanabiliriz...(burada bu kremi domuz yagi ile yapiyorlar, ama ben masor ile konustugumda o karite yagini kullandigini soyledi, cok sevindim),
ben bunu hem catlaklarima hemde ellerime surucem, ben bu kremi herhalde 1kilo falan yaparim. :26:

alırsan kolajen maskeyi bizede söyle markasını fiyatını falan bizde alırız.... ben 1 mm lik dermaroller kullanmıştım pek etki görmedim bende 2 ve 2.5 mm lik alayım daha iyi olur herhaldee ...

siz bu bahsettiginiz maskeyi dermarollerden sonra bence kullanin, deri tam acilmisken... bol bol yesin kollajeni :26:

kolajen krem fiyatına baktım 200 tl 40 ml ... çokkk pahalı yaaa... kök hücre kremi dedi ve dermaroller sonrası kullanılıyo dediler.... :KK51::KK51:
uygun fiyatlı bulan var mı ??

ebayda baya ucuzları var collagen dıye arattırırsanız cok secenek cıkıyor karsınıza google cevırıyı kullanarak hemen cevırı yapabılırsınız Stem Cell Cream kok hucre kremlerı secım sızın hangısını arastırmak ıstersenız artık

ebayda baya ucuzları var collagen dıye arattırırsanız cok secenek cıkıyor karsınıza google cevırıyı kullanarak hemen cevırı yapabılırsınız Stem Cell Cream kok hucre kremlerı secım sızın hangısını arastırmak ıstersenız artık

araştıralım bakalım...... bide yağları kullanırsak faydalı olabilirr :KK66:

kizlar benim kullandigim kollajen marka bu:

inPharm - Introduction, bu firma satiyor.. Cek cumhuriyeti, mutlaka yurtdisinada gonderiyorlardir cunku... googlea guna therapy yazin ve bayaaaaa cikiyooo size

bu foto benim gobegime vurdurdugum igne ile sonuc elde edilmis
http://www.inpharm.cz/files/ext/fpraxe.jpg

buradada kollagen vurduruluyor goguslere, yani biraz toparliyorlar, bunuda yaptirmak istiyorum.. ben aslinda silikon yaptircaktim,ama dogal dogaldir dedim.... :)))
http://www.inpharm.cz/files/ext/i132-133.jpg

bu sayfa icerisindekiler hepsi estetik alaninda kullaniliyor, buyrun izleyin, bakin.... ..
inPharm - Estetická medicína

çatlaklara bu kolajen iğne ile vuruluyor mu ? yoksa dermaroller sonrası sürülecek mi
:KK51:

çatlaklara bu kolajen iğne ile vuruluyor mu ? yoksa dermaroller sonrası sürülecek mi
:KK51:

bu benim kullandigim kollajen dermaroller oncesi kullaniliyor... (igneyi - baska bi madde yag cozucu onuda karnima vurduruyorum) tam olarak bilemiyorum o goguslere vurduluran kollajen maddesimi yoksa baska bisi mi...

hemen sölicem kızlar ben bi buliim alıım sizede sölerm gider alırsınz :KK70: bunla baya yol kateticez valla :KK70: gamze tatlım çok saoool ya :KK70: hep dermaroller sonrası bişiler eksikti :KK70:

kizlar, siz nasil dermarolleri uyguladiginizi yazarmisiniz?? pek merak ettim, ve suana dek nedegisim gordunuz,, tesekurler..

canım ben 2 haftada bir çatlaklarıma uyguluyorum 10 ar defa üstünden geçiyorum bastırıyorum biraz ardından bio oil sürüyorum madecassol de uyguladğım oldu 2 hafta boyuncada yağlara devam ediyorum sonra tekrarlıyorum yarı yarıya azaldı o kadar silindilerki ama ben tamamen btsn istiyorum :)

X