Çeyiz listesi

december90

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2007
16.975
248
Selam kızlar,

çeyiz listesi paylaşmak istedim,evliliğe hazırlananlar için iyi olur yardımcı olur diye.

başlıyorum..

kızlar hepimizin işine yarıcak:)

ÇEYİZ LİSTESİ

MOBİLYA VE AKSESUARLAR

Oturma grubu
yemek odası takımı
Yatak odası takımı
Sehpa takımı
Mutfak dolabı
Banyo dolabı
Ayakkabı dolabı
Televizyon sehpası
Vestiyer
Mutfak masa ve sandalyeleri
Gardrop

DEKORATİF AKSESUARLAR
Halı ve kilimler
Lambalar
Abajurlar
Perdeler
Tablolar
Aynalar
Kül tablaları
Vazo ve resim çerçeveleri
Şamdan
Duvar ve masa saati
Dekoratif koltuk üstü örtü ve yastıkları
Dekoratif mumlar
Dekoratif yer minderleri

TEKSTİL ÜRÜNLERİ

Masanız için;
Günlük yemek örtüsü ve peçeteleri
Özel günler için yemek örtüsü ve peçeteleri
Amerikan servisler
Sehpa örtüleri
Yatağınız için;
Nevresim takımları
Yatak örtüsü
Battaniye
Yorgan
Pike
Yastık
Banyonuz için;
El ve yüz havluları
Vücut havluları
Ayak havlusu
Lif, kese ve sabunluk
Bornoz takımı
Duş perdesi
Klozet takımı
Makine örtüsü

BEYAZ EŞYALAR

Buzdolabı
Bulaşık makinesi
Aspiratör
Fırın
Çamaşır makinesi
Çamaşır kurutma makinesi
Şofben
Ütü
Klima

ELEKTRONİK VE ELEKTRİKLİ EŞYALAR

Televizyon
Video
Video kamera
VCD/DVD player
Müzik seti
Telefon/telesekreter
Saç kurutma makinesi
Elektrik süpürgesi
Radyo-çalar saat

EV GEREÇLERİ

Alet kutusu
İlk yardım çantası
Ecza dolabı
Ütü masası
Bavul seti
Portatif merdiven
Süpürge ve faraş
Paspas
Çamaşır kurutmalığı
Çamaşır sepeti, ipi ve mandalı

MUTFAK GEREÇLERİ

Çaydanlık
Güveç kapları
Kek kalıpları
Saklama kapları
Erzak kavanozları
Baharat takımı
Sebze sepetleri
Yumurta çırpıcı
Yumurta fırçası
Fırın tutacağı
yemek önlüğü

ÇATAL VE BIÇAK TAKIMLARI

Kahvaltı bıçağı
Kahvaltı çatalı
Kahvaltı kaşığı
yemek çatalı
yemek bıçağı
yemek kaşığı
Balık bıçağı
Balık çatalı
Servis kaşığı
Servis çatalı
Servis bıçağı
Servis maşası
Tahta kaşık ve spatula
Bıçak seti
Şeker maşası
Çay kaşıkları
Sos kepçesi
Kepçe, kevgir ve kürek

BARDAKLAR

Su bardakları
Kırmızı şarap bardakları
Beyaz şarap bardakları
Şampanya bardakları
Kokteyl bardakları
Bira bardakları
Viski bardakları
Rakı bardakları
Likör bardakları
Konyak bardakları
Çay bardakları
Çay ve nescafe fincanları
Kahve fincanları

SERVİS PARÇALARI

Peynir tabağı
Tereyağ kabı
Pasta tabağı
Kremalık
Şekerlik
Porselen demlik
Ekmek sepeti
Servis tepsileri
Peçetelik
Peçete halkaları
Kapaklı kek tabağı
Buz kovası ve maşası

MUTFAK AKSESUARLARI

ELEKTRİKLİ MUTFAK ALETLERİ

Tost makinesi
Ekmek kızartma makinesi
Kahve /çay makinesi
Fritöz
Su ısıtıcısı
Mikser/ mutfak robotu
Mikro dalga fırın
Blender
Mutfak makası
Mutfak tartısı
Konserve açacağı
Tirbuşon
Termos
Ekmek kutusu
Ekmek tahtası
Cezve takımı
Makarna süzgeci
Çay süzgeci
Sarımsak ezici
Nihale
Narenciye sıkacağı

TENCERE VE TAVA TAKIMLARI

Düdüklü tencere
Kızartma tenceresi
Barbekü-mangal
Çelik tencere takımı
Teflon tava takımı
Payreks tencere takımı

yemek TAKIMLARI

Düz servis tabakları
Çukur tabaklar
Salata ve tatlı tabakları
Ekmek ve tereyağı tabakları
Salata kasesi
Büyük kayık tabakları
Küçük kayık tabakları
Meyve tabağı
Çorba tenceresi
Çorba kaseleri
Tuzluk ve biberlik
Sosluk
Kürdanlık
Yağlık ve sirkelik

Allah yardımcımız olsun .çok kabarık bir liste..rabbim büyük.umarım heerkes gönlüne göre alır herşeyini.:KK16:

İlk yorum bendennnn olsunnn
Evlenmekten korkutmayalım gençlerii :82:

teşekkürler cnm. benimde az kaldı düğüne 3haziranda. listeye bakıyorum da nerdeyse tamamlamışım herşeyi çok şükür:))

Bu liste daha önce yayımlanmıştı hatta sabitlerden birinin içinde olması gerek.. Yine de teşekkürler paylaşım için..

teşekkürler cnm. benimde az kaldı düğüne 3haziranda. listeye bakıyorum da nerdeyse tamamlamışım herşeyi çok şükür:))

ohh ne güzell sevindim adına.çeyiz işi zevkli olduğu kadar zor gerçekten.hayırlı olsun canım..

Paraa varsaa eminimm çok güzel heycanlardır balımdaa, para yoksaa işkencedirrr sankimmm:KK69:

doğru söylüyorsun valla çalışıcaksın en iyisi bu devirde artık herşey pahalı ,ucuz bişe yok valla

Bu liste daha önce yayımlanmıştı hatta sabitlerden birinin içinde olması gerek.. Yine de teşekkürler paylaşım için..

bilmiyorum canım..rica ederim ..

Paraa varsaa eminimm çok güzel heycanlardır balımdaa, para yoksaa işkencedirrr sankimmm:KK69:

Dogru diyosun canim. Ama esyalar o kadar da önemli degil olmamasi gerekir bence. Mutlu huzurlu bir yuva kurmak önemli olan. Bende cok kafama takiyorum herseyi tam takir alabilecekmiyim acaba diye. Ama iki yemek takimi degil de bir yemek takimim olsun ama o tabaklardan da her gün sevgiyle askla huzurla yemek yiyelim.

Bakalim hele bir su ni$ani atlatalim ceyiz hazirligina baslayacagim. Benim suan nerdeyse hic biseyim yok cünkü :KK17:

tatlikis sandıK çeyizim fazla fazla full..kenara para stokluyorum en son moda neyse hepsinden alıcam taşlı olanne varsa hepsinden alıcam :KK66: onun dışında çeyizime tupperware bütün ürünlerini aldım..birsürü iç çamaşır set aldım
polaristen taşlı pullu ev terlikleri aldım
Yani dediğim gibi ilerde evlenirken hepsini birden alıcam renkler takım son moda

Dogru diyosun canim. Ama esyalar o kadar da önemli degil olmamasi gerekir bence. Mutlu huzurlu bir yuva kurmak önemli olan. Bende cok kafama takiyorum herseyi tam takir alabilecekmiyim acaba diye. Ama iki yemek takimi degil de bir yemek takimim olsun ama o tabaklardan da her gün sevgiyle askla huzurla yemek yiyelim.

Bakalim hele bir su ni$ani atlatalim ceyiz hazirligina baslayacagim. Benim suan nerdeyse hic biseyim yok cünkü :KK17:

Hepimiz herşeyin en güzeli, en özeli olsun istiyoruz, bütün şartları zorluyoruzz. Allahım yardımcımız olsun, sonrasındada bize huzur mutlulukla kullanmayı nasip etsin inş:KK16:

ne kadar güzel yazmış çok haklısın ama herşey ihtiyaç heleki çalışan insan için az ama öz olmalı kesinlikle.
nişan ne zaman canım?

tatlikis sandıK çeyizim fazla fazla full..kenara para stokluyorum en son moda neyse hepsinden alıcam taşlı olanne varsa hepsinden alıcam :KK66: onun dışında çeyizime tupperware bütün ürünlerini aldım..birsürü iç çamaşır set aldım
polaristen taşlı pullu ev terlikleri aldım
Yani dediğim gibi ilerde evlenirken hepsini birden alıcam renkler takım son moda

hiç beceremediğim bir şey para kenara atmak ya...hemen harcarım ben.o yüzden alıyorum ama bire şeyi alıyorum ufak taksitlere böldürüyorum ancak bittikten osnra başka şey alıyorumm.allah gönlüne göre versin şekerim...

tatlikis canim benim ni$anim iki ay sonra olacak Allahin izniyle. Cok heyecanliyim ve günleri saya saya bir hal oldum :KK69: Tabi ki eskiden böyle bisey yoktu eminim. Kizin eline bi havlu bi patik oldu bitti :)) simdi ignesinden ipligine kadar hersey aliniyor. Evlilik kesinlikle ucuz degil. Ama insanlar sinirini bildigi sürece ufak bir birikim ile de gayet tabi bir ev kurabilirler. Lüks mutluluk demek degildir neticede :)

Peki sen ni$anlimisin yoksa dügün hazirliklarimi var?

tatlikis canim benim ni$anim iki ay sonra olacak Allahin izniyle. Cok heyecanliyim ve günleri saya saya bir hal oldum :KK69: Tabi ki eskiden böyle bisey yoktu eminim. Kizin eline bi havlu bi patik oldu bitti :)) simdi ignesinden ipligine kadar hersey aliniyor. Evlilik kesinlikle ucuz degil. Ama insanlar sinirini bildigi sürece ufak bir birikim ile de gayet tabi bir ev kurabilirler. Lüks mutluluk demek degildir neticede :)

Peki sen ni$anlimisin yoksa dügün hazirliklarimi var?

ayy ne güzelllll 2 sonra elbiseni felan ayarldın mı yorucu olduğu adar heyecanlıdırda..
kesinlikle şimdi kimse öle dantelipatik elan almıyor herkes hazıra kaçıyor..

yok şekerim bend eaday bile yokki.:KK9:
ama ufak ufak alıyorum ben ilerde zorlanmıyım diye.çalıştığım için allahtan nevresim takımlarım ,braunun blenderi,tupperware 1 parça ,2 tane havluve 2 tane hamam takımı m var tatlım

he birde dün annem kermesten 2 tane patik almış:KK9:

ayy ne güzelllll 2 sonra elbiseni felan ayarldın mı yorucu olduğu adar heyecanlıdırda..
kesinlikle şimdi kimse öle dantelipatik elan almıyor herkes hazıra kaçıyor..

yok şekerim bend eaday bile yokki.:KK9:
ama ufak ufak alıyorum ben ilerde zorlanmıyım diye.çalıştığım için allahtan nevresim takımlarım ,braunun blenderi,tupperware 1 parça ,2 tane havluve 2 tane hamam takımı m var tatlım

he birde dün annem kermesten 2 tane patik almış:KK9:

Ay yeriim o iki patik bir gün gelecek cok isine yarayacak :KK1:

Evet iki ayimiz kaldi. Ama ben bohca hazirligi haric bisey yapamiyorum. Yurt disindayim cünkü ni$animda türkiyede olacak :KK43: Bu uzaklik mahf ediyo beni. Ni$ani bir iki hafta icine sigdirmamiz gerekecek. Kuaför, Fotografci, Yüzükler daha neler neler. Bir sürü telas olacak bize. Neyse ki bohcami nerdeyse tamamen bitirdim. Bir iki eksigim var onlarida ancak türkiyeden alabilirim. Mesela Seccade Takimi.

En iyisini yapiyosun canim gercekten yavas yavas almaya baslamak en dogrusu. Benim bu evlilik olayi öyle birden bire gelisi verdi. Daha önce hic böyle bisey düsünmezdim o yüzden de hic hazirlik yapmazdim önümde daha uzuuun seneler var diyerekten :KK17:

8 tane nevresim takımım var 4 ü taç 4 ü özdilek..sunset ten 3 pijama takımı aldım..günlük kullanmak için çatal bıçak seti aldık ayyıldınız misafir için junbo alıcam

8 tane nevresim takımım var 4 ü taç 4 ü özdilek..sunset ten 3 pijama takımı aldım..günlük kullanmak için çatal bıçak seti aldık ayyıldınız misafir için junbo alıcam

maşallah canım beim diğer topğim var sözlenmemiş kızların çeyiz topiği dfiye tatlım eklesene bakalım

Tatlıkıss_ım hayırlı olsunn topiğinn :KK16:

Ama aday olmadıktan sonra napayım ben bu çeyiz listesini :KK60:

ben de liste yapmayı planlıyordum çok işime yarayacak ellerine sağlık canım. :KK71: ağız tadıyla kullan inşallah.:nazar:

X