Kendimi durduramıyorum

Raiden

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2012
3.266
3.776
Geçen yıl evlenerek çoğu eşyanın daireye ait olduğu bir eve yerleştik.En fazla 2 yıl kalırız diyerek burda eşya olaylarına girmedik. Az eşya, çok huzur mottosuyla hareket ettik 1 yıl boyunca. Fazla eşyayı sevmezdim normal şartlarda ve evde gereksiz hiçbir şey görmeye tahammülüm yoktu. Ama sanırım mutfak kısmı buna dahil değilmiş. Kısa bir süre sonra ailelerimizin olduğu şehre yerleşeceğiz ve nasılsa alınacak bu eşyalar diyerek şu malum indirimler boyunca önüme gelen ne varsa aldım. Alışkanlık yapmış olacak ki hala da devam ediyorum.

Granit tencere seti kullanıyorduk ve bize yetiyordu, almışken çelik tencere seti alayım dedim ve kolisiyle köşeye koydum. hadi bu tamam.
Şuan fırınım yok, sırf listemde var diye döküm kek kalıpları doldurdum eve, onları da aynı köşeye attım.
Su takımı almayayım kendi takımımı yapayım dedim ve mağazadan en sade bardakları alıp takım yaptım. E tüm bardaklarım sadenin de sadesi olunca kar tanesi desenli bir çay bardağı seti görünce resmen içine düştüm ve şuan kolide 12x3 tane çay bardağı setim var, evde çay içen sadece benim.
Bilumum cam ürünlerini de aynı köşeye zula yaptım. Buna çerez koyarım, buna cacık koyarım, ayrı salata kasesi yaparım diye diye neredeyse piyasadaki tüm cam tabakları 6ladım, bir kaçını 12'li yaptım. Eşim alışveriş için ev eşyalarının da olduğu bir marketi söylüyorsa gidelim dedikten sonra pişman oluyor.
Bir alışveriş sitesindeki pasta tabaklarının cazibesine uzun süre karşı koyamadım, bir yılbaşı konseptli pasta tabagı 6'ladım, geçen de siyah beyaz olanlarını sipariş ettim kahvaltı için de kullanırım diye düşünerek. Hepsi kendi içerisinde takım, birbirinden ayrı parçalar oldu.
M.C kadehleri çok hoşuma gidiyordu ve bende yok diye koştur koştur gidip 8'li takım yaptım. Meşrubat bardağı olarak da kullanırım diye. Evet alırken biraz düşünüyorum ve bu aldığım son bardak diyorum ama kafama koyduğum başka bir parçayı da muhakkak kullanacağım, bir işe yarayacak diye beynime kabul ettirip gidip alıyorum.
Diğer yerel marketlere gelen aktüel ürünleri saymıyorum tabi, et tabağı diye siyah bi tabak vardı geçenlerde, onu da 4lü yaptım, ortalarına takım olsun diye aynı renk büyük makarna tabakları buldum onları aldım. Gerek var mıydı, hayır ama aldım işte. Gelen tüm cam ürünlerini de aynı şekilde. Bu sadece mutfak eşyalarına özgü bir durum. Zarif bir tuzluk gördüm gittim onu 4ledim. Kıyafet alacağıma gidip takım yapayım falan diyorum, bir şeyleri takım yapmadan duramıyorum. Eşim seyyar züccaciyeci diye dalga geçiyor.

Evlenirken almadığım için bu heves katlanarak mı ortaya çıktı acaba ?

Son düzenleme:
Alışveri hastalığı diye bir şey olduğunu duymuştum.. Sizi rahatsız ediyorsa elbette tedavisi vardır bi uzman yardımı alabilirsiniz..

Ancak ben bu kadar eşyanın alışverişin vs şeylerin sadece bazı doyumsuzluklardan ortaya çıktığını düşünürüm. Yani işiniz mi yok iş bulun. Paranız mı çok gidin borca girin ev alın araba alın. Vaktiniz mi çok gidin hobi kurslarına vs başka şeyler yapın. Yani ne kadr boş kalırsanız o kadar çok boşluğa düşüp başka şeylerle dolduruyorsunuz kendinizi ve ya evinizi...
Dediğim gibi bi yardım alabilirsiniz...

evlilik süreci içinde tüm bunları koştur koştur alıyoruz sonra bi bıkkınlık geliyor senelerce züccaciye dükkanlarına girmiyoruz.
eh sen o koşturma sürecini başlangıçta yaşamadığın için hevesin geçmemiş belli ki. mali olarak seni sarsmayacak alışverişler yapıyorsan en nihayetinde bir gün tamam diyeceksin.
sal gitsin :KK70:

Yapmayın ya yazık günah. Heves edersiniz anlarım da işin cılkını çıkarmışsınız. Size şunu söyleyeyim para kolay kazanılmıyor ki bu kadar kolay ve gereksiz harcıyorsunuz.

Alışveriş detoksu yapın bence. Uzun bir süre alışverişin a sını sokmayın hayatınıza. O kadar eşyayı nereye sigdiracaksiniz onu da anlamadım 😩

Züccaciye kara delik gibi.
Elini sokan kolunu da kaptırıp yok oluyor o dünyada.
Çıkın o delikten.
Kadın hastalığı bu...
Evlerden ırak annem de böyleydi.
Yarabbi öyle bir illet ki dolabı açarsın kafana plastik kaplar düşer.
Çekmeceti çekersin bşnbşr türlü Çatak bıçak sana bakar...

Eşyaları kullanıyorsanız alın. Kullanıyorsanız nasılsa modası geçiyor diye almayın :) nasıl fikir.
Ben düğüne yakın bir zamanda aldım ona rağmen düğünden 1 ay sonra başka tabakşarda içim kaldı. Ama kullanmayacağım bildiğim için almadım.

Buraya bu konuyu açtığınıza göre,abarttığınızın farkındasınız.Uzuuuuuun bir süre (bardak da dahil)mutfağa hiçbir şey almayın.
Almak isterseniz de eşiniz engellesin. Ona o yetkiyi verin. ☺️

Zevk alarak ugrasacak baska birsey bulursan geçer. Suan sen bu mutfak alisverişini ve takim yapmayi hobi haline getirmissin neredeyse.
aslında hobilerim de var gayet, kitap için de para harcıyorum ama onlar gözüme batmıyor. son günlerde bu iş batmaya başladı biraz. üstelik indirimli denk getirdiğim halde böyle. Mesela yemek takımı almadım ve setler cok pahalı geliyor. O set içerisindeki çorbalık vs. yi gereksiz bulduğum için fiyatı 2- 3 bin olan seti değil de 300 -400 tl olan takımdan 2 tane yapıp yemek takımı faslını kapatmayı düşünüyorum. Meblağı küçük olmayan ürünleri öyle körü körüne ahanda buldum alayım demiyorum aslında, kücük meblağlı parçaları fazla alıyorum.

evlilik süreci içinde tüm bunları koştur koştur alıyoruz sonra bi bıkkınlık geliyor senelerce züccaciye dükkanlarına girmiyoruz.
eh sen o koşturma sürecini başlangıçta yaşamadığın için hevesin geçmemiş belli ki. mali olarak seni sarsmayacak alışverişler yapıyorsan en nihayetinde bir gün tamam diyeceksin.
sal gitsin :KK70:
yani ben en çok buna ihtimal verdim, bir de nasılsa tasınacağız yeni evimde bunları kullanayım nasılsa alacağım mantığı sanırım.
kartımı biraz kabarttığı doğru ,aşırı sarsmasa da ama son günlerde bir acaba mı diyorum.

Yapmayın ya yazık günah. Heves edersiniz anlarım da işin cılkını çıkarmışsınız. Size şunu söyleyeyim para kolay kazanılmıyor ki bu kadar kolay ve gereksiz harcıyorsunuz.

Alışveriş detoksu yapın bence. Uzun bir süre alışverişin a sını sokmayın hayatınıza. O kadar eşyayı nereye sigdiracaksiniz onu da anlamadım 😩

şuanki mutfağım küçük olduğu için haliyle sığmıyor. aldıklarımı da kolisinden cıkarmadıgım için o konuda pek fikrim yok

Buraya bu konuyu açtığınıza göre,abarttığınızın farkındasınız.Uzuuuuuun bir süre (bardak da dahil)mutfağa hiçbir şey almayın.
Almak isterseniz de eşiniz engellesin. Ona o yetkiyi verin. ☺

aynen bu konu benim için baslangıc olsun. tabak çanak detoksuna başlıyorum bugün itibariyle.

Eşyaları kullanıyorsanız alın. Kullanıyorsanız nasılsa modası geçiyor diye almayın :) nasıl fikir.
Ben düğüne yakın bir zamanda aldım ona rağmen düğünden 1 ay sonra başka tabakşarda içim kaldı. Ama kullanmayacağım bildiğim için almadım.
aldıktan sonra kullanıyorum hevesle. açmadığım parçaları da kullanacağımı düşünüyorum esasında. içimde hep şu oluyor; annem, kardeşlerim gelir bunlarla onlara çok güzel şeyler yaparım ayy falan filan.umarım geçecek:

Hepsi ok de 4 lü tuzluk takımında ben durdum

Her şey takım olmasın aksi halde biri kırılınca çokkkk üzülünüyor bir de kıran eş ise kinleniyorlar vs

Ben sizde biraz aileler ile aynı şehre gideceğim kalabalık misafir gelecek tv programı gibi sofralar kurmalıyım modu gördüm

Boş verin güler yüzlü olun aman gelecekler binbür çeşit yap sun yıka vs diye gerilmeyin yeter

Zira o zaman hem size hem gelene eziyet oluyor

Mümkünse mağazalara gitmeyin

Bir de zaten var tekniği uygulayın

O indirim markettekiler de ucuz değil tam takım yapınca

Size çatal lazımsa çatal alın çatal kaşık bıçak tatlı kaşığı tatlı çatalı tatlı bıçağı almayın öbürleri var ki lazım değil 😀😀😀

aynen bu konu benim için baslangıc olsun. tabak çanak detoksuna başlıyorum bugün itibariyle.

aldıktan sonra kullanıyorum hevesle. açmadığım parçaları da kullanacağımı düşünüyorum esasında. içimde hep şu oluyor; annem, kardeşlerim gelir bunlarla onlara çok güzel şeyler yaparım ayy falan filan.umarım geçecek:
Bende cok almısım evlenmeden önce ama hepsini değişik değişik kullanıyorum , acımam. Annemin aldıgı kristal takımları bile actım. Alkol almıyoruz ama içine hosaf koycam 🙈ama tabi almasam da olurmus bence durdurun kendinizi Baska eve gecince cok ihtiyac oluyor.

Evde ne var ne yok gözden geçirin bir bir. Fazla olan takımlar varsa "bunu da heves ettim aldım ama fazlalık" dediğiniz. Kutusunu falan bozmadan paketleyin mutlaka bir ev hediyesi almanız gereken birisi çıktığında hediye olarak götürürsünüz. Ben bile alışveriş manyaklığım olmamasına rağmen bazen bir şey görür alırım (genelde kıyafet ya da makyaj malzemesi olur bu) ve sonra da kullanmam fazlalık olarak dolapta yer kaplar, bazen bir bakarım birbiriyle neredeyse aynı ton rujlar birikir evde, pişman olurum aldığıma. Artık almıyorum. Bir şeyi çok mu beğendim hemen elime alıp kasaya gitmek yerine beynime not ederim. Eve gider var olan malzemeleri gözden geçiririm neye ihtiyacım var diye tespit eder öyle gider alırım.

Mutfakda koyucak yeri yokken insan neden alır ki? Resmen cana eziyet.

Evde kaç kişisiniz? Bir arkadaş 4 tuzlukda kopmuş olaydan, ben kek kalıplarında... bir evde kaç kek kalıbına ihtiyacı vardır? :KK64:

Geçen yıl evlenerek çoğu eşyanın daireye ait olduğu bir eve yerleştik.En fazla 2 yıl kalırız diyerek burda eşya olaylarına girmedik. Az eşya, çok huzur mottosuyla hareket ettik 1 yıl boyunca. Fazla eşyayı sevmezdim normal şartlarda ve evde gereksiz hiçbir şey görmeye tahammülüm yoktu. Ama sanırım mutfak kısmı buna dahil değilmiş. Kısa bir süre sonra ailelerimizin olduğu şehre yerleşeceğiz ve nasılsa alınacak bu eşyalar diyerek şu malum indirimler boyunca önüme gelen ne varsa aldım. Alışkanlık yapmış olacak ki hala da devam ediyorum.

Granit tencere seti kullanıyorduk ve bize yetiyordu, almışken çelik tencere seti alayım dedim ve kolisiyle köşeye koydum. hadi bu tamam.
Şuan fırınım yok, sırf listemde var diye döküm kek kalıpları doldurdum eve, onları da aynı köşeye attım.
Su takımı almayayım kendi takımımı yapayım dedim ve mağazadan en sade bardakları alıp takım yaptım. E tüm bardaklarım sadenin de sadesi olunca kar tanesi desenli bir çay bardağı seti görünce resmen içine düştüm ve şuan kolide 12x3 tane çay bardağı setim var, evde çay içen sadece benim.
Bilumum cam ürünlerini de aynı köşeye zula yaptım. Buna çerez koyarım, buna cacık koyarım, ayrı salata kasesi yaparım diye diye neredeyse piyasadaki tüm cam tabakları 6ladım, bir kaçını 12'li yaptım. Eşim alışveriş için ev eşyalarının da olduğu bir marketi söylüyorsa gidelim dedikten sonra pişman oluyor.
Bir alışveriş sitesindeki pasta tabaklarının cazibesine uzun süre karşı koyamadım, bir yılbaşı konseptli pasta tabagı 6'ladım, geçen de siyah beyaz olanlarını sipariş ettim kahvaltı için de kullanırım diye düşünerek. Hepsi kendi içerisinde takım, birbirinden ayrı parçalar oldu.
M.C kadehleri çok hoşuma gidiyordu ve bende yok diye koştur koştur gidip 8'li takım yaptım. Meşrubat bardağı olarak da kullanırım diye. Evet alırken biraz düşünüyorum ve bu aldığım son bardak diyorum ama kafama koyduğum başka bir parçayı da muhakkak kullanacağım, bir işe yarayacak diye beynime kabul ettirip gidip alıyorum.
Diğer yerel marketlere gelen aktüel ürünleri saymıyorum tabi, et tabağı diye siyah bi tabak vardı geçenlerde, onu da 4lü yaptım, ortalarına takım olsun diye aynı renk büyük makarna tabakları buldum onları aldım. Gerek var mıydı, hayır ama aldım işte. Gelen tüm cam ürünlerini de aynı şekilde. Bu sadece mutfak eşyalarına özgü bir durum. Zarif bir tuzluk gördüm gittim onu 4ledim. Kıyafet alacağıma gidip takım yapayım falan diyorum, bir şeyleri takım yapmadan duramıyorum. Eşim seyyar züccaciyeci diye dalga geçiyor.

Evlenirken almadığım için bu heves katlanarak mı ortaya çıktı acaba ?
Daha eviniz bile yokken kendinize ait bir mutfaginiz yokken bu kadar çok bardak tabak gereksiz olmuş. Taşınınca mutfak dolaplarını büyük seçin bari ve kendinize dur deyin artık.

X