çeyizde kaç yorgan olmalı??

kızlar fazla yorgan almayın onun yerine battaniye ve pike alın ama onlarıda abartmayın benim 2 yün yorgan 1 tane uyku seti 2 tanede kayınvalidem yorgan verdi onlar bile fazla hiç kullanmadım.2 tane yorgan yeter gerisi battaniye olsun bide hep çift kişilik değilde tek kişilik olsunsengözlerimebaksanab

fazla eşyayı hiiç sevmem siz yazınca çok geldi ama bende bi saydım baya varmış..

3 yün yorganım 1 pamuklu yorganım varmış..

ama hiç işe yaramıyo o kadarı bana yatılı misafir pek gelmez..
iki buçuk yıllık evliyim iki kere geldi daha..

benim 2 tane çift kişilk silikon yorgan
bir tane yine tek kişilk silikon yorgan
2 tane yün yorgan
e benimde uyku setim war :))
bitanede göbekli yorgan diolar galiba ondan war

Son düzenleme:
Kizlar yaaaa....cok yorgan göz cikartmaz ama insanin sirf bu gibi esyalari koymak icin ekstra bir odasi olmasi gerekiyor..sigmiyor anam..bazalarda dünyayi almiyor ki zaten!

Bende haftasonu bi eldengecirdim ne var ne yok..!

Göz ile görülür, yani acilmis ve kullanima hazir halde olanlar:

2x elyafli yorgan (kendimizin)
2x misafir yorgani
3x özel yapim pike takimi (hazir pikem yok maalesef)
2x büyük battaniye
1x tek kisilik elyafli uyku seti
5 tane misafir yastigi
1x kislik yün yorgani (kendimizin)
7x nevresim takimi (kendimizin)
7x misafirlik nevresim takimi

ooooooooooo, daha hurclarin icinde olanlari hic saymiyorum bile..hatta unuttum desem yeridir..! Cooooooook zor oluyor onca esyayi bertaraf etmek...! :umursamaz:

Kizlar yaaaa....cok yorgan göz cikartmaz ama insanin sirf bu gibi esyalari koymak icin ekstra bir odasi olmasi gerekiyor..sigmiyor anam..bazalarda dünyayi almiyor ki zaten!

Bende haftasonu bi eldengecirdim ne var ne yok..!

Göz ile görülür, yani acilmis ve kullanima hazir halde olanlar:

2x elyafli yorgan (kendimizin)
2x misafir yorgani
3x özel yapim pike takimi (hazir pikem yok maalesef)
2x büyük battaniye
1x tek kisilik elyafli uyku seti
5 tane misafir yastigi
1x kislik yün yorgani (kendimizin)
7x nevresim takimi (kendimizin)
7x misafirlik nevresim takimi

ooooooooooo, daha hurclarin icinde olanlari hic saymiyorum bile..hatta unuttum desem yeridir..! Cooooooook zor oluyor onca esyayi bertaraf etmek...! :umursamaz:

:1shok: gözlerim aynen böle oldu canım ya hihoyyyt
ne etcen o kadar şeyi :icecream: nereye sıkıştırcan gamyoncuiremsu

kızlarrr elimde çeyizlik çok güzel işlenmiş ve çarşafı yastıgı herseyıyle takım pamuk yorgan var satmak istiyorum ilgilenenlere duyrulurrrrrr...özelden mesaj atabılırsınız...

valla her sene onları havalandırmakla uğraşmak berbat bişi kendinize yük etmeyin derim ben bir yerlere sığdırmaya çalışmak da cabası
annem bir pamuk bir yün kayınvalide iki tane pamuk verdi bunlar çift kişilik iki tane de elyaf tek kişilik var bana yetiyor ama benim anne babam ve kardeşlerim dışında şehir dışından gelen yok

1 tane çift kişilik yün yorgan
4 tane tek kişilik yün yorgan
1 tane uyku seti
3 tane özel dikim çift kişilik pike
2 tane çift kişilik battaniye
2 tane tek kişilik battaniye
1 tane tek kişilik pike
10 tane çift kişilik nevresim
10 tane tek kişilik nevresim
8 yün yastık
3 silikon yastık
1 tane çift kişilik yün ped döşek
1 tane tek kişilik yün ped döşek

gurbete gelin gittiğim için gelen giden bitmez.o yüzden gözüme fazla gelmiyorlar

1 tane çift kişilik yün yorgan
4 tane tek kişilik yün yorgan
1 tane uyku seti
3 tane özel dikim çift kişilik pike
2 tane çift kişilik battaniye
2 tane tek kişilik battaniye
1 tane tek kişilik pike
10 tane çift kişilik nevresim
10 tane tek kişilik nevresim
8 yün yastık
3 silikon yastık
1 tane çift kişilik yün ped döşek
1 tane tek kişilik yün ped döşek

gurbete gelin gittiğim için gelen giden bitmez.o yüzden gözüme fazla gelmiyorlar
Baya geleniniz,gideniniz olacak herhalde.:1rolleyes: Yoksa abartmışsınız diyecektim.:sinifsinif:

Baya geleniniz,gideniniz olacak herhalde.:1rolleyes: Yoksa abartmışsınız diyecektim.:sinifsinif:

evet şükür öyle. evimizden misafir bereketi eksik olmasın inşallah.. benim tarafımda eşimin tarafıda şehir dışı olunca haliyle gelip giden yatılı olan çok olacak inşallah ve şikayetçi de değilim bu durumdan hihoyyyt

valla yün bizde altın değerindedir onun için hem kaynanam hem annem baya verdiler annem
1çift kişililk
2tek kişilik yorgan
1tane işlemeli çift kişilik yorgan
2 çift kişilik uyku seti
1çift kişilik bataniye
1pike takımı çift kişilik
4küstüm
1 tane uzun eskinin yastıkları var kullanmıyacam ama annecim özene bezene dantelini yaptı kıyamadım almıyorum demeye sonra bozup değerlendirirm
1 bebek yorganı ve yastığı verdi
kaynanam ise,
1çift kişilik yorgan
2 tek kişilik yorgan
1tek ve 1çift kişilik battaniye
4te küstüm verdi aslında banada çok bu kadar ama bizde misafir eksik olmaz hiçte olmasın inş ne demişler misafir berekettir
kaynanam ise,
1

canım 3 hazır yani silikon, 2 pamuk ve 1 yün yorganım vardı çeyizimde. ayrıca 3 battaniye ve 2 pike takımı.
1 yorgan ve 1 pike takımı da kayınvalidem verdi sağolsun.

vallahi kızlar kaynanam annemden daha fazla yorgan verdi bana aynı evde oturmamıza rağmen hepsi hurçlarda saklı şu anda kaynanam 1 tane çift kişilik uyku seti 1 tane çift kişilik 4 tanede tek kişilk yün yorgan annem ise 1 tane çift kişilik 2 tane tek kişilik yorgan ve çift kişilik battaniye vermişti hepsini saklamamı söyledi kaynanam kendime ait bir ev olursa orda kullanmam için

3 silikon yorgan 1 uyku seti 1 yün yorgan 4 battaniye 10 tanede yastık
ev tekstilini hiç sormayın 15 nevresim 30 çiftde yastık:1shok:

nişanlıyım çeyizime annem 5,kayınvalidem 4 yorgan verecek...çeyizede fazla önem verirler ...biraz fazla sanki ama alıcam koyacak yer problemimde yok..misafirde çok gelir bizde..

şuan çeyizime 2 çift kişilik 1 de tek kişilik yorgan aldım. Sizce 1 tane daha çift kişilik yorgan alsam abartmış mı olurum?

X