Cidden yoruldum.

Sevgili arkadaşlarım, yorumlarınız için teşekkür ediyorum hepinize; Dün konuya giriş yapmaya imkanım olmadığı için daha önce yanıtlayamadım.
Kiraya vermekten vazgeçtim. Kadına bunu kabul ettirmek zor oldu. Kabul etmedi, üzüldü. Pişman oldu "ben sorun çıkarsa ilgilenirim sizi üzmem bir daha" dedi. Emlakcı çıkan her sorunla ilgilenecek zaten. Ancak benim güvenim kırıldı bir kere gerçekten boş kalsın. Başımız ağrımasın. Evin elektrik suyu bağlansın, sorunları varsa giderilsin öyle düşünelim diyorum. Ev yazlık bir ilçede eşyalı olarak sezonluk kiraya verelim demiştik ama vazgeçtik.
Kadından hiç para almadım. Ne kapora, ne depozito ne de peşinat. Sözleşme yapmadık. Bir haftadır konuşuyoruz Sadece sözlü ve whatsapp yazışmaları ile anlaşma var. Anlaşma şartlarını da sürekli değiştirmeye çalışan kişi kendisi. En son 2bin tl indirim istedi. Sorun 2bin tl'de değil kadının tavrında. Ona 2bin tl vereyim helaleşelim istedim. (gerçi onu da kabul etmedi evi tutmak istiyor) bir haftadır umut vermişiz ona vs... Yani ne deyim şimdi. "evin kirasını versem ve sizin oraya çadır kursam bir şey der misin bana?" dedi en son koptum gittim yani. Evi kesinlikle vermeyeceğim ama kul hakkı geçmesinden korkuyorum. Bir hafta umutlanmış ya. "hayrını göremesinler" diye beddua falan eder mi? diye.
kadın resmen takıntılı ya, evin kirasını versem çadır kursam falan ne alaka ciddi anlamda sorunlu normal degil kadın.

abla bak biz ev icin anlastik adam sabah tapuya giderken vazgecti .aklim beddua gelmedi bile adamin mali sonucta ticaret isi bu .bir ticaretin anlamli ve her iki tarafi da mutlu eden bir sey olmasi lazim .paramizla sikinti mi alalim yani olur mu oyle sey

Ayy aynı ben yapma yıpranırsın
Kiracıya hem yarı fiyatından aşagı ver ..
emlakcı parasını ver..
Bazgectıgını bıle söyleyeme ..
Bırde ustune kadına para teklıf et ..
Nesin sen melek filanmı sanıyorsun kendını
Bırak yoluna gıtsın
Kadına vazgectıgını ,saglıgından olacagını
Söyle..
Emlakcıyada normal fıyatından müşteri bulmasını iste ..
Kımseye yaranamazsın boşa kendını yıpratma

Evinizi kiraya vermeyle ilgili arkadaşlar güzel yorumlar yapmışlar sağolsunlar.

Ben başka bir şey söylemek istiyorum.
Hayır deme sanatını acilen öğrenmenizde fayda var.
Hayır, uygun bulmuyorum, böyle yapmak istemiyorum, seninle aynı fikirde değilim.

Bunları kullanmayı öğrenmelisiniz insanlarla kurduğunuz iletişimde.

Konum uzun olmasın diye kısa yazıyorum sonra yorumlarda kendimi ifade etmek için sayfalar harcıyorum Gece de 1 dakika bile uyumadım. Lütfen negatif yorum yapıp linçlemeden önce bunu göz önüne alıp nedenini sorun açıklayım.
Yazlık ilçede olan evimiz kentsel dönüşümden yıkıldı, biz başka bir ilçeye taşındık. Müteahhit yan arsadan bize bir ev verdi ama geç teslim etti amacımız sezon için kiraya vermekti, yetişmedi.
Orada her yıl yandaki sitede bir bodrum katta bir oda kiralayan komşu olarak tanıştığım bir kadın beni aradı hal hatır sordu ev ne alemde? diye sordu ben de evi teslim alamadığımızı, yaşadığımız sorunları anlattım dert yandım. O evi tutmak istediği için aradığını söyledi ben durum bu, iskan alındı ama elektrik su bağlanmadı yani yetişmeyebilir dedim. O benim sular idaresinde tanıdığım var ararım yetişir tutmak istiyorum diye ısrar etti. Evin durumundan ötürü bir de sevdiğim bir kadın olduğu için emlakcının söylediği fiyatın yarısından aşağısına anlaştım kadınla. Bu arada emlakcı ile sözleşmemiz olduğu için emlakcıya da kiracıdan alacağı komisyonu ben ödeyeceğim .Biz işlemler için bu ilçeye geldik ve kaldığımız yer depo gibi ve şartlar kötü. Ondan sonra ben evi yetiştirmek için bir sürü masraf yaptım eve eşya taşıdım, kimisini yeni aldım (kadının vereceği kiranın çok üstünde masraf yaptım) bu arada bir sürü sorun yaşadık suyun bağlanması konusunda, ve her konuda, 1 hafta oldu ama su hala bağlanmadı. Yaşadığımız streslerin. haddi hesabı yok yazmıyorum konu uzamasın diye ama maddi manevi ve bedenen de feci yıprandım eşya taşıdım, eşimle kavga ettik. En kötüsü de kasımda ikimiz de sigarayı bırakmıştık önce ben başladım, benden görünce eşim de başladı.
Yani bittik tükendik emlakcı ile de papaz olduk ucuza verdik diye. Emlakcı yine evin tüm ihtiyaçları ile ilgilenecek. Su bağlanınca parasını göndereceğim temizlik yapılacak, tüm elektrikli ve su ile ilgili aletler kontrol edilecek. komşunun biri de bardak tabak mutfak dolaplarına yerleştirmeye yardım edecek.
Bu arada kadına da sürekli bilgi veriyorum evin durumu ile ilgili ve kayınvalidemler geleceği için benim kendi evime dönmem gerekiyor. Bu arada kedimi emanet ettiğim kişi de sorun çıkartıp duruyor (para alıyor bu iş için yani iş olarak yapıyor)
Neyse Bu arada Kadın arıyor şu var mı bu var mı? kilim var mı? çıkıp alıp eve koyuyorum hatta kadına kendi makyaj aynamı bile bıraktım. Sonra dün akşam bu kadın aradı. İşte ev yetişmeyecek ben sizin evinizle uğraşacağım ayağımı uzatamayacağım bana kirada indirim yapın diyor. Yapamayacağımı söyledim ama isterse evi tutmaktan vazgeçebileceğini söyledim. Bu sefer de yok bir yola girdik devam edelim dedi. Bu arada öğrendim ki o eski ev sahibi bodrum katındaki odaya benim iki katlı manzaralı eve istediğim fiyat kadar para istiyormuş bu eski kiracısından. Ben git orayı tut diyorum kadın yok senin evini istiyorum diyor. Ama bir de ev hazır olmazsa bardak tabak yerleştireceğim evinle uğraşacağım diye anlaştığımız fiyattan da indirim istiyor.
Ben kadının tavrından ötürü çok strese girdim günlerdir ne çektiğimi bir ben biliyorum. Kayınvalidemler gelecek (evcil haycvan bölümünde de konu açtım) yani her en ufak sorunda kadın arayıp indirim isteyecek. Söylenecek "ayağımı uzatamadım" diyecek vs. Ben çok strese girdim bu kadına evi kiralamak istemiyorum. Boş kalsın. Ben kadına 2 bin tl vereyim vazgeçsin gitsin kendine başka yer bulsun istiyorum. Nasıl yapayım?
Derdin bayağı uzunmuş. Hepsini okuyamadım kusura bakma. Öncelikle belliki bu işlerden pek anlamıyorsun sanırım.
Mutahit neden sana yan arsadan pay veriyor? Olur mu öyle şey? Kendi arsani beklemeliydin. Orda bir bit yeniği dönmüş. Evraklarınızi fln bı araştırın.
Sizin ev yeni şantiye elektriği suyundan normale geçti mi? Bu işlere su işleri fln değil de belediye tapu imar fln bu tarz birimler giriyor devreye. Ev bitse bile tapu hemen çıkmıyor. Bunları önce bir arastirin.
Siz ev sahibisiniz. Kiracının neden her ihtiyacını karşılıyorsunuz? Ev bu mal bu. İşine geliyorsa tutar işine gelmiyorsa tutmaz. Kiracı mı yok sanki?
Emlakciyla nasıl bir sozlesmeniz var? O kısmı hiç anlayamadim. Emlakçı mi buldu kiracıyı ? O mu evi gezdirdi? Sonrasında neyiyle ilgilenecekte siz kendinizi ona borçlu hissediyorsunuz? Aksine emlakçılar koşar pesinizde evi ben gezdireyim ilgileneyim diye.

Tavsiyem o kiracıya resti çekin. Çok sorun yaşarsınız. Emlakciyla da para fln ödemeyin. O bulursa alsın komisyonunu. Siz bulursanız avucunu yalar. Öyle iş mi olur? O eşyaları da gereklileri bırakın. Fazlasını alın satın ya da kendiniz değerlendirin.

abla bak biz ev icin anlastik adam sabah tapuya giderken vazgecti .aklim beddua gelmedi bile adamin mali sonucta ticaret isi bu .bir ticaretin anlamli ve her iki tarafi da mutlu eden bir sey olmasi lazim .paramizla sikinti mi alalim yani olur mu oyle sey
Buda düz p... İlk yapmış ama yani. Tapuya gidecekken vazgeçmek nedir😔 sonra bulabildiniz mi inşallah gonlunuze göre bir yer

Böyle insanlar kaldı mı cidden?
Bizim umutlandığımız güvendiğimiz yerlerle anlaşamadıgımız oluyo. O zmn hepsine beddua edelim. Kadının evinizde hakkı olsada siz yayılsanız tmm dicem. Depozito bilmem ne vermemiş kadına 2 bin vermek neden. Eşinde mi böyle söylüyor o bari vazgeçirsin seni
Eşim bile razı geldi valla beladan kurtulalım diye ama vermedik para falan vermiyoruz yani. Kadın ısrarla evi istedi. 2defa 45'er dakika falan telefonda anlatmaya çalıştık, ev hazır değil, sorun olacak, bu koşullarda vermiyoruz kiraya diye ama sürekli ısrar etti. Ben çadır kurarım demeye kadar getirdi! En sonunda çok üzüldüm çok üzüldüm diye diye telefonu kapattı. Galiba (inşallah) küstü; bir daha ses seda çıkmadı.

Eşim bile razı geldi valla beladan kurtulalım diye ama vermedik para falan vermiyoruz yani. Kadın ısrarla evi istedi. 2defa 45'er dakika falan telefonda anlatmaya çalıştık, ev hazır değil, sorun olacak, bu koşullarda vermiyoruz kiraya diye ama sürekli ısrar etti. Ben çadır kurarım demeye kadar getirdi! En sonunda çok üzüldüm çok üzüldüm diye diye telefonu kapattı. Galiba (inşallah) küstü; bir daha ses seda çıkmadı.
Aman gözünüzü seviyim üzerler sizi.
Küssün paranızla rezil olmaktan iyidir

X