Cidden yoruldum.

Kadındaki terbiyesizlik beni benden aldı.
Sevdiğiniz birisi olduğunu söylüyorsunuz ama onun size sevgisinden şüpheliyim, günden güne mağdur etmiş yaptığı beleşçilik..
Öyle insan da hayatınızda olmayıversin.
"Sözleşme yok bisey yok söylediğim sartlar çok çok iyi bir kuruş altına inemem daha önceden biliyordunuz bu sartlarda tuttunuz zaten evi" diyip asla taviz vermeyin.
Yaşadığınız strese değmez bir defa.
Asla vermeyin evinizi problemlerin devamı gelecek çünkü belli ki. Sorunu çözseniz de bu insanla arkadaşlığınızı bir gözden geçirin derim..

Eşim benden once baskasina soz vermis diyin tobe tobe yalan ama zarar etmek mantikli degil .sonra bakarsınız kusura bakmayin diyin cok detay vermeyin detay olunca yalanda cikiyor bi sekilde. bazen insanin basireti bağlanıyor ekenomik olarak hata ustune hata yapabiliyoruz

Ben anlamadım eşya ile niye siz uğraşıyorsunuz. En başında şu haliyle verebilirim,eşya ile uğraşamam böyle kabul ediyorsan tut deseydiniz.
Temizlikmiş,tabak canakmıs bu kısmı çok manasız geldi gerçekten zira siz kiralamayi teklif etmemişsiniz bu haliyle o teklif etmiş zaten.
Ama herşeye rağmen yerinizde olsam bu kadınla anlaşma yoluna gitmezdim. Yetişmiyor iptal edelim yada uğraşamıyorum vazgeçtim diyin bir şekilde kurtulun bu kadından. Ayaklarını uzatacakmış lafa bak,siz deli gibi koşturuyorsunuz hanımefendi ayaklarını uzatamıyormuş.
Lütfen kurtulun şu kadından,şimdiden böyleyse taşınınca hic bitmeyecek dırdırı bunun.

beni bile gerdi vazgeçtim de ya ne bu eşim istemiyor diye ne bu herkesle papaz olacağım bi de üstüne indirim bu indirim değil size baya baya bindirim uzak olsun

Bu kadar iyi niyetli olursanız bu kiracı sizi sömürür, yapmayın. 'Kusura bakma bi süre evle uğraşamayacağım o sebeple kiraya vermeyeceğim' de. Ayrıca kadın ev için para vermediyse siz ona niye para ödeyeceksiniz ki.
Hem emlakciya para vereceksiniz, hem kira yarı fiyatına ohoo. Hiç akıl kârı değil.
Evcil hayvandaki konunuzuda biliyorum, zaten çok yoğun olacaksınız bide bu evle falan ilgilenemezsiniz. Evi emlakciya verin o halletsin ama bu kiracı için değil. Bugün arayıp söyleyin hiç ertelemeyin ki o da başka ev baksın.

Sozlesme vs yapmadiysaniz vazgeçtim diyin direkt sizi simdiden bu kadar strese sokuyorsa ilerisi daha zor olur. Para neden vericeksiniz ki kadına ayrıca?

Böyle bir kadına evi kiralarsanız eve yerleşirse sonucunda başınız çok daha ağrır. Ayrıca ilk kez kiracı için bu kadar kendini paralayan birini görüyorum,kadının cebinden size para çıktı mı? Çıkmadıysa para da vermeyin,evi de vermeyin.Sizin sorunlarınız istekleriniz boğdu beni,ev benim değil mi vermiyorum de geç.Şimdiden kötü olmak iyidir,yoksa sonunda çıkmıyor evden diye ağlayacaksın.
Kendiniz çekiniyorsanız ki bence gereksiz bir çekinme olur,emlakçı ya da eşiniz diyalog kursun.

ben şeyi anlamadım orada evler eşyalı mı kiralanıyor?
ne münasebet kilim falan soruyor birde.
emlakçıyla papaz oldum komisyonunu benden istiyor kusura bakma zaten bir sürü masraf yaptım emlakçıya komisyon verecek durumum yok sen başka ev bak de geç

Aynen öyle ya çok güzel dediniz. Kadın en son 2 bin tl indirim istedi. ben de kendimi zor tuttum "2bin tl ben sana vereyim sen git başka ev tut" dememek için. Kadın eski ev sahibine "bu sene evi tutmayacağım" demiş biz sözde anlaştıktan sonra. Şimdi başka ev tutamadın geri geldin gibi bir durum yaşayacak kadın ama yani ben de bittim tükendim uğraşamayacağım bununla. hala 2bin tl için çingenelik yapıyor, Alsın başımın gözümün sadakası olsun.
Ber 2 bin lirasini kurtul

Siz bu kadından kira alabilecek misiniz ?
Hadi aldınız diyelim, evden çıkması gerektiğinde çıkartabilecek misiniz ? Hiç sanmıyorum.
Bu karakterde birini nasıl sevdiğim arkadaş diye tanımlayabildiniz hayret..
Kendi malınızın hesabını bu tarz insanlara neden veriyorsunuz ?
Açıklama basit; '' daha eve girmeden bir dünya sorun yaşadık, anlaşamayız, kusura bakma uğraşamam vermiyorum kiraya ''
Üstüne para vermek ne demek ? Ne münasebet. Kendinize gelin Allah aşkına.

Konum uzun olmasın diye kısa yazıyorum sonra yorumlarda kendimi ifade etmek için sayfalar harcıyorum Gece de 1 dakika bile uyumadım. Lütfen negatif yorum yapıp linçlemeden önce bunu göz önüne alıp nedenini sorun açıklayım.
Yazlık ilçede olan evimiz kentsel dönüşümden yıkıldı, biz başka bir ilçeye taşındık. Müteahhit yan arsadan bize bir ev verdi ama geç teslim etti amacımız sezon için kiraya vermekti, yetişmedi.
Orada her yıl yandaki sitede bir bodrum katta bir oda kiralayan komşu olarak tanıştığım bir kadın beni aradı hal hatır sordu ev ne alemde? diye sordu ben de evi teslim alamadığımızı, yaşadığımız sorunları anlattım dert yandım. O evi tutmak istediği için aradığını söyledi ben durum bu, iskan alındı ama elektrik su bağlanmadı yani yetişmeyebilir dedim. O benim sular idaresinde tanıdığım var ararım yetişir tutmak istiyorum diye ısrar etti. Evin durumundan ötürü bir de sevdiğim bir kadın olduğu için emlakcının söylediği fiyatın yarısından aşağısına anlaştım kadınla. Bu arada emlakcı ile sözleşmemiz olduğu için emlakcıya da kiracıdan alacağı komisyonu ben ödeyeceğim .Biz işlemler için bu ilçeye geldik ve kaldığımız yer depo gibi ve şartlar kötü. Ondan sonra ben evi yetiştirmek için bir sürü masraf yaptım eve eşya taşıdım, kimisini yeni aldım (kadının vereceği kiranın çok üstünde masraf yaptım) bu arada bir sürü sorun yaşadık suyun bağlanması konusunda, ve her konuda, 1 hafta oldu ama su hala bağlanmadı. Yaşadığımız streslerin. haddi hesabı yok yazmıyorum konu uzamasın diye ama maddi manevi ve bedenen de feci yıprandım eşya taşıdım, eşimle kavga ettik. En kötüsü de kasımda ikimiz de sigarayı bırakmıştık önce ben başladım, benden görünce eşim de başladı.
Yani bittik tükendik emlakcı ile de papaz olduk ucuza verdik diye. Emlakcı yine evin tüm ihtiyaçları ile ilgilenecek. Su bağlanınca parasını göndereceğim temizlik yapılacak, tüm elektrikli ve su ile ilgili aletler kontrol edilecek. komşunun biri de bardak tabak mutfak dolaplarına yerleştirmeye yardım edecek.
Bu arada kadına da sürekli bilgi veriyorum evin durumu ile ilgili ve kayınvalidemler geleceği için benim kendi evime dönmem gerekiyor. Bu arada kedimi emanet ettiğim kişi de sorun çıkartıp duruyor (para alıyor bu iş için yani iş olarak yapıyor)
Neyse Bu arada Kadın arıyor şu var mı bu var mı? kilim var mı? çıkıp alıp eve koyuyorum hatta kadına kendi makyaj aynamı bile bıraktım. Sonra dün akşam bu kadın aradı. İşte ev yetişmeyecek ben sizin evinizle uğraşacağım ayağımı uzatamayacağım bana kirada indirim yapın diyor. Yapamayacağımı söyledim ama isterse evi tutmaktan vazgeçebileceğini söyledim. Bu sefer de yok bir yola girdik devam edelim dedi. Bu arada öğrendim ki o eski ev sahibi bodrum katındaki odaya benim iki katlı manzaralı eve istediğim fiyat kadar para istiyormuş bu eski kiracısından. Ben git orayı tut diyorum kadın yok senin evini istiyorum diyor. Ama bir de ev hazır olmazsa bardak tabak yerleştireceğim evinle uğraşacağım diye anlaştığımız fiyattan da indirim istiyor.
Ben kadının tavrından ötürü çok strese girdim günlerdir ne çektiğimi bir ben biliyorum. Kayınvalidemler gelecek (evcil haycvan bölümünde de konu açtım) yani her en ufak sorunda kadın arayıp indirim isteyecek. Söylenecek "ayağımı uzatamadım" diyecek vs. Ben çok strese girdim bu kadına evi kiralamak istemiyorum. Boş kalsın. Ben kadına 2 bin tl vereyim vazgeçsin gitsin kendine başka yer bulsun istiyorum. Nasıl yapayım?
Boşver ya ugrasmamniye strese giriyirsun ev sahibi sensin o ugrassin

Konum uzun olmasın diye kısa yazıyorum sonra yorumlarda kendimi ifade etmek için sayfalar harcıyorum Gece de 1 dakika bile uyumadım. Lütfen negatif yorum yapıp linçlemeden önce bunu göz önüne alıp nedenini sorun açıklayım.
Yazlık ilçede olan evimiz kentsel dönüşümden yıkıldı, biz başka bir ilçeye taşındık. Müteahhit yan arsadan bize bir ev verdi ama geç teslim etti amacımız sezon için kiraya vermekti, yetişmedi.
Orada her yıl yandaki sitede bir bodrum katta bir oda kiralayan komşu olarak tanıştığım bir kadın beni aradı hal hatır sordu ev ne alemde? diye sordu ben de evi teslim alamadığımızı, yaşadığımız sorunları anlattım dert yandım. O evi tutmak istediği için aradığını söyledi ben durum bu, iskan alındı ama elektrik su bağlanmadı yani yetişmeyebilir dedim. O benim sular idaresinde tanıdığım var ararım yetişir tutmak istiyorum diye ısrar etti. Evin durumundan ötürü bir de sevdiğim bir kadın olduğu için emlakcının söylediği fiyatın yarısından aşağısına anlaştım kadınla. Bu arada emlakcı ile sözleşmemiz olduğu için emlakcıya da kiracıdan alacağı komisyonu ben ödeyeceğim .Biz işlemler için bu ilçeye geldik ve kaldığımız yer depo gibi ve şartlar kötü. Ondan sonra ben evi yetiştirmek için bir sürü masraf yaptım eve eşya taşıdım, kimisini yeni aldım (kadının vereceği kiranın çok üstünde masraf yaptım) bu arada bir sürü sorun yaşadık suyun bağlanması konusunda, ve her konuda, 1 hafta oldu ama su hala bağlanmadı. Yaşadığımız streslerin. haddi hesabı yok yazmıyorum konu uzamasın diye ama maddi manevi ve bedenen de feci yıprandım eşya taşıdım, eşimle kavga ettik. En kötüsü de kasımda ikimiz de sigarayı bırakmıştık önce ben başladım, benden görünce eşim de başladı.
Yani bittik tükendik emlakcı ile de papaz olduk ucuza verdik diye. Emlakcı yine evin tüm ihtiyaçları ile ilgilenecek. Su bağlanınca parasını göndereceğim temizlik yapılacak, tüm elektrikli ve su ile ilgili aletler kontrol edilecek. komşunun biri de bardak tabak mutfak dolaplarına yerleştirmeye yardım edecek.
Bu arada kadına da sürekli bilgi veriyorum evin durumu ile ilgili ve kayınvalidemler geleceği için benim kendi evime dönmem gerekiyor. Bu arada kedimi emanet ettiğim kişi de sorun çıkartıp duruyor (para alıyor bu iş için yani iş olarak yapıyor)
Neyse Bu arada Kadın arıyor şu var mı bu var mı? kilim var mı? çıkıp alıp eve koyuyorum hatta kadına kendi makyaj aynamı bile bıraktım. Sonra dün akşam bu kadın aradı. İşte ev yetişmeyecek ben sizin evinizle uğraşacağım ayağımı uzatamayacağım bana kirada indirim yapın diyor. Yapamayacağımı söyledim ama isterse evi tutmaktan vazgeçebileceğini söyledim. Bu sefer de yok bir yola girdik devam edelim dedi. Bu arada öğrendim ki o eski ev sahibi bodrum katındaki odaya benim iki katlı manzaralı eve istediğim fiyat kadar para istiyormuş bu eski kiracısından. Ben git orayı tut diyorum kadın yok senin evini istiyorum diyor. Ama bir de ev hazır olmazsa bardak tabak yerleştireceğim evinle uğraşacağım diye anlaştığımız fiyattan da indirim istiyor.
Ben kadının tavrından ötürü çok strese girdim günlerdir ne çektiğimi bir ben biliyorum. Kayınvalidemler gelecek (evcil haycvan bölümünde de konu açtım) yani her en ufak sorunda kadın arayıp indirim isteyecek. Söylenecek "ayağımı uzatamadım" diyecek vs. Ben çok strese girdim bu kadına evi kiralamak istemiyorum. Boş kalsın. Ben kadına 2 bin tl vereyim vazgeçsin gitsin kendine başka yer bulsun istiyorum. Nasıl yapayım?
Bu kadar yükle eşinizle beraber ilgilenniyorsunuz değil mi . İnşallah siz tek kalmadınız bu durumlarla. Valla ben okurken yoruldum . Evet insan bazen kendi gönüllü çabası ile bir seyler yapmak istiyor. Bazen de mecburen destek oluyor. Ama yine de biz kadınların bu kadar işlerle hasır neşir olmasına üzülüyorum.

2 bin TL mi yeni yapılan eve mi bu fiyat valla kim olursa olsun kimsenin hatrı umrumda olmaz vermek istemiyorsanız vermeyin 2 bin TL mi kaldı artık üstelik yeni eve ilk siz oturun en nihayetinde en temiz insan bile illa zarar veriyor

saf çok temiz kalır ben salakım. Bir de o kadar salağım ki yine "ev sahibiyim" diye linçleneceğimden korktum burada o kadar linçleniyorum ki. Artık haklı olduğumda bile haklılığımdan emin olamiyorum.
gul2016,
neden bu kadar tedirgin ve kendine güvensiz birisiniz? Burada bazı konularda tepki görüyor olabilirsiniz ama siteden ve sitede aldığınız tepkilerden bağımsız, genel olarak kendine güvensiz zaman zaman ne yapacağını bilemeyen birisiniz.
Ev sahibisiniz ve tepki çekeceksiniz diye de olması gerekenlerden ödün veremezsiniz, burada evine çok fahiş zamlar yapan veya haksız yere kiracı çıkarmaya kalkanlar tepki görüyor yalnızca, sizin konunuz bunlardan farklı.

Ev sahibisiniz diye de kimse kiracıyı tepenize çıkarın demez, sizin şu an yaptığınız bu.
Emlakçı bile size tavır yapabiliyor, evinizi kiralamak isteyen kişi istediği gibi parmağında oynatıyor.

Eviniz eşyalı ve sıfır olacak sanırım, çevrede muadilleri neyse o fiyata kiraya verin ama bahsettiğiniz kadına değil, kadına para da vermeyin ne münasebet niye para vereceksiniz, hayatta bazı şeylerde ödün verilir orta yol aranır ama her konuda da gelin tepeme çıkın denmez.

Evinizi kiralamak isteyen kişi zaten kiracınız olsaydı, zam zamanı kira arttırımını aşırı bulup orta yolu bulmak isteseydi amenna ama şu durumda yaptığınız kusura bakmayın lakin kabaca kendinizi kullandırmak, kadın evinize bir kere girerse bir daha çıkaramazsınız ve şu an yaşadığınız stresin kat be kat fazlasını yaşarsınız.

Kadına telefon açın ben evi kiraya vermekten vazgeçtim deyin para falan da vermeyin, bir süre eviniz boş kalsın sorun değil, kafanızı toparladığınızda makul şartlarda uygun bir kiracı bulursunuz.

ben şeyi anlamadım orada evler eşyalı mı kiralanıyor?
ne münasebet kilim falan soruyor birde.
emlakçıyla papaz oldum komisyonunu benden istiyor kusura bakma zaten bir sürü masraf yaptım emlakçıya komisyon verecek durumum yok sen başka ev bak de geç
Anladığım kadarıyla tatil amaçlı kiralanan bir ev, bu yüzden eşyalı kiralıyor.

Siz bütün bunlari neden yaptınız ki? Evin bitmesini bekleseydiniz.Yetismediyse yetişmedi ne yapabilirsiniz.Illa kiraya vereceğim diye onca strese girmişsiniz.Dertsiz başınıza dert almışsınız.Kadina para vermeyin.Evi de vermeyin.Insanlari bu kadar dusunmeyin.Hic yoktan dert çıkaran sizsiniz.

X