Çikolata kisti (endometriozis) hastalığı olanlar, ACİL YARDIM!

işte salı günü sizin ordaki doktora gelicem cnm bakalım ne durumdayım :KK9::KK9: ay inşaallahh kalırsın bende kullanmıştım hormon 3 ay yumurta çogalttı ama kistimide o büyütmüş bu kadar ooff offf :KK50:

Canım hayırlısı olsun merkezdeki hastaneye mi geliceksın? Allah tüm isteyenlere versin inş bu ay o kadar umutluyumkı ve umutlu oldugum içinde umutsuzum yani çok karma duygular içerisindeyim. Bugün bi arkadas yeni dogum yapmıştı bebegı görmeye gıttık eşimle ama bebiş çok tatlıydı o kadar heveslendımkı ama sonrada vakti gelince olur dedım kendi kendime :)) dünde hastaneye gıttım prolaktinim düştü mü diye kan verdim sonuçları p tesi alıcam hayırlısı bakalım.. Biraz fazla konuştum galiba :))

Canım hayırlısı olsun merkezdeki hastaneye mi geliceksın? Allah tüm isteyenlere versin inş bu ay o kadar umutluyumkı ve umutlu oldugum içinde umutsuzum yani çok karma duygular içerisindeyim. Bugün bi arkadas yeni dogum yapmıştı bebegı görmeye gıttık eşimle ama bebiş çok tatlıydı o kadar heveslendımkı ama sonrada vakti gelince olur dedım kendi kendime :)) dünde hastaneye gıttım prolaktinim düştü mü diye kan verdim sonuçları p tesi alıcam hayırlısı bakalım.. Biraz fazla konuştum galiba :))

hahahhaa yerim seni benn :KK9::KK9::KK9: hakkımızda hayırlısı olsun canım evet merkezdeki poliklinige gelicem caminin altındaki :KK34: bakalım ne diyecek olmadı aşı yapıcam bu ay yetti gari valla bacıı:KK1:

Âmin hayırlısı olur inş yarın hastaneye gıdecegım çok heyecanlıyım yaa düşmüş müdür acaba bu ilacı kullananlar hep hamile kalıyormuş su an bendede bir umut bir sabırsıLık var anlatamam :) daha önce aşılama yaptırdın mı hiç canım

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

hahahhaa yerim seni benn :KK9::KK9::KK9: hakkımızda hayırlısı olsun canım evet merkezdeki poliklinige gelicem caminin altındaki :KK34: bakalım ne diyecek olmadı aşı yapıcam bu ay yetti gari valla bacıı:KK1:

Âmin hayırlısı olur inş yarın hastaneye gıdecegım çok heyecanlıyım yaa düşmüş müdür acaba bu ilacı kullananlar hep hamile kalıyormuş su an bendede bir umut bir sabırsıLık var anlatamam :) daha önce aşılama yaptırdın mı hiç canım

yok cnm yaptırmadım nerde yaptıracagımı bile bilmiyorum :KK9::KK9::KK9: araştırıcaz artık bakalım umarım sende bişeyler vardır yazarsın bana yarın :KK34:

yok cnm yaptırmadım nerde yaptıracagımı bile bilmiyorum :KK9::KK9::KK9: araştırıcaz artık bakalım umarım sende bişeyler vardır yazarsın bana yarın :KK34:

hayırlısı canım umarım işe yarar aşılama.
bende bugün hastaneye gittim prolaktinim 1 e düşmüş :KK9: :KK8: çok şükür 1 ay sonra tekrar gel dedi beyin mr' ı çekicekler heralde :26: bide içtiğim ilacı birden bırakmamam lazımmış bbir daha yazdı off kurtulamıycam bu ilaçtan :KK14: düşünsene mercımek kadar hapı 2 haftada ceyrek ceyrek içecegım :KK14:

Merhaba arkadaslar ben yenı katıldım sorunumu anlatmak ıstedım 21 yasındayım 8 aylık evlıyım gecen sene iki yumurtalıgımdada kist olusmus ve ben cok sonradan tesadufen orendım 8 cmlik cıkolata kıstı ve yayılmaya baslamıs acıl amelıyat oldum kapalı amelıyat o zman bekardım tabı 6 senelık bı sevgılım vardı evlenmeyıde cok ıstıyoduk bu hastalık sayesınde kavustuk:) doktor cocuk yapmam geretıgını soyledı ailemlede konustu hemen evlendık 1 kere aşılama denedık olmadı şuan tüp bebek yaptırdık sonucu orenmeme 2 gun kaldı cok heycanlıyım cok korkuorm yumurtalık rezervım 0.5 cok dusmus 2 3 sene içinde menepoza bıle gırebılırmısım sormak ıstedıgım benım gıbı rezervı dusuk olup cocuk sahıbı olan varmı?? şuanda kistim tekrar cıktı3 cm miş ..

Arkadaşlar ben size başımdan geçenleri anlatayım ameliyatı önermiyorum çünkü benim 4 yaşında yumurtaligim ters donmus ve yumurta alinmis daha sonraları iki kez dermoid kisti oldu tek yumurtaligim da ve iki kez ameliyat oldum çok iyi bir profosör de ameliyat etmesinin nedeni küçüktüm ve kanserden supheleniyordu son ameliyatından önce hep bana evlen diyordu ikinci kist ameliyatını oldum ve her ameliyattan sonra doğal olarak yumurta küçülüyor ben tek olan yumurtaligim in testini yaptırdım özel bi laboratuvarda ve cok iyi normal bir yumurtalık dan fazla çıktı sansliydim ayrıca ben her ay düzenli adet oluyorum 7,10 gün arası arada kanamalar oluyordu kanama ve migde bulantisi olunca kist oldugunu anlıyordum artık neyse ben evlendim 10 ay önce evliligimin ilk aylarında kanamam olmaya başladı mide bulantı baş dönmesi oldu ben kist oldugunu anladım ama evli olunca acaba dedim doktora gittik testler ultrason derken bu kez allah bana çikolata kistni verdi ağladım sizladim boş korkudan profosör olan doktor uma gitmiyorum ameliyat eder diye başka bi doktora gittim rahim filmi falan çekti ameliyatlardan dolayı yüzde 50 tüp ler yapışık olabilir dedi çok şükür yapışık değilmiş 8 aydır tedavi oluyordum yumurta yapıcı ilaçlar iki ke zde çatlatma iğneleri oldum malesef adet düzensizliği başladı her defasında hamilelik sandım olmadı 10 aylık evliyim bi ara incir kurunu uyguladım bi kaç gün kanama oldu doktora söyledim çok. Kızdı sen problemlisin zaten kistin var yapma onlar kist yapar dedi bende yapmadım çok uzattım ama size yardımcı olabilirsem belki diye yazdim bu ay bıraktım herseyi doktorum seninki psikolojik stres diyo ben eşimle ilk aylarda birlikte bile olamamistim hersey beyinde biter Rabbim isterse verir allah yar ve yardımcımız olsun cumlemizin bu arada kuzenim çikolata kişiyle hamile kaldı doğum yaptı asla çocuğu olmaz demişlerdi

Fulyada bahçeci tüp bebekte yaptırdım aytun hanıma türkiyede en iyi yer orasıymıs bı doktorum yönlendirdi beni cok memnun kaldım

Evet cıkolata kıstıyle hamıle kalan cok var şans bence ya hersey ALlahtan o ol derse ne hastalıgın olursa olsun olur. Bende ilk evlendıgımde 22 gün sorun yasadım vajinusmus sonradan oldu ilişki gercekten piskolojık insan kafasında bıtırmelı ama olmuyo demekle yasamayan kımse bılemez bende sonucumu yarın sabah alıcam daha adet olmadım dün olmam gerekıyodu agrılarım oluyo ama heveslenmıyorum genede

Merhaba arkadaslar ben yenı katıldım sorunumu anlatmak ıstedım 21 yasındayım 8 aylık evlıyım gecen sene iki yumurtalıgımdada kist olusmus ve ben cok sonradan tesadufen orendım 8 cmlik cıkolata kıstı ve yayılmaya baslamıs acıl amelıyat oldum kapalı amelıyat o zman bekardım tabı 6 senelık bı sevgılım vardı evlenmeyıde cok ıstıyoduk bu hastalık sayesınde kavustuk:) doktor cocuk yapmam geretıgını soyledı ailemlede konustu hemen evlendık 1 kere aşılama denedık olmadı şuan tüp bebek yaptırdık sonucu orenmeme 2 gun kaldı cok heycanlıyım cok korkuorm yumurtalık rezervım 0.5 cok dusmus 2 3 sene içinde menepoza bıle gırebılırmısım sormak ıstedıgım benım gıbı rezervı dusuk olup cocuk sahıbı olan varmı?? şuanda kistim tekrar cıktı3 cm miş ..

çok tatlısın ya :KK54: inşallah tutmuştur benm rezervimde 0,80 gibi birşeydi.ilk tüp bebeğim tutmadı bakalım nolcak.inşallah tutar muhakkak yaz buraya

K8zlar bende ciko kistimvardi 3ve 7cm sagda solda tupler tikaliymis bide.laporoskopi oldum 1yil bebegim olmayinca.ama sancim varya inanilmaz derecedeydi ve beni yataga bagladi son zaman olum dosegindeydim sanki acillerde sabahladim o kadar muyene edildi agrim gecmedi taaki amelyat olana kadar.ve meger benim sag yumirtaligim torsiyon olmus.cok zorluydu amelyata girene kadarki son 4 . 5 ayim.sonuc amelyat sonrasi gecici menapoza soktular.gobekten igneyle zoladex 3.6 subgutan igne.3ay ayda 1 kere vuruldum.son ignemi martin 1inde vurdular ve suan menapozdan cikmayi bekliyorum.gecen gun kontrole gittim.kist falann olusmamis cok sukur ..yani velasilkelam bende bebis icin cirpinip durdum o sancilar sanki canimi aliyodu igneler vurulddun banamisin demedi.simdi cok iyiyim elhamdulillah.bebis icin bi engel kalmamis.lapo olun derim amaaaa dr unuzu cook iyi arastirin.bnm 1 yilda bursada gitmedigim dr kalmadi.en son fakukteye sevk edildim.veeee prof dr ayrica anabilimdali baskaniydi amelyat eden dr um.suan hamdusenalar olsun cok iyiyim.rabbim sizleride bu illerten kurtarsin.isteyen herkese ve bizlerede hayorli evlatlar nasibeylesin insaallah...

canım meraba bende hemen hemen aynı problemleri yasıyorum burda kimi görsem çikolata kisti olana hemen yazıyorum :) bende bekarken çikolata kistinden 2 kere ameliyat oldum şimdi 1 senelik evliyim rahim filmimde sağ tüp açık sol kapalı çıktı. sağ tüpde tamamen açık değilmiş ama. ultrasonda yumurtalıklar yumurtalar falan kötü görünüyo ama hormonlarım aksine çok iyi çıkıyo çok şükür. o yüzden önce aşılama yaptılar tutmadı şimdide tekrar lapo ile yumurtalıklarına falan bakıcaz diyo ben çok kararsızım 3. ameliyatı olmakta. amelyatta tüpler açılıyo mu nasıl oluyo acaba

Benimde sinirlerim cok bozuk.iki tarsfli cikolata kistlerim varmis.ameliyat olucam haziranda.dogum kontrol hapina basladim bu ay.sizdede kahve kirmizi akintilar oluyomuydu arkadsslar yaa:KK43:((

Evet cıkolata kıstıyle hamıle kalan cok var şans bence ya hersey ALlahtan o ol derse ne hastalıgın olursa olsun olur. Bende ilk evlendıgımde 22 gün sorun yasadım vajinusmus sonradan oldu ilişki gercekten piskolojık insan kafasında bıtırmelı ama olmuyo demekle yasamayan kımse bılemez bende sonucumu yarın sabah alıcam daha adet olmadım dün olmam gerekıyodu agrılarım oluyo ama heveslenmıyorum genede

Canim naptin test yaptın mi bebis var mi

Arkadaşlar merhaba. Geçmiş olsun. Bendede çikolata kisti var ameliyat dediler hemen tüp bebek dene dediler amh testi istedi dr 3.99 çıktı tüp bebekten ònce bi ameliyat ol dedi belki gerek kalmaz tüp bebeğe dedi amh yüksek olduğu için. Bende şimdilik istemedim soğan suyuna başladm belki küçülme olur diye bakalm inşallah olur. Çok duydum faydası olduğunu. Allah iteyen herkeze versin.

Arkadaşlar merhaba. Geçmiş olsun. Bendede çikolata kisti var ameliyat dediler hemen tüp bebek dene dediler amh testi istedi dr 3.99 çıktı tüp bebekten ònce bi ameliyat ol dedi belki gerek kalmaz tüp bebeğe dedi amh yüksek olduğu için. Bende şimdilik istemedim soğan suyuna başladm belki küçülme olur diye bakalm inşallah olur. Çok duydum faydası olduğunu. Allah iteyen herkeze versin.

Ameliyat olma bence Mah degerın düşdük değil çünkü ben olmuştum suanda 0.5 e düşmüş tüp bebekte aşılamada tutmadı amelıyat olunca yumurtalıklar zarar görüyor

Ameliyat olma bence Mah degerın düşdük değil çünkü ben olmuştum suanda 0.5 e düşmüş tüp bebekte aşılamada tutmadı amelıyat olunca yumurtalıklar zarar görüyor

Soğan suyunu bende cok duydum ama denemedım doktora sormuştum bı ıse yaramaz dedı bı arkadasta soğan suyuyla yok olduğunu soyledı denemeekten bısey olmaz ben şansımı bioenerjıyle denıcem yarın sabah gıdıcem inşallah faydasını gorurum

X