Çikolata kisti (endometriozis) hastalığı olanlar, ACİL YARDIM!

Bu ay inşallah hamile kalırım. 7 gün daha yapıcam ama hamile kalırsam bebek zarar görmez dimi çok korkuyorum :KK43: 7 gün sabah akşam mî yapsam yoksa sadecegünde 1 kere mi kafam karışık açıkcası

Merhaba kizlar benim bir kizim var ve 1ay once sag yumurtaligimda 5cm lik cikolata kisti oldugunu ogrendim doktor hicbir ilac vermedi sizce normalmi ilac vermemesi cevaplariniz icin simdiden tesekkurler..

Merhaba kizlar benim bir kizim var ve 1ay once sag yumurtaligimda 5cm lik cikolata kisti oldugunu ogrendim doktor hicbir ilac vermedi sizce normalmi ilac vermemesi cevaplariniz icin simdiden tesekkurler..

İlac vermemesı normal zaten bu kistin caresı ilac degıl amelıyat ve alınsa bıle tekrar cıkma sansı cok yuksek sureklı kontrol altında olması lazım

Benmde fsh 17 di tüp bebek merkezi git sana vakit kaybettirmeyelim dediler sonradoktor doktor gezerken bi doktor bana soğan suyu önerdi 2-3 ay knu yaptım ufak kistler vardı hepsi yok oldu sonra çatlatma iğnesi vuruldum yumurta çatlamadı o da kist oldu sonraki ay adet görmedim tabi o arada tekrar soğan suyu içtim bu kez doktor kistten dolayı dedi ama kist baya küçültülmüştü hatt ben kendimi hamile sandığım için büyük bir yıkım yaşadım çünkü adetim o güne kadar aşırı düzenliydi bu ayda saraçoğlunun incir kürünü denedşm umutsuz artık olmayacağını düşünüyordum allaha şükürler olsun hamileyim umudunuzu hiç kaybetmeyin bol bol dua edin allah isteyen herkese nasip etsin inş

Bunu ameliyatsız sekilde lokman hekimle sadece 1 ayda atlattım.1 ay sonundada gebe kaldım

Merhaba bişey soracaktım benimde çıkıyor kist im var acaba nasıl lokman hekimle hallettin anlattirmisin bana da yardımcı olabilirmisin

Kızlar ben hem hamile hem çikolata kist oldugunu ögrendim suan 2 aylık hamileyim insallah düşük olmaz çok endişeliyim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadas lar bende cikolata kistinden muzdarip olanlardanim burda bicok arkadas cikolata kisti ile ilgili yasadiklarini paylasmis en son paylasimlar 2014 de olmus simdi o yorum yapan arkadaslarin durumu ne halde diye merak ediyorum eyer burda paylasirsaniz devaminda neler oldugunu bize cok yararli olur ameliyat mi oldunuz yoksa gebemi kaldiniz insallah hetsey gönlünüzce olmustur

Bu konuyu ben açmıştım canım ve yaklaşık 3,5 senedir bu hastalığı çekiyorum kısacası ameliyat olmadım ama şükürler olsun ki rabbim yüzüme güldü ve şuanda 7 haftalık hamileyim 5 ay içinde hamilelik gerçekleşti ve bunun için de ek bir tedavi görmedim hatta tam ameliyata karar vermişken rabbim nasip etti inşallah rabbim devamını getirir inşallah, darısı sizlerin de başına olsun.

Z Zelonmndal tedavi şeklinizi çoğu kişi merak etmiş, ben de merak ettim açıkçası; ancak lafı söyleyip ortadan yok olmuşsunuz. İnşallah başınıza bir şey gelmemiştir, diyelim. Fakat paylaşırsanız belki çoğu kişinin de işine yarayacak bir bilgi, mesajları görüyorsanız ve cevap verirseniz ne güzel olur.

X