çikolata kisti olup ameliyat mı tüp bebek mi daha mantıklı tecrübelerinizi paylaşırmısınız

pandorarotti

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2015
38
7
29
merhaba öncelikle anne olmak isteyen herkesin Rabbim yardımcısı olsun sol tarafta 2 tane kistim mevcut 3 ve 4 cm 4 senedir bi gelişme yok ameliyat fikrim mevcut ama ameliyat sonrası tekrarladıgı için korkuyorum çikolata kisti ile gebe kalanların tecrübelerinden yararlanmak istiyorum kist dururken tüp bebek deneyip olumlu sonuç alan varmı aranızda

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Çikolata kistleri alındıktan sonra doktorum 3 aylık lucrin iğnesi yaptırdı ve sonrasında tedaviye başlattı çok şükür şimdi gebeyim. Kistler varken tedaviyi yapmak doktorunuza kalmış bir durum yumurtalıklar zarar görmesin diye yapmak istemiyorlar genelde.dedigim gibi doktorunuzla ilgili. Rabbim aratmadan tez vakitte herkese ve size de kavuştursun evladinizi içlerinde bana da.

merhaba öncelikle anne olmak isteyen herkesin Rabbim yardımcısı olsun sol tarafta 2 tane kistim mevcut 3 ve 4 cm 4 senedir bi gelişme yok ameliyat fikrim mevcut ama ameliyat sonrası tekrarladıgı için korkuyorum çikolata kisti ile gebe kalanların tecrübelerinden yararlanmak istiyorum kist dururken tüp bebek deneyip olumlu sonuç alan varmı aranızda
Ben iki kez denedim ve ikisinde de olumlu sonuc aldım. Genelde çikolata kisti ve tüp bebek arasında olumsuz ilişki olduğuna dair düşünceler beni de çok düşündürtmüştü. Doktoruma bu ilişkiyi sorduğumda ise ç.kistinin sadece kendiliğinden hamile kalmaya etkisinin olduğunu ve tüp bebek konusunda herhangi bir olumsuzluk durumunu yaratmadığını söylemisti ve öyle de oldu. Zaten kistiniz oldugu icin doktorunuz tedavi aşamasında kist boyutlarında büyüme olmaması adına bir kaç gün kistinizi baskılayıcı iğne tedavisi uygulayacaktır muhtemelen.

Bence, tabi eger kistlerinizin boyutu ameliyatlık değilse (bunu doktorunuz daha iyi bilir) ameliyattan önce tüp bebek tedavisini deneyin. Ameliyat hem çözüm degil (kistler tekrarladığı için) hem de tüplerde yapışıklılığa sebebiyet verebiyor. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.

X