Çikolata kisti

Elisalady

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2021
159
50
Merhaba çikolata kıstım var bir adet ve 3 yıldır çocuk istememize rağmen maalesef başarılı sonuç alamadık 3 kez de aşılama oldum bu süreçte. Çikolata kisti ile hamile kalan ve ya çikolata kistini aldırıp hamile kalan var mı?
Doktor alınmasına gerek yok dedi ama kısırlık sebebi vs diye okuyorum İnternette bir çok sayfada çok üzüldüm bu nedenle ,deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..

Merhaba çikolata kıstım var bir adet ve 3 yıldır çocuk istememize rağmen maalesef başarılı sonuç alamadık 3 kez de aşılama oldum bu süreçte. Çikolata kisti ile hamile kalan ve ya çikolata kistini aldırıp hamile kalan var mı?
Doktor alınmasına gerek yok dedi ama kısırlık sebebi vs diye okuyorum İnternette bir çok sayfada çok üzüldüm bu nedenle ,deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..
PCOS hamile kalmaya engel değildir:

PCOS sebebi :
1- eski bi sevgiliye bi erkeğe yada babaya olan öfke
2-yada küçükken anne baba kavgasına şahit olmak
3-Bazı geçmiş deneyimlere takılı kalmak
4- Affetmeyi reddetmek
5-Kurban rolune bürünmek

PCOS hamile kalmaya engel değildir:

PCOS sebebi :
1- eski bi sevgiliye bi erkeğe yada babaya olan öfke
2-yada küçükken anne baba kavgasına şahit olmak
3-Bazı geçmiş deneyimlere takılı kalmak
4- Affetmeyi reddetmek
5-Kurban rolune bürünmek
ne alaka 😂😂 bende hiçbiri yok ama pcosluyum ne alakaaa 😂

internette her oluduğunuza inanmayın lütfen. çikolata kistinin sayısı ve boyutları önemli olan. kritik düzeyde olsa doktorunuz ameliyat önerirdi zaten lütfen stres olmayın. bende pcos var ama çikolata kisti olmadı hiç. kuzenimde vardı ve kendisi 30 yasinda kistiyle gebe kaldı ve sağlıklı bir kızı oldu. sezaryen sırasında kisti de aldı doltorlar. ondan sonra 2 kez daha gebe kaldı. endişe etmeyin lütfen. bir sorun olsa doktorunuz söylerdi. ama doktorunuza güvenmiyorsanız daha iyi olduguna inandığınız bir doktora görünebilirsiniz.

çoğu var sendede farkındalık yok ...
he hiçbir doktor teşhis edemedi pcosun kesin sebebini sen buldun hemi? vay be😂 benim farkındalığım gayet yüksek aynı karnı paylaşmışız gibi insanlar hakkında hüküm vermezseniz sevinirim 😂

internette her oluduğunuza inanmayın lütfen. çikolata kistinin sayısı ve boyutları önemli olan. kritik düzeyde olsa doktorunuz ameliyat önerirdi zaten lütfen stres olmayın. bende pcos var ama çikolata kisti olmadı hiç. kuzenimde vardı ve kendisi 30 yasinda kistiyle gebe kaldı ve sağlıklı bir kızı oldu. sezaryen sırasında kisti de aldı doltorlar. ondan sonra 2 kez daha gebe kaldı. endişe etmeyin lütfen. bir sorun olsa doktorunuz söylerdi. ama doktorunuza güvenmiyorsanız daha iyi olduguna inandığınız bir doktora görünebilirsiniz.
Teşekkür ederim çok güzel anlatmışsınız ,stres en önemli faktör diyor doktorlar da ama insanın elinde olmuyor ki😔 süreç zor ve çok yorucu oluyor, Allah isteyen herkese nasip etsin 🙏

Size umut olmak için yazıyorum , sizin gibi çikolata kistim olduğunu 6 ay önce öğrendim ve sizin gibi okudum bir sürü olumsuz yorum bu arada benim çikolata kistim 2 cm ve 2 tane 3 Aydır deniyorum olmadı bu ay doktor önce famara diye bi ilaç başladı ve 5 gün kullandım sabah akşam sonra tekrar kontrolle çağırdı 17 mm yumurtamın oluştuğunu herseyini mükemmel olduğunu söyledi ve ovitrella çatlatma iğnesi verdi ertesi gün ilişki ve sonrasında gün aşırı ilişki dedi ve ilişkiden sonra yarım saat kalkma dedi iğneden 3 gün sonra da dophaston diye bi ilaç verdi onu kullandım bugün adetim 2 gün geçti kan verdim 80 çıktı kimyasal olabilir dedi doktor ama yarın kendi doktoruma tekrar gideceğim , umutsuz olmayın yani kimsayal olsa bile olan çikolata kistm gebeliğime engel değil onu öğrenmiş oldum bu arada size ca125 bakıldı mı benim oda 122

X