Çikolata kistleri ve bagirsak florası

Aylin512

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2023
2
1
30
Merhaba kızlar, burada yeniyim. Benimle aynı sıkıntıyı yaşamış olanlar var mı, varsa nasıl kurtuldunuz ya da kurtuldunuz mu merak ediyorum. Öncelikle başımdan geçenleri kısaca anlaticam. Mart gibi hamile kaldım. Beklemediğimiz için önce bir şok olduk ama sevindik. Yaklaşık 11 haftalikken ilk ultrasona gittiğimde bebeğin öldüğünü öğrendim yıkıldım tabiki aynı zamanda sağ yumurtalıkta iki tane kıstım öldüğünü söylediler. İlk hamileligim olduğu için kürtaj yapmadılar çok sıkıntılı ve kanamalı bir şekilde Düşük yaptım. Kanamalarım 2 ay sürdü. Kan değerlerim düştü, demir haplarına başladım. Ağrılarım hiç geçmedi tekrar doktora gittiğimde parça kaldığını söylediler. Progesteron hormonum düşük yaptığım halde çok yüksek ve CA değerim 125 civarı çıkıyordu. Kanserden şüphelenildigi için biyopsi yaptılar, patoloji sonucunda kanser olmadığı ortaya çıktı. Ailecek rahatladık. Bu esnada kistin büyümesini engellemek icin doğum kontrol hapları yazdılar. Fakat 2 ay kullandım ve bırakmak zorunda kaldım. Çünkü bagirsak florami bozduğunu düşündüm acayip bir şekilde rahatsızlık bagirsaklarimda gürültü ve ağrı yaptı. Sonrasında bırakınca bir tık düzelme farkettim. Sogan kürü uyguladım faydası oldugunu sanmıyorum. Hapları bırakmama rağmen geceleri karın ağrısı ve bağırsak hareketliliğinden o kadar muzdaribim ki... uyuyamıyorum uyku düzeni diye birseyim kalmadı. Bu arada bir kistim çikolata kisti, 5 cm civarında. Hamilelikte çıkmış olabilcegini söylediler. Vücut fetus yerine kisti beslemis. Diğer kistim 3 cm. Tekrar jinekologa gideceğim ve eğer mümkünse sağ yumurtaligimi kistlerimle birlikte aldırmak istiyorum artık çok bıktım. Aranızda benzer tecrübeleri yaşamış olanlar var mı...

Çok geçmiş olsun canım benim
Bende 6 cm kist var daha önce kimyasal gebelik geçirdim o zaman farkedilmediği için şimdi kisti küçültmeye çalışıyorum soğan suyu doğum kontrol hapını düzenli kullandım bu ay doktora gittiğimde çok az bir küçülme olduğunu söyledi ama bu kistin türüne göre değişiyor çikolata kisti mi dermoid kist mi her kist küçülmüyor
Bende ek olarak rahim ağzı yarası varmış
O yüzden gebelik olmuyormuş bu durumda gebe kalamazsın dedi
Bende de aynı sorun var bağırsaklarım gürül gürül bir de tuvaltte de sorun yaşıyorum sanki afedersin cırcır olmuş gibi ağrı oluyor felan ama doktor doğum kontrol ilacı bırakma ara kanama yapar dedi ilaç mı yapıyor Bunu kist mi bilemiyorum
Eğer doktorun ameliyat öneriyorsa bunu düşün derim ama ilaçla geçebilecek bir şey se lütfen ilaç kullan büyürse hamilelik için sıkıntı. Tedavini ol sonra Allah izniyle gebe kalırsın sağlıklı günler

Çok geçmiş olsun canım benim
Bende 6 cm kist var daha önce kimyasal gebelik geçirdim o zaman farkedilmediği için şimdi kisti küçültmeye çalışıyorum soğan suyu doğum kontrol hapını düzenli kullandım bu ay doktora gittiğimde çok az bir küçülme olduğunu söyledi ama bu kistin türüne göre değişiyor çikolata kisti mi dermoid kist mi her kist küçülmüyor
Bende ek olarak rahim ağzı yarası varmış
O yüzden gebelik olmuyormuş bu durumda gebe kalamazsın dedi
Bende de aynı sorun var bağırsaklarım gürül gürül bir de tuvaltte de sorun yaşıyorum sanki afedersin cırcır olmuş gibi ağrı oluyor felan ama doktor doğum kontrol ilacı bırakma ara kanama yapar dedi ilaç mı yapıyor Bunu kist mi bilemiyorum
Eğer doktorun ameliyat öneriyorsa bunu düşün derim ama ilaçla geçebilecek bir şey se lütfen ilaç kullan büyürse hamilelik için sıkıntı. Tedavini ol sonra Allah izniyle gebe kalırsın sağlıklı günler
Sana da çok geçmiş olsun canım..ben doğum kontrol haplarini kullanırken gece gündüz berbattı bagirsaklarim dediğin gibi konser veriyordu..bırakınca bir tık rahatladım ama şu an geceleri yine aynı sıkıntım var, bağırsaklarda o kadar hareket var ki uyutmuyor. Yarın doktora gideceğim. Bakalim ne önerecek.. artık huzursuz bagirsak sendromu olduğumu falan düşünüyorum. Ama şöyle bir şey de varmış. Endometriosis ve bu sendromu olanlar aynı sintomlari gösterebilirmis. Bilmiyorum artık İnternete bakasım bile gelmiyor bıktım

Sana da çok geçmiş olsun canım..ben doğum kontrol haplarini kullanırken gece gündüz berbattı bagirsaklarim dediğin gibi konser veriyordu..bırakınca bir tık rahatladım ama şu an geceleri yine aynı sıkıntım var, bağırsaklarda o kadar hareket var ki uyutmuyor. Yarın doktora gideceğim. Bakalim ne önerecek.. artık huzursuz bagirsak sendromu olduğumu falan düşünüyorum. Ama şöyle bir şey de varmış. Endometriosis ve bu sendromu olanlar aynı sintomlari gösterebilirmis. Bilmiyorum artık İnternete bakasım bile gelmiyor bıktım
İnternet te her şeyin kötüsü yazılıyor en iyisi doktora gitmek acil şifa diliyorum ☺️🙏

Öncelikle geçmiş olsun, ben de bundan 9 yıl önce çikolata kistimden ameliyat olmuştum kocamandı 9-10 cm lerdeydi ameliyattan sonra bekardım uzun yıllar doğum kontrol hapı kullandım, sonra evlendim çocuk için denemeye başladık ben her ay stres olacak mı olmayacak mı derken 9. Ayda oldu ancak 8 haftalıkken kalpleri durmuş ikizlerdi. bu arada ben çikolata kistimin olduğu yumurtalıktan hamile kaldığımı düşünüyorum bence yumurtalığını aldırma doktorun önermedikçe ben o yumurtalığım kötü diğeri iyi derken iyi olan yumurtalığımda kürtaj sonrası bir sürü folikül kisti oluşmuş bu sefer de …. bu arada benim de regl dönemleri bağırsaklarım inanılmaz çalışıyor tuvaletten çıkamıyorum hem regl ağrısı hem ishal gaz sancısı beni bitiriyor acaba çikolata kistleriyle alakalı bir durum mudur bu

X