Sivilceli Ciltler Cildimizdeki gözenek ve minik çukurcuklar için kullandığımız ürünler

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Lancome un 3 numaralı rengini kullanıyorum, ama mineral makyaja başladım everyday minerals numuneleri getirttim onları deniyorum şimdi harikalar. fondoten rengimi bulmak üzereyim. İşte en azından burnumun üstündeki gözenekleri kapatıyor fondoten yanaklarımdaki çukurlukları şekil olarak kapatmasa da en azından rengi toparladiği için allıkla falan bir şekilde kamufle ediyorum süprizzzzz artık olduğu kadar.
Buz konusunda haklısın insanın iliklerine kadar işliyor kaydirigubbakcemile3 ama sabah baya iyi uyandırıyor beni kaydirigubbakcemile3

ay benimde aynısı ya burnumda ve yanaklarımda :1ninca: deli ediyolar beni ama genede çok az kullanıyorum fondöten
ayrıca kesinlikle burdaki bilgiler çok işe yarıyo
gülsuyu tonik olarak üstünede acı badem kremi kullanıyroum eskiye nazaran gelişme var tabi ama geçti diyemem tam anlamıylakaydirigubbakcemile2olsun olsun ben bunada razzıyım :teytey:
sabahları uyku mahmurluuna birebir o buz kalıpları kaydirigubbakcemile3 bir deil kaç faydası var yahu

arkadaşlar benm yüzümde eskiden kalma sivilcelerden dolayı hafif çukurluklar var, gözneklerim geniş, izlerinde birazı hafif kırmızımsı, 28 yaşındayım, bugün doktora gittim yarın sabah gel kan testi yapalım ona göre ilaç yazalım dedi , yarın akşam size verdiği ilaçları yazıcam ve tedavi sürecince iyi gelişme olsun kötü gelişme olsun burdan bildiricem umarım artık kurtulurumm :eek:klava: :uhm:

arkadaşlar benm yüzümde eskiden kalma sivilcelerden dolayı hafif çukurluklar var, gözneklerim geniş, izlerinde birazı hafif kırmızımsı, 28 yaşındayım, bugün doktora gittim yarın sabah gel kan testi yapalım ona göre ilaç yazalım dedi , yarın akşam size verdiği ilaçları yazıcam ve tedavi sürecince iyi gelişme olsun kötü gelişme olsun burdan bildiricem umarım artık kurtulurumm :eek:klava: :uhm:

inşallah kurtulursun :kızgın:çoğumuzda aynı sorun zaten
bende yeni isotrexin aldım onu kullanıyorum burda yazılanlardan aldım contratubexten bile daha etkili yazmışlar ama bilemiyorum daha yeni kullanmaya başladım bende gelişmeleri yazarım size :jeyyar:sende yazmayı unutma bizee

test sonucu birşey çıkmadı herşey normal dediler, doktorlar hastane de hç ilgilenmiyorlar özeline gideyim dedim, muayenehanesi yokmuş ama ilaç yazdı bakalım işe yarayacakmı :1shok: verdiği ilaçlar : nadixa %1 differin jel ve nemlendirici olarak da excipial hydro verdi benimpek umudum yok :uhm:ama bakalım belki iyi gelir gelişmeleri yazmaya devam ederim :çok üzgünüm:

inşallah kurtulursun :kızgın:çoğumuzda aynı sorun zaten
bende yeni isotrexin aldım onu kullanıyorum burda yazılanlardan aldım contratubexten bile daha etkili yazmışlar ama bilemiyorum daha yeni kullanmaya başladım bende gelişmeleri yazarım size :jeyyar:sende yazmayı unutma bizee
Isotrexin cilt soyucu bir jel mi ?

Isotrexin cilt soyucu bir jel mi ?
evet canım baya soyuyo cildi dün akşam farkettim bende:1shok:ama çok şey denedim gerçekten o yüzden almak istersen bile sonuçlarına önce bak benim bu kremlere çok param gitti :1hug: önce işe yarıyo gibi ama , soyuluyo ya cilt alttan gene aynısı çıkıyo gibi :roflol:ya nası oluyo bende annamadım ama bu kremi düzenli olarak kullanıcam sonuçlarıda yazarım zaten...

test sonucu birşey çıkmadı herşey normal dediler, doktorlar hastane de hç ilgilenmiyorlar özeline gideyim dedim, muayenehanesi yokmuş ama ilaç yazdı bakalım işe yarayacakmı :1shok: verdiği ilaçlar : nadixa %1 differin jel ve nemlendirici olarak da excipial hydro verdi benimpek umudum yok :uhm:ama bakalım belki iyi gelir gelişmeleri yazmaya devam ederim :çok üzgünüm:

bence umudunu kaybetme bak ben büsürü şey denedim bazısı azda olsa fayda etti bazısı hiç fayda etmedii :1hug:halada uygulamalara devam ediyorum
birgün mucize formüle ulaşıcamıza eminimm ben:dance:

Aynı sorun bende de var cildim yağlı ilkokul 5 den beri sivilcelerimle uğraşıyorum kazık kadar kız oldum hala devam ama ALLAHA şükür sivilceler geçti yalnız bi kaç sivilce izi kaldı yüzümde.Geçen doktora gittim sivilce izlerim için baktı yüzüme gayet iyi görünüyo bi sorun yok dedi:eek:klava: ısotexin jel ve sivex losyon verdi inşallah işe yarar yanağımdaki minik çukur ve gözenekler içinde.

evet canım baya soyuyo cildi dün akşam farkettim bende:1shok:ama çok şey denedim gerçekten o yüzden almak istersen bile sonuçlarına önce bak benim bu kremlere çok param gitti :1hug: önce işe yarıyo gibi ama , soyuluyo ya cilt alttan gene aynısı çıkıyo gibi :roflol:ya nası oluyo bende annamadım ama bu kremi düzenli olarak kullanıcam sonuçlarıda yazarım zaten..
Canım peki kullanmaya başladıktan ne kadar süre sonra soyulmaya başlıyor cilt ?

Canım peki kullanmaya başladıktan ne kadar süre sonra soyulmaya başlıyor cilt ?

Canım üç dörtgün sonra hafif farkediyorsun.. Ama ben İmex kullanıyorum yani birgün ondan birgün imexten sürüp gece öyle yatıyorum...onunla beraber sanırım etkisi dahaçok.. Ama benim cildim yağlı baya o yüzdenbenneyaptımki ben böle kurutucu şeyler kullanıyorum... Gözeneklerim baya açılıyor yağlı olunca.. Ama gerçekten baya yol katettim :eek: Banyodan sonra çok hafif olmak şartıyla ponza taşıyla yüzümü binevi keseliyorum...Tabi bunlar hepsi bi arada olunca etkisini görmeyede başlıyorsun..
Senin cildin nasıl:1no2:kuruysa kullanma derim

Canım üç dörtgün sonra hafif farkediyorsun.. Ama ben İmex kullanıyorum yani birgün ondan birgün imexten sürüp gece öyle yatıyorum...onunla beraber sanırım etkisi dahaçok.. Ama benim cildim yağlı baya o yüzdenbenneyaptımki ben böle kurutucu şeyler kullanıyorum... Gözeneklerim baya açılıyor yağlı olunca.. Ama gerçekten baya yol katettim :eek: Banyodan sonra çok hafif olmak şartıyla ponza taşıyla yüzümü binevi keseliyorum...Tabi bunlar hepsi bi arada olunca etkisini görmeyede başlıyorsun..
Senin cildin nasıl:1no2:kuruysa kullanma derim
Valla canım aynı bahsettiğin gibi işte.
Benimde bayağı yağlı ve gözenekli. :1ninca:
Babamın eczacı arkadaşı,fazla sivilce problemim olmadığı için dermatoloğun ısotrexin yazabileceğini söylemişti bana.
Bu hafta gidicem bakalım ne diyecek ? fisfisfis
Çok problemli bir cildim yok benim,sorunum pürüzler ve gözenekler,birde hafif sivilceler.
Denemediğim şey kaldı mı bilmiyorum ya,hiç kurtulamıcakmıyım ben bu gözeneklerden ? :çok üzgünüm:

Valla canım aynı bahsettiğin gibi işte.
Benimde bayağı yağlı ve gözenekli. :1ninca:
Babamın eczacı arkadaşı,fazla sivilce problemim olmadığı için dermatoloğun ısotrexin yazabileceğini söylemişti bana.
Bu hafta gidicem bakalım ne diyecek ? fisfisfis
Çok problemli bir cildim yok benim,sorunum pürüzler ve gözenekler,birde hafif sivilceler.
Denemediğim şey kaldı mı bilmiyorum ya,hiç kurtulamıcakmıyım ben bu gözeneklerden ? :çok üzgünüm:

Canım ben sadece kendimde var sanıyodum ama inan burda okuyunca çoğu kişinin aynı sorunu var :1ninca:benimde baya açık senağlama ve yağlı maalesef..Benim sivilce sorunum yok,siyah nokta ve gözenekler ve izler.. ama bu daha kötü sivilce enazından geçiyo ama bunlar geçmiyosenağlamaetrafımdaki herkes hiçbişeyin yok diyo ama maalesef görünen köy klavuz istemez kafaya taktım bikere...
Ayrıca birşey daha eklemek istiyorum gülsuyu kullanıyordum burdakilerin tavsiyesiyle ama cilt rengini resmen değiştiriyor ne kadar korunsanda o yüzden cildi problemli olanların kullanmasını hiç tavsiye etmiyorum :1no2:Güneş lekesi gibi oluyo birsüre sonra..
inşallah geçer canım ben faydasını gördükçe buraya yazarım zaten:1hug:

Canım ben sadece kendimde var sanıyodum ama inan burda okuyunca çoğu kişinin aynı sorunu var :1ninca:benimde baya açık senağlama ve yağlı maalesef..Benim sivilce sorunum yok,siyah nokta ve gözenekler ve izler.. ama bu daha kötü sivilce enazından geçiyo ama bunlar geçmiyosenağlamaetrafımdaki herkes hiçbişeyin yok diyo ama maalesef görünen köy klavuz istemez kafaya taktım bikere...
Ayrıca birşey daha eklemek istiyorum gülsuyu kullanıyordum burdakilerin tavsiyesiyle ama cilt rengini resmen değiştiriyor ne kadar korunsanda o yüzden cildi problemli olanların kullanmasını hiç tavsiye etmiyorum :1no2:Güneş lekesi gibi oluyo birsüre sonra..
inşallah geçer canım ben faydasını gördükçe buraya yazarım zaten:1hug:
Dün randevu alıp bugün görüştüm bende bir dermatologla.
İsotrexin ve a vitamini verdi.
Yani cildimin düzelmesi için bunların yetebileceğini söyledi. CADIARZU
İkisinide 1 ay kullandıktan sonra kontrole gidicem yine.
Ben antibiyotik de verir diye düşünüyodum ama cildimin gayet düzgün olduğunu söyledi. fisfisfis
1-2 ay deniyicem bakalım sonuç ne olacak ? :sm_confused:
Umarım işe yarar. :a015:

Bu arada gülsuyu konusuna değinmişsin.
Bi ara kullanmaya başlamıştım bende cildimi acayip yağlandırdı.
Ben parlamayı aza indirgemeye çalışırken o acayip parlak,yağlı bir görüntü yaratmıştı bende. benneyaptımki
Hayatta değdirmem bir daha yüzüme. :1closedeyes:

Ben antibiyotik de verir diye düşünüyodum ama cildimin gayet düzgün olduğunu söyledi. fisfisfis

inşallahhh işe yarar canım ya.. Evet dışardakiler öyle söylüyor düzgün diye:1no2:anlamadım bende bana göre benimde cildim çok pürüzlüü
canım kelin ilacı olsa başına sürermiş gerçi ama kaydirigubbakcemile3imex i doktoruna danış istersen çünkü cildi kurutuyo oyüzden ben onuda kullanıyorum...
:nazar:herşeyy güzel olcekkk inşallah

senin doktor yine yüzüne bakıp iyi demiş, ben gittim şikayetiniz neydi dio :roflol: yüzüme baksa anlayacak zaten bakmadan ezbere ilaç yazıyorlar bakalım bende 1 ay kullanıp göreceğim işe yarayıp yaramadığını, aslında dr murad ın serisi de fena değildi sanki eski izleri biraz daha güzel izler haline çevirmişti ama bakalım differin li tedaviye devam şimdilik :1ninca:

senin doktor yine yüzüne bakıp iyi demiş, ben gittim şikayetiniz neydi dio :roflol: yüzüme baksa anlayacak zaten bakmadan ezbere ilaç yazıyorlar bakalım bende 1 ay kullanıp göreceğim işe yarayıp yaramadığını, aslında dr murad ın serisi de fena değildi sanki eski izleri biraz daha güzel izler haline çevirmişti ama bakalım differin li tedaviye devam şimdilik :1ninca:
Kozmetikte hemen hemen tüm markaları denemişimdir.
Pürüzler düzelse siyah noktalar kalıyor,siyah noktalar düzelse gözenekler....vs. :1no2:
Bu liste böyle uzayıp gidiyor,yani benim deneyimlerim bu şekilde.
Dermatologlar direkt problemli bölgelere yönelik ilaçlar verdiği için düğüm orada çözülüyor aslında.
Üstüne basa basa düzenli kullanım diyorlar,bakalım 1 ay bakıcam gelişme görürsem eğer devam ederim uzun süre. :bbo:
Ama yol katedemezsem eğer son çare %15 tca deniyicem. :sm_confused:
Gerek kalmaz umarım. yasakkelime

kızlar benimde gözeneklerim var ve çok hafif alnımın yan tarafında çukurluk var
gül suyu daha bi yağlandırıyor cildi hatta burda bi arkadaş gözeneklerini açtığını söylemişti benim bide sivilcelerim vardı roacutanne kullandıyorm doktor soyucu kremleri daha sonra vericez dedi sivilcelerden kurtuldum derken gözenekler ve çukurluklar ortaya çıkıyo
maden suyunu buz kalıbı yapıp kullandım ama bi faydasını görmedim
roacutanne tedavim bitsin krem vercek doktor inş geçer ya bnde 17 yaşımdayım ve fondoten kullanıyorm gözenekler yüzünden pff

arkadaşlar cilthekimi sitesini okuyorum bir kaç gündür; gözenekler için differin , yüzeysel ve kırmızı izler için tretin (gece) ,kahverengi lekeler için tretin ve azelderm ( gece önce tretin 1 saat sonra azelderm), aktif sivilce için benzamiycn, hafif derin çukur izlere tretin ve contratubex (contratubex sabah akşam tretin gece)öneriyor doktor. ben şimdilik doktorumun yazdığı ilaçlara devamedeceğim1ay sonunda değerlendirme yapıp iyi gelmezse tretin ve contratubex e geçeceğim

Son düzenleme:
arkadaşlar cilthekimi sitesini okuyorum bir kaç gündür; gözenekler için differin , yüzeysel ve kırmızı izler için tretin (gece) ,kahverengi lekeler için tretin ve azelderm ( gece önce tretin 1 saat sonra azelderm), aktif sivilce için benzamiycn, hafif derin çukur izlere tretin ve contratubex (contratubex sabah akşam tretin gece)öneriyor doktor. ben şimdilik doktorumun yazdığı ilaçlara devamedeceğim1ay sonunda değerlendirme yapıp iyi gelmezse tretin ve contratubex e geçeceğim

canım bende çok araştırdım gerçekten.. Hatta tretinle isotrexin arasında kaldım..İsotrexin daha etkili yazmış herkes umarım öyledir bende yeni kullanmaya başladım çünkükaydirigubbakcemile5 bu arada contratubexi düzenli şekilde kullandım çok az bi fark hissedebildim CADIARZUciltten cilde farkeder gerçi ama ben pek etkisini görmedim
yaa umarım düzelir.. Yalnız şunu anladım ne kadar çok oynarsak krem şudur budur karıştırırsak o kadar sorunda ortaya çıkıyo:nazar:bi süre rahat bırakcam cildimi sadece maskeler arada tonik yapıcam ve bu asla gülsuyu olmıycak tabi.. Belki dinlendirince dahada işe yarar kremlerr hihoyyyt

Şu meşhur cilt hekiminin sitesini bende takip ediyorum birkaç gündür.
İsotrexinle ilgili mesajları okuyucam diye gözlerim mahvoldu resmen. :bbo:
Controtubex'e bende çok denk geldim ama sivilce izleri için değil mi o genelde ? gözeneklere bir etkisi var mı ? cildi soyuyor mu mesela ?
Benim gözeneklerim ve çukurluklarım yüzeysel,elimle gerdirdiğimde mesela yanağımı düzleşiyor o bölge,yani üstteki deri tabakasının soyulması lazım. benneyaptımki
O zaman niye acnelyse veya tretin önermedi acaba dermatolog,onlar daha ciddi şekilde soyuyorlarmış sanırım. :sm_confused:
İsotrexinden sonuç alabilmek içinde en az 1-2 ay diyorlar,uzun süreçte etkisini gösteren bir jelmiş. :uhm:
Ne kadar karamsarım,bana işe yaramıyacakmış gibi geliyo. :1no2:

X