Sivilceli Ciltler Cildimizdeki gözenek ve minik çukurcuklar için kullandığımız ürünler

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
bilenler bilir, ben de ciltteki delikler diye bir başlık açmıştım, çok az bir bölgede iğneyle delinmiş gibi izler var, sivilce sorunumda olmadı hiç.....bana o konuda önerilen madensulu buz kalıpları ben de işe yaramıştı, gerçekten kayboldular ama daha sonra yine ortaya çıktılar...cildimi mümkün olduğunca temiz tutmaya, gözenekleri makyajla kapamamaya çalışıyorum...beyaz kil maskesi (peloid pelomin) kullanıyorum....şimdi de bepanten sürüyorum....geçmeleri gibi bir beklentim yok aslına bakarsanız artık...daha kötü olmasınlar da.....

bilenler bilir, ben de ciltteki delikler diye bir başlık açmıştım, çok az bir bölgede iğneyle delinmiş gibi izler var, sivilce sorunumda olmadı hiç.....bana o konuda önerilen madensulu buz kalıpları ben de işe yaramıştı, gerçekten kayboldular ama daha sonra yine ortaya çıktılar...cildimi mümkün olduğunca temiz tutmaya, gözenekleri makyajla kapamamaya çalışıyorum...beyaz kil maskesi (peloid pelomin) kullanıyorum....şimdi de bepanten sürüyorum....geçmeleri gibi bir beklentim yok aslına bakarsanız artık...daha kötü olmasınlar da.....
Buz kalıbı,elma sirkesi,maden suyu,kil maskesi....vs. hepsini denedim ama sonuç alamadım ben. benneyaptımki
Alındıysada geçici oluyor sanırım.
Benimde sivilce problemim yok ama şu gözenekler işte. :çok üzgünüm:
Dermatolojik tedavi görüyorum ama bilmiyorum işe yarayacakmı. :sm_confused:
Bahara kadar uyucam dermatoloğun önerilerine,kullanıcam uzun süre verdiği ilaçları.
En son çözümde ya kimyasal peeling yada microdermabrazyon yaptırıcam,özellikle şu microdermabrazyon daha iyi peelinge göre bayağı araştırdım onuda,kafama yattı.
Başka türlü gitmeyecekler yoksa. :a015:

Son düzenleme:
gözneklerin en büyük nedeni cilteki aşırı yağlanmadır.düzenli va fazla miktarda su tüketirseniz cilt nemini ve yağını dengeler ve zamanla bu göznekler daralır.kil maskeside cilteki yağı iyi emer ve minerallerle besler.
aslında cilt güzelliğimiz tamamiyle cinsiyet hormonlarımızın tekelindedir.cilte herhangi bir kapatıcı kullanmadan ve az yağlı bir beslenme programı uygulayarak cildinize katkıda bulunabilirsiniz.ama en önemlisi su tüketimidir.günde en az 10-12 bardak su iççen ve cildini sabah akşam soğuk su ile yıkayan hanımlarda gözenekler daha az sorun teşkil eder.

1- HER GÜN KENDİNİZİ ZORLAYARAK DAHA ÇOK SU İÇİN,KAPATICILARI KULLANMAYIN
2-PROTEİN VE SEBZE AĞIRLIKLI DOĞAL BİR BESLENME OLUŞTURUN
3-YÜZÜNÜZÜ DÜZENLİ OLARAK ÖZELLİKLE AKŞAMLARI TEMİZLEYİN VE SOĞUK SU KULLANIN
4-HORMONLARINIZI ÖLÇTÜRÜN DENGESİZLİK VARSA ÖNCE TEDAVİYE ORDAN BAŞLAYIN
5-SİZE UYGUN TONİĞİ BULUN DERMATOLOGA BAŞVURUN
6-HEMEN SONUÇ BEKLEMEYİN EN AZ 6 HAFTA TEDAVİNİZİ UYGULAYIN
7-KİMYASAL İŞLEMLERDEN VE MALZEMELERDEN MÜMKÜN MERTEBE UZAK DURUN
8-DÜZENLİ UYKU ALMAYA DİKKAT EDİN.

Son düzenleme:
gözneklerin en büyük nedeni cilteki aşırı yağlanmadır.düzenli va fazla miktarda su tüketirseniz cilt nemini ve yağını dengeler ve zamanla bu göznekler daralır.kil maskeside cilteki yağı iyi emer ve minerallerle besler.
aslında cilt güzelliğimiz tamamiyle cinsiyet hormonlarımızın tekelindedir.cilte herhangi bir kapatıcı kullanmadan ve az yağlı bir beslenme programı uygulayarak cildinize katkıda bulunabilirsiniz.ama en önemlisi su tüketimidir.günde en az 10-12 bardak su iççen ve cildini sabah akşam soğuk su ile yıkayan hanımlarda gözenekler daha az sorun teşkil eder.

1- HER GÜN KENDİNİZİ ZORLAYARAK DAHA ÇOK SU İÇİN,KAPATICILARI KULLANMAYIN
2-PROTEİN VE SEBZE AĞIRLIKLI DOĞAL BİR BESLENME OLUŞTURUN
3-YÜZÜNÜZÜ DÜZENLİ OLARAK ÖZELLİKLE AKŞAMLARI TEMİZLEYİN VE SOĞUK SU KULLANIN
4-HORMONLARINIZI ÖLÇTÜRÜN DENGESİZLİK VARSA ÖNCE TEDAVİYE ORDAN BAŞLAYIN
5-SİZE UYGUN TONİĞİ BULUN DERMATOLOGA BAŞVURUN
6-HEMEN SONUÇ BEKLEMEYİN EN AZ 6 HAFTA TEDAVİNİZİ UYGULAYIN
7-KİMYASAL İŞLEMLERDEN VE MALZEMELERDEN MÜMKÜN MERTEBE UZAK DURUN
8-DÜZENLİ UYKU ALMAYA DİKKAT EDİN.

verdiğin bilgiler için çok teşekkürler canım:1hug:
Ben bu yazdıklarının çoğunu uyguluyorum zaten sporada başladım her ne kadar sigara kullansamda,beslenme,uyku,temizlik gibi şeylerle sigaranın etkilerini minimize etmeye çalışıyorum..
Yalnız şu bir gerçekki sivilce izleri,çukurcuklar ne kadar dört dörtlük beslenseniz yaşasanızda kendi kendine geçmiyor. Mutlaka bir tedavi yada işlem yapmanız gerekiyor.yerimseniben Ben yeni bir işleme başladım Allah a şükür sanırımda işe yarıyor.
Tekrar tşk verdiğin bilgiler içina.s.

diadermine yeşil tonik iyi gelecektir arkadaşlar gözenek sıkılaştırıcı olarak kullanabilirsiniz bu arda dermatolojik bir üründür kozmetik değil.....

kaydirigubbakcemile5 deneyelim ,teşekkürler
birçok tonik kullandım ama faydasını pek görmedim. Zaten soyucu maske yapıyorum çok da memnunum üstüne umarım bu tonik iyi gelir:1hug:sağol canım

kaydirigubbakcemile5 deneyelim ,teşekkürler
birçok tonik kullandım ama faydasını pek görmedim. Zaten soyucu maske yapıyorum çok da memnunum üstüne umarım bu tonik iyi gelir:1hug:sağol canım

canım cildini hem soyuyosun hem tonik kullanıyosun nasıl??cildinde yanmalar olmuyomu peki:bbo: CADIARZU

canım cildini hem soyuyosun hem tonik kullanıyosun nasıl??cildinde yanmalar olmuyomu peki:bbo: CADIARZU

Canım önce cildimi temizleyip peeling yapıyorum. sonra soyucu. Tabi hemen arkasından yapmıyorum çünkü cildim acayip geriliyohihoyyyt bir iki gün dökülmesi oluyo o ara sürmüyorum ama ondan sonra sürüyorum :1hug:çünkü cilt eski haline dönmeye başlıyo ondan sonra

gözenek sıkılaştırmak için piyasadaki en etkili ve tek ürün estee lauder idealist:)))ilk kullanımda bile farkını gösterioo:CüvCüv:

gözenek sıkılaştırmak için piyasadaki en etkili ve tek ürün estee lauder idealist:)))ilk kullanımda bile farkını gösterioo:CüvCüv:
Canım bahsettiğin ürün şu değil mi ?
VV-9MTF010001_b.jpg

En çok merak ettiğim ürünlerden biri de bu.
Bende kullanmak istiyorum ama kullandıktan sonra gözenekler yine eski halini alıyo mu yoksa devamlı mı kullanmak gerekiyo ?

lazer yaptırın sıkı bı cılt oluyor yenı alttan cıkan cılt ben yaptırdım bıraz acıdı ama sonucu ıyı

:asigim:canım teşekkürler araştırcam.
Birde bir üründen bahsetmek istiyorum. Tamam bunları yapmalıyız da önce cildimizin yağdan siyah noktadan arınmış olması gerekiyor..
Bu yüzden yeni ürün keşfettim hihoyyyt mikrofiber cilt temizleyiciler siyah noktaları iyi temizliyor diyorlar bulup en kısa zamanda alıcam.. Ayrıca bir arkadaşımız yazmıştı kese ve kil maskesi ardından senin dediğin ürünü araştırııp uygunsa alıcamm umarım işe yararrrkaydirigubbakcemile5

lazer yaptırın sıkı bı cılt oluyor yenı alttan cıkan cılt ben yaptırdım bıraz acıdı ama sonucu ıyı

canım bende yaptırdım lazer ayrıca düzenli seanslarla cilt soydurdum fakat büyük bi değişiklik görmedimm... umarım yukarda bahsettiğim ürünler işe yararrhihoyyyt

şimdi benimde sorunum şu...Yanaklarımda delikler var.Delik derken çukurlar..uzaktan belli değil ama yakından çok belli oluyor ve ben çok rahatsızlık duyuyorum...Bu delikleri yok etmimin bir çözümü yokmu?Dktora gitsem işe yarar mı?hani böyle çok makyaj yapanların cilde delinir ya öyle işte benim cildimde...Bilginiz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.Yada benim gibi olan var mı??

şimdi benimde sorunum şu...Yanaklarımda delikler var.Delik derken çukurlar..uzaktan belli değil ama yakından çok belli oluyor ve ben çok rahatsızlık duyuyorum...Bu delikleri yok etmimin bir çözümü yokmu?Dktora gitsem işe yarar mı?hani böyle çok makyaj yapanların cilde delinir ya öyle işte benim cildimde...Bilginiz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.Yada benim gibi olan var mı??

Evet canım hemen hemen aynıyız seninle senağlamamaalesef bende birçok ürün kullandım. Ama geçmiyor,hafif bir azalma oluyor. Estee lauder in gözenek sıkılaştırıcısını aldım. senağlamaçok masrafa girdim gerçekten birçokürün kullandım. Umarım bu işe yarar.

Evet canım hemen hemen aynıyız seninle senağlamamaalesef bende birçok ürün kullandım. Ama geçmiyor,hafif bir azalma oluyor. Estee lauder in gözenek sıkılaştırıcısını aldım. senağlamaçok masrafa girdim gerçekten birçokürün kullandım. Umarım bu işe yarar.

inşallah canım işe yarar...Canımı çok sıkıyor bu delikler:KK43:..Bende avonun gözenek sıkılaştırıcı toniğini sipariş ettim.Daha gelmedi..Gelince onu kullanacağım bakayım işe yarayacak mı?yararsa buraya yazarım sende denersin canım...Puff şu gözenekler:KK43:

kizlar topikte okudum arkadaslardan birisi maden suyunu sprey sisesine koymus,buzdolabinda muhafaza ediyormus,aklina gheldikce yüzüne SIKIYORMUS..gözeneklerine cok iyi gelmis...bendede sükür cilt sorunu yok ama yanaklarimda minik minik bikac delik var,galiba ergenlikte cikan üc bes siyah nokta oydu icini:KK43:bakalim bende denicem...neler kullanmadim ki etki etmedi bana,birde dogal care aricam..

paylaşımın için teşekkürler bunu bende deneyeyim...Ne kadar bekletiyormuş buzdolabında...Yanii hep mi buzdolabında duruyormuş?..Biraz açıklarsan çok sevinirim:)

Son düzenleme:
canım estee lauder idealist skin refinisher mı ? yoksa idealist micro d mi? hangisi?

canım benim aldığım ürünü söyliyim sana.. estee lauder idealist skin refinisher. Gözenekler için onu öneriyorlar. Şimdilik iyi gibi. Tabi uzun süreli kullanımda belli olucak.

inşallah canım işe yarar...Canımı çok sıkıyor bu delikler:KK43:..Bende avonun gözenek sıkılaştırıcı toniğini sipariş ettim.Daha gelmedi..Gelince onu kullanacağım bakayım işe yarayacak mı?yararsa buraya yazarım sende denersin canım...Puff şu gözenekler:KK43:

Ah canım inşallah yarar mutlaka bekliyorum bende işe yarayan birşey olursa paylaşalımki bu sorunumuz çözülsünkaydirigubbakcemile5 Bu arada bende denedim maden suyunu :kızgın:maalesef işe yaramadı. clinique pore minimizer kullandım onun içinde küçültüyor dediler fakat cildimde acayip siyah nokta yaptı. Ayrıca Vichy normaderm de kullandım :bbo:eek:lmadı olmadı olmadıı

X