Lekeler, Çiller Çillerinden Kurtulmak İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
bendede kendmi bildim bileli çil var aynı zamnda teyzemde de var uzun zamndr ama krem yada farklı şeylerin gçircegne inanmyorm kesnlikle bi çokşey denedm çiller için bulgaristandan getirdğm kremler evde internetten okudugm yazılar gbii.yaz günleri güneşe çıkmadan önce güneşten korunmak en önemlisi çnkü çillerin rengi koyulaşnca daha belirgn ve büyük görünüyorlar herksn cilt yapısı farklı oldugu için hassas ciltlerde çil oluşması daha kolay oluyorr onları kabullenmek en güzelii :))

parmaklarına dök yüzüne sür dağıt iyice yedir onu beyazlık filan yapmıyo merak etme :)) ve fondöten kullanıyosan fondöteni sürdükten sonra sürersen daha bi güzel yapıyo
(yüzüne dedim ama istediğin yerine sürebilirsin :)) )
ahaha istediğim yerime süreceğim teşekkürler

Benim cildim normaldi..gayet parlak ve lekesizdi..altı ay önce yanlış bir yüz yıkama jeli yuzunden yuzum tahrip oldu..kurudu..üst deri pullandı..gerilmeye kaşınmaya başladı...sonrası ise egzema...cildim çok hassaslaştığı için egzamayla beraber aniden yanaklarım çillendi..kış günü evde otururken lekeleniyordu yüzüm..dışarıda çıkmam öyle..

Doktorun verdiği nemlendiriciler pahalı olmasına rağmen fayda etmedi...ne kremler denedim..sonunda illallah dedim..
bıraktım o pahalı kremleri...gittim eczaneden bir beph... (kremin adını yazabiliyor muyuz bilmiyorum ama çok bilindik ve ucuz bir krem bu) aldım..yuzumun nem ihtiyacını super karşıladı..çok iyi geldi..
sonra lekelerle mücadelem başladı...çok siyah olmayan gölge halinde ufak çiller...bir kaç tane koyu var..
pek çok şey denedim...
Birincisi limon gerçekten lekelere iyi geliyor..benim cildim hassas olmasına rağmen iki güne bir çillerin üzerine sürüp yarım saat bi saat hafif soğuk suyla yıkıyorum...öyle pat diye mucize olmuyor tabi ama lekeler solmaya başlıyor..tabi limonu yıkadıktan sonra hemen beph... nemlendiricimi suruyorum..

ikincisi sudo..... (yine bir pişik kremi) diye bir krem lekelere iyi geliyor dediler onu aldım..sadece lekeli yerlere surun yuzunuzun geneline sürdüğünüzde sivilce yapabiliyor...bir faydası oldu mu bilmiyorum..her gün yatmadan lekeli yerlere surup yatıyorum ama lekelerimi solduran bu krem mi diğer uyguladıklarım mı bilmiyorum..yine aman aman bir mucize beklenecek bir krem değil...biraz abartılmış bir krem...uyguladıklarım içinde en hafif etki buna ait bence..

üçüncüsü son 3 gündür yumurta akı ile yarım limonun suyunu..limon suyu bir yemek kaşığı kadar olabilir ...iyice karıştırıp,pamukla yuzume suruyorum...yalnız hem limon için hem de yumurta akı+limon için uyarım şu ki benim gibi hassas ve alerjik bir cildiniz varsa ağız çevrenize çenenize sürmeyin bunları...neyse yumurta akı+limonu sürüp gerildikten sonra en fazla 5 dakika bekletip yıkıyorum...çok beklerse kızarır tahriş olur diye çabuk yıkıyorum...

bi faydasını gördüm mü bilmiyorum ama bu kullandıklarımdan hangisi bilmiyorum lekerimde iyiye doğru gidiş var....yumurta+limonu haftada iki kere yapıyorum...
yumurtaya alerjınız olabilir belki önce bileğinizde deneyin...
psikolojik mi bilmiyorum baya baya toparlanma var gibi...
eğer umut vadeden bir durum olursa yine yazarım...

Yukarıda uyguladığımı söylediklerim uzun vadede ne değişiklik yapacak çillerimde bilmiyorum..kendilerinde solma var ama o kadar...bakalım daha bir haftadır uyguluyorum...
ama bugün doktora gittim sadece 'expi.. 4' isimli kremi verdi...doktorlardan ve kremlerden çok muzdarip olduğum için akşama kadar bileğimde test ettim kızarıklık olmadı..şimdi ise sadece tek bir çilime sürdüm deneme amaçlı...doktor iki saat sonra kremi silip beph...krem sür dedi...bakalım bir de bunu deneyelim...benim çillerim çok değil ama yüzüm çillenmeye musait..belki işe yarar...işe yararsa yazarım...
Not: Kızlar cildi hassas olanlar bu exp... kremi sürüp yatmasın gece..akşam iki saat sürülecekmiş... yoksa bu kremler daha büyük zararlar acabiliyor...bir de on günde sonuç beklenecek ürünler değil...bir iki aylık kullanımlarda sonuç alınıyor..tabi ciltte alerji yapıp yüzü kızartmazsa...

Expiğment 4 kullandım be. Hıc bır ıse yaramıyor arkadasım bosuna yüzüne sürme kızartıyor zamanla soyulma yaparak lekeyiyok etmeye çalışsada başarısız bır krem bence

Expiğment 4 kullandım be. Hıc bır ıse yaramıyor arkadasım bosuna yüzüne sürme kızartıyor zamanla soyulma yaparak lekeyiyok etmeye çalışsada başarısız bır krem bence
Limon ve yumurta akinin cok faydasini gordum..benim yuzum ani soyulma ve koruyucusuz gunese cikmamdan oturu birden cillenmisti...simdi bunun uzerinden 7 ay gecti ve son bir haftadir hangisi sebep oldu bilmiyorum duzelme var..koyu olmayan cillerim yok oldu...4-5 tane koyu var..onlarada deney amacli expigment basladim..bana bu is sabir isi dedilr .birden sonuc bekleme dedilr .alistim sabretmeye...expg4.. beni cok kizartmyor..doktor her aksam iki saat sur sonra sil dedi ama Ben bir gece suruyorum sadece cilin uzerine..iki saat sonra siliyorum..hafif bi kizarma oluyor..uzerine beph... Suruyorum..sonra iki gun surmuyorum..kizariklik gecince tekrar suruyorm..faydasini goeursem bu uygulamanin yazacgm..ama uzun bi tedavi olacagi kesin :)

arkadaslar gül suyu bende kullanıyorum ama gul suyunun ıcıne bırazcıkta gul yagı eklersenız daha ıyı sonuc elde edersınız ama gul yagını heryerden almanızı tavsıye etmem guvendıgınız bır aktardan yada bıldıgınız bır yerden alın cunku sahtelerı cok fazla evet gram olarak satılıyor ve bıraz pahalı ama zaten 1 gram ısınızı goruru uzun zaman kullanırsınız tavsıye edrım :

ha bu arada ne yaparsanız yapın günes kremı mutlaka kullanmazsanız faydasını goremezsınız :)

yüzümde ani kuruluk ve soyulmayla 30 yaşımla beraber birden çıkan çillerin soluk olanları kayboldu...bu kaybolmada cilt derimin yeniden onarılması etkili olmuş olabileceği gibi kullandığım limon, yumurta akı ve benzeri uygulamalarımın da faydası olmuş olabilir..şuan çapı küçük ama rengi daha koyu olan 3-4 çil ile ilgileniyorum onlarada expm4 uygulamaya devam ediyorum...dediğim gibi hergun uygulamıyorum ve sürüp yatmıyorum...cildim hassas olduğu için sadece o 3-4 çile dışına taşırmadan 2 saat surup sonra silip onarıcı beph.. sürüyorum..ertesi gun oralar kızarıyor kızarıklıkta 3 günden önce geçmiyor diğer üc gün bu kremi sürmüyorum kızarıklığın geçtiği akşam tekrar sürüyorum..Allah için soyulma başladı kremi uyguladığım çillerde ama henuz lekeyi söküp atacakbir soyulma olmadı.. bu ara çenemdeki sivilce basması ile uğraşıyorum..ergenliğine dahi sivilce görmemiş ben 30 yaşımla beraber sivilce cilt kuruluğu egzama ve lekelerle uğraşmaya başladım..yaşı 30 a gelmemişlere tavsiyem 30 yaşında daha çok strese bağlı olarak cildin suyu birden çekiliyor bu sebeple özellikle luzumsuz peeling uygulamalarıyla ve kimyasalı bol yüz yıkama jelleri ile cildinizin kurumasını hızlandırmayın..çunku kuru cilt başta egzama olmak uzere kırışıklık lekeler ve sivilcelere savunmasız oluyor ..son olarak yaz kış dışarı çıkarken güneş kremi kullanmayı kesinlikle ihmal etmeyin..

Cocuklugumdan beri cillerle basi dertte biri olarak ne yaptiysam kurtulamadigimi belirtmekle baslayayim ise.. Hani oyle bi kac degil tum yuzumde cesitli koyulukta ciller.. Dr. ne zaman gitsem elime expigment %2 lik tutustururdu ama ise yaramayacagini dusunur almazdim bile.. İnternet uzerinde yaptigim arastirmalarda expigment lafi sıkca kullanilinca hadi bi deniyelim dedim.. Kizlar sonuca bende inanamadim. Oyle bahsedilen gibi aman imdat yuzum pancar oldu daha kotu oldu filan olayi yok yogurt gibi surerseniz elbette sonucuna katlanicaksiniz bu tur islemler zaman alir.. Dedigim gibi tum yuzumde oldugu icin benim oyle bi copu alip tek tek uzerlerine surme gibi luksum yok. İnce bi tabaka seklinde surup biraktim.. Hafif bi pullanma ile deriler dokulmeye basladi.. Dokulmeyen yerlerde bile cillerin renginde acilma oldu.. Gunde kimi zaman 2 kimi zaman 1 kere kullandim gunese cikacagim zaman mutlaka +50 faktor gunes losyonu kullandim cikmayacagim zaman yuzumde gerginlik hissettigimde bepanthol bakim kremi kullandim ama her gece surdugum expigmenti her sabah yuz temizleme jeliyle temizledim. Sonuc harika goren gozlerine inanmiyor kapatici kullandigimi dusunuyor. Ayrica yuzumde sir agdadan kalma bi yanik lekesi vardi artik oda yok cenemde sivilce lekelerim var onlarlada vedalastik.. Bu isin puf noktasi sabir ve gunes losyonu mutlaka ve mutlaka kullanilmali ... Hepinize lekesiz ve cilsiz gunler :KK49::KK54:

Bunlarda benim 3 u 1 aradalarim +50luk gunes losyonunu 45tl ye almistim bi damlasi bile yuzunuzu kapatabileceginiz bi yogunlukta

Eklentiler

• 1429141691195.jpg
    1429141691195.jpg
    103,9 KB · Görüntüleme: 231
Selam arkadaslar benimde cillerim var cok rahatsiz oluyorum banada gulsuyu mantikli geldi krem kullanmaya korkuyorum

Cocuklugumdan beri cillerle basi dertte biri olarak ne yaptiysam kurtulamadigimi belirtmekle baslayayim ise.. Hani oyle bi kac degil tum yuzumde cesitli koyulukta ciller.. Dr. ne zaman gitsem elime expigment %2 lik tutustururdu ama ise yaramayacagini dusunur almazdim bile.. İnternet uzerinde yaptigim arastirmalarda expigment lafi sıkca kullanilinca hadi bi deniyelim dedim.. Kizlar sonuca bende inanamadim. Oyle bahsedilen gibi aman imdat yuzum pancar oldu daha kotu oldu filan olayi yok yogurt gibi surerseniz elbette sonucuna katlanicaksiniz bu tur islemler zaman alir.. Dedigim gibi tum yuzumde oldugu icin benim oyle bi copu alip tek tek uzerlerine surme gibi luksum yok. İnce bi tabaka seklinde surup biraktim.. Hafif bi pullanma ile deriler dokulmeye basladi.. Dokulmeyen yerlerde bile cillerin renginde acilma oldu.. Gunde kimi zaman 2 kimi zaman 1 kere kullandim gunese cikacagim zaman mutlaka +50 faktor gunes losyonu kullandim cikmayacagim zaman yuzumde gerginlik hissettigimde bepanthol bakim kremi kullandim ama her gece surdugum expigmenti her sabah yuz temizleme jeliyle temizledim. Sonuc harika goren gozlerine inanmiyor kapatici kullandigimi dusunuyor. Ayrica yuzumde sir agdadan kalma bi yanik lekesi vardi artik oda yok cenemde sivilce lekelerim var onlarlada vedalastik.. Bu isin puf noktasi sabir ve gunes losyonu mutlaka ve mutlaka kullanilmali ... Hepinize lekesiz ve cilsiz gunler :KK49::KK54:

Yorumunuz umutlandırdı beni:)

Her ne kadar gideceğine pek inancım olmasa da.. Ben de aşırı değil ama yine varlar. Fondöten kullanmaktan bıktım.

Ne kadar sürede sonuç aldınız? Bir de benim cildim zaten çok kuru. İyice deriler dökülmesin pul pul olmasın. Siz nasıl giderdiniz dökülmeleri?

Bal kabagı peelengi var mesela yaptrcam bu hafta bakalm

Hiç duymadım. İnternetten baktım da evde yapılabilirmiş. Ama çillerden bahsetmiyor.

Nerede yaptıracaksınız? Yaptırdıktan sonra nasıl olduğunu işe yarayıp yaramadığını paylaşır mısınız lütfen?

Hiç duymadım. İnternetten baktım da evde yapılabilirmiş. Ama çillerden bahsetmiyor.

Nerede yaptıracaksınız? Yaptırdıktan sonra nasıl olduğunu işe yarayıp yaramadığını paylaşır mısınız lütfen?

Tabiiki kimyasal peeling cesitleri var yaptirincada sonuclarida sana yazarim yaptircagim yeride ozelden yazayim :)

Tabiiki kimyasal peeling cesitleri var yaptirincada sonuclarida sana yazarim yaptircagim yeride ozelden yazayim :)

Ama kimyasal peeling yazın yaptırılmaz ki. Hiç güneş olmaması gerek. Ben de duymuş araştırmıştın daha önce. Ama çok kabuklanma oluyormuş. Gözüm almadı açıkçası. Bazı kötü yorumları da gördüm internette.

Eğer farklı bir şeyse ve zararsızsa gittikten sonra fiyatı ve yeri yazarsanız çok iyi olur.

kızlar barbunya suyunu kullanmaya başlayan var mı? yada çillerle mücadelede başarıya ulaşan varsa bilgilendirin lütfen..

X