Lekeler, Çiller Cilt Beyazlatc ve leke giderici maske tarifleri

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
cnm skinoren adlı krem bendede vardı sürünce sivilceler dahada tahriş oluodu çok kızarıodu o yüzden sürmeyi bıraktım zaten düzenlide kullnamadım olduğu gibi duruo.inş.sende işe yarar bi süre kullandıktan sonra yazarsan sevinirim sende işe yararsa bende düzenli kullnacam.mirmirmirmir

biliyorum üzerinden çoook uzun zaman geçmiş fakat yeni okuyanlar için bilgi olsun diye yazıyorum skinoren krem hiiiçç bir işe yaramıyor 30tl vermiştim bence başka krem arayışına geçin

merhaba kızlar ben Suna Dumankaya’nın Zahide ile Yetiş Hayata programında paylaştığı cilt lekelerine karşı peelingi kullanıyorum.
Sizlerden bu maskeyi deneyeniniz oldu mu?

Cildimizi her zaman güneşten korumamız gerekiyor. Güneş sebebiyle cildimizde lekeler oluşmakta ve bu cilt lekelerinden kurtulmak için sizlerle Suna Dumankaya’nın Zahide ile Yetiş Hayata programında paylaştığı cilt lekelerini azaltacak kremini paylaşacağız.

Cilt lekelerini yok eden Suna Dumankaya peelingi için malzemeler;
2 adet olgun çilek
Yarım çay kaşığını kabartma tozu
1 tatlı kaşığı süzme yoğurt
1 tatlı kaşığı beyaz kil
Cilt lekelerini yok eden Suna Dumankaya Çilek Maskesi
Cilt lekelerini yok eden Suna Dumankaya Çilek Maskesi

Olgun 2 çileği krem kıvamına gelene kadar çatalla ezin. Çilek cildi sıklaştırır ve renk verir Yarım çay kaşığı kadar kabartma tozu koyun ve bir tatlı kaşığı kadar süzme yoğurt ve bir tatlı kaşığı kadar beyaz kil katın ve iyice karıştırın. Bu karışım 10 dakika beklettikten sonra cildinize sürün ve bu karışımı 10 dakika kadar cildinizde bekletin. Ve bu karışımı ovarak çıkarın. Bu peelingi yaptıktan sonra güneşe çıkmamanız gerekiyor yani akşamları yapmanızı öneriyoruz. Bu çilek peelingi haftada 2 defa uygulayabilirsiniz. Bu Suna Dumankaya peelingini uyguladıktan sonra sabahları güneş koruyucu krem sürmeyi unutmayın. Bu peelingi uyguladıkça ciltteki lekelerin her yaptığınızda biraz daha açıldığını göreceksiniz. Cilt lekelerini yok eden Suna Dumankaya peelingini uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Cilt lekelerine karşı Çilek Maskesi
Cilt lekelerine karşı Çilek Maskesi

Yatmadan önce cilt temiz yıkandıktan sonra avucunuza bir çay kaşığı krem sıktıktan sonra birkaç damla limon koyun ve bunu cildinize uygulayın. Bu hem cildinizi sıkılaştıracak hem de cilt renk karmaşıklığını ortadan kaldıracaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Suda beklettigimiz pirincin suyunla cildimizi 1 hafta tonikliyoruz ve haftada 1 defa pirinc ununa pirinc suyu karistirip lapa yapip cilde uyguluyoruz

ben denedim pirinç suyu gerçekten cildin rengini açıyor ama tüylenme yaptığını düşündüğümden bıraktım

arkadaşlar ben biodermine nin peelingi ve yüz yıkama jelini kullanıyorum her yıkama sonrası yanaklarım pembe pembe çok doğal bir beyazlık oluyor ve de ışıl ışıl parlıyor daha önce garnier 3 ü 1 arada kullanıyordum ama bu daha çok hoşuma gitti çok pahalıda değil zaten 2 li satılıyor genelde

ben de yoğurt karbonat maskesini 2-3 haftadır yapıyorum, düzenli yapmadım ama gerçekten çok faydalı! cilt rengimi dengeliyor resmen, yapar yapmaz etkisini hissediyorsunuz zaten, bir kaç saat sonra da daha belirgin bi fark ve ton veriyor. Yalnız ben 1 y. kaşığı yoğurt, 1 çay k. zeytinyağı, 1ç.k karbonat. 2-3 damla limon suyu ile yapılan maskeyi deniyorum. Çok iyi geliyor. Lekelere de zamanla iyi geleceğini düşünüyorum

teşekkürler de, bana yumurta akı bi iğrenç geliyor :/ hayatta süremem heralde. karbonat& yoğurt'la iyiyiz şimdilik :)

Merhabalar birkaç arkadaşım koltukaltı için bıodermıne organık vucut beyazlatıcı krem kullanmıştı onların tavsiyesi ile bende n11 den aldım ben de memnun kaldım bu kremi araştırmanızı öneririm..

pirinçte kojik asit vardır hanımlar bu yüzden işe yarar. yoğurtta da laktik asit :) cilt lekeleri kararmalar özellikle bikini bölgesi için kullanacağınız ürünlerde arbutin, kojik asit, laktik asit, glikolik asit, c vitamini bulunursa çok faydasını görürsünüz. doğal yöntemlerde fayda gördüğünüz maddeler bu saydıklarımı içeren şeylerdir.

ama benden size bir öneri, c vitaminini her gün yaz kış yatmadan önce geceleri çok az olmak kaydıyla cildinize sürün, böylece leke oluşumunu ve kırışık oluşumunu önlersiniz.

ben bunu televizyonda semş arslandan duymuştum
3 yemek kaşığı patates nişastası
1 çay kaşığı karbona
1 çay kaşığı bal
yarım çay kaşığı tuz
biraz limon
beyaz tenliler içinde biraz süt

X