Lekeler, Çiller Cilt Beyazlatc ve leke giderici maske tarifleri

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Ben kil maskesi kullaniyorum..
Oncesinde yuzumu buhara tutuyorum yuzum yumusasin gozenekler acilsin diye..
Yagli ciltler icin ideal aslinda ama benimki normal oldugu icin hem buhar hem maske kurutuyor yuzumu malesef..
Tonik kullanmak sart oluyor.

ben yoğurt karbonata yapıorum 2 haftada bir baya bir düzeldi ama tamamen daha geçmedi deneme aşamasındayım işe yararsa sizede bilgi veririm:)

ben yoğurt karbonata yapıorum 2 haftada bir baya bir düzeldi ama tamamen daha geçmedi deneme aşamasındayım işe yararsa sizede bilgi veririm:)
Ben o maskeyi 5 ay kadar kullandım canım, eve cildi beyazlatıyor lekelerdede çok hafif açılma oluyor ama bu kadar etsini gösteriyor. Yumurta akı maskesine geçtim şimdi sanki daha etkili gibi

arkadaşlar merhaba ben vucuduma lazer yaptırıyorum atışları yuksek atıyoruz etkisini görmemiz açıcından ama bikini bölgemde kararma oldu hatta sanki bazı yerler leke leke belli gibi. ne yapmam lazım ???

Domates suyu ve unu macun kıvamına getirip 5 dk yuzumde bekletip cıkarıyordum.. Asırı olmamakla birlikte benim de çillerim var.. Baya renk actıydı yuzumde..cillerim de azalmıstı...

Ama beyaz tenli ve çilli olan birinin gunes kremsiz dışarı çıkması bence doğru değil...ilk once burdan baslamalı :KK15:

Merhaba kızlar,
bu domates suyunla yapılan maskeyi un yerine beyaz kille yapsak olur mu acaba?
Benim cildim karma T bölgesi yağlı yanaklar kuru

Merhaba kızlar,
bu domates suyunla yapılan maskeyi un yerine beyaz kille yapsak olur mu acaba?
Benim cildim karma T bölgesi yağlı yanaklar kuru
Siz leke icin mi soruyorsunuz acaba

Leke için Etkili bir yöntem :

-Tarçın ve limonu karıştırın leke olan yere sürün tüm yüze değil ama sadece lekeli yerlere yarım saat bekleyin yıkayın sonra.

Yalnız bunu hassas ciltler yapmasın çünkü kırmızı oluyor ama heyecan yapmayın yarım saat sonra kırmızılıklar geçiyor.

-Bunu yaptıktan sonra Karbonat ile suyu karıştırıp yüzünüze sürün yarım saat sonra yıkayabilirsiniz.

Bu maskeyi cildiniz çok kurumazsa her gün yapabilirsiniz çok kurutuyor diyorsanız 1'er gün arayla 1 hafta yapın eskisinden daha güzel olacaktır.

Tekrar söylüyorum Tarçın resmen yakıyor kızartıyor orayı kurutuyor bunu bilmeden yapmayın.

Ben bi turlu care bulamadim su dogum lekelerime bi cok denedim bes yildir yok olmuyor :KK43:(

canım benimde var ya kaliteli bi güneş kremi kullan canım.. kimyasalı kötü kremlerle cildini daha çok yıpratma... eğer cildinşe çok oynamadıysan haftada bir yoğurt karbonat maskesi yapp bak gör miss gibi olur biraz sabırla sevgiler..
bide okadar takmayalım onlarda bizim ayrıcalığımız sonuçta neye göre kime göre çirkin :)) kendinizin kıymetini bilin az yahuuu :)

DSC_0124.JPG

Merhaba bunlar benim lekelerim. öneriniz var mı?

Eklentiler

• DSC_0125.JPG
    DSC_0125.JPG
    130,1 KB · Görüntüleme: 248
çene ve bıyık bölgemde , alnımda ve şakaklarımda, burnumda oluşmuş ve büyük kahverengi güneş lekelerinden muzdaribim. Bununla ilgili doktora gitmedim hiç, ancak doktora giden ve soyucu kremler kullanıp hiç bir şekilde sonuç alamayan arkadaşlarım oldu. İnternette doğal ürünlerle ilgili bir çok tarif vardı, ve hemen hepsinin sonunda da sabırlı olmamız gerektiği yazıyordu. Ben de bulduğum bütün tarifleri birbirine karıştırdım,
1 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 yemek kaşığı soğan suyu, 1 yemek kaşığı limon, 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı karbonat,1 çay kaşığı zeytinyağı. Her akşam, neredeyse 20 dakika boyunca pamuğu bu karışımla ıslatarak yüzüme ve özellikle lekeli bölgelere biraz bastırarak masaj yapıyorum. Masaj bittikten sonra yarım saat falan bekleyip musluk suyu ile duruluyorum. Biraz yanıyor hatta ilk gün çok yanmıştı ve kırmızı olmuştum, ama sabah uyandığımda kırmızılık kalmamış oluyor. Sabah evden çıkmadan bir süre önce nivea sun light feeling daily face sun fluid diye bir krem var 50 koruma faktörlü onu sürüyorum.çok hafif ve ciltte krem ağırlığı yapmıyor rahatsızlık vermiyor gün içerisinde aklıma geldikçe de 3-4 kez sürüyorum kapalı ortamda olsam bile. 1 hafta oldu, internette hep 3-4 günde bir uygulayın yazıyordu ama ben her akşam uyguladım, ve uygulamaya da devam ediyorum, aynaya baktığımda lekeleri eskisine göre biraz açılmış görüyorum. Arkadaşlarım lekelerin hafiflediğini söylüyorlar, annem de azaldığını söylüyor. o kadar insan sırf beni mutlu etmek için yalan söylüyor olamaz diye düşünüyorum. Ve bunu yapmaya devam edeceğim. lekelerim tamamen geçtikten sonra ise yaz kış hiç farketmez güneş koruyucu sürmeden kesinlikle dışarı çıkmayacağım. kendimi krem sürmeye alıştırıyorum. bence güzel olacak. Hassa denebilecek bir cildim var ve bende 1 haftada biraz olsun etki gösterdi, daha güzel olacağını düşünüyor ve lekelerden bu yolla kurtulacağıma inanıyorum. bir üst mesajda resimlerimi gönderdim. bir hafta ara ile resimler çekerek göndereceğim.

X