Lekeler, Çiller Cilt lekeleri için Tretin krem

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
korkulcak bir şey yok cildini dinlendir biraz sonra yine devam. et benmde cildim çok kurudu soyuldu baya 1 ayı geçiyor hala ağız kenarımda soyulmalar oluyor ama rahatsız etmiyor.. zafere gidilen yolda çekilen çile kutsaldır:KK70:

ohh çok şükür düzeldi biraz 1 gece ara verdikten sonra iyi oldum dün gece sürdüm bu bezeler hala duruyor amaa:KK5:

Arkadaşlar tüm lekeler için bir formül vereceğim:

1 yemek kaşığı yoğurt
1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı
1 çorba kaşığı karbonat
birkaç damla limon suyu

Bunlar karıştırılacak, önce leke olan bölüme ovalayarak sürülecek sonra diğer bölgelere sürülecek ve 15 dakika bekletilecek ve daha sonra yıkayacaksınız. Hafta da 1 kez yapılacak bir uygulama

Bepanthene kremi cildinize kullanabilirsiniz kuru ciltler kullanabilir. Ben cildim kuruduğunda kullanıyorum

ya be dün gece tretin ilk kez sürdüm azıcık gözaltı hariç tüm yüze yanma olmadı şimdilik güneş kremi de kullanıyorum tabi neyse ya ben korkuyorum :KK43: hem de çoooook güneş lekesinden yani sivilce izlerim gitsin diye lekelenmeyelim 2 saatte bir güneş kremi la rouche posah güneş kremini kullanıyorum 50 faktör renkli çalışıyorum hergün dışardayım ama sokakta değil tabi bürodayım ya ben ne yapayım devam mı etsem yoksa yaz geliyo haziran ortasında tatile gidicem akıl vein kızlar bana

arkadaşlar birşey sormak istiyorum başka yerdede konu açtım ama kimse görmedi galba cevap alamadım bende sivilce izleri için doktora gidicem kocaelide iyi bir doktor varmı bildiğiniz cildiyeci

cnm benim ya çokkkk teşk.ederim benim dr da 15 güne gel dedi ama anlamadığım gece bu kremi sürünce üstüne mi nemlendirici sürülüyo vee vee malum yaz geliyor çok mu beter oluyor yüzümüz

yok canım gece yatmadan önce kremi süreceksin sabahta yüzün yıkadıktan sonra nemlendiricini sürersin.

ya be dün gece tretin ilk kez sürdüm azıcık gözaltı hariç tüm yüze yanma olmadı şimdilik güneş kremi de kullanıyorum tabi neyse ya ben korkuyorum :KK43: hem de çoooook güneş lekesinden yani sivilce izlerim gitsin diye lekelenmeyelim 2 saatte bir güneş kremi la rouche posah güneş kremini kullanıyorum 50 faktör renkli çalışıyorum hergün dışardayım ama sokakta değil tabi bürodayım ya ben ne yapayım devam mı etsem yoksa yaz geliyo haziran ortasında tatile gidicem akıl vein kızlar bana

bana kalırsa tatilden sonra kullanmaya devam et. ne olur ne olmaz

arkadaşım geçen yıl bende 4 ay kullandım tretin krem doktor tavsiyesiyle.doktor pzartesi,çarşamba, cuma ve bir mercimek büyüklüğünde sürmemi söylemişti.ben çok faydasını gördüm

merhaba lekelerin için mi fayda gördün arkadasşım bende sivilce lekeleri var elimegelmiyo dokununca

cildimde yeni çıkmaya başlayan sivilce ve lekeler için 10 gün önce cilt doktoruna göründüm
reçetem şöyle
gündüzleri clindoxyl jel ve üzerine sürmem için acnecinamide (15 faktor) gunes koruyucu
geceleri ise tretin verdi.
ilk iki gün clindoxyl yüzümü yaktı kavurdu resmen,dayanamadım ve 2. gün kremi yıkadım
sonrasında ise 1 gece clindoxyl 1 gece tretin sürerek devam ettim,gündüzleri ise acnecinamide hiç aksatmadan kullandım
yanmalarım bitti,cildim inanılmaz derecede soyuldu ve hala ınce ınce soyulmaya devam edıyor (bu soyulma goruntu ıtıbarıyle benı cok rahatsız etmedı,gunes koruyucu surdugumde kabuklanmalar kayboluyor)
10.günümdeyim,bu zamana kadar cildim için aldığım ve servet ödediğim kremlere verdiğim paraya ağlıyorum :KK5:
cildim inanılmaz derecede duzeldı,sıvılcelerım cıkmıyo lekelerım hafıfledı cıldımın rengı degıstı resmen ve en onemlısı sıyah noktalarımdan kurtuldum gozeneklerım kuculdu.
cok mutluyum :KK52:
15.gunumde tekrar cagırdı ve cılt bakımımı yapacagını soyledı
doktoruma,laroche tolerıane serısının temızleyıcısı ve nemlendırıcısını kullandıgımı soyledım ve devam etmemı tavsıye ettı
benım sımdılık paylasımlarım bunlar
cılt bakımından sonrakı deneyımlerımıde sızlerle paylasacagım
herkese lekesız sıvılcesız berrak bır cılt dılıyorum :))))))))

Canım ne mutlu sana :)) sendeki lekeler nasıldı ben dokunuyorum elime gelmiyo yani ve imex yüzünden oldu yasım 15 benim bir yardımm lütfen ben de doktora gidi tretin yazdırmayı düşünüyorum ya bakalım ama kaygım su ki : lekeler için 5-6 ay yanikesin sonuc için yazın kullansam da okullar açılınca iyi bir cildim olsa olur mu sonucata aksam süreceğim ve 50 faktör koruyucumu süreceğim ne düşünüyorsun sen?

offf bende randevu aldım cildiyeye mehmet diye bir doktor var yalovada süper cildim yani elmacık kemiklerimin olduğu bölgede leke var birde bıyık bölgemde ipla kuaförde aldırmama rağmen sanki alınmamış gibi yeter artık dedim 15 yaşındaki yeğenim aşırı sivilcler vardı yüzünde birde onlarla oynamış kuruyanlar da leke bırakmış ist.da oturuyordu yazın geldiğinde götürdüm 3.4.tane krem verdi kullanmış şubat tatilinde geldi aman Allahım süper olmuş cildi..bebek gibi ne leke ne sivilce kullandığı kremleri bilmem beslenmesine kadar anlatmıştı o zaman... bende o zaman egzama vardı lekelerime aldırmıyordum ama şimdi yaz geliyor güzelleşmek lazım..değil mi

expigment %4 ile karıştırılınca daha etkılıymıs bılgısı olan var mı ?

Canım ne mutlu sana :)) sendeki lekeler nasıldı ben dokunuyorum elime gelmiyo yani ve imex yüzünden oldu yasım 15 benim bir yardımm lütfen ben de doktora gidi tretin yazdırmayı düşünüyorum ya bakalım ama kaygım su ki : lekeler için 5-6 ay yanikesin sonuc için yazın kullansam da okullar açılınca iyi bir cildim olsa olur mu sonucata aksam süreceğim ve 50 faktör koruyucumu süreceğim ne düşünüyorsun sen?

canım,ben burda ne söylesem dogru olmaz,ben senin iki katın yaştayım,henüz çok gençsin,en iyisi bir uzmana görünmen,sakın tavsiye üzerine bişeyler kullanma,sonra telafisi olmayan şeylere yol açabilirsin.
benden tek tavsiye güneş koruyucu kullan,hatta mümkünse güneşten uzak dur.

tretin ımex acnelyse acnefug v.s aldınız doktora danışmadan aldınız diyelim ama eczacıya danısın mutlaka ne şekilde kullanıcaksınız ne etkiler olablir sizi yönlendirir en azından bu nemlendirici değilki leke gitsin diye devamlı sürülsün dikkatli kullanalım bayanlar bu arada tretin iyi bi krem bende evde buda devamlı bulunur bir ara ımex kullandım çok memnun kalmışdım lekeleri geçirdiği gibi kapatıcı olarakda güzel soyucu etkisi olanların yüzde dikkat edilmesi gerek expigment acnelyse gibi ama tretin ve ımex bu işde en başarılı 2 krem zararı diğerlerine göre az etkileride daha iyi ne az sürülecek nede çok kararında bi kullanımla iyi sonuçlar alırsınız tretin ve imexle:KK34:

Son düzenleme:
yüz için kaç faktörlü ve hangi marka güneş kremi kullanıyorsunuz acaba ?

belki başka konularda vardır aradığınız sorunun cevabı ama yine de cevaplamak istedim. Ben hem yağlı hem hassas bir cilde sahibim. Genelde kuru ciltler hassas olur ama yüzün yağını gidermek için yağlı cilt ürünleri kullanınca yüz mahvoluyor ve artık hassas cilt haline geliyor :KK43: Açık tenli ve siyah saçlıyım, önceleri "roc" marka 50spf kullanıyordum, aldığım yer su bazlı olduğunu ve sivile yapmayacağını söylemişti, ben de inanmıştım... Ne yazıkki karma ve yağlı ciltler çok açık tenli değillerse (sarışın veya kızıl) 30spf'nin üzerine çıkmamaları tavsiye ediliyor. Çünkü faktör arttıkça içine katılan filtre kimyasallar da artıyor ve cilt altında birikip yaz sonunda ince ince yağ bezeleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden bu yıl "avene" marka akneli ciltler için güneş kremi-30spf kullanıyorum. Bir çok eczacı, cilt uzmanı vs insanlara sordum, geneli bunu önerdi. Hem içerdiği kimyasallar açısından güvenli hem de yağ birikimi kesinlikle olmaz (dediler...). Bu arada geçen yazdan kalan yağ bezelerim kışın sivilcelere dönüştü, beni ağlatacak kadar acıyan yaralar oldu. Dermatolog önce clindoxyl jel ve bir hap verdi. Şimdi de kalan lekeler için tretin kullanıyorum. Yüzümü inceden inceden soyduğu için gün içinde sıklıkla güneş kremimi tazeliyorum. 1 ayda bile açıldı yüzümün rengi, umarım eylüldeki düğünüme kadar ak pak ışıl ışıl olucam...

belki başka konularda vardır aradığınız sorunun cevabı ama yine de cevaplamak istedim. Ben hem yağlı hem hassas bir cilde sahibim. Genelde kuru ciltler hassas olur ama yüzün yağını gidermek için yağlı cilt ürünleri kullanınca yüz mahvoluyor ve artık hassas cilt haline geliyor :KK43: Açık tenli ve siyah saçlıyım, önceleri "roc" marka 50spf kullanıyordum, aldığım yer su bazlı olduğunu ve sivile yapmayacağını söylemişti, ben de inanmıştım... Ne yazıkki karma ve yağlı ciltler çok açık tenli değillerse (sarışın veya kızıl) 30spf'nin üzerine çıkmamaları tavsiye ediliyor. Çünkü faktör arttıkça içine katılan filtre kimyasallar da artıyor ve cilt altında birikip yaz sonunda ince ince yağ bezeleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden bu yıl "avene" marka akneli ciltler için güneş kremi-30spf kullanıyorum. Bir çok eczacı, cilt uzmanı vs insanlara sordum, geneli bunu önerdi. Hem içerdiği kimyasallar açısından güvenli hem de yağ birikimi kesinlikle olmaz (dediler...). Bu arada geçen yazdan kalan yağ bezelerim kışın sivilcelere dönüştü, beni ağlatacak kadar acıyan yaralar oldu. Dermatolog önce clindoxyl jel ve bir hap verdi. Şimdi de kalan lekeler için tretin kullanıyorum. Yüzümü inceden inceden soyduğu için gün içinde sıklıkla güneş kremimi tazeliyorum. 1 ayda bile açıldı yüzümün rengi, umarım eylüldeki düğünüme kadar ak pak ışıl ışıl olucam...

canım verdiğin faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim..

cilt doktoruna gittim bugün expigment %4 verdi ama tek başına kullanıldığında leke açmaz dedi azelderm ve advantan verdi yanında expigmenti gece 23 de sürdüm advantanı sabah 11 de 20 gün kullan dedi azeldermi sabah 9 da birde koruyucu güneş kremi yazdı ama muhakkak kullan koruyucuyu işe yaramaz dedi bir ay sonra tekrar gel dedi bakalım ne olacak lekelerim giderse haber veririm arkadaşlar...ama doktorum çok iyiydi güveniyorum ona

tretin ımex acnelyse acnefug v.s aldınız doktora danışmadan aldınız diyelim ama eczacıya danısın mutlaka ne şekilde kullanıcaksınız ne etkiler olablir sizi yönlendirir en azından bu nemlendirici değilki leke gitsin diye devamlı sürülsün dikkatli kullanalım bayanlar bu arada tretin iyi bi krem bende evde buda devamlı bulunur bir ara ımex kullandım çok memnun kalmışdım lekeleri geçirdiği gibi kapatıcı olarakda güzel soyucu etkisi olanların yüzde dikkat edilmesi gerek expigment acnelyse gibi ama tretin ve ımex bu işde en başarılı 2 krem zararı diğerlerine göre az etkileride daha iyi ne az sürülecek nede çok kararında bi kullanımla iyi sonuçlar alırsınız tretin ve imexle:KK34:

Dr. Bana da tretin verdi sali gecesi surdum. 2 gundur kasiniyorum ondan mi bilemedik cunku baska ilaclar da kullaniyorum. Dr. Bi kes bakalim kullanma 2 gune kadar gecmesse bisey veririm alerjin sonsun diye dedi. Gerci ben alerjik biriyim cok. Cok seye dokunur bana.imex de ayni icerikli bisey mi dr. A soriyim bi olmassa onu deniyim.

Tretin kullanip alerji olan var mi acaba baska ? Gerci emin degiliz o mu diye bi de konazol sampuan kullaniyorum yuzume pazartesiden beri.

arkadaşlar benimde yanak bölgemde izler var kırmızı şekilde ben 2-3 damla limon suyunu 2-3 damla suyla seyreltip pamukla siliyorum hem sivilcelerim azaldı hemde kırmızılıklar hafifledi

Kızlar tretin doktor kontrolünde kullanılması gereken cildi soyan hassaslaştıran bilinçli kullanılması bir krem.:KK20:
Göz kenarları, dudak kenarları, burun ve kenarlarına kesinlikle gelmemeli!!!!:KK20:
Bizim klasik bir inancımızda çok süretim iyi gelsin mantığıdır! Bir bezelye tanesi kadarı alın, yanak ve çene bölgesine dağıtmak için yeterlidir!
Ve mutlaka cildinizle uyumlu nemlendirici ve 50+ faktör güneş koruyucu ile birlikte kullanmalısınız!
Ki gördüğüm kadarıyla çoğunuzda aşırı hassasiyet belirtileri var. Her gece kullanmayın! Bir gece sürün bir gece sürmeyin.
Ve lütfen en kısa zamanda bir cildiye uzmanına gidin:KK4:
Yüzünüze bu şekilde bilinçsiz ilaç tatbik ederseniz geri dönüşü olmayan sorunlar yaşarsınız.:KK42:

Kızlar daha öncede uyarmıştım hatırlatma yapmak istedim.
Cildinizdeki kaşıntı normal yenilendiği için soyulmaya başlayacak bu sebepten kaşınıyor.
Artık güneş yüzünü göstermek üzere ve bu krem yazın kullanılmaması gereken bir krem.
Ben evdeyim şöyle böyle demeyin camdan kırılıp evimize dolan güneş bile soyucu ürün kullanılmış cilde çok rahat leke yapar ki ciltte ölü hücre yok.:18:
Tretin i kullanmayı bırakıp geceleri buğday yağı sürüp yatmanızı saban yıkamanızı ve cilt yapınıza uygun nemlendirici ve koruyucu kullanmanızı öneririm.:KK17:
Uyguladığım 2 formülüm var yazı bunlardan alacağınız sonuçlar ile tamamlayıp istediğiniz sonuca ulaşamazsanız ekim ayı gibi tekrar tretin kullanmaya başlayabilirsiniz:nazar:
http://www.kadinlarkulubu.com/evde-...imli-cilt-icin-birebir-hala-kullaniyorum.html :KK42:

X