Lekeler, Çiller Cilt lekeleri için Tretin krem

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
evet çok ağır bi krem ben differin kullnıyodm ama piyasada bulunmuyor doktorm sürekli firma değiştiği için bi düzene girmedi yoksa çok mükemmel dedi benim yüzmde küçük küçük kahve lekeler olustu ben siyah noktadan olustu sanmıstm ama meğersem siğilmiş differin verdi oda yoksa tretin demişti ama tretin hasat ediyo valla doktora dedim ne kadar süryosn dedi çk az ve lekelerin üstüne dedim oda isotrexin kullan oda aynı görevi görür ama gün aşırı kullan geceleri dedi cildim çok hassas:KK43: ama soyulunca gerçekten çok güzel oluyo cilt tabi banyo yaparken yüzün kıpkırmızı olup yanıo kullanmayı bıraksan bile en az 1 hafta daha etki edio çok kuvvetli ilaçlar bunlar dikkat edilmesi lazım

çok kuvvetli filan diyosunuzya,acaip şaşırıyorum
bu tretin bana mnı etki etmiyo bi tek
tamam siyah noktaları götürdü ama yine ara ara sivilceler çıkıyo
gözle görülür bi incelme soyulma yok bende
3 aydır kullanıyorum,6 ay'ı tamamlasammı acaba,ancak ozaman mı görürüm etkisini?

çok kuvvetli filan diyosunuzya,acaip şaşırıyorum
bu tretin bana mnı etki etmiyo bi tek
tamam siyah noktaları götürdü ama yine ara ara sivilceler çıkıyo
gözle görülür bi incelme soyulma yok bende
3 aydır kullanıyorum,6 ay'ı tamamlasammı acaba,ancak ozaman mı görürüm etkisini?
Zaten bir müddet sonra cilt içten içe soyulup kendini yenilemeye başlar ve siz o soyulmayı farkedemezsiniz.
Yani mutlaka küçük küçük soyulacak diye birşey yok.
Bu olağan bir durum olduğu için hassas ciltler daha fazla etkilenir.
Eğer fayda görüyorsanız ciltteki problemlerinize etki ediyorsa kullanmaya devam edin.
En ufak bir fayda durumunda yıllarca kullanmak gerekebiliyormuş çünkü.

Kızlar bende bugün doktor tavsiyesi ile imex krem, tretin ve hipokort aldım.İşallah bi faydasını görürüm.daha önce differin kullandım yüzüm ısılık doldu resmen çok kötü yaptı yüzümü.
Umarım bu kremler differinin etkisini ve sivilcelerimi geçirir.

kızlar bende imex ve tretin kullandım 3 aydan fazla kullandım. gerçekten cildim çok düzelmişti. ilk başlarda bende çok sürüyormuum ince tabaka sürüyordum. ama ince tabakadan kasıt benim sürdüğüm gibi değilmiş. eczacı arkadaşıma sordum. dediki tretin i parmağının ucuna ufacık sürüp sadece lekelerin üzerine minik minik noktlara koyacaksın. bende öyle yaptım ve yüzümdeki çok soyulma gitti.

imex i de gündüzleri sürüyordum. oda fondoten gibi duruduğundan bir müddet sonra cildinize bakmaya kıyamıyorsunuz.
yeniden başlamalıyım galiba. sürekli kullanımda şart ayrıca.:nazar:

kızlar bende imex ve tretin kullandım 3 aydan fazla kullandım. gerçekten cildim çok düzelmişti. ilk başlarda bende çok sürüyormuum ince tabaka sürüyordum. ama ince tabakadan kasıt benim sürdüğüm gibi değilmiş. eczacı arkadaşıma sordum. dediki tretin i parmağının ucuna ufacık sürüp sadece lekelerin üzerine minik minik noktlara koyacaksın. bende öyle yaptım ve yüzümdeki çok soyulma gitti.

imex i de gündüzleri sürüyordum. oda fondoten gibi duruduğundan bir müddet sonra cildinize bakmaya kıyamıyorsunuz.
yeniden başlamalıyım galiba. sürekli kullanımda şart ayrıca.:nazar:

ben tretin i lekelerde dahil bütün yüzüme sürdüm :eek: verdiğin bil için saol KHENA
bi de birşey sormak istiyorum sana; bu kremleri temiz cilt üzerine uygulamak gerekiyo değilmi ?fisfisfis eczacı farketmez ölede sürebilirsin dedi ama ben temiz cilde sürmenin daha etkili olacağını düşünüyorum.sadece cildim biraz fazla gerginleşecek gibi onuda nemlendirici ile halledecez artık yerimseniben

ay olur mu özleemcim temiz yüze gece yatmadan hem de masajla sürüyorsun ;ama öyle böyle bir masaj degil yğüz yogası oluyo zaten ben diyorum zati bu kadar hareket sonucu kan dolaşımı hızlanır ve iyileşme kaydedilir

kızlar bende 1aydır tretin kullanıyorum..en başta ben de çok acı çektim yüzüm hala soyulmakta ama sbh kalktıımda bembeyaz bir yüzle uyanıyorum ve buda beni mutlu ediyo.bnde de lekeler varonlarda bayaa bi küçülme oldu ve artık pudra sürmeden de çıkabiliorum dışarı..bende çok sivilce yüzeyde deil derimin altında amerkan hastnesindeki doktorum tretini verdi soyması için gerçekten onlar şmd küçük küçük sivilceler olarak derimin üstüne çıkıyor çok nadir kırmızı büyük çıkanlarda olabiliyor ayrıca lekeler için auriderm xo kullanıyorum oda bana etki etti..az daha sabır diyorum bepanthenle kızarıklıkar geçirilebiliyor

buarada söylemeyi unuttum daha önce isotrexin kullanmıştım ve bir fayda alamayınca soyucu olarak tretin antibiotik olark aknılox jel verdi doktorum

arkadaşlar merhaba, bende aranıza yeni katıldım. tretin kremin faydasını bende cok duydum ama hangi eczaneye sorduysam hiç bir yerde bulamadım.. nasıl bulucam bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim..

selamlar... dün de doktorum bana tretin tavsiye etti ama bunun yanı sıra gül suyu asetilsalisilik asit ve alkoldan oluşan bi karışım da sürüyorum... kurumalar için de üroderm hydro kullanmamı önerdi.. tretin için bana başlarda haftada bir gece kullanmamı mercimek tanesi büyüklüğünde kremi sorunlu bölgeye parmak uçlarımla masaj yaparak yedirmemi önerdi gerekirse dozajı artırabilirsin dedi..bu kadar yorumdan sonra da en mantıklı kullanım bu olacak sanırım (=

arkadaşlar merhaba, bende aranıza yeni katıldım. tretin kremin faydasını bende cok duydum ama hangi eczaneye sorduysam hiç bir yerde bulamadım.. nasıl bulucam bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim..
Hangi eczaneye sorduysanız bulamadınız mı ? :bbo:
Vermek istemediler mi yada yanlış mı tarif ettiniz acaba ?
Başka bi şekilde temin edemezsiniz,birkaç eczanye daha sorun,depodan getirtir elinde olmayan.

benzamycınden sonra sivilce izikalınca doktor tretini verdi ama bir hafta zor dayandım yanma aşırı kuruma oldu.dışarı çıkmak problemdi.ama siyah noktalar için burnuma kullanıyorum i şimdilik en az 3 ay devam şart sonuçları paylaşıcam

ben 7 aya yakndr kullanıyorum soyulma hala devam ediyor ama hiç olmazsa lekelerimi götürdü ve gözenekleri kapattı.. idare etmeye çalışıyorum işte

buldum sonunda cok şükür:)) burdaki tecrübelerden sonra o kadar az sürüyorum ki 2 gecedir sürdüm simdilik bi yanma ve kızarıklık olmadı ama psikolojik mi bilmem kendimi iyi hissetmeye basladım
herkes faydasını görür umarım:KK66:

Hangi eczaneye sorduysanız bulamadınız mı ? :bbo:
Vermek istemediler mi yada yanlış mı tarif ettiniz acaba ?
Başka bi şekilde temin edemezsiniz,birkaç eczanye daha sorun,depodan getirtir elinde olmayan.

--------------------------------------------------------------------------------

buldum sonunda cok şükür:)) burdaki tecrübelerden sonra o kadar az sürüyorum ki 2 gecedir sürdüm simdilik bi yanma ve kızarıklık olmadı ama psikolojik mi bilmem kendimi iyi hissetmeye basladım
herkes faydasını görür umarım:KK66:

arkadaşlar merhaba
tretin kremi kullanmaya basladım ama acayip kızarıklık olmaya basladı sadece gece yatarken sürdüm. peki sadece lekeler üzerine mi yoksa bütün yüze mi uygulamak gerekiyo? bana da kremin yoğunluğu cok sıvı geldi ama etkisi büyükmüş, aralıklı günlerde kullanıcam ama sivilce üstüne de sürsem olur mu acaba yardımcı olursanız sevinirm...

arkadaşlar merhaba
tretin kremi kullanmaya basladım ama acayip kızarıklık olmaya basladı sadece gece yatarken sürdüm. peki sadece lekeler üzerine mi yoksa bütün yüze mi uygulamak gerekiyo? bana da kremin yoğunluğu cok sıvı geldi ama etkisi büyükmüş, aralıklı günlerde kullanıcam ama sivilce üstüne de sürsem olur mu acaba yardımcı olursanız sevinirm...
Sadece problemli bölgeyede sürülebilir tabi.

merhaba kızlar,benim aknelerimden kalma izlerim var kırmızı ve kan oturmuş gibi hatta bazıları artık mora bakıyo nerdeyse,çukurluklar pek yok,akneler de geçti ama izleri yüzünden suratım kötü görünüyo,bazı pudralar kapatmaya yetmiyo bile..bir sürü doktora gittim akneler geçti ama izler için bi tedaviye baslamadık.
kimyasal peelingden acıkcası korkuyorum kötü sonuclar da olabiliyomuş..
tretin etkili olur mu izler için?olumlu sonuç alanlar var mı?
ve kac ay kullandınız,ne kadar süreden sonra olumlu etki görmeye başladınız?

herkese selamlar. ben de cilt kızarıklığı derdinden muzdaribim. soğukda sıcakda sinirlenince hatta bazen hiçbişey yokken bile yüüm yanıor sanki. laroche posay ruboril ve diroseal kullandığin kremler ama hiç biri fayda etmedi. internetde araştırırken bir krem ismi buldum ve sizlerle paylaşmak istedim. eğer aranızda kullanan ya da bilen varsa lütfen bizlerle paylaşsın. kremin adı: Medopharm Silkapur Gel. pek fazla duyulan bir krem değil sanırım çünkü internetde çok da fazla sayfasını göremedim. içime bir umut doğdu sanki dilerim bu sefer doğru kremi bulmuşuzdur ve bizler de bu dertden kurtuluruz.

X