Sivilceli Ciltler CLİNDOXYl JEL..

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
bencede canım gece kullanman en iiyisi zaten eczacı da bu şekilde önerdi doktor sana nasıl öle bişi dedi anlamıyorum yaa zaten içeriğinin olduğu kağıdı oku ordada güneşe maruz kalmamalısın yazıyordu sen iice oku onu ve doktorada bunun hesabını sor yanii bu işin şakası yok

bana doktor sadece 2 tane krem yazıyorum dedi. clindoxyl i annem aldı eczaneden eczacı üzerine sabah sür yazmış yanlış mı yazmış bilmiyorum. 3gün kadar ara verdim kızarıklıklar geçti. 2gündür sabahları çok az miktarda sürüyorum şu an için bir problem yok tekrar kızarıklık olursa gidicem doktora.

bana doktor sadece 2 tane krem yazıyorum dedi. clindoxyl i annem aldı eczaneden eczacı üzerine sabah sür yazmış yanlış mı yazmış bilmiyorum. 3gün kadar ara verdim kızarıklıklar geçti. 2gündür sabahları çok az miktarda sürüyorum şu an için bir problem yok tekrar kızarıklık olursa gidicem doktora.

anladım canım ama bence doktoruna danış onu yapamıyorsan en azından başka bir eczacıya sor çünkü böle gece sürülen ilaçlarda güneşe çıkınca cildinde lekelere neden olabiliyoor sivilcelerden kurtulcaz derken başka kötü sonuçlara neden olmasın yani gene de sen bilirsin ama bence danışmanda fayda var :/

Benim de yağlı bir cildim var. Yüzümde belirgin sivilceler vardı. Geçen sene cildiyeye gittim, doktor bana Tetradox ve Clindoxyl yazdı. Bir ay boyunca kullandım bu ilaçları. Cildim pürüzsüzleşti, bir tek sivilce bile kalmadı. Yüzüm sıkılaştı, gözeneklerim daraldı. Ayrıca cildimin yağ dengesini de sağladı bu ilaçlar. Bir ayın sonunda kontrole gittim, ufak tefek lekeler vardı yüzümde. Doktor bu lekeler için İsotrexin verdi. Onu da bir ay boyunca kullandım, ama hiçbir faydasını görmedim. Ben de kullanmayı bıraktım. Aradan aylar geçti, sivilcelerim tekrar çıkmaya başladı. Cildim yine eskisi gibi yağlı. Tekrar aynı ilaçları kullanmaya başlamalı mıyım bilemiyorum. Bunun bir sonu yok mu yani? Kullanırken ve kullandıktan sonraki birkaç ay her şey çok güzel, ama sonra yine aynı şeyler... Dertliyim kızlar. :ühü:

dışarıdan geçici kurutabilirsiniz kalıcı asla kurutumazsanız belli bi süre yok olur tekrar nükseder..
ben dışardan maske dışında 6 ay tetralet 1 senede (ayda 1 defa) penicilin vurundum..
tedavim biteli 6 ay oldu..
1.5 sene sivilcelerle gezmiş birisi olarak olan sivilcelerimden kurtuldum ama regl dönemlerimde yine 3.5 tane çıkıyo..
içten kurutmaya çalışın doktora ısrar edin..
bana sadece maske ve sölüsyon vermişti..
ve ayda bir kontrole istiyordu gittiğimde geçmediğini gördü ve penicilin antibiyotik uygulamaya başladık..
strestende çıkıyo benimkiler bu aralar tekrar nüksederse bende tekrar gidicem..

anladım canım ama bence doktoruna danış onu yapamıyorsan en azından başka bir eczacıya sor çünkü böle gece sürülen ilaçlarda güneşe çıkınca cildinde lekelere neden olabiliyoor sivilcelerden kurtulcaz derken başka kötü sonuçlara neden olmasın yani gene de sen bilirsin ama bence danışmanda fayda var :/

doğru söylüyorsun clindoxyl tekrar kızarıklık yapmadı sürmeden önce nemlendirici sürüyorum daha sonra clindoxyl sürüyorum doğrumu yapıyorum bilmiyorum ama nemlendirici kullanmayınca çok kötü oluyor yüzüm. en iyisi bir eczacıya sorayım leke falan dedin korktum şimdi :KK70:

bu jelii tesadüf arkadaşda gördüm burdada okuyunca sordumm doktormu verdi diyee..
bu jeli ve ımex diye bi krem vermiş fondöten gibi rengii ımexin
2sini kullan demiş onunda yüzünde ciddi sivilceler var şuan kullanıyomuş ona iyi gelirse sivilcesi olan herkese iyi gelir çünki onun yüzündekiler çok fazla ve eskiden beri var..

Gece sürüp yatıyoruz değil mi? Sürüp yıkamak gibi bir durum yok. Bir de imex yazdı doktor, kullanan var mı?

yüzünü cildine uygun bi temizleyici ile yıkıyosun (istersen doktoruna danışabilirsin bana imex syndet kalıp sabun önerdi çok ta iyi geldi bana) havluyu kompres yaparak kurutuyorsun yüzünü eğer silecek olursan sivlcelerine zarar verir iyice mahvedersin cildini.
neyse kuruduktan sonra kremi sürüyorsun ve sabah kalkınca yüz temizleme ürününle yıkıyorsun.
bana imex krem iyi gelmemişti 2 sene önce kullanmıştım cildimi iyice yağlandırmış sivilcelerimi arttırmıştı ama bir çok kişiye iyi geldiğini duydum memnun olanlar da var imex ten ama işte herşey herkese aynı etki göstermiyo:21:

bana da doktor clindoxyl ve eritretin verdi eritretin i akşam srüyorum, clindoxyl u da sabah sürüp yarım saat bekletip yıkıyorum doktorum bu şekilde kullan dedi.. Daha 2 gün oldu şuan çok belrgin bi etki yada yan etki yok bakalım. birde temizleme jeli ollarak biodermanın sebium foaming jelini nemlendirici olarakta bioderma sebium mat önerdi

kızlar bende clindoxyl kullanıyorum ara ara. prospektüste gündüz kullanmayın yazıyor. bende sürünce iyi geliyor ama bi süre sonra geri başlıyor. bu slav ülkelerindeki kızların cildi nasıl o kadar pırıl pırıl olabiliyor :26:

kızlar prospektüsünde de yazıyo ama clindoxyl i açıktıktan 2 ay sonra atmak gerekiyo bu konuda dikkatli olun

sadece sivilcenin ustune kalin bi tabaka halinde surunce cok etkili suvilce olmayan bolgelere de ince bi tabaka... o zaman kizariklik yapmiyo ve sivilceyi sonduruyo, bence cok etkili bi jel

Kızlar bende geçen yaz kullandm doktor clindoxy jel nilere okyanus sabunu ve antibiyotik vermişti süper geçirdi ama sürdüğün yeri sabunla tamizle dedi bn gül suyu falanda sürüyordum temizlemek için sırtımdaki ve alnımda ki tüm sivilceleri ama dikkat edin saçınıza değerse beyazlatıyor benimde yastığım hep beyazlamıştı. kızarıklık falanda yapmadı :/ birde gül yağı sür sivilcelere iyi gelir demişti

kıslar merhaba, bende bugün cildiyeciye gittim cildim açıkcası çok akneli bir cilt değil fakat kendimi bildim bileli yağlı bir cilde sahibim ampul gibi parlarım :) dolasyısıyla artık canıma tak etti ve doktora gittim, böyleyken böyle dedim, yağlanma neticesinde sivilcelenme oluyorr yüzümde dedim,, adamda bana zoretanin die bir hap verdi roecton la aynıymış zaten,, buna hemen başla dedi,, yanında da CLİNDOXYL jel verdi,, bn tabi hapa daha başlamadım,, lazer epilasyon yaptırıyorum buyuzden 2si bir kullanımı sakıncaıymş en azından mayısta falan başlıcam zaten yazda geliyor lazer yaptıramam 4 5 ay.. neyse jeli demin sebamed likitle yıkadığım yüzümün sadece belirli bölgesine sürdüm oda burda okuduğum yazılardan dolayı,, çoğunuz hep kızarıklıklardan bahsetmiş korkudan okadar ince tabaka halinde sürdümki :s bakalım sabah kalktığımda nasıl bir yüzle karşılaşıcam.. buarda cildim yağlı olduğundan dolayı gözenek oluşumu çok bende,, bu krem gözeneklerede iyi geliyormu acaba?

Cildiniz hassassa kullanmayin beni bu krem Cok fena alerji yaptı özellikle alerjik reaksiyonlarin yaygın olduğu bu bahar donemlerinde böyle ağr bi kreme Yehni başlayacak olanlar başlamasın kokusundan bile gözleriniz balon gibi olur

bende 2 haftadır kullanıyorum bu kremi çok memnunum kocaman kırmızı sivilcelerim hergün küçüle küçüle şuan yok denecek kadar kayboldu ilk zamanlar kızarıyodu ama benim doktorum ilacı sür 2 saat beklet yıka dedi 2 saatten fazla kalmasın cildinde dedi ilk zamanlar öyle denedim sonra üşenip uyuyakaldım ama hiç kızarma yaşamıyorum

2-3 yıldır akne ve kızarıklık problemlerim yüzünden denemediğim marka, okumadığım forum sitesi kalmamıştı. 2 kez cilt doktoruna da gitmiştim ama "roaccutane"ı önerdikleri için korkup geri adım atıyordum her zaman. oldukça stresli bi okul hayatım oldugu için roaccutane'a cesaret edemiyordum.
Avene, Vichy, Sebamed gibi dermo kozmetik ürünlerden tutun da Neutrogena, Avon, Loreal ve hatta Shiseido'ya kadar çok ürün denedim. Artık şunu öğrendim ki bi üründen en iyi sonucu alabilmek için düzenli ve sabırla kullanmak gerekiyor. En son gittiğim cilt doktoruna artık roaccutane'a hazır oldugumu ve başlamak istediğimi söyledim. (içten içe acayip korksam da) bana daha önce hangi ilaçları kullandıgımı sordu. kozmetikleri sayınca hiçbirini kabul etmedi ve öncelikle jel/krem yani topikal tedavi deneyeceğimizi söyledi. %70 e varan iyileşme gözlenebilecegini sonuç alamazsak roaccutane'a başlayacagımızı anlattı.
işte bu CLINDOXYL jeli yazdı. Beyaz ve hassas tenli oldugum için bu kremin cildimi kızartacagını bu yüzden de yatıştırıcı krem kullanmam gerektigini söyleyip Avene önerdi. Daha önce kullandıgımdan farklı bi ürün bu. Isotretinoin tedavisi görenler için yani Roaccutane gibi veya bu tarz soyucu kurutucu kremler kullananlar için cildin toleransını artırıyor. Kızarıklıgını yatıştırıyor. Gece Clindoxyl sürüp de sabah hafif bi kaşıntı ve kızarıklıkla uyanınca cildimi adeta yatıştırıyor. Sonra da dışarı çıkarken İmex kullanıyorum. O da gayet başarılı bir ürün.
Şu an yüzümün bana ait olduguna inanamıyorum. Henüz 5 gün oldu ama şimdiden gözle görülür bir iyileşme var. Hiç geçmeyen iki büyük aknem daha sönük. Küçük kırmızı alerji gibi olan sivilcelerim kayboldu ve izlerim daha az belirgin. En önemlisi cildimde temiz ve yağsız bi his var.:KK52: Umarım böyle devam eder ve umarım benimle aynı dertten muzdarip olan arkadaslara yardımcı olabilmişimdir:KK61:

yatıştırıcı krem olarak avene hangi ürününü kullanıyorsun

arkadaşlar doktorum bugün bana bu ilacı verdi.ama bu ilaç leke yapar dedi.güneşe çıkmamam gerekiiyormuş.birde güneş koruyucu önerdi.ama yaz geldi.tatil güneş bunları nasıl yapıcaz anlamadım ben:KK43:

X