CMV IgM (elisa) ve AVİDİTE testi nedir? Tedavi nasıl olunur?

ZelGN

{ HOŞGELDİN CENNET KOKULUM }
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2016
3.505
2.030
28
Arkadaşlar merhaba.
22 ocakta ilk bebeğimi kaybettim. Düştü ve kürtajla alındı. Devlet hastanesindeki doktor ilk gebelikte düşük nedeni araştırılmadığını söylediler. Benim içime sinmediği için özel hastanede araştırma yaptırdım. Bikaç test yapıldı d vitaminim düşük çıktı ilaç kullanmaya başladım. Daha sonraki testlerde TOKSOPLAZMA,CMV ELİSA ve RUBELLA tahlilleri yapıldı. TOKSOPLAZMA geçirilmiş ama bağışıklık kazanılmış, RUBELLA tam bağışıklık kazanılmış ama CMV IgM (elisa)---> Pozitif-1,357
CMV IgG (elisa)---> Pozitif-1,893
Çıktı. Buna da bağışıklık kazanılmaya başlanmış ama risk hala var. Doktorum bunun şüpheli ve gizli olduğunu söyledi. Avidite testi yapmamı istedi kan verdim sonucu bekliyorum.
Bunun bi tedavisi nedir? Ne zaman bağılıklık kazanılır? Doktorum bağışıklık kazanmadan çocuk yapmayı önermiyor direkt olarak çocuğu etkiliyormuş göz beyin karaciğer olarak. Bu durumun aynısını yaşayan varsa deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz
?

6 haftalık hamileyim ve cmv ıgg ıgm pozitif. Avidite testi yapılıcak.
Siz nasıl bir sonuca vardınız.

6 haftalık hamileyim ve cmv ıgg ıgm pozitif. Avidite testi yapılıcak.
Siz nasıl bir sonuca vardınız.

Canııımm bu çok önemli bişey kesinlikle kontrollerini aksatma. Ben bebeğimi doktorun ihmalsizliği benimde bu konuda tecrübesizliğim yüzünden kaybettim. Benim düşük nedenim bu yüzden çıktı bebeğin bi yerinde hasar olacağı için ölmüş karnımda. Ben kürtajdan 2 hafta sonra baktırdım neden olmş olabileceğine dair ikiside pozitif çıkınca bir hafta sonra araştırma hastanesinde kan verdim avidite için o aradaki bir haftada bağışıklık kazanmışım bu yüzden de aviditeye gönderilmemiş. İşin garibi bunun bi ilacı da yok. Bana sadece beklemelisin ve testi tekrar etmelisin dendi ama gebelikte olmuştu bi kere bebeğimi kaybettim.giden gitti yani. Geçene kadar tekrar hamile kalma dendi ama çok şükür negatifi gördüm bir hafta sonra. Haberlerini bekliyorum canım.. Allah şifa versin bebeğini sağlıkla kucağına al inşallah

İnşallah canım kaç haftalıkken kaybettin bebeğini :KK43:

10 haftalıktı ama kalbi 15 gün önce durmuştu kanama olduğu için farkına vardım öldüğünün inanamadım ama gerçekti. Zaten geç döllenme olduğu için geriden geliyodu ama nasip değilmiş rızkı yokmuş.. Sen en acil şekilde lütfen testini yaptır. Test sonucunu ne zaman öğrendin canm ve doktorun kontorle gittiğin zmaan mı istedi testleri yoksa şikayet varmıydı

Hiç bir şikayetim yok.Doktorum rutin testler istedi.sonuc bu işte :KK43: yarın ünv. Hastanesine gidiyorum.hakkımda hayırlısı olsun.şuan geçiriyor olmaktan çok korkuyorum.Sana mutlaka sonucu yazarım.
Bu avidite testinin sonucu aynı gün çıkıyormu.bilgin var mı.

İnşallah kötü sonuç olmax sanırım hamile kalmadan önce olmuşsa bebeğe sıkıntı vermiyomş hamilelikte geçirildiyse etki ediyormuş ben ufak bi araştrma yapmıştım doğrumu yanlışmı uzmana sormadm ama aviditeyi bu yüzden istiyorlar önceden mi sonradan mı bulaşmış diye.
Maalesef ki tam bir ay sonra çıkıyor sonuçlar ankaraya gönderiliyormuş o yüzden.

ZelGN ZelGN sizinde başınız sağolsun bende kalbi durduğu için aldırdım.ve nedense benim dr lar hiç bu hamileliğimde test yapmadılar hcg ve tsh glikoz dışında .belki benim bebeğimde bu yüzden öldü:KK42: patolji sonucu mu öğrendiniz aviditeyi durumunu:KK57:

1 ay mı :KK43: o kadar süre nasıl beklenir bu korkuyla :KK42:

O yüzden diyorum ya hemen ver kan diye. İnşallah senin fazla bekletmezler ama araştırma hastanesinde 1 ay, özel hastanede 1 haftada çıkıyor ama fiyatı 370 tldi. Ben zamanım olduğu için bekledim. İstersen bide özel hastanelere sorabilirsin.

ZelGN ZelGN sizinde başınız sağolsun bende kalbi durduğu için aldırdım.ve nedense benim dr lar hiç bu hamileliğimde test yapmadılar hcg ve tsh glikoz dışında .belki benim bebeğimde bu yüzden öldü:KK42: patolji sonucu mu öğrendiniz aviditeyi durumunu:KK57:

Allah razı olsun canım seninde başın sağolsun.
Ben çok pimpirikli ve meraklı biri olduğum ve ikincisine de ya bişey olursa merakımdan özel hastanede test yaptırdım. Devlet hastaneleri 3 düşükten sonrasına bakıyolarmış bende öyle saçmalık mı olur illaha üç.kez canımmı yansın dedim yaptırdım. Ben en çok kan pıhtılaşmasından korktum Allahtan o temiz çıktı ama elisa virüsü çıktı. Böylelikle nedeni öğrendim. İyiki de öğrenmişim düşükten sonra hemen kalsaydım tekrar canm yancaktı çünkü :KK43:

teşekür ederim canım zor şeyler bu durumlar .patoloji sonucuma göre bakıp araştıracağım eşimide hast.göndereceğim.benim de aklıma kan pıhtıalşması geliyor şimdi de bu geldi tabi neden hiç kanıma bu durumlarda bakmadılar..

Normalde gebelik için doktora ilk gittiğimiz zaman bu gibi rutin kontrollerin yapılması gerekiyo ama benim doktorum yapmamıştı bu da en büyük ihmalsizlik bence

Normalde gebelik için doktora ilk gittiğimiz zaman bu gibi rutin kontrollerin yapılması gerekiyo ama benim doktorum yapmamıştı bu da en büyük ihmalsizlik bence
ah benimde aklıma gelmiyor değil özelde dr gittiğimde bi kalbi atsın bakalım kanlara dedi e kalbi attı bana erken geldin dedi gittim kalbı durmuş

ben özel dışında devlete de gittim orada hcg bakıp gönderdi daha erken bir kalbi atsın diye çok üzücü ama böyle

ah benimde aklıma gelmiyor değil özelde dr gittiğimde bi kalbi atsın bakalım kanlara dedi e kalbi attı bana erken geldin dedi gittim kalbı durmuş
Bunun Kalp atışınla ne ilgisi varsa artık sonuçta hamileyim ve benim.vicudumdaki virüse vitamine bakılacak yani. Benimde atmıyodu belki aynı düşünceyle yapmadı bilmiyorum ama zaten hiç kalp atışı duymak nasip olmadı iyikide duymamışım daha k

valla sanki belli bir sınır koymuşlar o sınırı geçen hamilelere bakıyorlar kanda sağlık ocağı bile demişti ki daha çok erekn biraz buyusun ondan sonra kayıt yapalım

valla sanki belli bir sınır koymuşlar o sınırı geçen hamilelere bakıyorlar kanda sağlık ocağı bile demişti ki daha çok erekn biraz buyusun ondan sonra kayıt yapalım
Bana da öyle dediler 558 çıkmıştı daha erken ama yapalım hadi dedi zorlaymş gbi sonrada şöyle demişti bu kadar düşük değerler genelde düşükle sonuçlanıyor. Birde benim beta çok fazla katlamamıştı ilk değer 48 çıktı 6 gün sonra 558 çıktı ordan anladı sanırım dediği gibide oldu rabbim inşallah ikinci meleğimi gönderir ona sağlık verir.

Benim kendi kadın doğumcum sadece beta baktı 2 hafta sonra gel kalp atışına bakıp kan tahlili yapalım diyerek gönderdi.
Ertesi gün kayıt yaptırmak için aile hekimine gittim.Allah razı olsun tüm kan tahlillerini yaptırdı.Her şey iyi çıktı.Bu cmv hariç tabi.Hemen devlet hastanesine sevk etti.Git sıra falan bekleme tahlili göster hamileyim diye söyle bakarlar dedi.Gittim dediği gibi de oldu.Doktor virüsün yaşına bakılması gerek ama bu hastanede o tahlil yapılmıyor Üniversitesi hastanesine gitmen gerek.Bugün en geç yarın gitmen şart dedi.Randevu aldım.Sabah 7 de çıkıcam yola :KK43:
Kozlenmis patates Kozlenmis patates canım sende bu tahlili yaptır bakalım. Elisa ve elisa 2 testi iste öncelikle ilk orada çıkıyor sprun var mı yokmu.Varsa aviditeye yani virüsün yaşına bakılıyor.
Şuan tek duam önceden geçirmiş olmak.

X