CMV IgM (elisa) ve AVİDİTE testi nedir? Tedavi nasıl olunur?

Kan sonucum cuma günü çıkıcak galiba.Henüz kan vermedim sıra bekliyorum :) çok kalabalık.cuma çıkıcak olması yüzümü güldürdü :)
İyi hadi canım çok sevindm bende sen nerelisin ankaraya yakın yerde misin acaba :) bak rabbm yol açıyor dualara devam rabbm yardımcın olsun inşallah

İnşallah canım seninde kandilin mübarek olsun.
ZelGN ZelGN canım seninde kandilin mübarek olsun Hoppa

Canım benim çok sağol sizinde mübarek olsun. Bendee manisadayım çok yakınız :) izmirin neresindensin canm bende burda özel sekiz Eylül hastanesine gidiyodum testlerimi olda yaptırdım. Testi celal bayar Üniversitesi hastanesinde tekrarladım. Kürtajıda celal bayarda olmuştum.

Canım benim çok sağol sizinde mübarek olsun. Bendee manisadayım çok yakınız :) izmirin neresindensin canm bende burda özel sekiz Eylül hastanesine gidiyodum testlerimi olda yaptırdım. Testi celal bayar Üniversitesi hastanesinde tekrarladım. Kürtajıda celal bayarda olmuştum.
Evet yakınmışız :-) izmir bucadayım.

Kızlar sonucum :halay::halay::halay::halay::halay:
PicsArt_05-04-02.01.06.jpg

Oooo aviditeyi gördüm öncedenn geçirilmiş bağılıklık kazanılıyooorrrrr süpeeerrrr bayıldımmm bak gördün mü çok.iyi maşallah Allâh sağlıkla kucağına almanı nasip etsin canm.diğer çocuklar kaç yaşlarında ve cinsiyet nedir :)
Sağol canım evet önceden geçirmişim :-) ıgm de sonuçlandı negatif (sınırda negatif) yazıyor :-) iki oğlum var 3 ve 8 yaşlarında

Arkadaşlar merhaba.
22 ocakta ilk bebeğimi kaybettim. Düştü ve kürtajla alındı. Devlet hastanesindeki doktor ilk gebelikte düşük nedeni araştırılmadığını söylediler. Benim içime sinmediği için özel hastanede araştırma yaptırdım. Bikaç test yapıldı d vitaminim düşük çıktı ilaç kullanmaya başladım. Daha sonraki testlerde TOKSOPLAZMA,CMV ELİSA ve RUBELLA tahlilleri yapıldı. TOKSOPLAZMA geçirilmiş ama bağışıklık kazanılmış, RUBELLA tam bağışıklık kazanılmış ama CMV IgM (elisa)---> Pozitif-1,357
CMV IgG (elisa)---> Pozitif-1,893
Çıktı. Buna da bağışıklık kazanılmaya başlanmış ama risk hala var. Doktorum bunun şüpheli ve gizli olduğunu söyledi. Avidite testi yapmamı istedi kan verdim sonucu bekliyorum.
Bunun bi tedavisi nedir? Ne zaman bağılıklık kazanılır? Doktorum bağışıklık kazanmadan çocuk yapmayı önermiyor direkt olarak çocuğu etkiliyormuş göz beyin karaciğer olarak. Bu durumun aynısını yaşayan varsa deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz
?
aynı durumu bende yaşadım canım şimdi tekrardan bebek düşünüyorum çok korkuyorum da bu şekilde olupta tekrar saglıklı bebegi olan var mı bende merak ediyorum avidite testi yaptıracagım haftaya randevumm sende durum ne merak ettim

Canııımm bu çok önemli bişey kesinlikle kontrollerini aksatma. Ben bebeğimi doktorun ihmalsizliği benimde bu konuda tecrübesizliğim yüzünden kaybettim. Benim düşük nedenim bu yüzden çıktı bebeğin bi yerinde hasar olacağı için ölmüş karnımda. Ben kürtajdan 2 hafta sonra baktırdım neden olmş olabileceğine dair ikiside pozitif çıkınca bir hafta sonra araştırma hastanesinde kan verdim avidite için o aradaki bir haftada bağışıklık kazanmışım bu yüzden de aviditeye gönderilmemiş. İşin garibi bunun bi ilacı da yok. Bana sadece beklemelisin ve testi tekrar etmelisin dendi ama gebelikte olmuştu bi kere bebeğimi kaybettim.giden gitti yani. Geçene kadar tekrar hamile kalma dendi ama çok şükür negatifi gördüm bir hafta sonra. Haberlerini bekliyorum canım.. Allah şifa versin bebeğini sağlıkla kucağına al inşallah
bende sizin yaşadıklarınızı yaşadım şimdi ne yapıyorsunuz acaba tekrar deneyecegim ben

bende sizin yaşadıklarınızı yaşadım şimdi ne yapıyorsunuz acaba tekrar deneyecegim ben
Canım ben 1 haftada bağışıklık kazandım, hemen tekrar denedim ama 6 ay olmadı. Zaten doktorda 6 ay bişey bekleme demişti rahim toparlanıyormş sanırım. 6. Ayın sonunda hamile olduğmu öğrendim ve şuanda kızım sağlıkla kucağımda :) 23 martta doğdu şükürler olsun. Çokta sağlıklı maşallah problem yok :)

Merhaba arkadaşlar. Ben de az önce avidetemin düşük olduğunu öğrendim. Doktor şu anda hiçbirşey bilemeyiz amniyosentez yapılaşıyor kadar dendi . Moralim çok bozuldu. Bu durumda olan oldu mu hiç? Gebeliği sonlandırdınız mı?:KK43:

X