İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 4.Sınıfa giden Velilerin ve Öğrencilerin Paylaşım Alanı :)))

yok canım ya, bence de milli mücadeleyi yaparlar, diğer sosyal sorularından yanlış çıkarmaları daha muhtemel:KK1:

Tebrik ederim oğlunu:13: sizin hoca da ne acımasız ya, fazla yazmaktan not kırılırmış
2 yanlışı varmış canım yine, sınıfta 1., ama resmi sonuçlar haftaya açıklanır tabii, kimse full çıkartamıyor bu sene
valla halen aynı, başka yazılı yok, sınav tarihleride yok, son yazdığımdan beri aynı, ben de merak ediyorum nolacak böyle

çalışmıyoruz:KK53::KK53:

Chess maşallah çalışmadan 1.oluyor bi de çalışsa demek ki :))) aman nazar değmesin canım..

kızlar şu işlemi yaparmısınız, matematik sınavında sonuç doğru olmasına rağmen, bu sorudan eksi almış benimki ..

12x12x12x12x12x12x12x12= ?

valla hiç bilmiyorum canım, ilginç bir soruymuş, oğlumun ödevlerinde falanda karşılaşmadım, bende merak ettim nasıl yapılması gerekmiş

Chess maşallah çalışmadan 1.oluyor bi de çalışsa demek ki :))) aman nazar değmesin canım..

teşekkür ederim canım, yok sadece türkçe mat ing çalışmıyor ödevler dışında, yoksa fen ve sosyale çalışıyor
:13:

KarAmuk hediyeler ihtiyac dogrultusunda:)
meroza 12 üslu carpim islemi sonuc 429 981 696
12*12 144
144*12 1728 oyle devam ediyor

Son düzenleme:
meldam,

fenden kuvvet ve harekete geçmişler
sosyalden doğal afetler konusundalarmış
mat te uzunluk ölçüleri bitmiş
türkçeden de elma ağacı metnindelermiş
sizinkiler konularda nerde?

valla hiç bilmiyorum canım, ilginç bir soruymuş, oğlumun ödevlerinde falanda karşılaşmadım, bende merak ettim nasıl yapılması gerekmiş

teşekkür ederim canım, yok sadece türkçe mat ing çalışmıyor ödevler dışında, yoksa fen ve sosyale çalışıyor
:13:

çok pardon, oğluma kızıyorum ama ben yanlış sordum soruyu, uğraştırdım sizi de :))) doğrusu aşağıda

12+12+12+12+12+12+12+12=?

bizimkiler çözümü12x8=96 yapmış ama öğretmen kabul etmemiş 8x12=96 olmalıymış..sınıftan bir kişi böyle yapıp 100 almış :)

çok pardon, oğluma kızıyorum ama ben yanlış sordum soruyu, uğraştırdım sizi de :))) doğrusu aşağıda

12+12+12+12+12+12+12+12=?

bizimkiler çözümü12x8=96 yapmış ama öğretmen kabul etmemiş 8x12=96 olmalıymış..sınıftan bir kişi böyle yapıp 100 almış :)

bayıliciiim:KK53::KK53: aynı şey değil mi yahu, ben mi yanlış biliyorum acaba:KK1::KK1:

Sorunun cevabinda su acidan yanlis
12x8 oldugunda 12adet 8 demektir.
8x12 oldugunda 8 adet 12 demektir.sonuc ayni oluyo gidilen yol hatali sayilio

Son düzenleme:
Chess biz iki konu bitirip yazili oluyoruz o acidan sordum .sosyalde yonler, fen maddeler ,matematik carpma,turkce hece dusmesi sizden gerideyiz simdi siz fazla fazla konulardan mi yazili olacaksiniz

Chess biz iki konu bitirip yazili oluyoruz o acidan sordum .sosyalde yonler, fen maddeler ,matematik carpma,turkce hece dusmesi sizden gerideyiz simdi siz fazla fazla konulardan mi yazili olacaksiniz

valla canım hiç bilmiyorum, kaldı şurda karne notlarının girilmesine 5 hafta:KK53::KK53:

Bu hafta hergun sinav yapar yetistirirsiniz
sen hediye konusunda yorum yapmadin

Turkce yazilisinda bol noktalama isareti ,bol atasozu deyim,ES anlam es ses cikti
ve terim soruldu

50 - 60 - 70 - 80- 90'lı yıllarda mı büyüdün? nasıl oldu da hayatta kalmayı başardın?

1.- Arabaların emniyet kemeri, kafalıkları, ve kesinlikle hava yastıkları yoktu.

2.- Arka koltuk tehlikeli değil de eğlenceliydi.

3.- Bebek yatakları ve oyuncaklar renkliydi. Ya da en azından kurşunlu, muhtelif zehirli maddeler ile boyanmıştı.

4.- Prizlerin, araba kapılarının, ilaç şişelerin ve kimyasal ev temizliyicilerinin üzerinde çocuk kilitleri yoktu...

5.- Kasksız bisiklete biniliyordu.

6.- Steril su şişelerinden değil de bahçe hortumundan yada muhtelif başka kaynaklardan su içiliniyordu...

7.- oyun oynamaya çıkmanın tek şartı hava kararmadan önce eve dönmekti.

8,- Cep telefonu yoktu ve hiç kimse nerelerde gezdiğimizi bilmiyordu. İnanılmaz ...

9.- Okul öğlen bitiyordu... Ve öğlen yemeği için evimize geliyorduk.10.- Bir sürü yaramız, kırılmış kemiğimiz ve kırılmış dişimiz vardı, fakat hiçbir zaman birileri bu yüzden mahkemeye verilmiyordu.Kendimizden başka kimse sorumlu değildi.

11.- Bolca tatlılar ve tereyağlı ekmekler yiyorduk, ve gerçek şekerli içecekler içiyorduk ve hiç kilo sorunumuz olmazdı - çünkü hep dışarda oynardık , aktif olarak ...

12.- Dört çocuk bir limonatayı paylaşabiliyorduk... aynı bardaktan içebiliyorduk, ve kimse bu yüzden ölmüyordu.

13.- Playstation, Nintendo 64, X boxes, Vídeo oyunlarımız, 99 kablolu kanalımız , Dolby surround, Cep telefonumuz, Bilgisayarımız, Internet de Chat odalarımız YOKTU.
onun yerine ARKADAŞLARIMIZ vardı bolca!!!

14.- Yürüyerek veya bisiklet ile uzakta oturan arkadaşlarımızı ziyaret edebiliyorduk, kapılarını çalıp hatta çalmıyarak içeri girip onları oyun oynamaya çağırabiliyorduk!!!

15.- Evet dışarda, o acımasız korkunç dünyada! Korumamız olmadan! nasıl mümkün oluyordu bu?

Tek kale üzerine maç yapardık ve birisi takıma alınmadığında psikolojik travma oluşmuyordu ya da dünyanın sonu gelmiyordu.

16.- Bazı öğrenciler diğer öğrenciler gibi başarılı değildi ve sınıfta kalabiliyordu. Fakat bu yüzden kimse Psikoloğa ya da Pedagoğa gönderilmiyordu. Kimsede Dislexia, konsantrasyon sorunu veya hiperaktivite yoktu, basitçe o okul yılını tekrarlıyordu.

17.- Özgürlüğümüz , üzüntülerimiz , başarılarımız , görevlerimiz vardı
...ve bunlar ile yaşamayı öğreniyorduk.

Soru: nasıl oldu da bütün bunlara rağmen hayatta kalmayı başardık???
Ve daha da önemlisi kendi kişiliğimizi bu şartlar altında nasıl oldu da geliştirebildik???
Sen de bu jenerasyondan mısın? Şimdiki çocuklar büyük bir olasılık ile bizim yaşama şeklimizi sıkıcı bulacaklar - fakat- bizler
çok güzel ve mutlu yaşadık!!!!!

alıntı

bizim ikinci yazılılar belli olmuş sonun da, haftayaymış
din ve ing notları hala girilmedi ama

Chess gozun aydin. hic birsey tam olmuyor sizde. illa merakta birakacaklar
Saftirik son kitabi bilmiyordum bir adam akilli onu okuyor bende aliim

Son düzenleme:
Bu hafta bizde yerli mali haftasi kutlaniyor sabah sabah kisir,kek borek istemesinler cok tirsiyorum
siz kutluyor musunuz?
Turkce yazilisindan 92 almis gidisat kotu

X