Çocuğunuzu emzirmesine izin verir miydiniz !

The Mom

Hayat bazen, alekta movik movik 💃
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2023
926
1.181
Merhaba kızlar, 2 ay önce doğum yaptım ikizlerim var. Az önce birini emzirirken diğeri de acıktı ve kv nin kucağında duruyordu. Ah yavrum meme çok ama sütüm yok olsa emzirirdim dedi. Bende nasıl yani sütün olsa emzirecek misin anne dedim evet ne var ben Ayşe 'yi ( kız kardeşinin kızı) hatta Fatma ve Hayriye'yi (torunları) de emzirdim dedi. Durmazlarsa seninkileri de emziririm dedi. Bende öyle şey olur mu anne benim iznim ve haberim olmadan sakın böyle bir şey yapma ben emziririm çocukları sen onların babaannesisin herkes yerini bilmeli dedim. Ama kadın inatla ben yaparım kimsede bir şey diyemez diyor. Yani ya birgün böyle bir manzara ile karşılaşırsam ne yapacağım bilmiyorum.

Merhaba kızlar, 2 ay önce doğum yaptım ikizlerim var. Az önce birini emzirirken diğeri de acıktı ve kv nin kucağında duruyordu. Ah yavrum meme çok ama sütüm yok olsa emzirirdim dedi. Bende nasıl yani sütün olsa emzirecek misin anne dedim evet ne var ben Ayşe 'yi ( kız kardeşinin kızı) hatta Fatma ve Hayriye'yi (torunları) de emzirdim dedi. Durmazlarsa seninkileri de emziririm dedi. Bende öyle şey olur mu anne benim iznim ve haberim olmadan sakın böyle bir şey yapma ben emziririm çocukları sen onların babaannesisin herkes yerini bilmeli dedim. Ama kadın inatla ben yaparım kimsede bir şey diyemez diyor. Yani ya birgün böyle bir manzara ile karşılaşırsam ne yapacağım bilmiyorum.

Olacak şeye kafayı takın. Boş meme ile kadın nasıl emzirecek bebeklerinizi.

Olacak şeye kafayı takın. Boş meme ile kadın nasıl emzirecek bebeklerinizi.
Anne diyorum emzirdim demen için süt gelmesi lazım diyorum seninki oyalama olur neden emzik vermedin diyorum hayır ben emzirdim emziririm kimsede bana karışamaz diyor. 🤦‍♀️

Anne diyorum emzirdim demen için süt gelmesi lazım diyorum seninki oyalama olur neden emzik vermedin diyorum hayır ben emzirdim emziririm kimsede bana karışamaz diyor. 🤦‍♀️
Öyle bir karışırım ki aklını alırım.
Kibar kibar anne manne diye konuşmayın.
Gayet sert bir şekilde uyarın. Ne münasebet .
Bu şekilde devam edersen bir dakika bile yalnız torun göremezsin diyin gerekirse

Görümcem evde yokken kayınvalidem de çocuğu emzirmiş çocuğunu görümcem gülerek anlatıyor ama ben çok rahatsız oldum yani ne münasebet henüz bebeğim doğmadı ama bizimkinden de öyle davranışlar bekliyorum sert dille uyarırım gerekirse , zaten çocuğu onunla yalnız bırakmayı düşünmüyorum

Çok emzirmek istiyorsan kendin doğur bir tane daha onu emzirirsin desene sende kayınvalidene
Çocuklardan birini bana ver ben senden daha iyi bakarım dedi. Bende hiç kimse annesinden iyi bakamaz bir çocuğa ne münasebet dedim. Bakamayacağım çocuğu doğurmazdım zaten diyorum. Sen o kadar çocuk bakabilecek olsan Allah senin doğurganlık özelliğini almazdı anne senin yaşın ilerledi diyorum. Ben senden tecrübeliyim sen ne bilirsin ki diyor.

Benimki de acaba alçak mi diye çıkarıp vermiş bigun ben icerlerdeydim herhalde, yavrum da almış süt olmayınca bırakmış, bunda bir sevinç memeli aldı diye akşam eşime diğer oğluna falan söyledi, çok şaşırmıştım bi daha yapmadı şükür, eskiler bı tuhaf dejavu yaşıyorlar heralde memeyi verince anlamadım

Kv’niz nasıl emzirecek kadının sütü mü var? Ayrıca babaları ile süt kardeş mi olacaklar saçmalamasın şikayet ederim seni diyin laftan anlamazsa.
Nolacakmış diğer torunlarını emzirmiş miş ve görümcelerim hiçbirşey söylememiş miş.

Bizimkiler çok garip zamanında eltim küçük kuzunu bırakıp gidiyormuş bir yerlere eşim o zaman 16-17 yaşındaymış , yeri gelmiş eşim de altını almış kayınbabam da almış geçen konusu açıldı ne münasebet dedim , kayınbabama da dedim senin değiştirmen çok ayıp bir şey deidm suratıma bir bakışı var , mecbur kaldım diyor ya mecbur kalmış olabilirsin ben sonuç olarak yaptığın şey doğru değil diyorum tamam adamı mecbur bırakmışlar da neticede akıl işi mi ya , düşünüyorum da kaybım benim bebeğimin altını alacak ne münasebet yani saçma saçma işer , ailem beni nasıl yetiştirdiyse çocuğumu öyle yetiştirmek istiyorum

Çocuklardan birini bana ver ben senden daha iyi bakarım dedi. Bende hiç kimse annesinden iyi bakamaz bir çocuğa ne münasebet dedim. Bakamayacağım çocuğu doğurmazdım zaten diyorum. Sen o kadar çocuk bakabilecek olsan Allah senin doğurganlık özelliğini almazdı anne senin yaşın ilerledi diyorum. Ben senden tecrübeliyim sen ne bilirsin ki diyor.
Ne kadar kırıcı Allah akıl fikir versin böyle büyüklerimize , senden daha iyi bakarım ne ya bi tane daha doğur bak o zaman ben kendi çocuğuma bakarım Allah Allah

X