Çocuk hayali dahi kurmayan, saman gibi yaşayan eş.. çok mutsuzum.. boşananların yorumlarına ihtiyacım var yeniden.

Mavinin her tonunaa

Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2023
670
-52
25
Boşanmaktan çok korkuyorum.. aşamıyorum bunu! boşanan kadınlara resmen hayranlıkla bakıyorum. Nasıl cesaret edip nasıl harekete geçtiniz.. o süreç gözümü hep korkutuyordu bilenler bilir, hala çok korkutuyor. Ne kendimi ne de annemle babamı çok yıpratmak istemiyorum. Bilmiyorum bu mübarek ramazan ayında yine hep derin düşüncelerdeyim.

Mutsuzum bu evlilikte. Çok şey yaşattı bana, şu an iyi davranmasına rağmen yine mutsuzum. Çünkü farklıyız her açıdan ve biliyorum ki hiçbir zaman onunla evliyken hayallerimi gerçekleştiremeyeceğim.

Hiçbir hayali yok. Sadece iş iş iş . Gezmek tatile gitmek ne bileyim başka şeyler. Hiçbir şey istemiyor. telefonda oyun oynuyor, işe gidiyoruz zaten birlikte. Bu kadar. Hayatı yaşamayı bilmiyor. Çocuk yapmak gibi bi düşüncesi bile yok hala kendisinin yaşı geçmesine rağmen.. bende istemiyorum şu an çocuk orası ayrı bir konu ama onunda istemiyor olması beni şaşırtıyor.

Peki bişey sorucam tam olarak nasıl evlendiniz sakın yanlış anlamayın süreci merak ediyorum bu şekilde ilgisiz olduğunu fark etmediniz mi :KK43:

Benim konumu mutlaka görmüşsünüzdür. Nasıl korkuyordum boşanmaktan Allahım, etim çekiliyordu sanki. Nitekim beceremedim de. Eski eşimin hayatta yaptığı tek doğru boşanmak istemesi sanırım. Mahkeme kapısından çıktığımız andan itibaren başıma bela olup barışma ısrarıyla bunaltsa da ben o kısır döngüden kurtulmuştum çoktan. O adamdan boşanmak hayatta başıma gelen en güzel şeydi. Çünkü bana doğru kişiyi ve canım oğlumu getirdi o boşanma. Eğer boşanmasaydım şimdi yaşadığım bu mükemmel hayatı anca rüyamda görürdüm. Neden korktum bilmiyorum, zaten aşırı mutsuzdum ama yine de korkuyordum. Sizi anlıyorum. Benim yapamadığımı siz yapıp, kendiniz için bir adım atın bence.

Eşinizin çocuk istemiyor olmasına şaşırmamanız lazım bu bir tercih sonuçta. Ayrıca boşanmaktan neden korkuyorsunuz sadece bir defteri kapatıp başka bir defter açacaksınız bu kadar basit.

Boşanmaktan çok korkuyorum.. aşamıyorum bunu! boşanan kadınlara resmen hayranlıkla bakıyorum. Nasıl cesaret edip nasıl harekete geçtiniz.. o süreç gözümü hep korkutuyordu bilenler bilir, hala çok korkutuyor. Ne kendimi ne de annemle babamı çok yıpratmak istemiyorum. Bilmiyorum bu mübarek ramazan ayında yine hep derin düşüncelerdeyim.

Mutsuzum bu evlilikte. Çok şey yaşattı bana, şu an iyi davranmasına rağmen yine mutsuzum. Çünkü farklıyız her açıdan ve biliyorum ki hiçbir zaman onunla evliyken hayallerimi gerçekleştiremeyeceğim.

Hiçbir hayali yok. Sadece iş iş iş . Gezmek tatile gitmek ne bileyim başka şeyler. Hiçbir şey istemiyor. telefonda oyun oynuyor, işe gidiyoruz zaten birlikte. Bu kadar. Hayatı yaşamayı bilmiyor. Çocuk yapmak gibi bi düşüncesi bile yok hala kendisinin yaşı geçmesine rağmen.. bende istemiyorum şu an çocuk orası ayrı bir konu ama onunda istemiyor olması beni şaşırtıyor.
Baydin artik bence, yine de sen bilirsin devam etmek istiyorsan bu konulara et tabi ama yakinda popini kaybedeceksin. Daha baska kurgularla bekleriz 💁🏼‍♀️

Her bakımdan yanlış olan adamlarla evlenmekten korkmayı, bu adamlardan boşanmaktan korkan sizin gibi kadınlara ne demeli bilemiyorum açıkçası.
Eşinizin farkında olmadan yaptığı tek iyi şey çocuk yapmamak. Oda size güvenmiyor diye yapıyordur yada bir gün sizi gözden çıkarmayı düşündüğü içindir büyük ihtimalle.

Tamamen saman gibi ot gibi yaşayan,yaşamak isteyen ve benim de öyle yaşamami isteyen bir eşten boşandım ama benim farklı sebeplerim vardı hem böyleydi hem şiddete meyilliydi neyse boşandım 8 ay oluyor yine ot gibi yaşıyorum 😁 Çünku çocuklar bende ve maddi manevi tüm sorumlulukları bende aracım yok o yüzden anca onları etkinliklere götürüyorum kendim için yaza doğru bir şeyler yapmaya çalışacağım çocukları birkaç gün yatılı alırsa neyse boşanmaya karar vermek çok zor evet benim 8 yılımı aldı o karar aşamasi çok zor zaten yeter bitti denilen noktada gerisi çorap söküğü gibi geliyor

Eşinizle ciddi ciddi konuştunuz mu bu durumu yoksa içinize atıp buraya mı döktünüz içinizi ? kendisi ile konuşun bence zaten böyle eşiniz varsa kimseyle mutlu olamaz boşansa bile sizinle yaşamaktan keyif alamayan ne bileyim çocuk yokken hayatın tadını sizinle çıkarmaması iyi değil aklıma nedense sizi sevmediği aklıma geliyor bi soğukluk var sanki bu durumda.. bizde çalışıyoruz eşimle aşırı yorgun geliyor eve kendini yataklara bazen atıyor kaç saat kalkmadığı oluyor vardiyalı çalışıyor çünkü ama izinli günlerinde mutlaka bir etkinlik yaparız sinema veya arkadaşlarla buluşma bir kahve içmeye ufak da olsa bişeyler yaparız hiç bir yere gitmesek bile evin etrafında bir tur atarız el ele flört edermiş gibi yürürüz yolda ve bunlar normal şeyler hayata dair extra bişeyler istemiyorsunuz konuşun bence …

Siz ben gezmek istiyorum, şurayı burayı görmek ıstiyorum dediğinizde ne diyor peki?
Sizden bağımsız depresyonda ve desteğe ihtiyacı olabilir

Yani bencede korkmalısın. Allah muhafaza boşanıp mutlu felan olursun ne gerek var 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Sizin hayalleriniz ne mesela?
Gezmek dışında tabii(onun için de çalışmak gerekli ya onun için soruyorum)
Sizin korkma nedeniniz boşandıktan sonra nasıl yaşamınızı sürdüreceğiniz ve kendinize güvenmemeniz gibi geliyor bana hep.
Yoksa eşinize bayılmıyorsunuz o,çok net.
Kendinize yatırım yapmalıydınız kaç senedir aslında sürekli aklınızda bu fikir varken.

Benim konumu mutlaka görmüşsünüzdür. Nasıl korkuyordum boşanmaktan Allahım, etim çekiliyordu sanki. Nitekim beceremedim de. Eski eşimin hayatta yaptığı tek doğru boşanmak istemesi sanırım. Mahkeme kapısından çıktığımız andan itibaren başıma bela olup barışma ısrarıyla bunaltsa da ben o kısır döngüden kurtulmuştum çoktan. O adamdan boşanmak hayatta başıma gelen en güzel şeydi. Çünkü bana doğru kişiyi ve canım oğlumu getirdi o boşanma. Eğer boşanmasaydım şimdi yaşadığım bu mükemmel hayatı anca rüyamda görürdüm. Neden korktum bilmiyorum, zaten aşırı mutsuzdum ama yine de korkuyordum. Sizi anlıyorum. Benim yapamadığımı siz yapıp, kendiniz için bir adım atın bence.
İşte tam olarak söylediğiniz gibi, boşanma sonrasında başıma bela olup barışmak istemesinden çok korkuyorum. Rahat vermemesinden çok korkuyorum. Çünkü ailem 2 üst sokakta oturuyor, boşanınca bende oraya döneceğim..

Tamamen saman gibi ot gibi yaşayan,yaşamak isteyen ve benim de öyle yaşamami isteyen bir eşten boşandım ama benim farklı sebeplerim vardı hem böyleydi hem şiddete meyilliydi neyse boşandım 8 ay oluyor yine ot gibi yaşıyorum 😁 Çünku çocuklar bende ve maddi manevi tüm sorumlulukları bende aracım yok o yüzden anca onları etkinliklere götürüyorum kendim için yaza doğru bir şeyler yapmaya çalışacağım çocukları birkaç gün yatılı alırsa neyse boşanmaya karar vermek çok zor evet benim 8 yılımı aldı o karar aşamasi çok zor zaten yeter bitti denilen noktada gerisi çorap söküğü gibi geliyor
Çok şanslısınız. Bende çocukta yok bu konuda çok şanslıyım aslında yine bile cesaret edemiyorum. Sizin adınıza sevindim kurtulmuşsunuz. Darısı başıma.. siz zor aşamaları geçmişsiniz zamanla daha güzel olur her şey 💜

Birinin çıkıp “benim kocam da böyleydi sonra sihirli değnek değdi mükemmel kocaya dönüştü kurbağa”demesini bekliyorsunuz değil mi? Tüm ömrünüzü boşandıktan sonraki hayatınızın bilinmezliği yerine milyonda bir ihtimale bağlamak daha mantıklı geliyor. Mutsuzluğun da konfor alanı vardır, tanıdık mutsuzluk bilinmezliğe genelde tercih edilir. Platon’un mağara alegorisi.

Eşinizle ciddi ciddi konuştunuz mu bu durumu yoksa içinize atıp buraya mı döktünüz içinizi ? kendisi ile konuşun bence zaten böyle eşiniz varsa kimseyle mutlu olamaz boşansa bile sizinle yaşamaktan keyif alamayan ne bileyim çocuk yokken hayatın tadını sizinle çıkarmaması iyi değil aklıma nedense sizi sevmediği aklıma geliyor bi soğukluk var sanki bu durumda.. bizde çalışıyoruz eşimle aşırı yorgun geliyor eve kendini yataklara bazen atıyor kaç saat kalkmadığı oluyor vardiyalı çalışıyor çünkü ama izinli günlerinde mutlaka bir etkinlik yaparız sinema veya arkadaşlarla buluşma bir kahve içmeye ufak da olsa bişeyler yaparız hiç bir yere gitmesek bile evin etrafında bir tur atarız el ele flört edermiş gibi yürürüz yolda ve bunlar normal şeyler hayata dair extra bişeyler istemiyorsunuz konuşun bence …

Konuştum tabiki bu sorunları.. hemde defalarca ama yine aynı. Değişmiyor. Bana sosyal medyadan aldatmadan tut psikolojik baskı dahil çok şey yaşattı.. 3 sene dolacak evliliğimizde bu yaz. Cesaret edemedim boşanmaya bir türlü, hala aynıyım. Ben onun için çok fedakarlıklar yaptım yapıyorum da bana yaşattıklarına rağmen. Deli gibi çalışıyoruz ama ne için bilmiyorum.. ne bi tatil ne bi şey yok. Ne de bi birikim de yok. Çünkü hep borç ödedik. Onun kumar borçları vs. Şimdi çok iyi gibi davranıyor bana diğer açılardan ama karakter değişmiyor ve benim için hala hiç fedakarlık yapmıyor. Benim sevdiğim şeyleri yapmıyor. Tatil planı olsun başka bi şey olsun yok sadece telefonla oyun oynuyor.

X