Çocuk hayali dahi kurmayan, saman gibi yaşayan eş.. çok mutsuzum.. boşananların yorumlarına ihtiyacım var yeniden.

Boşanmaktan çok korkuyorum.. aşamıyorum bunu! boşanan kadınlara resmen hayranlıkla bakıyorum. Nasıl cesaret edip nasıl harekete geçtiniz.. o süreç gözümü hep korkutuyordu bilenler bilir, hala çok korkutuyor. Ne kendimi ne de annemle babamı çok yıpratmak istemiyorum. Bilmiyorum bu mübarek ramazan ayında yine hep derin düşüncelerdeyim.

Mutsuzum bu evlilikte. Çok şey yaşattı bana, şu an iyi davranmasına rağmen yine mutsuzum. Çünkü farklıyız her açıdan ve biliyorum ki hiçbir zaman onunla evliyken hayallerimi gerçekleştiremeyeceğim.

Hiçbir hayali yok. Sadece iş iş iş . Gezmek tatile gitmek ne bileyim başka şeyler. Hiçbir şey istemiyor. telefonda oyun oynuyor, işe gidiyoruz zaten birlikte. Bu kadar. Hayatı yaşamayı bilmiyor. Çocuk yapmak gibi bi düşüncesi bile yok hala kendisinin yaşı geçmesine rağmen.. bende istemiyorum şu an çocuk orası ayrı bir konu ama onunda istemiyor olması beni şaşırtıyor.
Kim yanında sigortasız çalışan, insan yerine bile koymadığı bir işçiden çocuk yapar ki. Siz adam için sadece busunuz. Gerçek aşkı bulduğunda, değer verdiği bir kadın bulduğunda dükkanı bile üzerine yapacak ama size hiçbir şey vermeyecek.

Sizin hayalleriniz ne mesela?
Gezmek dışında tabii(onun için de çalışmak gerekli ya onun için soruyorum)
Sizin korkma nedeniniz boşandıktan sonra nasıl yaşamınızı sürdüreceğiniz ve kendinize güvenmemeniz gibi geliyor bana hep.
Yoksa eşinize bayılmıyorsunuz o,çok net.
Kendinize yatırım yapmalıydınız kaç senedir aslında sürekli aklınızda bu fikir varken.
Hayır korkum bu değil. Ailemin tek evladıyım ve her açıdan bana destek olurlar eminim biliyorum. Tabiki çalışırım ama bu benim isteğime bağlı olur. Ben eşimin psikolojisi bozulup bizi rahatsız etmesinden zorluk çıkarmasından korkuyorum.

Boşanmaktan çok korkuyorum.. aşamıyorum bunu! boşanan kadınlara resmen hayranlıkla bakıyorum. Nasıl cesaret edip nasıl harekete geçtiniz.. o süreç gözümü hep korkutuyordu bilenler bilir, hala çok korkutuyor. Ne kendimi ne de annemle babamı çok yıpratmak istemiyorum. Bilmiyorum bu mübarek ramazan ayında yine hep derin düşüncelerdeyim.

Mutsuzum bu evlilikte. Çok şey yaşattı bana, şu an iyi davranmasına rağmen yine mutsuzum. Çünkü farklıyız her açıdan ve biliyorum ki hiçbir zaman onunla evliyken hayallerimi gerçekleştiremeyeceğim.

Hiçbir hayali yok. Sadece iş iş iş . Gezmek tatile gitmek ne bileyim başka şeyler. Hiçbir şey istemiyor. telefonda oyun oynuyor, işe gidiyoruz zaten birlikte. Bu kadar. Hayatı yaşamayı bilmiyor. Çocuk yapmak gibi bi düşüncesi bile yok hala kendisinin yaşı geçmesine rağmen.. bende istemiyorum şu an çocuk orası ayrı bir konu ama onunda istemiyor olması beni şaşırtıyor.

Kirazcim sizin evliliginizde cocuk olmazsa olmaz, yani sart. Bence cocuk olursa duzelir acele etme. Baktin 1.cocukta duzelmedi 2cocuk, olmadi 3 kesin duzelir.

Birinin çıkıp “benim kocam da böyleydi sonra sihirli değnek değdi mükemmel kocaya dönüştü kurbağa”demesini bekliyorsunuz değil mi? Tüm ömrünüzü boşandıktan sonraki hayatınızın bilinmezliği yerine milyonda bir ihtimale bağlamak daha mantıklı geliyor. Mutsuzluğun da konfor alanı vardır, tanıdık mutsuzluk bilinmezliğe genelde tercih edilir. Platon’un mağara alegorisi.
Tam olarak bu sanırım. Tanıdık mutsuzluğu bilinmezliğe tercih ediyorum

Hayır korkum bu değil. Ailemin tek evladıyım ve her açıdan bana destek olurlar eminim biliyorum. Tabiki çalışırım ama bu benim isteğime bağlı olur. Ben eşimin psikolojisi bozulup bizi rahatsız etmesinden zorluk çıkarmasından korkuyorum.

Cok haklisin kirazcim esinin psikolojisi onemli bunu onemsemelisin. Hem bosanmak oyle kolay mi? Sen bosan diyenlere bakma bosan diyenlerin hepsi mutsuz ve seni kiskaniyorlar.

Kiraz takılma ya anne babanın kalbi var 😂🥹

Konuştum tabiki bu sorunları.. hemde defalarca ama yine aynı. Değişmiyor. Bana sosyal medyadan aldatmadan tut psikolojik baskı dahil çok şey yaşattı.. 3 sene dolacak evliliğimizde bu yaz. Cesaret edemedim boşanmaya bir türlü, hala aynıyım. Ben onun için çok fedakarlıklar yaptım yapıyorum da bana yaşattıklarına rağmen. Deli gibi çalışıyoruz ama ne için bilmiyorum.. ne bi tatil ne bi şey yok. Ne de bi birikim de yok. Çünkü hep borç ödedik. Onun kumar borçları vs. Şimdi çok iyi gibi davranıyor bana diğer açılardan ama karakter değişmiyor ve benim için hala hiç fedakarlık yapmıyor. Benim sevdiğim şeyleri yapmıyor. Tatil planı olsun başka bi şey olsun yok sadece telefonla oyun oynuyor.
Aldatma ve kumar varsa hayatınıza yazık etmeyin derim ben siz yine kendiniz için en iyi kararı verirsiniz umarım ama böyle durumda nekadar çok sevsem de ayrılırdım sizi de borcun harcın içine çekiyor hemde siz eğer çalışıyorsanız sizin emeğinizden faydalanıp başka kadınlara bakıyor olmaz böyle sakın bir şey için ikna edip enerjinizi tüketmeyin ayrılın sadece istemeye istemeye de olsa böyle insanla ömür geçmez üzüldüm gerçekten

Çalışmaktan ne ara vakit bulup gelsin de dediklerinizi yapsın?
Siz bir deneyin bakalım terk edin ailenizin yanına gidin yavaştan tepkisini görün.

Aldatma ve kumar varsa hayatınıza yazık etmeyin derim ben siz yine kendiniz için en iyi kararı verirsiniz umarım ama böyle durumda nekadar çok sevsem de ayrılırdım sizi de borcun harcın içine çekiyor hemde siz eğer çalışıyorsanız sizin emeğinizden faydalanıp başka kadınlara bakıyor olmaz böyle sakın bir şey için ikna edip enerjinizi tüketmeyin ayrılın sadece istemeye istemeye de olsa böyle insanla ömür geçmez üzüldüm gerçekten

Uzulmeyin kiraz bu gun boyle der, yarin gelir esim cok degisti der, obur gun birbirlerini kislanirlar onlarin evliligi de boyle ve gayet mutlular.

X