Çocuk hayali dahi kurmayan, saman gibi yaşayan eş.. çok mutsuzum.. boşananların yorumlarına ihtiyacım var yeniden.

Kadınlarin gucune dair inancimi somuruyorsun Kiraz, su firinci kuregi bile bir kadindan ragbet goruyor, inanamıyorum.

Siz evli degilsiniz, senin kocan yok, sadece sgk yapmamak icin nikah kıyıp isci edinmis bir adam seninkisi, daha fazlasi degil. Iyiki cocuk yapmiyor, iyiki.

Adam iyi bir şey olsa tamam boşanmaktan korkun da
Bu herifte olumlu hiç bir şey yokmuş. Size kattığı maddi manevi bir şey yok. Parasıyla sefa sürmüyorsunuz, onun sayesinde özgür takılmıyorsunuz,bşr eliniz yağda bir eliniz balda değil,altınızda arabalar lüks evler her sene tatiller yok,manevi yönüne gelirsek güler yüzü yok,tatlı dili yok,sizi de sevmiyor,çocuk zaten istemiyor ki istese de sizin hayır demeniz lazım zaten. Eee ne var şimdi bu adamda da evlilik sürsün?Boşanınca bari gider bir fabrikada çalışırsınız karnınız doyar yüzünüz güler en azından emeğinizi oturur yersiniz

Kiraz, evlenmeden önce ne yapıyordunuz, ne yiyor ne içiyor nerede yaşıyordunuz? Korkuyorum cesaretim yok yapamıyorum... Ya adam tak diye ölse, ya zamparalık yaparken kadının birinin kocası bıçaklasa, ya komşu esnafın kadın çalışanlarına sulanırken ağzını burnunu kırıp bir köşeye atsalar ne yapacaksınız? Müşteri geliyor, normal işinde gücünde esnafmışsınız gibi sizden alışveriş yapıyor. Ama sizin şrfsiz kocanız kadının kredi kartından sosyal medyasını araştırıyor buluyor.

Adamın kumar borcunu öde öde bitiremediniz. Borç bitsin, işi gücü yoluna koysun, birikim yapsın o sizi şutlayacak. Ha gayret, sigortasız maaşsız beleş işgücü varken sırtı yere gelmez. Çocuk niye yapsın, nafakası masrafı biter mi? Çocuğa kim bakacak, adam ya işçiye para verecek ya da bakıcıya. Beş kuruş masrafı yokken niye çoluk çocuk derdine girsin?

Boşanmaktan çok korkuyorum.. aşamıyorum bunu! boşanan kadınlara resmen hayranlıkla bakıyorum. Nasıl cesaret edip nasıl harekete geçtiniz.. o süreç gözümü hep korkutuyordu bilenler bilir, hala çok korkutuyor. Ne kendimi ne de annemle babamı çok yıpratmak istemiyorum. Bilmiyorum bu mübarek ramazan ayında yine hep derin düşüncelerdeyim.

Mutsuzum bu evlilikte. Çok şey yaşattı bana, şu an iyi davranmasına rağmen yine mutsuzum. Çünkü farklıyız her açıdan ve biliyorum ki hiçbir zaman onunla evliyken hayallerimi gerçekleştiremeyeceğim.

Hiçbir hayali yok. Sadece iş iş iş . Gezmek tatile gitmek ne bileyim başka şeyler. Hiçbir şey istemiyor. telefonda oyun oynuyor, işe gidiyoruz zaten birlikte. Bu kadar. Hayatı yaşamayı bilmiyor. Çocuk yapmak gibi bi düşüncesi bile yok hala kendisinin yaşı geçmesine rağmen.. bende istemiyorum şu an çocuk orası ayrı bir konu ama onunda istemiyor olması beni şaşırtıyor.
boşanmak istediğin mutsuz olduğun adama neden çoçuk yapmak istiyorsun kızma ama fazla bencilsin çoçuğa günah değil mi ? oyuncak mı bu ya can getiriyorsun dünyaya bu kadar basit olmamalı.

Hayır korkum bu değil. Ailemin tek evladıyım ve her açıdan bana destek olurlar eminim biliyorum. Tabiki çalışırım ama bu benim isteğime bağlı olur. Ben eşimin psikolojisi bozulup bizi rahatsız etmesinden zorluk çıkarmasından korkuyorum.
Kiraz, adamın çok umrunda olsan hamile bırakıp ayağını bağlar zaten, en etkili yöntem, ne koşup duracak peşinde, koyar çocuğu sen kendin oturursun oturduğun yere ki zaten. Hiç öyle peşinden koşar, rahatsız eder, tatlı canını senin için üzüp doktorluk falan olur sanma canım. O adam senin için başını bile ağrıtmaz. Sen o adam gözünün önünde birini bulur, aşk yaşar, sana yapmadığı ne varsa hepsini ona yapar diye korkuyorsun.

İşte tam olarak söylediğiniz gibi, boşanma sonrasında başıma bela olup barışmak istemesinden çok korkuyorum. Rahat vermemesinden çok korkuyorum. Çünkü ailem 2 üst sokakta oturuyor, boşanınca bende oraya döneceğim..
Ben aynı sokakta yaşıyorum maalesef. Ama sınırını çizdikten sonra hiç bir şey olmaz.
Ayrılmaya karar verip eşyalarımı toparlarken bütün vücudum etim kemiğinden ayrılıyordu sanki. Geçmiş film şeridi gibi gözümün önünden geçiyordu. Ben bı kaç parça kıyafet elimde , kızım bı kutu oyuncağıyla terk ettik o evi.
2 hafta inanılmaz bı yas sürecine girdim 3 kilo vermişim. Yavaş yavaş toparlandım tabi.
Eski eş 1 kaç ay mesajla yalvardı dön diye asssla ama asla taviz vermedim(aklım karışsa dahi) ona asla bişey belli etmedim sadece bitti diyordum.
Sonra tabi hakaretleri küfürleri kışkırtmaları hiç birine onun istediği gibi sinirlenip karşılık vermedim. Kızımı almaya geldiğinde hiç yüz yüze gelmedim hala daha gelmiyorum.
Hala biliyorum ki umudu var ama asla taviz vermiyorum biliyorum ki değişmez çünkü o evden çıkarken kararımı tam anlamıyla vermiştim.
Siz kararlı olun taviz vermeyin kışkırtmayın kışkırtılmayın yeter herşey yavaş yavaş yerine oturur.

Hayır korkum bu değil. Ailemin tek evladıyım ve her açıdan bana destek olurlar eminim biliyorum. Tabiki çalışırım ama bu benim isteğime bağlı olur. Ben eşimin psikolojisi bozulup bizi rahatsız etmesinden zorluk çıkarmasından korkuyorum.
Elindeki bedava işçisinden olduğu için bir zorluk çıkarır iki çıkarır.Uzaklaştırma alırsınız gelirse kapı açmazsınız pes eder gider.Eşiniz şiddet uygulamıyor size bildiğim kadarıyla.Yani öyle psikopat bi tip değil konularınızda görmedim.Sizi umursamıyor ki adam.Belki direkt bay bay diyecek işine gelecek.Niyetiniz boşanmaksa ciddi şekilde konuşun karşınıza alıp.Tehdit ederse ona göre aksiyon alırsınız

İşte tam olarak söylediğiniz gibi, boşanma sonrasında başıma bela olup barışmak istemesinden çok korkuyorum. Rahat vermemesinden çok korkuyorum. Çünkü ailem 2 üst sokakta oturuyor, boşanınca bende oraya döneceğim..
Boşandıktan sonra başa bela olan erkekler üst üste çocuk yapıp, kadını kendine mahkum edip, evlilikte de şiddet, tehdit, şantaj uygulayan adamlar oluyor.

Sizinki gibi normal adamlar en fazla bir kaç kez, o da sevgili bulamadığı kısa ara dönemlerde "seni özledim, bir buluşsak mı ya" diye cinsel ilişki yoklaması çeker, kaybolur. Sonrasında da bakarsınız, ciddi ilişki yapmış. Maalesef erkekler bu şekilde.

Size değer veren erkek zaten boşanmaz, baskıyla boşanmamayı demiyorum. Sizin boşanma isteme nedenlerinizi ortadan kaldırır, sizi kaybetmez diyorum.

Eğer sizi döven, alkol uyuşturucu sorunlu, yani kriminal bir tiple evli değilseniz size bela olmaz.
Bu biraz bahane. Bu adam boşanırsanız bir daha sizinle iletişime bile geçmez bence, adam evlilikte bile sallamamış.

Kendinize daha güzel bir hayat kurabilirsiniz, bu adamla heba etmeyin.

Boşanmaktan çok korkuyorum.. aşamıyorum bunu! boşanan kadınlara resmen hayranlıkla bakıyorum. Nasıl cesaret edip nasıl harekete geçtiniz.. o süreç gözümü hep korkutuyordu bilenler bilir, hala çok korkutuyor. Ne kendimi ne de annemle babamı çok yıpratmak istemiyorum. Bilmiyorum bu mübarek ramazan ayında yine hep derin düşüncelerdeyim.

Mutsuzum bu evlilikte. Çok şey yaşattı bana, şu an iyi davranmasına rağmen yine mutsuzum. Çünkü farklıyız her açıdan ve biliyorum ki hiçbir zaman onunla evliyken hayallerimi gerçekleştiremeyeceğim.

Hiçbir hayali yok. Sadece iş iş iş . Gezmek tatile gitmek ne bileyim başka şeyler. Hiçbir şey istemiyor. telefonda oyun oynuyor, işe gidiyoruz zaten birlikte. Bu kadar. Hayatı yaşamayı bilmiyor. Çocuk yapmak gibi bi düşüncesi bile yok hala kendisinin yaşı geçmesine rağmen.. bende istemiyorum şu an çocuk orası ayrı bir konu ama onunda istemiyor olması beni şaşırtıyor.
Öncelikle ben de boşandım ama bir evlilik terapistine gitmenizi öneririm. Eğer sorunlarınız devam ediyorsa boşanmayı düşünebilirsiniz. Ama zaten mutsuz bir evlilik varsa evliliğiniz oturmadan asla çocuk yapmayın. Çünkü arada yıpranan o olur ve bu daha üzücü bir durum. Hakkınızda hayırlısı olsun

X