Çocukla boşanma sonrası yılda 1 ay çocuğun babada kalması nasıl gerçekleşiyor?

Esila88

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mart 2023
194
425
34
Merhaba hanımlar, 7 Aylık bebeğim var ve çok denedik ama olmuyor. Annesi evimizin ortasında sanki ve en kötüsü de eşim annesini her durumda haklı görüyor. Şimdi anne babasıyla kalıyor, aynı şehirdeyiz ve küçücük bebeği görmeye yeltenmedi bile 9 gündür. Neyse bayramdan sonra karşılıklı dava açmayı planlıyoruz. Benim sorum şu, bu süreçlerden geçmiş olan Hanım arkadaşlarım çocuğu yazın 1 ay babaya verilirken neler yaşadı?
Çocukla telefon konuşmamızda çocuk ağlasa ve annesini ısrarla istese annenin emniyete gidip babadan alma talebi olabiliyor mu? Çocuk ne kadar da ağlasa çocuğu yanında tutacak insanlar bunlar. Sırf bakamadı dedirtmemek için. Bunun anne lehine bir çözüm yolu yok mu? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

O kadar küçük bebeği yatılı veriyor mu mahkeme şaşırdım.
Bilmediğim konu şurda bilenlerin yorumunu bekliyorum sessizce

O kadar küçük bebeği yatılı veriyor mu mahkeme şaşırdım.
Bilmediğim konu şurda bilenlerin yorumunu bekliyorum sessizce
Yok Şuan değil ama 4-5 yaşından sonra veriyormuş. Beni şimdiden onun stresi sardı. Çocuğum 1 ay nasıl duracak 😞 biz kadınlar 20 yıl sonrasını bile düşünüyoruz ama erkekler genelde ertesi günü bile planlamıyor.

Yok Şuan değil ama 4-5 yaşından sonra veriyormuş. Beni şimdiden onun stresi sardı. Çocuğum 1 ay nasıl duracak 😞 biz kadınlar 20 yıl sonrasını bile düşünüyoruz ama erkekler genelde ertesi günü bile planlamıyor.
Anlasmali bosanip 1 ay durmayacagi bir formul mu yaratsaniz acaba? Ne bileyim oyle oluyorsa bence sorun yasamazsiniz gibi geldi.

Anlasmali bosanip 1 ay durmayacagi bir formul mu yaratsaniz acaba? Ne bileyim oyle oluyorsa bence sorun yasamazsiniz gibi geldi.
Avukatıyla konuşmuş. 1 ay bende kalacakmış diye sevine sevine bana haber verdi. Anlaşmalı boşanmada özellikle diretir bu konuyu. Yoksa ben de uzasın senelerce duruşma yolu gözliyim istemiyorum.

Ayrıca konuyu dağıtmak istemiyorum ama annesi ve kendisi çok hırslı insanlar. Öncelikleri kendileri. Torun falan hikaye yani.

Evliliğimin bitme gerekliliği de eşim çok sinirli biri, öfke kontrol sorunu var. Ve çocuğuna karşı pek ilgili olduğunu söyleyemeyeceğim. Ama şimdi kıymete biner.

Merhaba hanımlar, 7 Aylık bebeğim var ve çok denedik ama olmuyor. Annesi evimizin ortasında sanki ve en kötüsü de eşim annesini her durumda haklı görüyor. Şimdi anne babasıyla kalıyor, aynı şehirdeyiz ve küçücük bebeği görmeye yeltenmedi bile 9 gündür. Neyse bayramdan sonra karşılıklı dava açmayı planlıyoruz. Benim sorum şu, bu süreçlerden geçmiş olan Hanım arkadaşlarım çocuğu yazın 1 ay babaya verilirken neler yaşadı?
Çocukla telefon konuşmamızda çocuk ağlasa ve annesini ısrarla istese annenin emniyete gidip babadan alma talebi olabiliyor mu? Çocuk ne kadar da ağlasa çocuğu yanında tutacak insanlar bunlar. Sırf bakamadı dedirtmemek için. Bunun anne lehine bir çözüm yolu yok mu? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Bu kadar küçük bebekler için siz anlaşmalı da boşansanız görüş konusunda kararı mahkeme veriyor, çocuğun menfaati için. Ben kızım 2 yaşındayken ayrıldım, kızım hiç bir zaman 2 gün bile kalmak istemedi ve kalmadı. Hukuki olarak normalde mahkeme ne derse odur ama o kadar kalmamak için ısrar ettiğinde bence karşı taraf da uğraşamaz al der ama diyelim ki aksi oldu psikolojisi etkileniyor diye babayla kişisel ilişkinin yeniden düzenlenmesi davası açılabilir diye düşünüyorum zamanı geldiğinde. Tabi yine de avukatınızla çözmeniz daha uygun ve sağlıklı olur. Şimdiden dert etmeyin en büyük önerim, her şey zamanla şekilleniyor.

Hiç sorun değilmiş gibi davranın, hatta bende 1 ay rahatlarım falan diyin yoksa inada bindiriyorlar yada hah bak boşanırsan böyle olur tarzı havaya giriyorlar ama o da 1 yıl kadar sürüyor 1 yıl sonra ilgi şevkat özlem hiç birşey kalmıyor. Hatta sorumluluk almadıkları için seviniyorlar desem yeridir . Merak edebilir o da bi ihtimal. Sıkmayın canınızı ilk boşanma zamanları bu erkekler bi hayvana dönüşüyor sonra duruluyorlar.

Avukatıyla konuşmuş. 1 ay bende kalacakmış diye sevine sevine bana haber verdi. Anlaşmalı boşanmada özellikle diretir bu konuyu. Yoksa ben de uzasın senelerce duruşma yolu gözliyim istemiyorum.
Sizi manipule etmek, cocukla tehdit etmek için bu kadar sevinmiş gibi görünüyordur. Blöfünü yemeyin.

Ilk once o dönem gelsin ama ben o kdr uzun alacağını sanmiyorum küçük cocuklarla ugrasmak zordur .
en fazla ilerde sular durulur herkes sakinlesecegi icin yaz döneminde uzak yerlerde degilseniz konusursunuz 15 gun temmuzda 15 gun agustosta al dersiniz ama inanin almayacak cocugu ben daha küçük cocugu 1 ay alani okumadim burda etrafda o zaman gelince düşünün bunlari suan alamaz cocuk küçük

Bu durumda bulunmadim fakat size tavsiyem 4 5 yil sonrayi dusunupte kendinizi yipratmayin o sure geldiginde belki kendide almak istemez zaten zor bir surecten geciyorsunuz 4 5 yil sonra ne olacagini kimse bilemez o yuzden kendinizi uzmeyin.Allah yardimciniz olsun
Kesinlikle size katılıyorum işte biz kadınlar geleceğe herşeyi çok uzun süre planlı çok geniş çerçeveden bakıyoruz o sebeplere yıpranıyoruz. Konu sahibi siz sessiz sakin sabırlı kalın lütfen. Bunlar mahkeme sürecinde azıyor neler yaşatıyorlar hem anneye hem çocuklara sonrasında ortam duruluyor hayatına canınızı acıtmak için biri girdiğinde çocuğunu unutup arayıp sormayacak bile endişelenmeyin

O kadar ileriyi düşünüp strese girmeyin adam belki o zamana tekrar evlenecek vs çocuğu görmek bile istemeyecek doğru düzgün.ayrıca 4-5 yaşında çocuk 1 ay kalsa birşey olmaz herhalde görüntülü görüşürsünüz.boşanma zamanı herkes böyle konuşur ama sonradan işler değişiyor.çocuğun sizde kalması onun işine gelecek.

Bu kadar küçük bebekler için siz anlaşmalı da boşansanız görüş konusunda kararı mahkeme veriyor, çocuğun menfaati için. Ben kızım 2 yaşındayken ayrıldım, kızım hiç bir zaman 2 gün bile kalmak istemedi ve kalmadı. Hukuki olarak normalde mahkeme ne derse odur ama o kadar kalmamak için ısrar ettiğinde bence karşı taraf da uğraşamaz al der ama diyelim ki aksi oldu psikolojisi etkileniyor diye babayla kişisel ilişkinin yeniden düzenlenmesi davası açılabilir diye düşünüyorum zamanı geldiğinde. Tabi yine de avukatınızla çözmeniz daha uygun ve sağlıklı olur. Şimdiden dert etmeyin en büyük önerim, her şey zamanla şekilleniyor.
Çok teşekkür ediyorum. Avukatım da zamanı geldiğinde çocuk istemezse baba ve babanne de istemiyor diyor. Ama siz bunları tanımıyorsunuz 😅 bir de şuanki gibi yemek yedirilmeye muhtaç olmuyor, kalkıp kendi yiyor merak etmeyin diyor avukatım. Babayla ilişkinin yeniden düzenlenmesi davası gibi bir seçenek olması bile benim için sevindirici. O sırada çocuğum ağlarken birşey yapabiliyor muyum peki hukuki açıdan?

Emin ol o kadar küçük çoçuğu kimse 1 ay almaz 2 günlüğüne bile almazlar uğraşmak istemezler. Zaten araya zaman girdikçe çoçuğu ne ararlar ne sorarlar. Umarım iyi bir babadırda çoöuğunu ihmal etmez

Sez endişelendiğini bir belli edersen bu işin peşini bırakmaz inada alır tutar 1 ay , boşanan adamlar çocuktan da boşanıyor. Ben bu forumda bir konu okumuştum adam eski karısına ben h.sonu çocukla uğraşırken sen süslenip geziyorsun demişti ve almamaya başlamıştı.

X