Çocukla boşanma sonrası yılda 1 ay çocuğun babada kalması nasıl gerçekleşiyor?

Yukarda bir üye de yazmış. Bence de korktuğunuzu belli etmeyin. Yaa bir ay bana da iyi gelir. Tatile giderim. Kafamı dinlerim. Arkadaşlar edinir turlara katılırım diyin ama bunu hep söyleyin. Yani ona çocuğu almaması konusunda değil alması konusunda muhtaç olduğunuzu gösterin. Emin olun siz rahat edeceksiniz diye aklı çıkacak.

Avukatıyla konuşmuş. 1 ay bende kalacakmış diye sevine sevine bana haber verdi. Anlaşmalı boşanmada özellikle diretir bu konuyu. Yoksa ben de uzasın senelerce duruşma yolu gözliyim istemiyorum.
'Allahın salagı dokuz gundur gormeye gelmiyorsun bır ay bende kalacak dıye seviniyorsun' deseydınız

2 yaşından sonra yatılı kalıyor diye biliyorum.
Ayrıca baba da o kadar düşüncesiz ve gaddar değildir herhalde çocuğu ağlarken alacak kadar ya da kendisinde mutsuzsa kalmasını isteyecek kadar.
Hem bunlara çok zaman var daha.
O zaman çocuk için uygun olan neyse konuşursunuz çocuğunuz da belki gerçekten babasını çok özleyip kalmak isteyecektir siz de seve seve kabul edersiniz diye düşünüyorum bu durumda.
Ama zaten genelde olan da şu erkekler şöyle 1 sene sonra hayatlarına geri döndüklerinde çokta istemiyorlar uzun süreli çocuklar bunlarda kalsın etsin aksine benim arkadaşlarım hep babaların peşinde hadi al biraz seni özledi diye.
O yüzden bundan 3 sene sonrasını düşünüptr kendinizi boşuna yıpratmayın.

Yukarda bir üye de yazmış. Bence de korktuğunuzu belli etmeyin. Yaa bir ay bana da iyi gelir. Tatile giderim. Kafamı dinlerim. Arkadaşlar edinir turlara katılırım diyin ama bunu hep söyleyin. Yani ona çocuğu almaması konusunda değil alması konusunda muhtaç olduğunuzu gösterin. Emin olun siz rahat edeceksiniz diye aklı çıkacak

Baba ilgisizse almaz zaten.
Ama ilgili bi babaysa, siddet egilimi, alkol bağımlılığı vs yoksa 1 ay almasinda sakınca yok. Cocugun babayla iliski kurmaya duygusal anlamda ihtiyaci var. Ben kizim 10 aylikken bosandim, babasi o zaman bile surekli alıyordu, yatili vermiyordum tabi. Simdi kızım 2 yasinda, babasiyla aralarinda guzel bi bağ var. Biz babasiyla pek anlasamayiz orasi hep ayridir, arka planda kalır.

Ha bide cocugu her istediğinde yollarsaniz tutup 1 ay almaya yeltenmez zaten

Çok teşekkür ediyorum. Avukatım da zamanı geldiğinde çocuk istemezse baba ve babanne de istemiyor diyor. Ama siz bunları tanımıyorsunuz 😅 bir de şuanki gibi yemek yedirilmeye muhtaç olmuyor, kalkıp kendi yiyor merak etmeyin diyor avukatım. Babayla ilişkinin yeniden düzenlenmesi davası gibi bir seçenek olması bile benim için sevindirici. O sırada çocuğum ağlarken birşey yapabiliyor muyum peki hukuki açıdan?
Tabi ki tanımıyorum ama yine de her şey değişebiliyor inanın :) o an bildiğim kadarı ile şiddet vs yoksa bir şey yapamazsınız inş da olmasın. Ama inanın ya çocuk alışacaktır ilgilenirlerse iyi bile gelebilir ya da onlar istemeyecek. Başta tehdit unsuru gibi bile kullanıyorlar çünkü ayrılmayalım diye, alacam bende kalacak hatta bana eski eş velayeti alırım bak demişti. Denesene dedim 😅 denemedi bile tabi ki.

anlaşmalı boşanma da olsa çocuğun gelişim durumu gözetilerek 7 aylık bir bebek bir ay babanın yanına verilmez. İşini düzgün yapan bir hakim bunu yapar müdahale eder. Çocuğun 3,5-4 yaşından sonra yatılı kalmasında sakınca olmayacağı düşünülür genelde.

Anlaşmalı boşanmada ne yazılırsa yazılsın klasik görüş o yazıldı kuzenimin boşanmasında. Baba dilediği gibi alabilir görebilir kalabilir diye madde koymasına rağmen klasik 2 haftada bir hafta sonu kalma yazın 1 ay kalma gibi klasik maddeler çıktı kararda yani o kalma olayı yok edilemez diye biliyorum maalesef çocuk 6 yaşında

Tabi benim yorum ilerisi için bebek verilir mi verilmez mi bilgim yok

Merhaba hanımlar, 7 Aylık bebeğim var ve çok denedik ama olmuyor. Annesi evimizin ortasında sanki ve en kötüsü de eşim annesini her durumda haklı görüyor. Şimdi anne babasıyla kalıyor, aynı şehirdeyiz ve küçücük bebeği görmeye yeltenmedi bile 9 gündür. Neyse bayramdan sonra karşılıklı dava açmayı planlıyoruz. Benim sorum şu, bu süreçlerden geçmiş olan Hanım arkadaşlarım çocuğu yazın 1 ay babaya verilirken neler yaşadı?
Çocukla telefon konuşmamızda çocuk ağlasa ve annesini ısrarla istese annenin emniyete gidip babadan alma talebi olabiliyor mu? Çocuk ne kadar da ağlasa çocuğu yanında tutacak insanlar bunlar. Sırf bakamadı dedirtmemek için. Bunun anne lehine bir çözüm yolu yok mu? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
Bizim anlaşma peotokolünde de yazları 1 ay alma hakkı var yazdırdı ama inanın sadece ilk sene 1 ay aldı. Kızım o zaman 2 buçuk yaşındaydı. Bir tatile götürdü ondan sonra bir daha 1 ay boyunca asla almadı. Bence sizin de öyle olacak boşandıktan sonra özellikle hayatına biri girdiğinde çocukla çok vakit geçirmiyorlar. Özellikle sevgili çocuksuzsa:) bence dert etmeyin almaz bakamazlar 1 ay küçücük çocuğa

Sez endişelendiğini bir belli edersen bu işin peşini bırakmaz inada alır tutar 1 ay , boşanan adamlar çocuktan da boşanıyor. Ben bu forumda bir konu okumuştum adam eski karısına ben h.sonu çocukla uğraşırken sen süslenip geziyorsun demişti ve almamaya başlamıştı.
Boşanmış kadına da karışmaya bayılıyor eski eşler. Ona neymiş süslenip gezsin kendisi gezmiyor mu çocuksuz bir şekilde?

Canim çok üzüldüm birdenmi oldu
Merhaba hanımlar, 7 Aylık bebeğim var ve çok denedik ama olmuyor. Annesi evimizin ortasında sanki ve en kötüsü de eşim annesini her durumda haklı görüyor. Şimdi anne babasıyla kalıyor, aynı şehirdeyiz ve küçücük bebeği görmeye yeltenmedi bile 9 gündür. Neyse bayramdan sonra karşılıklı dava açmayı planlıyoruz. Benim sorum şu, bu süreçlerden geçmiş olan Hanım arkadaşlarım çocuğu yazın 1 ay babaya verilirken neler yaşadı?
Çocukla telefon konuşmamızda çocuk ağlasa ve annesini ısrarla istese annenin emniyete gidip babadan alma talebi olabiliyor mu? Çocuk ne kadar da ağlasa çocuğu yanında tutacak insanlar bunlar. Sırf bakamadı dedirtmemek için. Bunun anne lehine bir çözüm yolu yok mu? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Canim çok üzüldüm birdenmi oldu
Hikayemiz benziyor. Bizimkinin de sorumluluk bilinci çok az, böyle yetiştirilmiş “aslan oğlum”
şeklinde. Benim kariyerim iyi ve onunla eş. Fakat sanki ben işlevsiz biriymişim gibi ailece beni değersizleştirdiler. Annesi 65 yaşında kadın, ergenlik çağında kız gibi tüm gözler üzerimde olsun istiyor. Kendisi anne olmuş da ben komşu kızıyım sanki. Saygı kalmadı, herşeyi tükettik. Denemedim demem ilerde oğluma. Çok denedim. Benden bu kadar. Oğlumun da ilerde “sana saygı duymadıkları ortamda iyi ki durmamışsın” diyeceği seviyeyi bekledim yaşadıklarımda.

Tabi ki tanımıyorum ama yine de her şey değişebiliyor inanın :) o an bildiğim kadarı ile şiddet vs yoksa bir şey yapamazsınız inş da olmasın. Ama inanın ya çocuk alışacaktır ilgilenirlerse iyi bile gelebilir ya da onlar istemeyecek. Başta tehdit unsuru gibi bile kullanıyorlar çünkü ayrılmayalım diye, alacam bende kalacak hatta bana eski eş velayeti alırım bak demişti. Denesene dedim 😅 denemedi bile tabi ki.
Bu iyiymiş 😄

Hikayemiz benziyor. Bizimkinin de sorumluluk bilinci çok az, böyle yetiştirilmiş “aslan oğlum”
şeklinde. Benim kariyerim iyi ve onunla eş. Fakat sanki ben işlevsiz biriymişim gibi ailece beni değersizleştirdiler. Annesi 65 yaşında kadın, ergenlik çağında kız gibi tüm gözler üzerimde olsun istiyor. Kendisi anne olmuş da ben komşu kızıyım sanki. Saygı kalmadı, herşeyi tükettik. Denemedim demem ilerde oğluma. Çok denedim. Benden bu kadar. Oğlumun da ilerde “sana saygı duymadıkları ortamda iyi ki durmamışsın” diyeceği seviyeyi bekledim yaşadıklarımda.
Bazen zorlamanın bir anlamı olmuyor gerçekten bende çok denedim ama ne kadar konuşsam nafile adam kendini haklı görüyor kötü olan hatalı yuvasını dağıtan kişi benim sınırlı agrastif öfkeli bir insandı ailesini görünce değişen

Baba ilgisizse almaz zaten.
Ama ilgili bi babaysa, siddet egilimi, alkol bağımlılığı vs yoksa 1 ay almasinda sakınca yok. Cocugun babayla iliski kurmaya duygusal anlamda ihtiyaci var. Ben kizim 10 aylikken bosandim, babasi o zaman bile surekli alıyordu, yatili vermiyordum tabi. Simdi kızım 2 yasinda, babasiyla aralarinda guzel bi bağ var. Biz babasiyla pek anlasamayiz orasi hep ayridir, arka planda kalır.

Ha bide cocugu her istediğinde yollarsaniz tutup 1 ay almaya yeltenmez zaten
Haklısınız iletişimi kötü olsun ben de istemem ama olur da dayanamadı anneden ayrı 1 ay, o durumda haklarım neler faydalanmak istedim tecrübelerinizden

Bazen zorlamanın bir anlamı olmuyor gerçekten bende çok denedim ama ne kadar konuşsam nafile adam kendini haklı görüyor kötü olan hatalı yuvasını dağıtan kişi benim sınırlı agrastif öfkeli bir insandı ailesini görünce değişen
Bizimki de öfke problemi vardı. Aslında ailesi de çok iyi biliyor ama her koşulda onu koruyorlar. O işinde çalışıyor yorgun argın geliyo diyorlar 🤣 ben napıyorum sanki. Oğlumun 4 ayı dolmadan işe geri döndüm.

2 yaşından sonra yatılı kalıyor diye biliyorum.
Ayrıca baba da o kadar düşüncesiz ve gaddar değildir herhalde çocuğu ağlarken alacak kadar ya da kendisinde mutsuzsa kalmasını isteyecek kadar.
Hem bunlara çok zaman var daha.
O zaman çocuk için uygun olan neyse konuşursunuz çocuğunuz da belki gerçekten babasını çok özleyip kalmak isteyecektir siz de seve seve kabul edersiniz diye düşünüyorum bu durumda.
Ama zaten genelde olan da şu erkekler şöyle 1 sene sonra hayatlarına geri döndüklerinde çokta istemiyorlar uzun süreli çocuklar bunlarda kalsın etsin aksine benim arkadaşlarım hep babaların peşinde hadi al biraz seni özledi diye.
O yüzden bundan 3 sene sonrasını düşünüptr kendinizi boşuna yıpratmayın.
2 yaş çok erkenmiş. Anaokulu çağında yarışı kalmaya başlıyor demişti geçen gün avukatım. 1 Aylık kalmayı mı kastetti acaba

Haklısınız iletişimi kötü olsun ben de istemem ama olur da dayanamadı anneden ayrı 1 ay, o durumda haklarım neler faydalanmak istedim tecrübelerinizden

Biz anlasmali bosandik. Avukatın hazirladigi protokolu hakim degistirdi. Yatili kalma ibaresini kaldirdi. Bizde eski esimle yatili kalma konusunda pedagog gorusu aldik. 3 yasinda kalmaya başlayabilir dedi biz 2.5ta denemelere baslayacagiz. 1 ay verir miyim? Şimdilik hayır. Dogru bulmuyorum acikcasi tabi yine pedagog ile karar veririz buna.

Ayrica Biz gidip pedagogdan ebeveyn danismanligi aldik. Sizede tavsiye ederim. Arka planda ciddi tartismalarimiz oldu eski esimle cocuk konusunda. Hicbirini yansıtmadık. Cocugun gelisimi konusunda esinizle isbirligini birakmayin, birbirinizle inatlasmayin derim.

Size calisam bir anne olarak baska seylerde soyleyeyim. Bebeginiz buyudukce inanilmaz hareketlenecek, o gezmek isteyecek siz dinlenmek isteyeceksiniz, nefes alacak alan arayacaksiniz. Bu noktada baba devreye giriyor. Haftada bikac gun bile cocugun uyku saatinden yarim saat once size teslim ederse sizi rahatlatir.

X