Çok kavisli ve kalkık burun ucu sorunu

Eklentiler

• IMG-20230521-WA0018.jpg
    IMG-20230521-WA0018.jpg
    71,8 KB · Görüntüleme: 461
Merhaba sitede ayrıca konu açtım ama görüp yorum yapan olmadı buraya yazmak durumunda kaldım kusura bakmayın 28 gün önce rinoplasti ameliyatı oldum.İyileşme sürecim bugüne kadar çok güzel geçti.Burun ucunda ve burun delikleri girişindeki kıkırdaklarda dikiş ve tahribat olduğu için doktorum Thiocilline antibiyotikli merhemi düzenli olarak tamamen iyileşene kadar bu bölgelere sürmemi istedi.Bu sabah sızlama ve kızarıklık oluştu bu bölgelerde hemen kullanmayı kestim ancak tahriş olmuş kuruluk ve yanma hissi var enfeksiyon oluşmasından korkuyorum.Doktorumun bugün ameliyat günü bir türlü ulaşamadım.Pazartesi günü 1. Ay kontrolüm var.Tecrübeli olanlar yazabilir mi fazla mı uyguladım? Ya da yanlış bir yere mi uygulama yaptım? Burun şekline zarar verir mi bu durum?İyileştirmek için ne kullanabilirim vazelin iyi gelir mi? Acil yardımcı olursanız sevinirim.
Bence hemen panik yapmanıza gerek yok, bu süreçte burundaki akıntıdan bile tahriş olabiliyor o bölge. Bende de yanma, kesik kesik sızlama olmuştu. Başka bir krem sürmeyin bekleyin temiz tutun. Enfeksiyon olduğunu sanmıyorum

Aynen benimde öyle oldu çok dolgun ve güzel bir yüzüm vardı inanın sadece bir kalem cektigimde bile gözlerimin güzelliği o kadar ortaya çıkıyordu her gören bugün ne kadar güzelsin diyordu. Estetikten sonra benim elmacık kemiklerim söndü yüzüm incecik birşey oldu. Gozaltlarim çöktü. Eski fotoğraflarimi gören herkes eskiden ne kadar güzelmişsin diyor. Bunları duymak beni dahada üzüyor bilmiyorum ama insanları kendine isindiran bir simam vardı. Ama şimdi herkese çok itici geliyorum . Bir burin estetiği insanı bu kadar mı değiştirir. Bask arkadaşım oldu yüzü o kadar guzelestiki zayıf yüz gitti ay gibi parlayan bir yüz çıktı ortaya. Benim neden böyle oldu😓😓😭
Ön elmacık dolgusu tüm şikayetlerinize çözüm olacak bence. Ben burnumu çok seviyorum artık ve bunu dolgu sağladı. Yüzüme yakışmıyordu ama artık bütünleşti bence

Yandan çekmemişim hiç ama beni rahatsız eden karşıdan görüntüsüydü zaten ilk zamanlarda. Dolgunun farkını da görebilirsiniz burda 😊
Hndtrgt Hndtrgt bişey söyleyim mi efsane güzel gözüküyor burnunuz bu arada dolguyla ilgili bilgi verebilirmisiniz belkide önceki konularda yazdınız ama ben kaçırdım 🙈

Ön elmacık dolgusu tüm şikayetlerinize çözüm olacak bence. Ben burnumu çok seviyorum artık ve bunu dolgu sağladı. Yüzüme yakışmıyordu ama artık bütünleşti bence
Sözünde mi estetikten sonra yüzünüz çöktü. Yüzünüze dolgu mu yaptırdınız. Ama bende bunu istemiyorum tek sorunum kemerimdi ama estetikle gülüşüm yüzüm herseyim değişti. Heryerime müdahale ettirmek istemiyorum.

Sözünde mi estetikten sonra yüzünüz çöktü. Yüzünüze dolgu mu yaptırdınız. Ama bende bunu istemiyorum tek sorunum kemerimdi ama estetikle gülüşüm yüzüm herseyim değişti. Heryerime müdahale ettirmek istemiyorum.
Elmacıklarım o kadar fena olmasa da ön elmacık denen burnun iki yanındaki yanak kısımları benim zaten hep çöküktü, bence genetik bir durum yani ne kadar kilo alsam da yüzüm hep zayıf görünür. Doktorun söylediğine göre burnum daha büyük ve yamukken bu durum çok dikkat çekmiyordu ama ameliyat sonrası daha ufak ve simetrik bir burnum olunca yüzüm ortaya çıktı. Ben de bir dermatologa göründüm, göz altı ışık dolgusu düşünerek gittim aslında çünkü göz altlarım da torbalıdır. Ama dermatolog bana önce yanak dolgusu yapmamız gerektiğini söyledi, yanak olmadan göz altı yapsa bile o yorgun ifademin geçmeyeceğini anlattı. Böylece 1er ml yanaklara solgu yaptık ama o kadar doğal durdu ki söylemediğim kimse anlamadı ve burnumun şeklinin oturduğuna bana yakışmaya başladığına dair yorumlar almaya başladım🤭 burun da değişiyor elbet ama dolgu asıl ihtiyacım olan seymiş 😊

Aynen benimde öyle oldu çok dolgun ve güzel bir yüzüm vardı inanın sadece bir kalem cektigimde bile gözlerimin güzelliği o kadar ortaya çıkıyordu her gören bugün ne kadar güzelsin diyordu. Estetikten sonra benim elmacık kemiklerim söndü yüzüm incecik birşey oldu. Gozaltlarim çöktü. Eski fotoğraflarimi gören herkes eskiden ne kadar güzelmişsin diyor. Bunları duymak beni dahada üzüyor bilmiyorum ama insanları kendine isindiran bir simam vardı. Ama şimdi herkese çok itici geliyorum . Bir burin estetiği insanı bu kadar mı değiştirir. Bask arkadaşım oldu yüzü o kadar guzelestiki zayıf yüz gitti ay gibi parlayan bir yüz çıktı ortaya. Benim neden böyle oldu😓😓😭
Çok merak ettiö öncesi ve sonrası fotoğrafları atabilir misin?

Bence estetik sonrası olumlu bir değişim olmuş. Doktorunuz burun ucunuzun çatı halini daha düz bir buruna çevirmiş ve çok yakışmış.

Karsıdan burun deliklerimin piglet gibi göründüğünü ve gülerken fareye benzediğimi düşünüyorum. :KK43: burnum bence kötü bir burun değil ama bana yakışmadı sanki
Senn düşündüğün şeyleri aynı bende düşünüyorm
3 ay dolucak bu ay ameliyat olalı burnum okdr kalkık ki, fotoları 'burun ameliyatı sonrası kendini beğenmeyenler' konusundan görebilirsin. Dimdik bir burnum ve kendimi bende maymuna benzetiyorum itici görünüyorum

Aynı şekilde benimde öyle oldu gözüm içe çöktü gözaltlarım çukurlaştı 10 ay oldu eski güzelliğimi kaybettim hayatımda yaşadığım en büyük pişmanlık bu ameliyatı olmaktı Psikolojikmen bitik bir durumdayım halbuki ne hayallerle girmistim ameliyata sadece kemeri düzelecekti Ama doktor sağolsun hiç beni takmamış kendi kafasına göre kurgulamış burnu .
Benim duygularımı anlatmışsın. Eski halimi özlüyorum

Eski burnum da kemerli değildi ama bu kdar kavis yüzümü tuhaflaştırdı. Bugün 15.00te 1.ay kontrolüm var, konusmak istiyorum ama ne diyeceğimi de bilemiyorum. Bunu nasıl çözeriz göz altı dolgusu falan işe yarar mı acaba :KK43:
Ödem inmeden sakın bsy yaptırma ben botoks yaptırdım ztn burnuöaiima alışamadım botoks hepten sertleştirdi daha da tuhaf oldu yüzüm.

net yeni burnunuz eskisinden daha iyi.ben aşırı kalkık burundan hiç hazzetmem ama öyle aşırı kalkık kavisli de durmuyor ilk zamanlara rağmen,yüzünüze yakışmış
Aynen aşırı kalkık değil. Kalkık görmek istiyosan gel benm burnuma bak içinn rahatlasın
Burun estetiği faciasıyım

Merhaba nasilsiniz ? Ayni durumdayim ... lutfen zaman gectikce mutlu oldugunuzu soyleyin😔
Çok mutluyum iyi ki ameliyat olmuşum diyorum 😌 sadece biraz sabır gerekiyormuş insanın kendisine alışması, burnun şeklinin oturması da gerçekten zaman alıyormuş. 10ay oldu ve eski fotoğraflarıma bakamıyorum artık gerçekten çok kötüymüş 🙈

Eklentiler

• IMG_20231209_010022.jpg
    IMG_20231209_010022.jpg
    117,4 KB · Görüntüleme: 186
  • IMG-20231031-WA0041.jpg
    IMG-20231031-WA0041.jpg
    109,6 KB · Görüntüleme: 183
Senn düşündüğün şeyleri aynı bende düşünüyorm
3 ay dolucak bu ay ameliyat olalı burnum okdr kalkık ki, fotoları 'burun ameliyatı sonrası kendini beğenmeyenler' konusundan görebilirsin. Dimdik bir burnum ve kendimi bende maymuna benzetiyorum itici görünüyorum
3ay gerçekten çok erken ya biraz daha sabret, burnun her gün daha farklı görünecek. Hatta bazı günler çok güzel gelirken bazı günler çok daha fazla şişecek.en az 6ay net geçmesi lazım

X