çok kilo aldım:( acil

selam kızlar, ben de 17. haftamın içindeyim. evde herzaman tartıldığım baskülümde sabahları aç karnına 63.5 çıkıyorum. kışın, rejim yapmadan ve hamile olmadığım zamanlarda 63 kilo çıkıyordum. yarım kilo almış gibiyim. ama doktora gittiğim zaman kıyafetli ve tok halimle 65 falan oluyorum birden. ben evdeki kendi ölçümümü dikkate alıyorum ama doktoruma göre 2 kilo almış oluyorum.

malesef bende çok kilo aldım,27.haftanın içindeyim ama özellikle son 2 ayda çok fazla aldım, onun da nedeni dr.bana vitamin ve ferrum fort verdi, onları kullanmaya başladım yaklaşık 6-7 kilo aldım.Şimdi moralim çok bozuk ve nasıl kontrol altına alabileceğimi bilmiyorum.daha doğuma çok var ve ben şimdiden 12 kilo kadar aldım.artık doğuma kadar nasıl olurum bilemiyom.:ecrin_bebek: Demir ilacını ve vitamini bırakmaya karar verdim. Bolca karpuz, kavun ve şeftali yiyorum inş.işe yararda bu aylarda çok kilo almam.dua edin kızlar...:Saruboceq:

arkadaşlar bende 23 üncü haftamdayım ve 10 11 kilo aldım :KK43:( bende çok aldım napcam bilmiyorum.benim hamileliğim boyunca bulantı ve kusmam olmadı hiç o yüzden ilk aylar da aldım ben kilo.boyum uzun olduğu için pek farkedilmediğini söylüyo çevremdekiler ama ben çok takıyorum .doğuma daha çok var bi bu kadar daha alsam kim bilir ne hale gelcem:KK43:(

malesef bende çok kilo aldım,27.haftanın içindeyim ama özellikle son 2 ayda çok fazla aldım, onun da nedeni dr.bana vitamin ve ferrum fort verdi, onları kullanmaya başladım yaklaşık 6-7 kilo aldım.Şimdi moralim çok bozuk ve nasıl kontrol altına alabileceğimi bilmiyorum.daha doğuma çok var ve ben şimdiden 12 kilo kadar aldım.artık doğuma kadar nasıl olurum bilemiyom.:ecrin_bebek: Demir ilacını ve vitamini bırakmaya karar verdim. Bolca karpuz, kavun ve şeftali yiyorum inş.işe yararda bu aylarda çok kilo almam.dua edin kızlar...:Saruboceq:

kilo aldım diye doktorun verdiği vitaminleri bırakmak ne kadar saçma. kilolar eninde sonunda verilir ama siz ve de özellikle sağlığınızı kaybederseniz toparlanmanız o kadar kolay olmaz. doktorun önerisini yerine getirmeyecekseniz hiç doktora gitmeyin o zaman:eek:lmaz:

ben 12 haftalık hamileyim 2kg aldım. Çok mu az mı bilmiyorum artık. Ama benim düşük riskim var diye ilk üç ay evde otur dediler bende öyle yaptım. Pek hareket etmedim. Hamile kalmadan önce günde bir saat kardio yapıyodum. Sanırım sporu bırakmanında etkisi oldu

ama canim aksam yemegi olarak sadece meyve yemek ne kadar saglikli??cunku doktorlar meyveyide abartmadan yiyin diyor....

aynen bende meyveyi seviyorm ve yiyiyordum ama fazla kilo almışım dr. um meyveler çok da masum deiiller dedi şeker içerdikleri için artık daha dikkatli yemeye çalışıyorum

hamileliğine zayıf başlayanlar diğerlerine göre daha fazla kilo alıyormuş. malum, kilo alma sebebimiz emzirme dönemine hazırlık. vücudumuzun sistematiği bu. hepimiz neyin sağlıklı olduğunu bilecek yaştayız. herşey ortada.. hamur işi, gereksiz tatlılar, dondurmalar, aistli içecekler, hazır meyva suları, kızartmalar, yağlı yemekler... bunlar tüketilmemeli.. insanın canı istemez mi, isitiyor elbet. ama seçim yapmak lazım. sağlıklı beslenmek ve bebeğimizi beslemek mi, yoksa homini gırtlak mı? üstelik mevsim yaz. güzel memleketimde sebzenin, meyvenin alası var. ben 29. haftamdayım ve 7 kilo aldım. iyi beslendiğimi düşünüyorum. aldığım kiloyu da kafama takmıyorum bu sebeple. siz de takmayın bence, ama koyvermeyin de.. yerimseniben

bende 18+2 günlük hamileyim hamile kaldığımda 68 kikoydum ve şuan 72 kg yani 4 kilo almışım ama yinede kilom çok gibi geliyo inşallah çok almam heray 1 er kilo alsamda yinede 80 i bulcam galiba

hamileliğine zayıf başlayanlar diğerlerine göre daha fazla kilo alıyormuş. malum, kilo alma sebebimiz emzirme dönemine hazırlık. vücudumuzun sistematiği bu. hepimiz neyin sağlıklı olduğunu bilecek yaştayız. herşey ortada.. hamur işi, gereksiz tatlılar, dondurmalar, aistli içecekler, hazır meyva suları, kızartmalar, yağlı yemekler... bunlar tüketilmemeli.. insanın canı istemez mi, isitiyor elbet. ama seçim yapmak lazım. sağlıklı beslenmek ve bebeğimizi beslemek mi, yoksa homini gırtlak mı? üstelik mevsim yaz. güzel memleketimde sebzenin, meyvenin alası var. ben 29. haftamdayım ve 7 kilo aldım. iyi beslendiğimi düşünüyorum. aldığım kiloyu da kafama takmıyorum bu sebeple. siz de takmayın bence, ama koyvermeyin de.. yerimseniben

kesinlikle katiliyorum cashmirim sana..ama elinde olmadan ilaclardan dolayi kilo alanlarda ister istemez kafasina takiyor hizla kilo almakta moral bozan bisey yani...

bende 18+2 günlük hamileyim hamile kaldığımda 68 kikoydum ve şuan 72 kg yani 4 kilo almışım ama yinede kilom çok gibi geliyo inşallah çok almam heray 1 er kilo alsamda yinede 80 i bulcam galiba

her ay 1 er kilomuuuuu nerdeeeeee...ah canim asil simdi dikkat ettin ettin son aylarda cok az da yesen 3 er 4 er aliyorsun emin ol..istersen diyet yapar gibi beslen yinede aliyorsun....ilk aylarin degerini bil ve fazla alma...

benimde başta kanamam vardı kusmam olmamasına rağmen kilo almadım şimdi 25+6 haftalığım aldığım kilo 59 n-la kaldım şimdi 63 olmuşum4 kilo falan bakalım bundan sonra nasıl gidecek asıl klo alımı 7.aydan sonra başlıyormuşş

ben bolca meyve yiyorum yaz olduğu için dondurma şekerim çok düşük çıkmış şekerin zararı yok ama şekerii yüksek olnalar dondurma ve meyveyi dikkatli yesinn

kızlar bende 34. haftadayım 10 kilo aldım son aylarda kilo alındığını söylüyolar ama ben 2 aydır aynı kilodayım sanırım en fazla 12 yle tamamlıcam....

bebek sağlıklıysa alınan kilonun önemi yok bence.ben hamileliğimin başında 51 kiloydum.35 +5 günlük hamileyim ve şu an 69 kiloyum.vallahi bu güzel günleri aldığım kiloları düşünerek geçiremem.oğlumun tadını çıkarıyorum.

bende 56 kiloyla başladım 10-11 kilo aldım kızlar. hemde bu aya kadar gayet normal bi iştahla. abur cubur yemedim yağlı ve hamur işi aşırı tatlı yemedim , bi de yeseymişim ne olurdu halim :) doktorumada sordum normal yiyip bu kiloyu alıyosan ödemdir ve doğum sonrası hemen verilebilecek kilodur dedi. çok takma kafana dikkat et yeterli dedi. ama şu 2 haftadır iş tahım bir açık kendimi zor tutuyorum kızlar heran mutfağa gidesim geliyo :KK43: yoğurtla faşan geçiştirmeye çalışıyorum, çok zor oluyo yaa :S bu arada şekerimde sınırda çıktı p.tesi 100 ml testi yapılcak bakalım umarım normal çıkar dua edin kızlar...:Saruboceq:

aman kızlar kiloya dikkat... benim oğluşum şuanda 1.5 yaşında. hamileyken 52 ile başladım. hep normal doğum düşündüğüm için az az sık sık ve herşeyden yedim. 31. haftaya kadar sadece 7 kilo almıştım. oğlum 37 haftalık doğdu. son 6 haftada yaklaşık 12 kilo aldım. üstelik moralim bozuldu doğuma 5 gün kala tartılmayı bıraktım. abur cubur, hamur işi hayatınızdan çıkarın. ekmeği mutlaka yemelisiniz ama günde 1-2 ince dilim şeklinde. bol sebze,meyve tüketin. alması iyi de sonrasında çok zor veriliyor doğum kiloları. hemde normal doğum düşünüyorsanız çok zorlanırsınız. Allah hepinize bebişlerinizi sağlıklı bir lşekilde kucağınıza almayı nasip etsin...

Ben hamileliğim boyunca kilo almayanlardanım 70 kilo ile hamile kaldım 76 kilo ile doğum yaptım. Kendine hiç almamışsın yediğin hep bebeğe gitmiş dedi dr nasıl becerdinde almadın derseniz bilmmiyorum aksine o kadar çok yedim kiii anlatamam bünyemde kilo almaya müsait bi bünye iri yapılıyım çünkü ama meyva sebze süt yani bebeğe yararlı şeyler alın ekmekten ve tuzdan uzak durun :KK66:

51 kilo ile hamile kaldım su an 25. hafta içindeyim 57.6 gr geliyorum
ben de yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum bebeğim bir hafta önden
gidiyor toplu bir bebek dedi doktor
çok fazla kilo almak istemiyorum bakalım doğuma kadar nolacak

51 kilo ile hamile kaldım su an 25. hafta içindeyim 57.6 gr geliyorum
ben de yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum bebeğim bir hafta önden
gidiyor toplu bir bebek dedi doktor
çok fazla kilo almak istemiyorum bakalım doğuma kadar nolacak

Canım aynen banada 25 haftalıkken bebek iri bir hafta önden gidiyor dedi bizde iri olcak diye hep büyük şeyler aldık iç badilerini falan ama gele geleee fındık gibi bir kız geldi :) 3480 doğurdum fakat şişleri inince çook küçülüyo benim yaptığım yanlışa düşme. ama iri bebek dediysee sanada benim gibi erkeeen doğum görünebilir :KK70: bebek hazneye sığmıyo çünkü 38 haftama girdim doğurdum ablası. Sende sağlıkla kucağına al inşşşşş...kaydirigubbakcemile2 :emir_bebek:

X