Çok kilolu hamile kalan Ocak ve Şubat 2013 anneleri

chekirdekk

Yamaç'ım..Seni bekliyoruz
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2012
619
5
Arkadaşlar merhaba,

Çok kilolu (90+) hamile kalan anne adaylarının gebelik sürecini,neler yaşadıklarını burada paylaşalım istiyorum. Diğer anne adaylarına göre daha fazla risk taşıyan bu anne adaylarının eminim ki birbiri ile paylaşacağı bir dolu tecrübe olacaktır.
Etrafındaçok kilolu hamile kalmış tanıdıkları olan dostlar da bizimle paylaşımda bulunabilirler diye düşünüyorum.

Herkese sağlıklı bir gebelik ve sağlıklı bebişler diliyorum.

100+ ile hamile kaldim.insulin diremcim yuksek.
Pozitif dusunerek herseyin iyi olmasini istiyorum.Allah izin verirse subatta dogumum.
5. Haftamda cok az kanamam geldi suan yatarak geciriyorum.8.haftam
Insallah hersey guzel olucak Allahim sana sukurler olsun.

100+ ile hamile kaldim.insulin diremcim yuksek.
Pozitif dusunerek herseyin iyi olmasini istiyorum.Allah izin verirse subatta dogumum.
5. Haftamda cok az kanamam geldi suan yatarak geciriyorum.8.haftam
Insallah hersey guzel olucak Allahim sana sukurler olsun.

Selam , ben de 100+ ile hamile kaldım ve 9 ile 10. haftamda 2300 km yol yaptık eşimle tatil için. Şükür ki birşey yok,herşey yolunda. Kanama..vs de yok.
Ancak ultrasonda bebek , karındaki yağ dokusundan dolayı net görünemiyor. Sende de öyle mi ?

Bir de her gün şeker ve tansiyon kontrolü yapacakmışım ve not edecekmişim çünkü insülin direncim var benim de.

Bir de 11.haftadayım ve 2 kilo aldım daha şimdiden :KK43:

ay kızlarrr ne güzel topic buuu :))) bende tombişim :) 80+4 le başladım şuan 85 olmuşum
hipotroid hastasıyım aynı zamanda hipoglisemim var

12.hafta bitiminden itibaren diyetisyen ve spor takviyesi alıcam

evet benimde bebişim karnımdan gözükmedii çok üzülmüştüm inşallah bir dahaki sefere gözükür

selam kızlar bende bir bebeğim olsun istiyordum ama kilolu olduğum için,doğuma kadar daha da kilo alacağım için hem kendimi
hem bebeği düşündüğüm için kilo verdikten sonra yapmaya karar verdim geçen ay 87.25 tim şuan 81.9 a kadar indim bir kaç ay daha
böyle devam edicem birde şeker hastası olduğumu öğrendim tahliller sonrası doktorum bebekte anormallikler olabilir dedi bu durumda şuan
için biraz erteleyelim kilo ver dedi :KK43: sizin doktorlar ne diyor bu durum için peki :KK53:

Son düzenleme:
ay kızlarrr ne güzel topic buuu :))) bende tombişim :) 80+4 le başladım şuan 85 olmuşum
hipotroid hastasıyım aynı zamanda hipoglisemim var

12.hafta bitiminden itibaren diyetisyen ve spor takviyesi alıcam

evet benimde bebişim karnımdan gözükmedii çok üzülmüştüm inşallah bir dahaki sefere gözükür

Canım ben de 12.haftadan itibaren diyetisyen desteği görmek istedim,ama doktorum gerek yok ben sana tavsiye edicem zaten dedi.
Bana söylediği, tatlı hamur işi makarna pilav kesilecek, kalsiyum ve protein alınacak.Zaten sadece bunlar gerekli bebeğe dedi.
Kafam karıştı bilmiyorum.
80'li kilolarda hamile kalmak kötü değil gerçekten, ben 115 kiloda hamile kaldım, şu an 117 'yim. ve 3 tane bel fıtığı ameliyatı geçirdim,belimde 4 adet vida var. 3-5 kg bile almamam lazım normalde.

Yani zorlu bir süreç olacak,korkuyorum..

selam kızlar bende bir bebeğim olsun istiyordum ama kilolu olduğum için,doğuma kadar daha da kilo alacağım için hem kendimi
hem bebeği düşündüğüm için kilo verdikten sonra yapmaya karar verdim geçen ay 87.25 tim şuan 81.9 a kadar indim bir kaç ay daha
böyle devam edicem birde şeker hastası olduğumu öğrendim tahliller sonrası doktorum bebekte anormallikler olabilir dedi bu durumda şuan
için biraz erteleyelim kilo ver dedi :KK43: sizin doktorlar ne diyor bu durum için peki :KK53:

80'li kilolar sorun değil ancak şeker büyük bir problem tatlım. Lütfen şekerini kontrol altında tut. Bebekte anomalilere sebep olabilir ileride ama kontrol altında olursa hiçbirşeycik olmaz.Önemli olan sıkı takip.bunu unutma :)

merhaba,

konu beni de yakından ilgilendirdiği için bir kaç cümle yazmak istedim... ben şu an 34 haftalık hamileyim, 118 kilo ile hamile kaldım, ilk 4 ayda 8 kilo verdim, sonrasında 4 kilo aldım toplamda, şu an 114 üm... bakalım doğuma kaç kiloyla giricem. Bu arada kilo verdiğim dönemde kesinlikle mide bulantım olmadı, tansiyonum çıkmadı, şeker ölçümü 2 kere yaptırdım hep normal değerlerde çıktı. çok rahat bir hamilelik geçirdim, şu an sadece küçük bir göbeğim var, doktorum başından itibaren kaç kiloyla başladığın değil, kaç kilo aldığın önemli dedi... tuzu da hiç kesmedi... çok şükür ki bütün testlerim de çok güzel çıktı, hiç bir şeyi esirgemedim, canımın her istediğini yedim ama insanın canı her şeyi de yemek istemiyor, özellikle abur cubur tarzı şeyleri ve şarküteri ürünlerini hiç yiyesim gelmedi, sanırım bu da Allahın bir hikmeti, yediklerinin sağlıklı olmasını, bebeğine yaramasını istiyorsun... oturduğum şehirde kimsem yok, aileler uzakta, bu yüzden temizliğimi de hep kendim yaptım, yemeğimi de öyle, hala da çok aktifim... çok uzatmadan eğer çok kilolu hamile kaldıysanız, bu dünyanın sonu değil, herkesin hamileliği farklıdır, milletin boş konuşmalarına kulaklarınızı tıkayın, biraz dikkat edin yeter, Allah hepimizin yardımcısı olsun, umarım sağlıklı hamilelikler geçirip, sağlıklı bebekler dünyaya getiririz :KK16:

sevgiler...

merhaba,

konu beni de yakından ilgilendirdiği için bir kaç cümle yazmak istedim... ben şu an 34 haftalık hamileyim, 118 kilo ile hamile kaldım, ilk 4 ayda 8 kilo verdim, sonrasında 4 kilo aldım toplamda, şu an 114 üm... bakalım doğuma kaç kiloyla giricem. Bu arada kilo verdiğim dönemde kesinlikle mide bulantım olmadı, tansiyonum çıkmadı, şeker ölçümü 2 kere yaptırdım hep normal değerlerde çıktı. çok rahat bir hamilelik geçirdim, şu an sadece küçük bir göbeğim var, doktorum başından itibaren kaç kiloyla başladığın değil, kaç kilo aldığın önemli dedi... tuzu da hiç kesmedi... çok şükür ki bütün testlerim de çok güzel çıktı, hiç bir şeyi esirgemedim, canımın her istediğini yedim ama insanın canı her şeyi de yemek istemiyor, özellikle abur cubur tarzı şeyleri ve şarküteri ürünlerini hiç yiyesim gelmedi, sanırım bu da Allahın bir hikmeti, yediklerinin sağlıklı olmasını, bebeğine yaramasını istiyorsun... oturduğum şehirde kimsem yok, aileler uzakta, bu yüzden temizliğimi de hep kendim yaptım, yemeğimi de öyle, hala da çok aktifim... çok uzatmadan eğer çok kilolu hamile kaldıysanız, bu dünyanın sonu değil, herkesin hamileliği farklıdır, milletin boş konuşmalarına kulaklarınızı tıkayın, biraz dikkat edin yeter, Allah hepimizin yardımcısı olsun, umarım sağlıklı hamilelikler geçirip, sağlıklı bebekler dünyaya getiririz :KK16:

sevgiler...

MEsajın beni öyle umutlandırdı ki çok sağol.
ilk 4 ayda mide bulantın olmadan 8 kilo nasıl verdiğini anlayamadım ? Hamur işi ve tatlılardan uzak durup, meyve sebze protein ağırlıklı beslenerek mi ?

Lütfen bana yol göster, durumum sakıncalı belimden dolayı. ve nasıl beslenmem gerektiğini bilmiyorum. ilk 3 ayım bitmek üzere, 2 kilo aldım.. bunun sonu yok :KK28:

Kilo vermek istiyorum bende ki doğuma senin gibi daha az kilo ile gidebileyim..

Daha çok soracaklarım var sana,bırakmam seni :)

merhaba,

sevgiler...

Umarım seni sıkmıyorumdur sadece birkaç sorum daha olacak

1 - nasıl beslendin bugüne kadar
2 - egzersiz ya da yürüyüş yaptın mı
3 - karnın kaçıncı ayda belli olmaya başladı (kilolularda karın çok mu büyük görünüyor küçük mü görünüyor diye merak ediyorum)
4- bebeğinin cinsiyeti ne olacak :)
5- bel ya da sırt ağrıların oldu mu
6- başka kilolu olmak ve hamile olmak arasında bağdaştırabileceğin herhangi birşey anlatabilirsin bize:)

Aslında sen bu topice yazmadan ben sana yazmıştım daha önce bir forumda görüp seni, ama mesajı gönderemedim mesaj hakkım yoktu yeni olduğum için.
Bugüne kısmetmiş..
Cevaplarsan çok minnettar kalırım

MEsajın beni öyle umutlandırdı ki çok sağol.
ilk 4 ayda mide bulantın olmadan 8 kilo nasıl verdiğini anlayamadım ? Hamur işi ve tatlılardan uzak durup, meyve sebze protein ağırlıklı beslenerek mi ?

Lütfen bana yol göster, durumum sakıncalı belimden dolayı. ve nasıl beslenmem gerektiğini bilmiyorum. ilk 3 ayım bitmek üzere, 2 kilo aldım.. bunun sonu yok :KK28:

Kilo vermek istiyorum bende ki doğuma senin gibi daha az kilo ile gidebileyim..

Daha çok soracaklarım var sana,bırakmam seni :)

istediğin kadar sor, cevaplarım :KK3:

hamur işinden uzak durmadım, sadece tatlı çok nadiren yedim, o da tatlı normalde de pek sevmediğimden, çok canımın istemesi gerekiyor yani, ıvır zıvır çok severdim, özellikle cips, bi de ilk mesajımda yazdığım gibi şarküteri ürünleri, hamilelikte canım hiç istemedi, sebze haftada 2 gün yedim, haa bi de her sebzeyi de sevmem, taze fasülye, bezelye, nadiren patlıcan, biber, o kadar, yoksa diğerlerini de ağzıma sürmem :KK1: meyve de çok aşırı tüketmedim ilk aylarda, kış meyvelerini de pek sevmem... muz, portakal falan, tabi havalar ısınınca yaz meyvelerini deli gibi yemeye başladım o ayrı :KK52: asitli içeceklere biraz sınır getirdim, colayı hiç yasaklamadım mesela sadece 2-3 günde bir bardak içmeye başladım... ha bol bol bulgur pilavı yedim, bebeğe inanılmaz faydası var, anneden ziyade bebeğe kilo aldırıyor, eskiden sevmezdim artık kendi dokunuşlarımla ziyafet sofralarına layık yapıyorum ayıptır söylemesi :KK16::KK16: tarif de veririm bir ara... aayy ne bileyim sen sor ben cevaplayayım, böyle pat diye gelmiyor insanın aklına :21:

Umarım seni sıkmıyorumdur sadece birkaç sorum daha olacak

1 - nasıl beslendin bugüne kadar
2 - egzersiz ya da yürüyüş yaptın mı
3 - karnın kaçıncı ayda belli olmaya başladı (kilolularda karın çok mu büyük görünüyor küçük mü görünüyor diye merak ediyorum)
4- bebeğinin cinsiyeti ne olacak :)
5- bel ya da sırt ağrıların oldu mu
6- başka kilolu olmak ve hamile olmak arasında bağdaştırabileceğin herhangi birşey anlatabilirsin bize:)

Aslında sen bu topice yazmadan ben sana yazmıştım daha önce bir forumda görüp seni, ama mesajı gönderemedim mesaj hakkım yoktu yeni olduğum için.
Bugüne kısmetmiş..
Cevaplarsan çok minnettar kalırım

bu mesajı yeni gördüm :)

hemen cevaplayayım :)

ilk sorunu kısmen cevapladım biraz önceki mesajımda, aklıma geldikçe yazıcam yine...
yürüyüş ya da egzersiz özel olarak yapmadım, evimin temizliğini haftada 1 den 2 ye çıkarttım, ev 150 m2, 2 banyo olunca sağlam egzersiz oluyor :KK1: yürüyüş tempolu yapmadım hiç ama gün aşırı olacak şekilde 20-30 dakika arası yürüdüğüm zamanlar oldu, ha bir de zaman zaman akşamları eşimle avmlerde gezmek de yürüyüş sayılıyorsa yürüdüm, yürüyorum hala :KK1:
karnım 7. ay gibi birazcık hamile karnına benzemeye başladı, artık şişman değil hamile kadın muamelesi görüyorum, biraz göbeğim var, karnımla birleştiler de hamileye benzedim :KK3:
kızım olacak Allah nasip kısmet ederse, bu arada kız çocuk kalçayı genişletir diyorlar ya kalçamın büyüklüğü hala aynı, hatta kilo verince daha bi şekillendim, daha bi kadın oldum sanki :KK49:
bel ve sırt ağrılarım bu ay başladı, o da çatı esnemesiyle alakalıymış, doğuma hazırlanıyor vücut, daha önceki dönemlerde onu da bariz yaşamadım, temizlik yapıp çok yorulduğumda oluyordu sadece, ama normal günlerde olmadı.

hem kilolu hem hamile olmakla ilgilil anlatacak çok şey var ama önce bunu göndereyim de bekletmeyeyim seni :KK16:

bu mesajı yeni gördüm :)

hemen cevaplayayım :)

ilk sorunu kısmen cevapladım biraz önceki mesajımda, aklıma geldikçe yazıcam yine...
yürüyüş ya da egzersiz özel olarak yapmadım, evimin temizliğini haftada 1 den 2 ye çıkarttım, ev 150 m2, 2 banyo olunca sağlam egzersiz oluyor :KK1: yürüyüş tempolu yapmadım hiç ama gün aşırı olacak şekilde 20-30 dakika arası yürüdüğüm zamanlar oldu, ha bir de zaman zaman akşamları eşimle avmlerde gezmek de yürüyüş sayılıyorsa yürüdüm, yürüyorum hala :KK1:
karnım 7. ay gibi birazcık hamile karnına benzemeye başladı, artık şişman değil hamile kadın muamelesi görüyorum, biraz göbeğim var, karnımla birleştiler de hamileye benzedim :KK3:
kızım olacak Allah nasip kısmet ederse, bu arada kız çocuk kalçayı genişletir diyorlar ya kalçamın büyüklüğü hala aynı, hatta kilo verince daha bi şekillendim, daha bi kadın oldum sanki :KK49:
bel ve sırt ağrılarım bu ay başladı, o da çatı esnemesiyle alakalıymış, doğuma hazırlanıyor vücut, daha önceki dönemlerde onu da bariz yaşamadım, temizlik yapıp çok yorulduğumda oluyordu sadece, ama normal günlerde olmadı.

hem kilolu hem hamile olmakla ilgilil anlatacak çok şey var ama önce bunu göndereyim de bekletmeyeyim seni :KK16:

Allah nazarlardan saklasın,bünyen gayet kuvvetliymiş,hemen dilimi ısırdım. Hani kilolu olup da problem yaşamamak mucize olsa gerek.

Ben 11.haftanın içindeyim, göbeğim ve midem zaten hali hazırda mevcut. Karnımın nasıl şekilleneceğini çok merak ediyorum gerçekten. Keşke kilo verebilsem biraz, ve şu anki kilomla doğuma gitsem ne güzel olur.

Allah sağlıklı bebekler nasip etsin ama kız bebeğin olacağına o kadar sevindim ki ,ben de eşim de kız istiyoruz ama hayırlısı bakalım.

Senine müsait oldukça daha çok konuşmak isterim :)

Bir de karnının bi fotosunu koysan :) mailime de atabilirsin arzu edersen

chekirdekkk hotmail

Ben de tartıda 3'lü kiloları görüyorum maalesef. 11. haftaya girdim.
Hamile olduğumu öğrendiğim gün çok sevdiğim çikolata,kuruyemiş,kola,börek tarzı gıdaları bıraktım,3 kilo verdim.Bulantılarım başlamadan önce sabahları yürüyüş de yapıyordum artık yapamıyorum.Yürüyüş yapınca kilom da gramla da olsa bir düşüş oluyordu aslında,çok faydası oluyordu.
Son 3 haftadır bulantılarım azınca hep evdeyim.Bir de üstüne halsizliğim çok.Evde hep yatar durumdayım.Bunun neticesinde yaklaşık 1 kg. geri aldım.
Sizleri bulduğuma çok sevindim.
Şimdiye kadar geçici doktorlara gittim.Haftaya 2'li test var.Doğumuma da girmesini isteyeceğim bir Dr bulacağım 1 hafta içinde.Görüşmeye gidince bu konuyla ilgili moralimi bozacak diye çok çekiniyorum.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun :)

bende 97 kiloyla hamile kaldım bu ikinci hamileliğim ilkinde 70 başlamış 89 la bitirmiştim veremedim kilomu.şuan kilomdan dolayı çok korkuyorum doktorum anca 6 kilo alma hakkın var dedi yürüyüş önerdi ama aşırı bi tembellik var antalyadayım hava çok sıcak kıpırdamak bile istemiyo insan.inşallah sağ salim doğururuz allah yardımcımız olsun

bende 97 kiloyla hamile kaldım bu ikinci hamileliğim ilkinde 70 başlamış 89 la bitirmiştim veremedim kilomu.şuan kilomdan dolayı çok korkuyorum doktorum anca 6 kilo alma hakkın var dedi yürüyüş önerdi ama aşırı bi tembellik var antalyadayım hava çok sıcak kıpırdamak bile istemiyo insan.inşallah sağ salim doğururuz allah yardımcımız olsun

Ben de de aynı problem var.Bir gücümü toplayıp yürüyüşlere başlayabilsem kilo almam hatta belki kilo bile veririm.
Cennet mahallesinde oynayan bir bayan vardı Şeyla Halis.Hamile kaldığında 115,bebeğini doğurduğunda 102 kg'mış.Demek sağlıklı beslenilirse kilo bile verilebiliyor.

Allah nazarlardan saklasın,bünyen gayet kuvvetliymiş,hemen dilimi ısırdım. Hani kilolu olup da problem yaşamamak mucize olsa gerek.

Ben 11.haftanın içindeyim, göbeğim ve midem zaten hali hazırda mevcut. Karnımın nasıl şekilleneceğini çok merak ediyorum gerçekten. Keşke kilo verebilsem biraz, ve şu anki kilomla doğuma gitsem ne güzel olur.

Allah sağlıklı bebekler nasip etsin ama kız bebeğin olacağına o kadar sevindim ki ,ben de eşim de kız istiyoruz ama hayırlısı bakalım.

Senine müsait oldukça daha çok konuşmak isterim :)

teşekkür ederiz :KK16: doktordaydık yeni geldik, o yüzden şimdi yazıyoruz...

inşallah sen de, sizler de güzel hamilelikler geçirirsiniz. Allah gönlünüze göre versin, bizde evlilik öncesinde birlikteyken bile hep ileride bir kızımız olsa ne güzel olur derdik, umarım sizinde öyle olur.
istediğin zaman, istediğin kadar konuşuruz, sen aklına takılan ne varsa sor, foto olayına gelince üşenmez de çekersem gönderirim tabi :KK52:

Ben de tartıda 3'lü kiloları görüyorum maalesef. 11. haftaya girdim.
Hamile olduğumu öğrendiğim gün çok sevdiğim çikolata,kuruyemiş,kola,börek tarzı gıdaları bıraktım,3 kilo verdim.Bulantılarım başlamadan önce sabahları yürüyüş de yapıyordum artık yapamıyorum.Yürüyüş yapınca kilom da gramla da olsa bir düşüş oluyordu aslında,çok faydası oluyordu.
Son 3 haftadır bulantılarım azınca hep evdeyim.Bir de üstüne halsizliğim çok.Evde hep yatar durumdayım.Bunun neticesinde yaklaşık 1 kg. geri aldım.
Sizleri bulduğuma çok sevindim.
Şimdiye kadar geçici doktorlara gittim.Haftaya 2'li test var.Doğumuma da girmesini isteyeceğim bir Dr bulacağım 1 hafta içinde.Görüşmeye gidince bu konuyla ilgili moralimi bozacak diye çok çekiniyorum.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun :)

Doktor bana yürüyüş bir egzersiz değildir dedi,hoşuna gidiyosa yürü dedi.senin kalori harcamaman lazım, sadece kilo almamalısın o kadar dedi ama ben şimdiden 2 kilo aldım bile.
Haftaya benim de 2'li testim var, sanırım aynı haftalardayız seninle. Allah sağlıklı evlatlar nasip etsin bize.

akşamları falan biraz yürümeye çalışsan canım 9'dan sonra falan ?

X