Çok kilolu hamile kalan Ocak ve Şubat 2013 anneleri

Sata göre iyi ama geç döllenmeymiş.biraz tombiş bir bebek olacak. Benim ilki 52 cm kilosu da 3850 oldu. Sezaryen oldum bende bu da sezaryen. Neden korktun canım? Normal doğum bu şartlarda olmaz. Senin de sağlığın önemli. Bana parçalanırsın demişti doktorum. Riske atma ve üzülme canım

Ilk bebeğim. Ve cok istedim normal olmasını :KK43: kaçıncı haftada yapıyorlar sezeryan resmen aldigim 2 - 5 kilo yeni doğan bezinin olmayacagini bile düşündüm o derece bir haftada 500 gram almis yine şekerimde yok tansiyonum 14 8 çıktı bugün doktorum sınırda dedi öf ya nolucak

Ilk bebeğim. Ve cok istedim normal olmasını :KK43: kaçıncı haftada yapıyorlar sezeryan resmen aldigim 2 - 5 kilo yeni doğan bezinin olmayacagini bile düşündüm o derece bir haftada 500 gram almis yine şekerimde yok tansiyonum 14 8 çıktı bugün doktorum sınırda dedi öf ya nolucak

38den sonra yapılıyor sezaryen. Bende normal beklemiştim istemiştim ama olmadı canım. Kısmet birazda.. Şekerim benim de yoktu ama kiloluydu. Demek ki kanından güzel beslenmiş. Tansiyonun yüksek evet. Bu durumda da normal olmaz zaten. 2-5 kilo yenidoğan hiç kullanamadım ben oğlumda 3-6 kullandım ilk zaman. İnan bunlar sorun değil. Sıkıntı değil. Sezaryen o kadar öcü değil korkma sakın korkun buysa eğer. Ben 10.günü bebeği de pusete alıp alışveriş gittim. Evet ağrı oluyor ama ilacı var geçiyor merak etme. Normal doğumda da var aynı ağrı. Belden uyuşturuldum spinal anestezi ile ben. Her anını normal doğum gibi gördüm. Bebeğim benle birlikte girdi odaya. Kötü düşünme sakın. İnan sezaryende korkulacak kadar kötü bir şey yok.

38den sonra yapılıyor sezaryen. Bende normal beklemiştim istemiştim ama olmadı canım. Kısmet birazda.. Şekerim benim de yoktu ama kiloluydu. Demek ki kanından güzel beslenmiş. Tansiyonun yüksek evet. Bu durumda da normal olmaz zaten. 2-5 kilo yenidoğan hiç kullanamadım ben oğlumda 3-6 kullandım ilk zaman. İnan bunlar sorun değil. Sıkıntı değil. Sezaryen o kadar öcü değil korkma sakın korkun buysa eğer. Ben 10.günü bebeği de pusete alıp alışveriş gittim. Evet ağrı oluyor ama ilacı var geçiyor merak etme. Normal doğumda da var aynı ağrı. Belden uyuşturuldum spinal anestezi ile ben. Her anını normal doğum gibi gördüm. Bebeğim benle birlikte girdi odaya. Kötü düşünme sakın. İnan sezaryende korkulacak kadar kötü bir şey yok.

Ben internetten sezeryan videosu izledim ve içim kalktı aptallik yaptım simdide çok korkuyorum . Ablamda sezeryanla doğum yaptı epidural çok ağrısı olmuştu bide onu gördüğüm için çok korkuyorum.

Bu arada ben hastane çantami hazırladım erken doğum riskim var diye gittim iki paket 2 5 kılı yeni doğan aldım kilolu doğsada olmaz mı o bez yoksa gidip yeni bez alayım taşarmi kakası cisi falan

Ben internetten sezeryan videosu izledim ve içim kalktı aptallik yaptım simdide çok korkuyorum . Ablamda sezeryanla doğum yaptı epidural çok ağrısı olmuştu bide onu gördüğüm için çok korkuyorum.

Bu arada ben hastane çantami hazırladım erken doğum riskim var diye gittim iki paket 2 5 kılı yeni doğan aldım kilolu doğsada olmaz mı o bez yoksa gidip yeni bez alayım taşarmi kakası cisi falan

İzlemeseymişsin keşke canım.. Ama sen olurken bir şey görmüyorsun ki zaten öyle düşün.. Epidural ve spinal farklı canım.. Bel ağrısı benim de oldu ama ilacı alınca rahatladım. Benim de erken doğum riakim var bende 1 paket yenidoğan koydum. Sıkıntı olmaz kullanırsın biraz daha gevşek bağlarsın ssonra 2den devam edersin. Epidural anestezi de katater var ve belden yavaş yavaş anestezi alıyorsun. Spinalde tek iğneyle hemen yapıyor ve hemen uyuşuyorsun.

İzlemeseymişsin keşke canım.. Ama sen olurken bir şey görmüyorsun ki zaten öyle düşün.. Epidural ve spinal farklı canım.. Bel ağrısı benim de oldu ama ilacı alınca rahatladım. Benim de erken doğum riakim var bende 1 paket yenidoğan koydum. Sıkıntı olmaz kullanırsın biraz daha gevşek bağlarsın ssonra 2den devam edersin. Epidural anestezi de katater var ve belden yavaş yavaş anestezi alıyorsun. Spinalde tek iğneyle hemen yapıyor ve hemen uyuşuyorsun.

Epidural mi iyi peki spinal mi

Epidural olmadım bilmiyorum. Ama spinal rahat memnunum. Bu da spinal olacak. Yanında anestezi uzmanı hep hazırda sohbet bile ettim yani ben onunla o derece stresi azaltıyorlar

Benim esimde giricek doğuma o yüzdendir biraz daha rahat olurum sonradan spinal bel.ağrısı yan etki bırakıyor mu baş ağrısı falan oluyor mu

Benim esimde giricek doğuma o yüzdendir biraz daha rahat olurum sonradan spinal bel.ağrısı yan etki bırakıyor mu baş ağrısı falan oluyor mu

Bende ağrı olmadı canım başımda. Bel ağrısı oldu ama ondan kaldığını sanmıyorum ufaklık ağırdı onu taşımaktan oldu benim..

Bende ağrı olmadı canım başımda. Bel ağrısı oldu ama ondan kaldığını sanmıyorum ufaklık ağırdı onu taşımaktan oldu benim..

Hayırlısı olsun ya sütüm gelir mi ki hemen suan bile meme akıntım oluyor doğumdan sonra sütüm hemen gelir mi kusura bakma sanada bir sürü soru sordum ama ilk olunca hiç bi bilgim yok

merhaba ben de kilolu anne adayıyım. 97 ile hamile kaldım, yarın 11 haftalık olacağım ve ben 98,4 kiloyum. ama acayip düzeyde kabızım sabahları zeytinyağı içersem ancak rahatlayabiliyorum ama içmezsem zaten şiş bir karınla geziyorum :)

Slm arkadaslar... Bende kiloluyum ve hamile kalmak icin ugrasiyorum 5 aydir. Dra gittim herhangi bi sorun yok dedi. 1 seneye kadar olmazsa esinle birlikte gelirsin simdili:KK19:k duzenli iliskide bulunun dedi. Ama hala bebis yok:KK50: ben 106 kiloyum. aslinda 10 kilo verip oyle hamile kalmak istiyidum ama bu istek baska biseymis. Biran once gelsin bebegim istiyorum. Ve siz bana isik tuttunuz. Allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin... Sizler ne kadar surede gebe kaldiniz ????:KK3:
Merhabaa bende kilo verim ole yaparim diyorum ama sanirim dayanamayacagim .d insallah olur

Arkadaşlar konu çok eski ama belki aktif olan vardır hala. Bende kilolu hamile kaldım. Haftaya kalp atışı için gidicem. Sizlerde karından ultrasonda bebek kaçıncı haftada göründü? Vajinal olmuştum ben kese için gittiğimde daha erken diye. Kalp atımı için gittiğimde 6+6 olucam nasipse.

Merhaba bende 6 haftalık gebeyim ve baya kilom var malesef🙁açlık kan şekerim de 99 çıktı ve doktorum 95 altında tutmamız lazım dedi. Eğer diyetle bunun altında tutamazsak ilaç kullanman gerek dedi. Ölçüm cihazı aldım ve bir haftadir olcuyorum bu durumda olan var mı şekeri kaçken ilaca basladi bilgi verirse çok sevinirim

X