Çok mu geç kaldım?

Eurielle

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2009
138
104
Herkes iyi pazarlar.

Ben 5 sene önce mezun oldum. Bu sürede herhangi bir kurumda çalışmadım. Biraz birikimim vardı borsada. Buradan kendime yetecek kadar gelir geçiyordu elime. O yüzden para kazanma gereği duymadım. Ailemle ilgilendim. Maddi problemlerimiz vardı ve bunları düzeltmeye, her şeyi toparlamaya çalıştım. Ama bu süreçte kaybedenin ben olduğumu geç anladım. Çünkü boşa kürek çekmişim yıllarca. Annem ve babam aynı hataları yapmaya devam ediyor. Ben uğraştıkça bana karşı cephe almaya başladılar. Hem onların hayatını kolaylaştırmaya çalışmak hem de onların kum torbası olmak beni çok tüketti.

Bunun üzerine bu senenin benim için yeni bir başlangıç olması için uğraşmaya karar verdim. Sadece kendimle ilgileneceğim. Kendimi memnun edeceğim. Kendi isteklerim doğrultusunda hayatımı yönlendireceğim. Okuldan mezun olduğumda hemen yüksek lisansa başvurmayı istiyordum. Şimdi hedeflerimi gerçekleştirmek istiyorum. Yüksek lisansa başvurdum. Bir üniversiteden kabul da aldım, şu an öğrenciyim. Başka bir üniversitede sınava girdim, sonuçları bekliyorum. Bir başka üniversiteden de mülakata gireceğim. Fakat mülakat zamanı yaklaştıkça umutsuzluğum artıyor. Çok zaman kaybettim ve bu kayıp yüzünden hiçbir şeyi hak etmediğimi düşünüyorum.

Herkes kendi zamanını yaşar geç kalmadın. Tekrar eğitim hayatına dönmen çok güzel bir gelişme devam et.

Eklentiler

• IMG_0824.jpeg
    IMG_0824.jpeg
    152,7 KB · Görüntüleme: 91
Zararın neresinden dönerseniz kar demişler. Hiç bişey için geç değil 💐
Teşekkür ederim.

Şu içimdeki heves kırıcıyı bir türlü susturamıyorum. Duymamaya çalışsam bu sefer beni suçluyor. Her an her şeyden nem kapar hale geldim. Keşke mezun olduğum güne geri dönebilseydim. Geleceğe dair umutlu olduğum son andı.

Hayatta hic birsey icin gec değildir 40 yasindayim hala kurslara gitmek icin can atıyorum yada evden ogrenmek icin.
firsatini bekliyorum bazi seylerin ben kademeli gidenlerdenim
Öğrenecek o kdr cok sey varki daha yolun basindayim diyorum kendime hep

Herkes kendi zamanını yaşar geç kalmadın. Tekrar eğitim hayatına dönmen çok güzel bir gelişme devam et.
Teşekkür ederim yorumunuz için.

İnsan umutsuzluğa düştüğü zaman ufacık bir ışığa ihtiyaç duyuyor. Özellikle de yalnız olmadığını bilmeye. Bunu hatırlattığınız için teşekkür ederim.

Hayatta hic birsey icin gec değildir 40 yasindayim hala kurslara gitmek icin can atıyorum yada evden ogrenmek icin.
firsatini bekliyorum bazi seylerin ben kademeli gidenlerdenim
Öğrenecek o kdr cok sey varki daha yolun basindayim diyorum kendime hep
Çevredeki insanların çok zararı oluyor. Sürekli bir hesap sorma derdindeler. "Niye bu kadar bekledin?" "Bu saatten sonra bir şey olmaz" Heves kırmada üstlerine yok. İşin üzücü tarafı ben de kendime karşı böyle olmaya başladım.

Halbuki çevredeki insanlara baktığımda, ben onlardan daha bilgiliyim hayat tecrübesi konusunda. Çoğu insan bana çocuksu geliyor. Bir an önce hayata atılmışlar ama olgunlaşamamışlar. Ben de sizin gibi düşünüyorum: Kademeli gitmeli, ayağı yere sağlam atmalı. Dünyada öğrenecek, keşfedecek çok şey var. İnsanın olgunlaşması gerek.

• Beğen
Reactions: Cac
Asla öyle düşünmüyorum.
23 yaşımda universiteden mezun olur olmaz kurumsal bir firmada 7 yılımı aralıksız çalışarak gecirdikten sonra bana hiçbir şey katmadigini farkettim. Şu an 30 yaşımda yüksek lisansa başladım ben de.

Asla öyle düşünmüyorum.
23 yaşımda universiteden mezun olur olmaz kurumsal bir firmada 7 yılımı aralıksız çalışarak gecirdikten sonra bana hiçbir şey katmadigini farkettim. Şu an 30 yaşımda yüksek lisansa başladım ben de.
Sizin gibi örneklerin olması bana umut ve cesaret veriyor, teşekkür ederim. Yaşıtlarım bir şekilde "hayata atıldı" Kimi evlendi, kimi çalışıyor. Bunları bana örnek gösteriyorlar. Halbuki herkes farklı. Onlar gençliklerinde para harcarken ben para biriktirdim. Onlar sıfırdan birikime başladıklarında ben birikimlerimle gelir kazanıyordum.

Keşke herkes biraz anlayışlı olsa. Etrafta o kadar çok mutsuz insanlar var ki ve bu mutsuzluğu hastalık gibi bulaştırıyorlar.

Sizin gibi örneklerin olması bana umut ve cesaret veriyor, teşekkür ederim. Yaşıtlarım bir şekilde "hayata atıldı" Kimi evlendi, kimi çalışıyor. Bunları bana örnek gösteriyorlar. Halbuki herkes farklı. Onlar gençliklerinde para harcarken ben para biriktirdim. Onlar sıfırdan birikime başladıklarında ben birikimlerimle gelir kazanıyordum.

Keşke herkes biraz anlayışlı olsa. Etrafta o kadar çok mutsuz insanlar var ki ve bu mutsuzluğu hastalık gibi bulaştırıyorlar.
Kimsenin söylediğine kulak asma. Ayriyeten 5 sene önce evlendim. Bak şimdi yüksek lisans yapiyorum.Evlenmek ne bir başarıdır, ne de hayatı bitiren bir şeydir. Sen de istediğin yaşta istediğini yap. Zaman herkes icin aynı işlemez.

X