Saç Kesim Şekilleri Çok seyrek saçlar için saç stili önerisi olan varmı?

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
Merhaba,

Saçımla ilgili birkaç konu açmıştım burada, ama şimdiki asıl derdim peruk takmadan önce son birkez kendi saçımla dolaşmanın bir yolunu bulmak. Genetik dökülmem var, 30 yaşındayım, hiçbirşeyle engelleyemiyorum 10 yıldır ve neticede aşırı seyrek bir hale geldi. Birazcık daha dökülse peruktan başka bir yol kalmıyor ama belki bir şekilde stillendirsem ön taraftakı kelliği gizlederek gezebilirim insanlar içinde?

Belki içinizde seyrek saçları (erkek tipi dökülme) en iyi nasıl şekillendirmek olur bileniniz var, lütfen önerilerinizi eksik etmeyin. Çok acı çekiyorum.
Mardin'de bı eczanede ilaç yaptıklarını ve dökülen saçları geri çıkardığını duydum

Minoxil kullansaniz düzenli bu öndeki saçlarınız düzelir aslında bir tanıdığımin da böyleydi minoxil erkek için olanindsn kullanıyor baya da kapattı yani

Değerlerine baktırdın mi sen?
Baktırdım, 6 aya kadar saç için vitamin ilacıda içtim. B grubu vitaminleri, çinko ve s. hepsi yerinde.

Benim derdim genetiğimde. Saç diplerimde olan DHT hormonu 5-Alfaredüktaz enzimi salgılayarak saç foliküllerime zarar veriyor ve yok etmeye çalışıyor. Genetik kodumda öyle yazılmış, ona o görev verilmiş. O yüzden genetik dökülmelerde naapsak, ne etsek fayda yok, gerekeni yapacak o hormon. Sadece ömür boyu bir savaş halindeyiz, ona karşı savunmaya çalışıyoruz.
DHT hormonunu durduran bitkiler, ilaçlar var ama aslında onun yokluğuda ayrı bir dert. Çünkü herkeste var ve normalde olmalı. Mesele onun yanlışlıkla 5-Alfaredüktaz enzimi salgılamasında.

Saçınızı kazıtın ne kaybedersiniz hatta birkaç sefer yapın çiktıkça güclensin kalınlaşsın bol kelle paça yiyin kazıtınca sarımsak sürün bide sığır iliği sürüyorlardı onuda araştırın çoğalır diye düşünüyoru. :dua:

Saçınızı kazıtın ne kaybedersiniz hatta birkaç sefer yapın çiktıkça güclensin kalınlaşsın bol kelle paça yiyin kazıtınca sarımsak sürün bide sığır iliği sürüyorlardı onuda araştırın çoğalır diye düşünüyoru. :dua:
Sığır iliği bayağı çıkartıyor

Araştırdım... nasıl olur şimdiye kadar duymamışım diye hayret ettim. Riskli gibi görünüyor ama sonuçta kimyasalsız, ilaçsız birşey, çokta mantıklı geliyor kulağa. Mutlaka deneyeceğim
Evet dermollerde ise yarıyor evde yapabilirsin onu yapıp votamin falan sürenler var markalarını bilmiyorum bioxsin gibi şeyler işte :KK66:

Baktırdım, 6 aya kadar saç için vitamin ilacıda içtim. B grubu vitaminleri, çinko ve s. hepsi yerinde.

Benim derdim genetiğimde. Saç diplerimde olan DHT hormonu 5-Alfaredüktaz enzimi salgılayarak saç foliküllerime zarar veriyor ve yok etmeye çalışıyor. Genetik kodumda öyle yazılmış, ona o görev verilmiş. O yüzden genetik dökülmelerde naapsak, ne etsek fayda yok, gerekeni yapacak o hormon. Sadece ömür boyu bir savaş halindeyiz, ona karşı savunmaya çalışıyoruz.
DHT hormonunu durduran bitkiler, ilaçlar var ama aslında onun yokluğuda ayrı bir dert. Çünkü herkeste var ve normalde olmalı. Mesele onun yanlışlıkla 5-Alfaredüktaz enzimi salgılamasında.
Bayağı tıbbi bir açıklama olmuş, anlamasam da ikna oldum :KK45: Benim de saçlarım ince telli ve seyrektir ama böyle bir sorun yok sanırım çünkü şuan hamileyim decavit ve kan demir hapı kullanıyorum. Ve yine hamile kaldığımdan beri beslenmeme çok dikkat ettim. Uzayamayan sürekli dökülen saçlarım 5 cm i geçik uzadılar. Dökülme her yıkamada 2-3 tel.

Hahaha. Gerçekten dökülüyor deyince tamamen açık zannettim. Şaşırdım fotoğrafı açınca. Kuzenden gözüm alışık buna :)

Aslında ortası çok açık saçımın. Erkeklerde döküldüğü gibi kafamın tepe hissesi yuvarlak seyrek. Ama ben arkaya doğru tarayıp yarım topladığım için kapatıyorum o açığı. 1 yıl önceye kadar açık bırakabiliyordum, şimdi hiç bırakamıyorum. Ama savaşmaya devam edeceğim, bir şekilde o mevcut saçlarımın tutunup dayanmasını istiyorum.

Mardin'de bı eczanede ilaç yaptıklarını ve dökülen saçları geri çıkardığını duydum

:KK9: bu ikinci oldu duyduğum, yaşasın daha bir umut!

Minoxil kullansaniz düzenli bu öndeki saçlarınız düzelir aslında bir tanıdığımin da böyleydi minoxil erkek için olanindsn kullanıyor baya da kapattı yani

Minoxil evet şuanki tek ilaç genetik dökülme için. Ama onunda bir ömür kullanılması lazımmış, bırakınca hep dökülüyormuş

Haha peruk takacaksam eğer ilk yapacağım iş kazıtmak olacak. Nasıl rahatlarım, nasılda bıktım o saçlardan... Kendi ellerimle kazıyacağım, ohhh bir terapi olacak bana........

Sığır iliği bayağı çıkartıyor

Onuda şimdi duydum, burada birkaç konu açılmış hatta saç çıkarıyor diye. Gerçi yağ sürsem hangisi olursa olsun hepten döker ama deneyeceğim en az 1 kez. İnşallah dökmez, çıkartır dedikleri gibi :)

Canım benim o yakinimin saçları seninkinden beterdi doktor tavsiyesi ile başladı minoxile ama erkek için olani saçları benimkinden gür ve artık günlük sıkmayi bıraktığını haftada 3 kez banyodan önce kullandığını demişti o da çok uğraştı denemedigi şey kalmadı

Evet içtim, saçımıda onunla duruluyorum yıllardır. Ama çok uzun süre içmedim, tekrar içmem lazım bence
Ben düzenli içmiştim iki üç hafta kadar saçlarım güçlenmişti. Neden bıraktım bende bilmiyorum:) ama öyle her gün saçlarımı yıkamıyordum hafta da bir zeytinyağlı sabunla yıkıyordum. Her gün yıkayınca da yediğin içtiğin fayda etmiyor ben öyle gözlemledim

Uzun yıllar onunla duruluyorum demişsin etki etmedi mi

violetworld violetworld miracle serumu duydun mu? Bende tesadüfen burada bir konuda denk gelmiştim. Bir kellik forumunda erkek tipi saç dökülmesi için üyeler kolektif olarak geliştiriyorlar ama nasıl bir geliştirme. Bildiğin eczacı gibi etken maddeleri dozları çözünürlük oranlarını araştırmalar. Gün gün deneyip günlük tutmalar. Bence bahsi geçen mardin losyonu bu miracle'ın tarifiyle aynı. Bence bir araştır aklına yatarsa yapıp kullan çünkü kullanan herkes iyi sonuç almış gibi. Bir de bilimsel altyapısı var en azından.

Sığır iliğini ben denedim. Saçtan arındırması çok zordu ve herhangi bir gelişme gözlemlemedim saçımda. O yüzden önermiyorum. Onu sürmektense direk yemek daha faydalı olur muhtemelen

Bence bir dermatolojiye görün onlar uygun ilaçları kremleri söylerler zaten. Ne kadar erken giderseniz o kadar iyi.

X