çok sinirliyim ve korkuyorum :(((

off resmen batırmış yaa
madem kanal tedavi gerekiyordu niye dolgu yaptı. hep yalan dolan..
senin bikere o çürük dişlerinden şikayetin bile yokmuşki.. kafasına göre iş yapmışş..
sanki deneğiz biz anlamıyorum dr ların kafasına göre iş yapmasına.

benimde yaşım 23, yirmilik dişlerim çıkmadı. acaba çıkmazmı bilmiyorum.
soruyorum insanlara herkesde çıkarmı kesin? çıkar mutlaka, seninkide çıkacak diyorlar..
korkuyorum çok gerçekten korkuyorum. bikere dişçi koltuğuna oturdun mu daha kalkamıyosun
dünya kadar kusur, yapılacak şey buluyorlar..

aynen öyle canım gittim bugün doktorumun hastası vardı başka bi doktor vardı üst dolguya vurdu falan canım çok yandı altta bişey yok hımmm kanal bu dedi:KK43: bende neden peki böyle yapıldı o halde deyince o sinirler çok ince onları farketmek imkansız dolguyla kurtarmaya çalışmış ama olmamış falan dedi,sonra doktorumun yanına çıktım oda baktı evet kanal olcak ama hassasiyet için macun sürcem bide antibiyotik vericem bunu kullan hala şikayet devam ederse gel kanal herzaman olur zaten dedi...bebek düşünüyoruz yani korkum birazda bu yüzden eğer kanal tedaviden kaçarsam hamileydim lohusaydım falan derken 1 sene nasıl dayanırım bu ağrıya :KK43:benim tam 4 tane 20 lik dişim var 2 si normal çekilicek 2 si cerrahi operasyon ile :KK43: ama bana zararları olmadığı sürece bişey yapmayı düşünmüyorum inşallah daha fazla büyümez ve çürümezler :KK43:

Hamıle bıle olsa yaptıgı hatayı soylemelısın sonucta o can senınkı patlıcan mıııııı????
Hem zamanın gıdıyor hem stres olup acı cekıyosun ustunede para alıyor

Doktorun yaptı hata yuzunden bı kere tekrar para werme derımm ben hata yapmısslar. Cırkevvvvv olman gerekıyosada ol duzeylı bı sekılde derım hernzaman ıse yarıyor cunku

Benım bı arkadasım lazer yaptırdı baca yandı aman sıkayet etmeyın ama sunu yapmayın dıye kadına bedawa tum vucut ucretsız lazer yaptılar sen dusun bıde buyuk yerler ısmıne leke surulmemesı ıcın bunu yaparlar

Yanı teyzemın bılır kısı olmasından soylıyım sıkayet etsennnnnnn tuketıcı haklarına sen kazanırsın onu dıyım

He bıde dıs hava alıyorsaaaa curuk kısmaını tam temızlememıs doldurmıstır buda gene yanlıs tedawı

Bıde koltuga oturunca once uyusturun dıye belır nıye acı cekıyosun kın!!!!!!!!

Annemde kanal tedawısı yaptırdı sınırlerı 6. Seferde öldü sen dusun annem hatta ne olmez sınırmıs bu yaaa dıyodu hep
Benımde doktor korkum var on dort dısımden sonrası dolgu. Dktora derım once uyustur benım korkum var ılac vurmucaksan ben gıdıyom

Dısını goster yapmak zorunda hakkkını araEn Büyük KK

canım ilk kanalımda canımı yakmıştı zaten bitane doktor hastaneyi yıktım hatta gittiğimde o doktoru çıkarmadılar karşıma...sonra anladım ağrı eşiğim düşük daha sonraki dolgumda dişi temizlerken 4 tane iğne vurdular şimdi bitanesi kanal tedavilikmiş bugün gitti öğrendim :KK43: doktor o ince sinirlerden bişey anlayamıyomuş filmdede çıkmıyormuş bu sanırım konuştuk beni gergin görünce hassasiyet için macun sürdü dişime antibiyotik verdi kullan şikayet devam ederse gel kanal yapalım dedi...zaten kanal artı dolgu 240 dediler bende dolgu parasını değil sadece kanal tedavi parasını verceğimi söyledim tabiki dediler iyi doktoru bulmak çok zor,bulana kadarda canımızın acısı gözümüzü korkutmaya yetiyo...

Geçmiş olsun. Küçücük bir çürük için oyularak kanal tedavisi yapıldığını bilmiyordum. Ama film çekildi demişsin. Belki görünen değil, içtende çürüme vardı yada görünenden daha büyük olduğu anlaşıldı.Bu yüzden kanal tedavisi ve dolguya da ihtiyaç duymuş olabilir diye düşündüm.

Maalesef bende dişlerimden çocukluğumdan beri çekiyorum. O yüzden diş ve dişçi tecrübelerim o kadar çok ki, fikirlerimi yazıyım dedim.

Hatta en son bir ay önce bir dolgu yaptırdım. Benimde görünürde çok çok küçük bir çürük vardı lakin film çekilip bakıldığında içten çürüme olduğu için dolgu ve kanal tedavisi yapıldı. Yani aslında görünenden daha büyük çürük varmış. İlk etapta iki kere uyuşturucu iğne vurulmasına rağmen, aynen benimde sizinki gibi ağrım devam etti lakin benim diş dokturum devam etmedi. Antibiyotik yazıp ilerleyen günlerde tekrar gittim. Bu sefer tek iğnede hiçbir ağrı hissetmeden, kanal tedavim ve dolgum tamamlandı.

Bu kadar ağrı çekmenizi ben iki sebebe bağladım; ya ağrı eşiği gerçekten yüksek yada iltihap, içten çürüme, diş etlerinlerindeki, diş hassasiyeti fazlalılığı gibi sorunlar olduğundan dolayı, antibiyotik kullanılmadan işlem yapıldığı için de olabilir.

Çok dolgu yaptırmış biri olarak :KK43: şunu da belirtiyim; dolgunuz henüz yeni, sıcak-soguk etkisinden dolayı ve ara ara sızlaması bir müddet daha devam edebilir, zamanla geçer. Hepsinde böyle olucak diye birşey yok ama bir müddet daha normaldir. Biraz daha bekleyin, ağrısı sızlaması geçmezse, tekrar gitmenizi öneririm. Zaten dolgu yapıldıktan sonra da film çekiliyor olması gerek arada boşluk kalmamış mı v.s gibi...

evet aynen öyle hassasiyet normalmiş ama kanal gerekebilir dediler,hastaneye gittiğimde bugün doktorumun hastası vardı başka doktor baktı bu sinirler okadar inceki doktor bunu filmde bile farkedemiyor bazen dedi doktorumun yanına çıktım baktı bi antibiyotik kullan geçmesse şikayet gel kanal yapalım dedi öyle yapıcaz artık...bide çürük iyi temizlenmemiş olsa yani kanal tedavi istese daha çok sıcaktan etkilenir dedi benimki aksine sert bişey yediğimde soğukta ve tatlıda etkileniyo antibiyotiği kullanıcam umarım geçer şuan bile sızlıyo adı çok geçti ondan sanırım :) ve ağrı eşiğim ciddi anlamda düşüktür acı eşiğim yüksektir ama bu diş acısı çok başka bişey...

Annem ve babam dişhekimi. Konuda bahsettiğiniz kadarsa doktorların bir hatasını göremedim. Bazen insan kendi kendini psikolojik olarak şartlıyor belki sizin ki de böyle bir şeydir.

yok canım mesela uyuşma var temizliyor acımıyor, ohh diyorum uyuşmuş ama bi noktaya geliyor temizleme aşamasında ben zıplıyorum yerinden doktorun eline ayağına sarılıyorum o denlice yani...canım okadar tatlı değildir benim ama diş konusunda baya bi korktu gözüm :KK43:

çok geçmiş olsun..dolgularınızı yaptıralı çok olmamış sanırım..işlemden sonra üç dört hafta kadar dişlerde hassasiyet ve çiğnerken ağrı olabiliyor malesef..bu dolgunuzun kötü yapıldığı anlamına gelmez..bence hemen doktorunuzu suçlamayın..kanal tedavisi için en belirleyici şey gece sizi uykudan uyandıran çok şiddetli ağrılar olmasıdır..eğer yiyip içerken hafif şekilde ağrınız varsa bence biraz daha sabredin..yavaş yavaş ağrınızın hafiflediğini göreceksiniz..diş üzerine büyük bir hastanede eminim ki doktorunuz özenerek yapmıştır dişlerinizi..alt çenedeki azı dişleri bazen iki yada üç iğneyle ancak uyuşabiliyor.hatta bugün benimde bi hastam iki iğne ve yarım saat beklemeye rağmen zor uyuştu...diş tedavileri o kadar hassas ki çok güzel yapılsa bile bazen bir türlü hastanın şikayetleri giderilemiyor..mesela benim bi dişime eşim tam dört kez dolgu yaptı..o kadar özenmesine rağmen bir türlü rahat edemedim..üstelik derin bir çürük olmadığı halde en sonunda kanal tedavisi yapıldıda öyle geçti şikayetlerim..yani demek istediğim bu tarz durumlar çok sık yaşanıyor..size önerim biraz daha bekleyin eğer şikayetleriniz geçmezse tekar dotorunuzla görüşüp gerekeni yaptırın ..emin olun ki o da sizin için elinden gelenin en iyisini yapıcaktır..tekrardan geçmiş olsun...

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için bugün gittik hastaneye üsttteki dolgu kanallık olabilir dediler ama doktorum hassasiyet için macun sürdü ve antibiyotik verdi,geçmesse dolgu yaparız dedi konuştuk ilk 1 ay kadar bunlar normal dedi ama kanal tedavi gerektiren diş sıcak yiyince falan ağrı yapar dedi benimki genelde soğuk ve sert şeyler yiyince ağrı yapıyor alt dolguda hiç bişey yok üsttekinin ağrısı yansıyorolabilir dedi ikiside altlı üstlü aynı bölgede belkide bu yüzdendir...üst dişimin kanal istemesi sevindirdi beni çünkü alt damak çok zor uyuşuyo 4 iğneyle zor uyuştu alt dişim ordan biliyorum...hastane büyük komple diş hastanesi fakat ben kendi doktorumdan başka işine hastasına özen gösteren başka bi doktor görmedim o hastanede onuda başka bi doktordan çok fazla şikayetim olduğu için başhekimlik yönlerdirdi zaten...bugün anladımki bişeyler yanlış yapılmış olsa bile benim doktorum o hastanenin en anlayışlı doktoru...

kim ki o doktor ? ben de çok aradım. birini buldum ama çok da memnun kaldım sayılmaz. büyük şehirlerde iyi doktor bulmak çok zor gerçekten.

evet kadındoğumcu ve dişçiyi bulmak o doktoru hayatımıza eklemek çok zor gerçekten...mesela benim kadındoğum uzmanım bana göre çok iyi bir doktor ilgilenir herşeyi konuşur ve sadece gebelik için giderim kendisine yumurtlama takibi falan...görümcem hamile kaldı çokda güler yüzlü iyi bir kızdır ama 2 defa gitti hiç memnun kalmadı ilgilenmiyor telimi açmadı dönüş yapmadı diyor bana ise tam tersi adam...acaba doktorların tedaviden önce bizimle yıldızlarının uyuşmasımı önemli anlayamıyorum :KK1: görümcem gittim bana böyle böyle dedi bişey soruyorum anlatmıyo falan dedikçe ben ağzım açık dinliyorum,bugün göümcemin hmilelikte olan şikayetlerini ben sordum sanki ben hamileymişim gibi ona anlatmadıklarını bana anlattı çok şaşırdım...

aynen canım yaa,kadın bi baktı ağzıma 2 tane kanal istemeyen çürük,diş taşı,bi kaplama 4 tane çeilmesi gereken yirmilik diş 2 si eporasyonla alınır dedei :) 5 dakika daha baksaydı kesin bademcikleri falanda alalım hazır bukadar işlemi yapmışken diycekti kesin...bide 20 li dişler beni rahatsız etmiyo kalsın diyorum ilerde edicek diyo :) valla 2 dişimede kanal derse verin anesteziyi uyutun o halde öyle yapın diycem...

bademcik de neymiş neredeyse safra kesemizi alacaklar bacım:KK9::KK9::KK9:benim yirmilik diş çekimim vardı yanağım boğazım iltihaplı yaralı ve şiş bi vaziyette gittim adam iğne vurdu ağzım komple uyştu fakat o dişim uyuşmadı, sıra bana geldi ama ben ağlıyorum:KK43::KK43::KK43: gittim koltkuğa oturdum adam başımın arkasına geçip çenemi bi kavradı anam kerpetenmiydi,tornavidamırdı ikisinin orrtası bi aletle 1 cm bile çıkmamış iltihaplı ,yaralı ve şiş dişimin köküne bi batırdı ,ömrü hayatıda öyle bi acı yaşadım... bastım çığlığı. adam bi de sinirleniyor' ne korkak çıktın ' diyor ve nihayet dişime pamuğu bastı ve söylenmeye devam etti... bende ağzımda pamukla,o şiş yanağım ve anlaşılmayan kelimelerimle ' ten teptıılı taannetlolltnn :KK53::KK53:'[sen ne yaptığını zannediyorsun demye çalştım:KK1:) sonra iki göz iki çeşme çıktım oradan.o doktoru da ebesini de hiç unutmam ,çıkınca 1 hafta saydırdım arkasından:KK1:

bademcik de neymiş neredeyse safra kesemizi alacaklar bacım:KK9::KK9::KK9:benim yirmilik diş çekimim vardı yanağım boğazım iltihaplı yaralı ve şiş bi vaziyette gittim adam iğne vurdu ağzım komple uyştu fakat o dişim uyuşmadı, sıra bana geldi ama ben ağlıyorum:KK43::KK43::KK43: gittim koltkuğa oturdum adam başımın arkasına geçip çenemi bi kavradı anam kerpetenmiydi,tornavidamırdı ikisinin orrtası bi aletle 1 cm bile çıkmamış iltihaplı ,yaralı ve şiş dişimin köküne bi batırdı ,ömrü hayatıda öyle bi acı yaşadım... bastım çığlığı. adam bi de sinirleniyor' ne korkak çıktın ' diyor ve nihayet dişime pamuğu bastı ve söylenmeye devam etti... bende ağzımda pamukla,o şiş yanağım ve anlaşılmayan kelimelerimle ' ten teptıılı taannetlolltnn :KK53::KK53:'[sen ne yaptığını zannediyorsun demye çalştım:KK1:) sonra iki göz iki çeşme çıktım oradan.o doktoru da ebesini de hiç unutmam ,çıkınca 1 hafta saydırdım arkasından:KK1:

ayy inanmıyorum canım ebesini falan boşverip şikayet etseydin keşke tam öküzmüş yaaa adama bak :KK47: iyi saldırmamışsın o acıyla adama insan tabi korkar dişçiden böyle pislik insanlar olduğu sürece bu meslekte...çok geçmiş olsun bundan sonra şikayetin olursa git benim ağrı eşiğim düşük de sağlam bi anestezi yapsınlar insanın neresi ağrırsa orda oluyo canı,iyileşsinde nasıl yaparsa yapsın diyo insan biyerden sonra :KK43:

Ben de doktor doktor gezmiştim. Kağıthanede Ayse Basaran var. İki cocuk annesi, cok duyarlı bır kadın. Ve eli cok cok hafif. Esi Halit Barasan da cerrahi müdahaleleri yapıyor. Yıllardır ikisine giderim ve tamam bu dişten artık hayır yok dediğim bır cok dişimi kurtardılar. Sadece tavsiye benimkisi.

0212 295 9092

X