Çok üzgünüm yardımlarınıza ihtiyacım var

MincikKIz

Zor zamanLar iyi oLmak için var Rabbin için sabReT
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2013
1.690
2.230
Merhaba arkadaşlar.( Çok uzun olmuş çok özür dilerim)
Bi konuda yardımınıza ve bilginize ihtiyacım var.
Bir inşaat firmasında firma sorumlusuyum.
Patronumun başka şehirde oldugu zamanlarda çekler ve senetlere ben imza atıyorum.
Konuya gelicek olursak. Bir senette kefilim bu arada şirket 2 ortaklı.
Ortagı 1 sene önce ayırdık. Bazı sebeplerden dolayı. Ayrılmadan öncede senetin birinde benm ve patronunun imzası vardı kefil olarak.
Şirket hesapları da ortak bu arada. Senedin zamanı geldi ve hesaptan ortagın hesabına yüklü bir meblag havale yaptık. Senedin ödenmesi için.
Tabi kendisi ödememiş. Parayı alıp kaçmış.ve adamı bugn yarın ödicem diye oyalamıs. Bi miktar vermiş. Aradan 10 gün geçti ve evime icra memurları geldi.
Çok kötü bir gündü ailemle kalıyorum. Ne oldugunu anlamadık. Patronun şehir dısında tabi. Neyse o günü cok kötü bi şekilde atlattık. Taahhüt imzaladım. Borcu ödiceme dair. Borc ödenecek onda bi sıkıntı yok.
Şimdi benlik konuya gelim.
Alacaklı avukatına bu senedin benim borcum oldugunu söyleyip dava açıyor. Avukatıda bi nevi kandırıyor.
Mahkemeden hiç bi şekilde haberim yok ne aranıyorum nede tebligat geliyor. Mahkeme ihtiyatlı haciz koyuyor. Ben işten geldim eve kapımı çilingirle acmışlardı annem hastaydı o gün babamla hastaneye gitmişler.(astım hastası annem)
Ne oldugunu anlamadık tabi eve geldik eşyaları götürüyolar. Neyseki bi miktar para yatırıp haczi durdurduk. Annem kriz geçirdi hastanelik oldu. Bende kalp hastasıyım babamda yüksek tansiyondan felçli.
Ben gidip bana yaşattıkları bu durumdan dolayı alacaklı kişiye, borclunun ben olmadıgım halde bana dava açmasına ve kendisine beni ne ailemi yıprattıgı için maddi manevi tazminat davası açabilirmiyim. Yada nasıl bir yok izlemeliyim. Çok uzun oldu kusuruma bakmayın..

artik icra yoluyla eve gelinmiyor ki yasaklandi bu uygulama
hemen bir avukatla gorusun
ayrica sirketiniz icin neden kefil oldunuz? ne alaka anlamadim

artik icra yoluyla eve gelinmiyor ki yasaklandi bu uygulama
hemen bir avukatla gorusun
ayrica sirketiniz icin neden kefil oldunuz? ne alaka anlamadim
İhtiyatlı hacizde geliniyormuş. Avukatla görüştüm. Tşkler

Kusura bakmayın ama akılsız başın cezasını çekiyorsunuz. Patron ne yapıyor bu arada? Görmüyor mu olan biteni?

Kusura bakmayın ama akılsız başın cezasını çekiyorsunuz. Patron ne yapıyor bu arada? Görmüyor mu olan biteni?
Oda bilmiyo dolandırıldıgını. Ortagın pisligi bu. Bunları halledik çözüldü. Bnm sorunum alacaklıya dava açabilirmiyim açamazmıyım dı. Tşkler

İhtiyatlı hacizde icra gelir. Ayrıca imzanız ''müteselsil sorumlu'' olarak geçiyorsa dava açamazsınız.
Yani hani şu bankalarda kredi çekenlere kefil olanlar tek taraflı sözleşme imzalayanlar tarzıysa imzaladığınız sözleşme dava açacak hakkınız olduğunu düşünmüyorum.
Fakat o şekilde değilse, müteselsil sorumlu değilseniz dava açabilirsiniz.
Davanızın ayrıntısını bilemediğim için bu kadar yardımcı olabiliyorum. En iyi bilgiyi dosyanın kayıtlı olduğu icra dairesinden alabilirsiniz.
Çok geçmiş olsun.

İhtiyatlı hacizde icra gelir. Ayrıca imzanız ''müteselsil sorumlu'' olarak geçiyorsa dava açamazsınız.
Yani hani şu bankalarda kredi çekenlere kefil olanlar tek taraflı sözleşme imzalayanlar tarzıysa imzaladığınız sözleşme dava açacak hakkınız olduğunu düşünmüyorum.
Fakat o şekilde değilse, müteselsil sorumlu değilseniz dava açabilirsiniz.
Davanızın ayrıntısını bilemediğim için bu kadar yardımcı olabiliyorum. En iyi bilgiyi dosyanın kayıtlı olduğu icra dairesinden alabilirsiniz.
Çok geçmiş olsun.
Teşekkür ederim. Müteselsil sorumlu degilim. Senette benim ismim ve patronumun ismi sadece onun imzası var. Ona acılmamıs dava bana acılmış. Ve biz bu senedin ödendigini biliyorduk. Meger ödenmemiş.. yardımınız için tşk. Ben icra dairesiylede görüşücem

X