Bebek Beslenmesi Çok üzülüyorum..bebeğim emmeyi reddediyor,

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
lütfen benim gibi sorun varmı yaşıyan bebeğim memede öğğ yapıp almıyor memeyi .3 gün sonra 4 aylık olcak aç kalsın alır diye denedim yine aynı şekilde almıyor ne yapcağımı şaşırdım gece uykusunda uyku sersemi alıyor tek .

selam aynı sorun benımde basımda bebegim bugun 3 aını doldurdu 10 gundur emmek ıstemıyor sadece gecelerı emıyor 2 doktora goturdum yarın tekrar goturecem hıc bı sorunu yok ama emmıyor
memeyı verınce ögürüyor bende kucagımda gezerek zorla verıyorum
senağlama

benim bebeğimde emmiyor 6 aylık oldu 4. ayından itibaren sadece geceleri emdi. ama şimdi gece uyandığında veriyorum kendini geri itmeye başladı ne yapmalıyım

kızlar benimde bebeğim 3 aylıkken emmeyi redediyordu.sadece uyku arasında emiyor bazen uykuda bile anlayıp ağlamaya başlıyordu.sanki zehir veriyomuşum gibi basıyodu yaygarayı.1 ay boyuncada bu devam etti.aç bıraktım 7 saat emmedi.sonra emzirme pozisyonumu değiştirdim.bebeğimin sırtını koltuğa dayadım bende yanına uzanarak o şekilde emzirmeye başladım ve bebeğim tekrar uyanıkkende emmeye başladı.sizde bi deneyin derim.

Benim kızımda 2 buçuk aylıkken uyanıkken emmemeye başladı. Çok üzülmüştüm bırakacak diye.benim size tavsiyem kesinlikle pes etmeyin.benim kızım Sadece uykularında emiyordu gece veya gündüz farketmiyor sadece uyanıkken almıyordu.. sallayarak uyuttuğum için biraz sallayıp uyku moduna geçeceği sıralar hemen emzirmeye alıyordum. Birkaç ay böyle geçti. Kilo almasında sıkıntı olmadığı için ek mama vermedim. Dr reddetmesinin birçok nedeni olabilir dedi. Yediğiniz bişeyin Sütün tadını değiştirmesi, parfüm kokusu, değişik çevre, kalabalık...Dr ten temasını arttırda demişti...ben birde sütün geç gelmesininde etkili olabileceğini duymuştum... neyse birkaç ay böyle geçti, sonra tv nin karşısında oraya odaklanıp az az uyanıkkende emmeye başladı. Dr anne sütünün önemi ve beslenmesi açısından onay verdi ama tabi tv olayı abartılmadan.zaten normaldede günde yarım saatten fazla olmamalı diye sürekli uyarır... sonuç olarak bir sürede böyle gitti.. sonrasında ise bizim kız tamamen düzeldi. Şimdi mayısta 2 yaş olacak hala emiyor..bence sabredin, çözümler bulmaya çalışın.pes etmeyin

X