coraspin kullanan arkadaşlar ya da bilgisi olanlar

Coraspin ya da iğne pıhtılaşmada veriliyor yalnız ve kanama alanı yarattıkları için aslında tehlikeliler. Düşüklerinizin sebebi detaylı ataştırılmalı. Trombofoli paneli testini ve eşinizle detaylı incelemeleri yaptırmanızı şiddetle öneririm. Bunların sonunda eğer pıhtılaşma çıkarsa düzey ve durumuna göre önleyici tedavi başlıyor ki o bile kese göründüğünde bazen kalp atışından sonra başlanıyor. Coraspine ve iğneye rağmen düşükler malesef oluyor çünkü altında yatan sebepler farklı farklı oluyor.

Ben ilk hamileliğimde kalp atışından sonra, bunda da keseden sonra iğne ve hapa başladım ama bende kan pıhtılaşma sorunu çıktı ona istinaden başlatıldım.

İnşallah kısa sürede siz de sağlıklı bir hamilelik yaşarsınız.
Aminn inşallah çok teşekkür ederim. Bahsettiğiniz testleri ben talep etsem olabiliyor mu? Doktorlar 1 kayıp için hiçbirşey yapmıyor çünkü, hiçbir teste gerek dahi duymuyorlar :KK43: bu testleri nasıl yaptırabilirim?

Geçmiş olsun :KK43: Peki rahimde nasıl bir sorun çıktı? Benim de son 2-3 aydır adetten 2 hafta önceleri başlayan kasık bel ağrılarım oluyor. Acaba kürtajdan sonra rahimde bir sıkıntı mı oldu diye düşünüp kendimi yiyorum :KK43: Önümüzdeki hafta farklı bir dr.a görüneceğim zaten.
Benim doğumsal anomali vardı rahimde. Derin septum vardı Rahmi ikiye bölen. Birkaç operasyon ile o alındı. Kimi doktor gelişmemesi ondan septuma yakın yerleşmiştir dedi kimisi alakası Yok dedi. Ama bu benim son operasyondan 8 ay sonra sağlıklı gebelik geçirdiğim gerçeğini değiştirmiyor. O kadar kaybın üstüne bu gebeliğimde çok dikkat ettiler. Coraspin ve progestan falan kullandım sürekli. Rahim ağzı ölçümlerim yapıldı. İnşallah sizin bir sıkıntı çıkmaz. Bundan sonra sağlıklı bir gebelik yaşarsınız

Benim doğumsal anomali vardı rahimde. Derin septum vardı Rahmi ikiye bölen. Birkaç operasyon ile o alındı. Kimi doktor gelişmemesi ondan septuma yakın yerleşmiştir dedi kimisi alakası Yok dedi. Ama bu benim son operasyondan 8 ay sonra sağlıklı gebelik geçirdiğim gerçeğini değiştirmiyor. O kadar kaybın üstüne bu gebeliğimde çok dikkat ettiler. Coraspin ve progestan falan kullandım sürekli. Rahim ağzı ölçümlerim yapıldı. İnşallah sizin bir sıkıntı çıkmaz. Bundan sonra sağlıklı bir gebelik yaşarsınız
İnşallah :dua: Allah evlat isteyen ve bekleyen kim varsa nasip etsin. Bahsettiğiniz rahimde perde gibi birşey sanırım. Ultrasonda anlayamadı demekki doktorunuz. Benim korkum rahimde yapışıklık onu da ancak rahim filmi ile anlayabiliyorlar.

Aminn inşallah çok teşekkür ederim. Bahsettiğiniz testleri ben talep etsem olabiliyor mu? Doktorlar 1 kayıp için hiçbirşey yapmıyor çünkü, hiçbir teste gerek dahi duymuyorlar :KK43: bu testleri nasıl yaptırabilirim?
Özelde 3-5bin arasındaydı ben araştırdığımda. Eğitim araştırma hastanesine gidip kendim talep etmiştim. Yaşım 32ydi, bekleyip bebek kaybetme lüksüm yoktu, güzel güzel anlattım, yönlendirdiler sağolsunlar. Ve tahmin ettiğim gibi pıhtılaşma sorunum varmış.
İlk düşükte genelde bir şey yapmıyorlar. İlk gebeliklerin 10da 6sı düşer zaten demişti bir doktor bana, doğal karşılanıyor gibi ama özelde ya da devlette siz isterseniz detaylı araştırabilirsiniz.

İnşallah :dua: Allah evlat isteyen ve bekleyen kim varsa nasip etsin. Bahsettiğiniz rahimde perde gibi birşey sanırım. Ultrasonda anlayamadı demekki doktorunuz. Benim korkum rahimde yapışıklık onu da ancak rahim filmi ile anlayabiliyorlar.
Amin inşallah. Evet evet perde ama tam ikiye bölüyordu rahmi çift rahimmiş gibi. Bir tek o doktor anlayamadı usg de ne hikmetse. İnşallah yoktur birşey. Kürtaj sonrası düzen bir değişiyor illaki. Yapışıklık falan çıkmaz inşallah.

Özelde 3-5bin arasındaydı ben araştırdığımda. Eğitim araştırma hastanesine gidip kendim talep etmiştim. Yaşım 32ydi, bekleyip bebek kaybetme lüksüm yoktu, güzel güzel anlattım, yönlendirdiler sağolsunlar. Ve tahmin ettiğim gibi pıhtılaşma sorunum varmış.
İlk düşükte genelde bir şey yapmıyorlar. İlk gebeliklerin 10da 6sı düşer zaten demişti bir doktor bana, doğal karşılanıyor gibi ama özelde ya da devlette siz isterseniz detaylı araştırabilirsiniz.
Hangi şehirde yaşıyorsunuz? İstanbul Bezmialem Eğitim ve Araştırmada var aslında tıbbi genetik bölümü. Randevu almak istiyorum ama tek kayıp olduğu için ilgilenmezler diyorlar. Deneyeyim diyorum, ne kaybederim ki?

Hangi şehirde yaşıyorsunuz? İstanbul Bezmialem Eğitim ve Araştırmada var aslında tıbbi genetik bölümü. Randevu almak istiyorum ama tek kayıp olduğu için ilgilenmezler diyorlar. Deneyeyim diyorum, ne kaybederim ki?
İstanbul Anadolu yakası/ göztepe eğitim araştırmada yaptırttım. Kadın doğumdan randevu alıp rica ettim, onlar yönlendiriyor zaten başka bölümlere.
Ayrıca etik değil tabii ama düşük sayınızı fazla da söyleyip testleri yaptırtabilirsiniz bu da bir seçenek.

Amin inşaallah...
Ben birşey saracağım hamilelikten önce coraspin kullandınmı ?
3 ay önce düşük yaptım ondan öncede 1 düşük bir kimyasal gebelik yaşadım. 10 gün önce sonuçlar çıktı doltor coraspin verdi acaba hamile kalmya yardımcı oluyormu ?
Tajm hayirli olsun hamileligin bende kalmaya calisiyorum ama olmuyo coraspin ictinmi gebe kalmada once yada neler uyguladin

arkadaşlar 25 haftalık hamileyim.21 temmuzda kontrole gittiğimde bebeği besleyen bi damarda çeltiklenme olduğunu söyledi dr.yani ileriki dönemlerde bebeğin beslenme geriliği olabilirmiş.bu nedenle bana balık yağı hapı ve coraspin diye bi ilaç verdi.ama coraspinin prospektüsünde"""""hekim önermedikçe hamilelerde ve emziklilerde kullanılmamalı yazıyo""""gerçi ilacı dr verdi ama yine de tedirginim açıkçası... benim gibi kullanan var mı diye merak ediyorum.dr a henüz ulaşamadım.yardımcı olursanız sevinirim...hayırlı günler herkese...
Benim 3 defa gebeligim düşükle sonlandi. Dr bana kan pirtilasmasi oldugu icin hamilelik basladigindan sonra coraspirin ve folbiol kullanacaksin hamileligin boyunca dedi.

bende hamileliğimden 1 ay önce basladım.hamilelik boyuncada hergün 1 tane almaya devam edicem.ve bundan sonraki tüm hamileliklerimde bunu kullanıcam.allah kolaylık ve şifa versin canım...
Merhaba. Insallah saglikla kucagina alirsin bebegini. Benim de 2 düşük bir kimyasal gebeelik gecirdim. Simdi bana doktor coraspin kullanacaksin dedi. Sen kullanirken kanaman oldu mu lekelenmen oldu mu. Kan pirtilasman var mi. Kac haftalik gebesin. Coraspin in bir zarari olur mu doktorunuz size ne soyledi.

arkadaşlar bende 2 düşük yaptım kanımda pıhtılaşma var doktorum bana 2 ay önce coraspin 100 folbiol vitanin hapı ve yanında diet verdi 2 ay uygula sonra hamile kalınca clexane 02 iğnesi vurulacaksın dedi benim düşüklerim erken olduğu için günümün geçmesini beklemek istemiyorum doktor raporu olmadanda iğne vermiyorlar tekrar düşük riskini göze doktorla randevum şubatın16 sında çok endişeliym o zamana kadar coraspin 100 içmeye devam etsem olurmu eğer hamileyse bebeğe bi zararı olurmu llütfen yardımınız bekliyorum
Merhaba 9 sene olmus mesajiniz i yazdiktan sonra. Konusabilir miyiz acaba. Ayni seyleri yasiyorum hamileliginkz nasil gelisti beler yasadiniz acaba

ARKDASLAR BANA FOLBİAL GUNDE BİR TANE YARIM İÇEÇEKSİN DEDİ CORASPRİN DE VERMEDI BANA BAZI ARKDŞLARIM BUTUN ICIYORMUS FOLBIALI BANA NEDEN YARIM VERDI AKLIMA TAKILDI YARIM ICEN VARMI GEBELIK BOYUNCA SUAN 3, AYIMDAYIM BEN

Herkesin durumu ayni olmuyor size yarim yeterli gorulmus demek ki.

Corasprin icinde doktor basla dediyse baslayin. Lekelenme olursa ara verdiriyor zaten

ARKDASLAR BANA FOLBİAL GUNDE BİR TANE YARIM İÇEÇEKSİN DEDİ CORASPRİN DE VERMEDI BANA BAZI ARKDŞLARIM BUTUN ICIYORMUS FOLBIALI BANA NEDEN YARIM VERDI AKLIMA TAKILDI YARIM ICEN VARMI GEBELIK BOYUNCA SUAN 3, AYIMDAYIM BEN

Merhaba,

Folbiol 500 mg ve bildiğim kadarıyla daha etkili. Yani normal günlük alınması gereken folik asit miktarı 400 mg olduğundan, ve sizin vücut ihtiyaçlarınıza göre de size yarım tavsiye etmiş olabilir doktorunuz. Endişe etmeyin. Coraspin'i de düşük yaptıktan sonra tekrar hamile kalanlara veriyor doktorlar önlem olarak. Ben bu hamileliğimden önce bir düşük yaptığım için bana yazdı doktorum. Her gün kullanıyorum. Eğer düşük durumunuz olmadıysa daha önce, doktorunuz bu ilacı yazmamıştır.

Merhaba,

Folbiol 500 mg ve bildiğim kadarıyla daha etkili. Yani normal günlük alınması gereken folik asit miktarı 400 mg olduğundan, ve sizin vücut ihtiyaçlarınıza göre de size yarım tavsiye etmiş olabilir doktorunuz. Endişe etmeyin. Coraspin'i de düşük yaptıktan sonra tekrar hamile kalanlara veriyor doktorlar önlem olarak. Ben bu hamileliğimden önce bir düşük yaptığım için bana yazdı doktorum. Her gün kullanıyorum. Eğer düşük durumunuz olmadıysa daha önce, doktorunuz bu ilacı yazmamıştır.
DÜN KONTROLUM VARDI VE CORASPRİN YAZDI AYRICA BEMİKS VİTAMİN YAZDI YANİ GÜNDE 1 CORASPRİN 1 BEMİKSVİTAMİN ARTI YARIM FOLBİAL ATICAM ARTIK :) BULANTI ICINDE VERDI DE SUAN ONU BASLAMADIM DAHA

İnşallah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almışınızdır aradan yıllar yıllar geçmiş olsada şuan aynı durumu yaşayınca sizi buldum😊 banada doktor gebelik olmadan verdi hem hamilelik öncesi hemde test falan yapılmadan verince tedirgin oldum kullansammı kullanmasammı ya yoksa Bi zararı olurmu die🤔

İnşallah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almışınızdır yıllar geçsede sizinle aynı durumdayım şuan bebeğimin kalp atışı durması ula kürtaj oldun doktor aspirin yazdı gebelik olmadan sonrasında devam edecek galiba kullansammı kullanmasammı tedirgin oldum

X