D vitamini eksikliği gebeliğe büyük engel midir

Leviosaa

Gül, güldür, güzelleştir 🪷
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2022
877
665
27
Kızlar merhaba, D vitamini ve Demir eksikliğim var, hatta kritik derecede denilebilir. Gebelik düşünüyoruz Allah nasip ederse, ben Solgar marka D vitamini kullanıyorum, 3 ay oldu hala eksikliğim var. Acaba o yüzden hamile kalamayabilir miyim? Çünkü çok yazı okudum, D vitamini eksikliği gebeliğe engel mi

Bende d vitamini eksikliği vardı hamile kalamıyordum sonra ilaç kullanmaya başladım üst üste 2 kere hamile kaldım ikisininde kalbi durdu kürtaj oldum ama emin olunki d vitamini gebelik için çok önemli.

Bende d vitamini eksikliği vardı hamile kalamıyordum sonra ilaç kullanmaya başladım üst üste 2 kere hamile kaldım ikisininde kalbi durdu kürtaj oldum ama emin olunki d vitamini gebelik için çok önemli.
D vitaminini kaç ay kullandınız, bir de neden kalpleri durmuş . Çok üzüldüm ama ya :KK43:

Bence sizde demir ilacı ve d vitamini kullanmaya başlayın inşallah faydasını görürsünüz Allah gönlünüze göre versin inşallah.

Kızlar merhaba, D vitamini ve Demir eksikliğim var, hatta kritik derecede denilebilir. Gebelik düşünüyoruz Allah nasip ederse, ben Solgar marka D vitamini kullanıyorum, 3 ay oldu hala eksikliğim var. Acaba o yüzden hamile kalamayabilir miyim? Çünkü çok yazı okudum, D vitamini eksikliği gebeliğe engel mi
Evet engel. Yumurtalıklara büyük oranda faydası var. Bende pcos var yani yumurtlama olayı hep sıkıntı bende ve pcosluların hamile kalması için kanda 50-60 ları görmesi gerekiyor D vitamininde ve benim 14 çıktı. Doktorum daha dün bi D vitamini yazdı bana. Sorun şu ki ilacı aldığım süre içerisinde tenimin güneş görmesi lazım ama havalar kapalı. Yani aldığımız takviyenin güneşle birlikte aktifleşmesi gerekiyormuş. İlacın kullanma talimatında yazıyor. Ama hormonlarınıza bakıldı mı? Özellikle tiroid ve amh.

Ben evli değilim ama bunu bilmiyordum mesela bende de aybaşı sıkıntı ilaç kullandım ettim olmadı hamileliğe etkisini bilmiyordum mesela

Burda pıhtılaşma var mı hanımlar genetik testin sonucu henüz çıkmadı. Tesadüfen bir ameliyat için yapılan test bu

Eklentiler

• Screenshot_2023-01-23-14-08-14-87_a27b88515698e5a58d06d430da63049d.jpg
    Screenshot_2023-01-23-14-08-14-87_a27b88515698e5a58d06d430da63049d.jpg
    65,7 KB · Görüntüleme: 178
Benim de d vitamini eksikligim vardı ama gebelik konusunda sıkıntı olmadı hiç. Ama herhalukarda vücudun hamileliğe hazır olması için d vitamini ve demiş ,folik asit değerleri iyi olmalı. Önceden kullanmaya başlamaniz gayet iyi olmuş. 🙂

D vitaminim 9 du oldukça düşük depoların boşalmış demişti doktor ama hamile kaldım sıkıntı olmadı

Yumurta kalitesi icin a, b12 ,c ,d, e, folik asit vitaminleri cok cok cok cok önemli.

Demir yani kan değeri eskiden doktorlar ki doktor gibi doktorlardı 22 değer isterlerdi.
Simdi 11 degere he he diyorlar…

Selam her kese. Kullanıb fayda gördüyünüz d vitamini markası yaza bilerdinizmi?
Güvenemedim önüme gelen her markadan vitamin almaya

X