daha bakımlı olmak istiyorum , fakat tepkiler....

pamukkksekerrr

Çilemse çekerim, kaderimse gülerim
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2016
1.374
1.409
merhaba kızlar.. bir derdim var. 26 yaşında 172 boyunda 54 kiloyum. fiziki olarak iyi sayılırım. yaklaşık 1 buçuk yıllık güzel giden bi evliliğim var. doğuda görev yapıyorum. ( 1 yıl sonra atamamız olacak inşallah ).. fakat bulunduğum yerdeki insanların kültürü gereği saçı açık insanlara veya bakımlı insanlara karşı tepkiler had safada.. ben de buradaki insanların bakışları yüzünden bakımsızlığı iyice ele aldım :KK43: kendimi paspal hissediyorum resmen. daha önce diz üstü etek ve bacaklarımı göstermeyen siyah opak çorap giyerek işe geldiğim için neredeyse adımı çıkaracakları o dereceye gelmişti, bi iki kişiden duymuştum hakkımda konuştuklarını.. o zamandan beri bi gerginlik var üstümde , resmen çoğu zaman sweet ve kotla geliyorum işe.. ama bu durumdan çok rahatsızım.
çoğu zaman saçımı bile yapmıyorum artık , topuz yapıp ya da at kuyruğu yapıp çıkıyorum, saçıma maşa yaptığım zaman bile bi arkadaş hayırdır ne bu saçların , bişey mi var demişlerdi. sana ne be arkadaşım , bişey var veya yok, saçımı yaparken de mi size hesap vericem yaa !! topuklu bot giyiyorum, sen uzunsun niye böyle giyniyorsun diyorlar. valla bıktım artık.

çok sinirleniyorum kızlar bu duruma. e her erkek gibi benim eşim de bakımlı kadınlardan hoşlanıyor, biliyorum ,haklı da .. sabah işe gelicez , ben bi kot sweet , saçlar at kuyruğu hadi bakalım işe...dolayısıyla eşim de her gün yanında bakımsız bi kadın görüyor.. bu kadar önyargılı ve hayatımı didik didik inceleyen insanların içinde bunu nasıl başarıcam :KK43:

mesela saçım kumral , ben saçımı sarı yapmak ,istiyorum. kafamda kaç aydır dolanıyor. ama cesaret edemiyorum. ben de şıkır şıkır gömlek, pantolon, topuklu ayakkabı giymek istiyorum, saçımı dalgalı yapmak istiyorum.. cesaret edemiyorum, ölü gibiyim , nasıl davranmam gerek , nolur yardım edin.:KK43:

Kimsenin ne düşündüğünü bu kadar takmamanız gerek. Oradaki bütün insanların düşüncelerini değiştirmek imkansız olduğuna göre siz bu insanları takmayacak, kendinizi onlara göre belirlemeyecek ve kendinizi nasılsanız öyle kabul ettireceksiniz.

Kimsenin ne düşündüğünü bu kadar takmamanız gerek. Oradaki bütün insanların düşüncelerini değiştirmek imkansız olduğuna göre siz bu insanları takmayacak, kendinizi onlara göre belirlemeyecek ve kendinizi nasılsanız öyle kabul ettireceksiniz.
bu kadar tepkiden sonra cesaretim kırıldı. bazen sokakta aynı ortamda bakımlı kadınları görünce moralim bozuluyor, ben saçma sapan giysiler işe geliyorum

bu kadar tepkiden sonra cesaretim kırıldı. bazen sokakta aynı ortamda bakımlı kadınları görünce moralim bozuluyor, ben saçma sapan giysiler işe geliyorum

İnsanlara göre hayatınızı yaşamaya çalışmak doğru değil. Bana niye saçını maşa yaptın dese biri içimden sana ne demekle kalmam, "Canım istedi yaptım yasak mı", "Seni ilgilendiren kısım ne?" diye sorarım. Hatta ciddiye bile almayabilirim bana ne hakkımda ne düşündüklerinden, arkamda ne konuştuklarından. Bu sizin hayatınız.

kimseye aldırış etmemeyle başla mesela değişimine... önemli olan sen ne istiyorsun? Eşin de bişey demiyorsa tamamdır yap gitsin... Kimseye beğendiremezsin kendini herkes bir kulp takar ne de olsa.
eşim hiç karşı çıkmaz , diyor sen bu milleti kafana çok takıyorsun , umursama gül geç diyor. benim kafama dank edene kadar iş işten geçiyor böyle canım

Ayni durumu yasiyorum. Bir gun etek giydim o da opak corapla yani okuz gibi baktilar ki kadinlar da dahil zehir ettiler gunumu. Ozenip makyaj yaparim ki o da abartili da degil hani hayirdir demeler uzar gider. Ustelik burasi bati ama kucuk yer. Nefret ediyorum boyle insanlardan takma diyecekler ama takilmayacak gibi degil baskalarinin ne dusundugu umrumda degil ama bakislariyla rahatsiz ediyorlar resmen.

Ayni durumu yasiyorum. Bir gun etek giydim o da opak corapla yani okuz gibi baktilar ki kadinlar da dahil zehir ettiler gunumu. Ozenip makyaj yaparim ki o da abartili da degil hani hayirdir demeler uzar gider. Ustelik burasi bati ama kucuk yer. Nefret ediyorum boyle insanlardan takma diyecekler ama takilmayacak gibi degil baskalarinin ne dusundugu umrumda degil ama bakislariyla rahatsiz ediyorlar resmen.
aynı durumdayız canım. ya bi insanın ayakkabısına bile takılır mı insan.. uzun boyluyum ama topuklu giymek istiyrum belki. değil mi ama ? veya etek giyerim kime ne , ama bakışlar böyle olunca hevesin kırılıyor , doğru diyosun

normalde bazen insanlara ters gelebiliyor bazı seyler ama saca masa attıgında bile dikkat cekiyorsa demekki o cevre hep boyl ister istemez insan kendini geri ceker esinizde o cevrenin tavırlarını biliyorsa anlayıs gosterir sizede evde bakım yapıp dısarıda daha bakımsız cıkabilirsiniz:) kac sene daha ordasınız

normalde bazen insanlara ters gelebiliyor bazı seyler ama saca masa attıgında bile dikkat cekiyorsa demekki o cevre hep boyl ister istemez insan kendini geri ceker esinizde o cevrenin tavırlarını biliyorsa anlayıs gosterir sizede evde bakım yapıp dısarıda daha bakımsız cıkabilirsiniz:) kac sene daha ordasınız
1 sene daha buradayız canım. ben de evde bakımlıolup eşimin karşısına öyle çıkıyorum bazen. adam böyle de görsün beni diye

Nefret ediyorum böyle bakış açısına hayır size ne ben kapalıyım ama hicde böyle bir görüşüm yok kim ne isterse giyer yada yapar yanımda arkadaşlarım giyer kısa etek dekolte falan yadırgamam hiç etrafta ne derse umrumda değil niye yapmiyorsunuz istediğinizi bu kadar takmayın eşinizde seviyormuş sonuçta kendinizde seviyorsunuz bence değişim vakti gelmiş sizin için gidin boyatin saçınızı siz özgür bir bireysiniz ne istiyorsanız yönetmelik kapsamında giyebilirsiniz hayırdır arkadaşım dediklerindede asıl size hayırdır demeyi öğrenebilmelisiniz

eşim karşı değil yapmak istediklerime, bi yerden başlamam gerekiyor. böyle kendimi eksik hissediyorum sanki
valla bende baslamaliyim. hamilelik bebek sonra tekrar hamilelik sacimin acik halini unuttum valla. suanda bu postu simit cikolata yiyerek yaziyorum o tartisilmasi gereken ayri konu. ya bebegin olunc zaten birakiyorsun konusanlara he de gec ya... bosverrr... ilk i yerimde satis danismaniydim elbise giyiyorum diye muhasebe muduru patronu ayartmaya calisiyorum diye laf cikarmisti. patronun odasina cagirtip sormustum birdaha da konusamamisti vay be ne gunlerdi. sonra kendisinin zimmetine para gecirdigi aciga cikmisti. patron 60 ben 24 yasindaydim tey teyyyy... sallama bosver. neyse ben cikolata simit sut uclume donuyorum. sende bu esnada internetten ayakkabi modellerine bak. :KK66:

X