Daha Guzel Yaşamak ve Daha İyi Hissetmek Adına Kendiniz İçin Neler Yapıyorsunuz?

MIRILLIA

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2021
77
109
Değerli hanımlar merhaba, benim için önemli bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Konum lütfen taşınmasın çünkü en çok yorum alan başlık burası diye buraya açıyorum ve bir süre burada kalırsa en azından, çok sevinirim.. Yaşadığım birçok olumsuz olay var, bazıları ailevi bazıları elimizde olmayan sebeplerden dolayı yaşanan olumsuzluklar diyeyim.. Geçmişe bakınca gönlümce yaşayamadığım zamanlarımin, eksikliklerimin çok olduğunu görüyorum mesela. Yaşadıklarım sebebiyle hayatın gelip geçiciliginin daha çok farkına vardım.. Şu an meslek sahibi bir anneyim ve hayatımı daha anlamlı, daha düzenli yaşama ümidi içerisindeyim. Şu an eski düzenimiz ve evimiz yok, önümüzü pek göremiyoruz çoğu konuda ve uzunca bir zamana ihtiyacimiz var, beni en iyi anlayan ve destek olan aile uyelerim de yanımda değil.. Kendimi motive etmek adına güzel planlar yapmaya çalışıyorum ilerisi için.. Bugün forumda kişisel bakım konusunu görünce ben de fikir almak istedim çünkü üzerine eğilmek istediğim konulardan biri bu.. Maddi durumumuz çok yeterli olmadığı için kıt kanaat bir hayat yaşadık ve önceliklerim farklı olduğu için çoğu şeyi alışkanlık haline getiremedim.. Bakımsız ve özensiz bir insan değilim, kendime özen göstermeye çalışıyorum. Benim isteğim şu, Simdi iyi kötü imkanım var ve ben ben bazı şeyleri alışkanlık haline getirmek istiyorum. Sizlerden de bu konuda yardım istiyorum, yaşım 30 oldu ve çok abartmadan, neleri bakım rutini haline getirebilirm? Örneğin Hafif makyaj yapıyorum ya da güneş kremi kullanıyorum ama bunlar alışkanlık haline gelemedi ne yazık ki.. Mesela cildime, bana iyi gelecek krem ya da başka ürünler konusunda neyle baslayabilirim? Dediğim gibi, çok abartmak istemiyorum, temel şeylerle ilerlemek istiyorum. Mesela gülumseme cizgim ve yine gülerken ortaya çıkan minik kaz ayağı çizgilerim belirginleşti, aslında gülmeyi de çok seviyorum, yüzüm hassas vs bu tür şeyler dikkatimi çekmeye başlayınca yapılabilecek bir şey var mı diye sizlere danışmak istedim 🌸 Bu tür konularda ve başlıkta yazdığım konularda her onerinize açığım hanımlar 💐💐 Şimdiden çok teşekkürler..

Selamlar
Aynı yaşlarda aynı duygulardayız :)
Benim kendime koyduğum bazı hedefler var mesela. Bu yıl bitene kadar da gerçekleştirmek istiyorum. Ehliyetim 10 yıldır olmasına rağmen üzerimdeki paniği atıp kullanmıyordum. 4 aydır aktif şekilde kullanıyorum hatta geçen gün eşim yanımda olmadan 3-4 km uzaklıktaki bir yere gittim. Sene sonuna kadar işe gelebilecek kadar sürmeyi planlıyorum.
Cilt bakım rutini oluşturmaya başladım. Bir arkadaşım ile araştırarak ürünler aldık ve bu ara biraz sekteye uğrasa da kullanıyorum.
dil eğitimimi tamamlayacağım bunun için eğitim alıyorum. Yıl sonuna kadar tamamlarım dye düşünüyorum.
kilo vermek istiyorum bunun için destek alacağım.Yıl sonuna kadar 5 kg verme hedefim var.
Ve bir girişimcilik fikrim var ama önce çok yoğun geçen dönemimin geçmesi ve beni biraz daha hafifletmesi gerekiyor.
Kendinize ufak hedefler koymalısınız ki bu zamanla alışkanlık haline gelecektir.

Kendimle alakalı şunu tespit ettim neyim istediğim gigi değilken mutsuz ve çirkin hissediyorum cevap saçlarım ve giyimimdi. Bundan dolayı asla saçlarım özensiz boyasız kılık kıyafetim zevksiz ve uyumsuz gezemem. Benim iyi hissetme yöntemim bu aynada gözüme güzel geliyorsam, cildim güzelse ışıldıyorsam dünya yansa takmam. Bu sizin için enstrüman çalma, kilo, veya sosyalleşme olabilir. kilit nokta şu nasılken veya ne yapıyorken kendimi iyi tam ve bütün hissediyorum. Kendinizi zorlayın emek olmadan yemek olmuyor malesef. O mermer gibi ciltler , o parlayan aura emek istiyor.

Tam olarak 30 yasindayim bende kendime artik bakmaliyim surecindeyim :) c vitamini serumu ve hyalu b5 serum aldim ikiside la roce marka gunes kremi hafif makyaj okey tonikte almak lazim ama cok makyaj yapmadigim icin almadim bu yazdigim iki serumu arastirin cok iyi cok fazla kullaniliyor ayrica yakin zamanda yuz yogasina baslamayi dusunuyorum bence bunlar bu yas icin yeterli ve tabi saglikli beslenme ve spor da olmali

Değerli hanımlar merhaba, benim için önemli bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Konum lütfen taşınmasın çünkü en çok yorum alan başlık burası diye buraya açıyorum ve bir süre burada kalırsa en azından, çok sevinirim.. Yaşadığım birçok olumsuz olay var, bazıları ailevi bazıları elimizde olmayan sebeplerden dolayı yaşanan olumsuzluklar diyeyim.. Geçmişe bakınca gönlümce yaşayamadığım zamanlarımin, eksikliklerimin çok olduğunu görüyorum mesela. Yaşadıklarım sebebiyle hayatın gelip geçiciliginin daha çok farkına vardım.. Şu an meslek sahibi bir anneyim ve hayatımı daha anlamlı, daha düzenli yaşama ümidi içerisindeyim. Şu an eski düzenimiz ve evimiz yok, önümüzü pek göremiyoruz çoğu konuda ve uzunca bir zamana ihtiyacimiz var, beni en iyi anlayan ve destek olan aile uyelerim de yanımda değil.. Kendimi motive etmek adına güzel planlar yapmaya çalışıyorum ilerisi için.. Bugün forumda kişisel bakım konusunu görünce ben de fikir almak istedim çünkü üzerine eğilmek istediğim konulardan biri bu.. Maddi durumumuz çok yeterli olmadığı için kıt kanaat bir hayat yaşadık ve önceliklerim farklı olduğu için çoğu şeyi alışkanlık haline getiremedim.. Bakımsız ve özensiz bir insan değilim, kendime özen göstermeye çalışıyorum. Benim isteğim şu, Simdi iyi kötü imkanım var ve ben ben bazı şeyleri alışkanlık haline getirmek istiyorum. Sizlerden de bu konuda yardım istiyorum, yaşım 30 oldu ve çok abartmadan, neleri bakım rutini haline getirebilirm? Örneğin Hafif makyaj yapıyorum ya da güneş kremi kullanıyorum ama bunlar alışkanlık haline gelemedi ne yazık ki.. Mesela cildime, bana iyi gelecek krem ya da başka ürünler konusunda neyle baslayabilirim? Dediğim gibi, çok abartmak istemiyorum, temel şeylerle ilerlemek istiyorum. Mesela gülumseme cizgim ve yine gülerken ortaya çıkan minik kaz ayağı çizgilerim belirginleşti, aslında gülmeyi de çok seviyorum, yüzüm hassas vs bu tür şeyler dikkatimi çekmeye başlayınca yapılabilecek bir şey var mı diye sizlere danışmak istedim 🌸 Bu tür konularda ve başlıkta yazdığım konularda her onerinize açığım hanımlar 💐💐 Şimdiden çok teşekkürler..
zevk aldığım şeylere para ve zaman ayırıyorum .Onların başında da seyahat etmek ülkemi dünyayı gezmek geliyor, sonra arada dışarda yeme içme alışveriş aktiviteleri yapmak , doğada piknik yapmak, arada kendime bakım yapmak , günlük bakım rutinim çok basit günlük duş, düzenli epilasyon, ufak çaplı vücudu nemlendirme, hafif makyaj yapıp eve gelir gelmez düzenli temizlemek, dişleri düzenli fırçalamak ve saç bakımı da bunun bir parçası. Veher daim temiz giyinmek.

Yazsam koskoca liste olur herhalde
özet geçeyim keyfimi çok iyi eğlerim

- Hayvanlar hayatı çok güzelleştiriyor, mutlaka ara sıra sevmek ve beslemek gerek diye düşünüyorum. sevdiren sokak kedisi varsa çok tavsiyem
:KK200:
Ben köpek seviyorum, yazlıkta bolca köpek oluyor sahipli veya sahipsiz hepsini gördükçe seviyorum

- Yazın uzaktan çalışırım en az 1 ayı deniz kenarında geçiririm. Onda da otele giderim, yazlıkta takılırsam da beache giderim hiçbir iş yapmam. Keyfim en çok yazın oluyor o yüzden keyfimi en çok yaz aylarında eğlerim :)))

- Sevmediğim şeyleri yerim, sevmediğim şeyleri yemem. Haftada 3 kez üşenmem balık söylerim.

- Sporu seviyorum o yüzden ormana yakın yaşıyorum, bir de çok güzel bir salona üyeyim

- Toplu taşıma da sevmem, trafikten de strese girerim o yüzden genelde gideceğim yerlere yürürüm. Kuaförlük, doktorluk iş varsa yürüme mesafesi yerler seçerim/ Insanlar farkinda degil ama trafikte cok zaman gecirmek bence stres sebebi

- Burda yazılan o bilmem ne serumuna falan pek katılamıyorum, cilde dışardan sürülen şeylerin de pek işe yaradığını açıkçası düşünmüyorum. Yani Shiseido tarzı gerçekten çok çok iyi bir üretici olmadığı sürece, üreticiler genelde kimyasalları kutulayıp çuvalla para alıyor ama şahane bir etkisi yok de diye düşünüyorum. Kimyasala koyacağım parayı ben olsam spor salonuna ya da PTye koyardım ya da iyi beslenmeye koyardım.

- Saçıma da öyle 2734734 tane şey sürmüyorum, iyi bir marka şampuan, durulanan saç kremi ve saç yağı kullanıyorum.

- Makyajda ruj severim bir ara çok almışım evde her renk var o yüzden artık almıyorum:bicak:

- Takı olarak küpe , yüzük yazsa bileklik takarım. Yazlık 1 takımım var gayet spor her şeyle takılıyo, 2 tane de sallantılı küpem var. Tipi altından hallice bir şeyler arıyorsanız So Chici öneririm gerçi onda da fiyatlar uçmuş:bicak:

- Saygısız, edepsiz zırto tplerden uzak duruyorum kafamı bozmuyorum:sampiyon:

- Kafamı bozan olursa cevabını veririm:bicak:

Olumsuz durumlarda ben bundan ne ogrenmeliyim, bir sebebi vardir mutlaka diye bakiyorum. Gelip gecici bir hayat yasiyoruz ve hicbir sorun ya da olumsuzluk sonsuza dek surmuyor. Enerjimi somuren insanlari hayatimda tutmuyorum.

spora yazılın ,bir sanatla ilgilenin, ufak tekefek dokunuşlar yaptırın.
Yürüyüş yapmaya çalışıyorum ama düzenli olarak gidilebilecek bir ortamda değiliz şimdi ne yazık ki.. Sanat konusunda, enstrüman calma konusunda başlangıç yapmıştık eşimle ama sekteye uğradı yaşadığımız afetler sonrasında.. Listeme ekleyeceğim ilerisi için , çok teşekkür ederim 🌺

Bu benim de kanayan yaram. Kendime hiç değer vermediğim için bakımsız ve özensiz yaşayıp gidiyordum. Şimdi meditasyon, yoga, hafif cilt bakımı, yüzme, spor, sağlıklı beslenme bunlara sardım. Meditasyon inanilmaz iyi geliyor bana. Bir de evimi temiz ve iç açıcı tutmaya çalışıyorum. Hayattan zevk almak ve kendine bakmak lazım. Açtığınız konuyu çok takdir ettim. Tebrik ederim bu yolda devam edin. 🥰

Yazsam koskoca liste olur herhalde
özet geçeyim keyfimi çok iyi eğlerim

- Hayvanlar hayatı çok güzelleştiriyor, mutlaka ara sıra sevmek ve beslemek gerek diye düşünüyorum. sevdiren sokak kedisi varsa çok tavsiyem
Ben köpek seviyorum, yazlıkta bolca köpek oluyor sahipli veya sahipsiz hepsini gördükçe seviyorum

- Yazın uzaktan çalışırım en az 1 ayı deniz kenarında geçiririm. Onda da otele giderim, yazlıkta takılırsam da beache giderim hiçbir iş yapmam. Keyfim en çok yazın oluyor o yüzden keyfimi en çok yaz aylarında eğlerim :)))

- Sevmediğim şeyleri yerim, sevmediğim şeyleri yemem. Haftada 3 kez üşenmem balık söylerim.

- Sporu seviyorum o yüzden ormana yakın yaşıyorum, bir de çok güzel bir salona üyeyim

- Toplu taşıma da sevmem, trafikten de strese girerim o yüzden genelde gideceğim yerlere yürürüm. Kuaförlük, doktorluk iş varsa yürüme mesafesi yerler seçerim/ Insanlar farkinda degil ama trafikte cok zaman gecirmek bence stres sebebi

- Burda yazılan o bilmem ne serumuna falan pek katılamıyorum, cilde dışardan sürülen şeylerin de pek işe yaradığını açıkçası düşünmüyorum. Yani Shiseido tarzı gerçekten çok çok iyi bir üretici olmadığı sürece, üreticiler genelde kimyasalları kutulayıp çuvalla para alıyor ama şahane bir etkisi yok de diye düşünüyorum. Kimyasala koyacağım parayı ben olsam spor salonuna ya da PTye koyardım ya da iyi beslenmeye koyardım.

- Saçıma da öyle 2734734 tane şey sürmüyorum, iyi bir marka şampuan, durulanan saç kremi ve saç yağı kullanıyorum.

- Makyajda ruj severim bir ara çok almışım evde her renk var o yüzden artık almıyorum:bicak:

- Takı olarak küpe , yüzük yazsa bileklik takarım. Yazlık 1 takımım var gayet spor her şeyle takılıyo, 2 tane de sallantılı küpem var. Tipi altından hallice bir şeyler arıyorsanız So Chici öneririm gerçi onda da fiyatlar uçmuş:bicak:

- Saygısız, edepsiz zırto tplerden uzak duruyorum kafamı bozmuyorum:sampiyon:

- Kafamı bozan olursa cevabını veririm:bicak:

Ay cherry helal olsun kız.

Genel olarak umutlu ve heyecanlı biriyim.

Sabah çok erken uyanıp gece çok geç uyurum.

Her an dolu dolu yaşamaya çalışırım.

Saçıma,makyajıma,kıyafetlerime çok önem veririm.

Sağlıklı beslenmeye dikkat ederim.

Ben de en çok yaz mevsimini severim.

Denize,güneşe bayılırım.

Havalar serinleyince de yürüyüşe devam ederim. Günde 20 bin adım atabilirim.

Yazın aşırı sıcaklar nedeniyle yürüyemiyorum.

Genel olarak iç huzurumu bozmam. Bence asıl önemli konu bu.

Selamlar
Aynı yaşlarda aynı duygulardayız :)
Benim kendime koyduğum bazı hedefler var mesela. Bu yıl bitene kadar da gerçekleştirmek istiyorum. Ehliyetim 10 yıldır olmasına rağmen üzerimdeki paniği atıp kullanmıyordum. 4 aydır aktif şekilde kullanıyorum hatta geçen gün eşim yanımda olmadan 3-4 km uzaklıktaki bir yere gittim. Sene sonuna kadar işe gelebilecek kadar sürmeyi planlıyorum.
Cilt bakım rutini oluşturmaya başladım. Bir arkadaşım ile araştırarak ürünler aldık ve bu ara biraz sekteye uğrasa da kullanıyorum.
dil eğitimimi tamamlayacağım bunun için eğitim alıyorum. Yıl sonuna kadar tamamlarım dye düşünüyorum.
kilo vermek istiyorum bunun için destek alacağım.Yıl sonuna kadar 5 kg verme hedefim var.
Ve bir girişimcilik fikrim var ama önce çok yoğun geçen dönemimin geçmesi ve beni biraz daha hafifletmesi gerekiyor.
Kendinize ufak hedefler koymalısınız ki bu zamanla alışkanlık haline gelecektir.
Selam 😊 Buranın en güzel yanı, benzer durumda ve benzer hislerde olan kişilerle denk gelebilmek 😊 Çok haklısınız, net hedefler olunca insan daha çok odaklanabiliyor değil mi? Bendeki durum şu, mesela bildiğim farklı diller var ve daha da iyi duruma getirmek istiyorum ama düzenli şekilde harekete gecemiyorum.. once bı listelemeyi deneyecegim, ben de net şekilde hedefler koyup alışkanlık ve yaşam tarzı haline getirmek istiyorum, kendi hedeflerim üzerine düşüneceğim.. Yazdığınız için teşekkür ederim.. Araç kullanma konusunda benzer süreçlerden geçtim, o yalnız gidebildiginiz yol için sizi tebrik ederim, inanın araç konusunda yalnız başınıza bir şeyler yapmaya çalışınca daha hızlı ilerleme kaydediyorsunuz.. Cesaret ederek en büyük ve en zor adımı atmışsiniz zaten, gerisi gelecektir. Diğer hedefleriniz için de başarılar dilerim size 🌸

Oluşmuş çizgileri herhangi bir kremin, serumun geçireceğini düşünmüyorum ben, anca estetikle olur. Cildinize iyi gelecek ürünleri de cilt tipinizi yapınızı bilmeden öneri veremezler.🙄

Ben orman yürüyüşü yapmayı seviyorum. Bazen patenlerimi de götürüyorum, paten kayiyorum
Yoga yapıyorum.
Akrilik, yağlı boya tablolar yapıyorum. (Tablette de çizimler yapiyorum)
RPG oyunlar oynamayı seviyorum
Kitap okurum.
Bir de defter tutuyorum. Yurtdisindan yüzlerce sticker ve süslemeler aldim Turkiyede o türünü bulamadim nedense, tema şeklinde yazı ve stixkerlarla kendim tasarlıyorum bölümleri.

Bu sene 1 hafta+3 gun+1 hafta olmak üzere 3 ayri mini tatil yaptık. Yaz bitmeden küçük bir tane daha çıkar herhalde. 😀

Her gün takilarimi mutlaka takarım, özellikle boynum boş dursun sevmem bu modumu yukseltiyor
Arada tırnaklarımı dinlendirmek dışında elim ayağım hep ojeli olur.l, seviyorum.

Hafif bir parfum sıkmayı seviyorum her gün, bazen de yağlar surmek bu da iyi hissettiriyor.

Ben değişime evimden başlamıştım evde ne kadar fazla eski gereksiz eşya varsa attım evi daha ferah temiz derli toplu düzenli hale getirdim işten yorgun argın gelince üzerimi değişip güzel bir kahve içmek tüm yorgunluğumu alıyor ve bana huzur veriyor .Onun dışında saçlara kesinlikle katılıyorum ayda bir mutlaka saç boyası kaşa giderim. Makyaj konusunda da sadeleştim şimdilerde hergun sabah günlük banyodan çıkacağımda kabak lifli aloe vera sabun kullanıyorum meşhur rs nın urunlerı benim cildime iyi geldi onun hy serumunu sürüp üzerine bakım kremi sürüyorum on dakıka bekledıkten sonra bir göz kalemi ve hafif bir ruj hoşuma gidiyor. Doğal görünüm bana iyi hissettiriyor

Kendimle alakalı şunu tespit ettim neyim istediğim gigi değilken mutsuz ve çirkin hissediyorum cevap saçlarım ve giyimimdi. Bundan dolayı asla saçlarım özensiz boyasız kılık kıyafetim zevksiz ve uyumsuz gezemem. Benim iyi hissetme yöntemim bu aynada gözüme güzel geliyorsam, cildim güzelse ışıldıyorsam dünya yansa takmam. Bu sizin için enstrüman çalma, kilo, veya sosyalleşme olabilir. kilit nokta şu nasılken veya ne yapıyorken kendimi iyi tam ve bütün hissediyorum. Kendinizi zorlayın emek olmadan yemek olmuyor malesef. O mermer gibi ciltler , o parlayan aura emek istiyor.
Saç ve giyim konusunda kesinlikle haklısınız, özellikle saç çok önemli, giyim ne kadar güzel olursa olsun saç kötüyse gerçekten bir onemi olmuyor o kıyafetlerin, gözünüz görmüyor zaten.. Kendime uygun notlar aldım yazdiklarinizdan,dikkate alacağım 🌺

X