Daha Guzel Yaşamak ve Daha İyi Hissetmek Adına Kendiniz İçin Neler Yapıyorsunuz?

Tam olarak 30 yasindayim bende kendime artik bakmaliyim surecindeyim :) c vitamini serumu ve hyalu b5 serum aldim ikiside la roce marka gunes kremi hafif makyaj okey tonikte almak lazim ama cok makyaj yapmadigim icin almadim bu yazdigim iki serumu arastirin cok iyi cok fazla kullaniliyor ayrica yakin zamanda yuz yogasina baslamayi dusunuyorum bence bunlar bu yas icin yeterli ve tabi saglikli beslenme ve spor da olmali
Serumları araştıracağım , yüz yogasina bir ara ben de bakmıştım ve faydalı olduğunu hatırlıyorum.. Beslenmeme dikkat ediyorum ve yürüyüş de yapıyorum çok düzenli olmasa da.. Çok teşekkür ederim 🌸

zevk aldığım şeylere para ve zaman ayırıyorum .Onların başında da seyahat etmek ülkemi dünyayı gezmek geliyor, sonra arada dışarda yeme içme alışveriş aktiviteleri yapmak , doğada piknik yapmak, arada kendime bakım yapmak , günlük bakım rutinim çok basit günlük duş, düzenli epilasyon, ufak çaplı vücudu nemlendirme, hafif makyaj yapıp eve gelir gelmez düzenli temizlemek, dişleri düzenli fırçalamak ve saç bakımı da bunun bir parçası. Veher daim temiz giyinmek.
Biliyor musunuz, para ayırma konusuna yeni yeni basladim.. Çünkü eskiden öncelikler farklı olunca, insan az ve öz ile yetinemeye çalışıyor, meslek sahibi olmama rağmen hâlâ bir şey alacakken ya da yapacakken ilk anda içten içe zorlanıyorum, ama bakış acimi değiştirdim yani sonrasinda istediğimi yapıyorum tabi,çünkü biz kiymetliyiz ve hayat gerçekten kısa.. Bir şeyler yapmak ve mutlu olmak hayatın anlamı.. Ama yetiştirilme ve o dönemden edindiğimiz huyu atmak kolay olmuyor..

Konuyu takip edeceğim mayıstan beri bizde zor günler geçiriyoruz
Zorluk yaşama sebebiniz her neyse umarım geçicidir.. En kısa zamanda iyi hissetmenizi diliyorum, ben yazılanların hepsini okuyup notlar alıyorum kendime.. içlerinden kendime katacağım şeyler olabilir ya da o mantıkla ben de kendime yeni bir şey bulurum diye 🌸

Yazsam koskoca liste olur herhalde
özet geçeyim keyfimi çok iyi eğlerim

- Hayvanlar hayatı çok güzelleştiriyor, mutlaka ara sıra sevmek ve beslemek gerek diye düşünüyorum. sevdiren sokak kedisi varsa çok tavsiyem
:KK200:
Ben köpek seviyorum, yazlıkta bolca köpek oluyor sahipli veya sahipsiz hepsini gördükçe seviyorum
:KK200:

- Yazın uzaktan çalışırım en az 1 ayı deniz kenarında geçiririm. Onda da otele giderim, yazlıkta takılırsam da beache giderim hiçbir iş yapmam. Keyfim en çok yazın oluyor o yüzden keyfimi en çok yaz aylarında eğlerim :)))

- Sevmediğim şeyleri yerim, sevmediğim şeyleri yemem. Haftada 3 kez üşenmem balık söylerim.

- Sporu seviyorum o yüzden ormana yakın yaşıyorum, bir de çok güzel bir salona üyeyim

- Toplu taşıma da sevmem, trafikten de strese girerim o yüzden genelde gideceğim yerlere yürürüm. Kuaförlük, doktorluk iş varsa yürüme mesafesi yerler seçerim/ Insanlar farkinda degil ama trafikte cok zaman gecirmek bence stres sebebi

- Burda yazılan o bilmem ne serumuna falan pek katılamıyorum, cilde dışardan sürülen şeylerin de pek işe yaradığını açıkçası düşünmüyorum. Yani Shiseido tarzı gerçekten çok çok iyi bir üretici olmadığı sürece, üreticiler genelde kimyasalları kutulayıp çuvalla para alıyor ama şahane bir etkisi yok de diye düşünüyorum. Kimyasala koyacağım parayı ben olsam spor salonuna ya da PTye koyardım ya da iyi beslenmeye koyardım.

- Saçıma da öyle 2734734 tane şey sürmüyorum, iyi bir marka şampuan, durulanan saç kremi ve saç yağı kullanıyorum.

- Makyajda ruj severim bir ara çok almışım evde her renk var o yüzden artık almıyorum:bicak:

- Takı olarak küpe , yüzük yazsa bileklik takarım. Yazlık 1 takımım var gayet spor her şeyle takılıyo, 2 tane de sallantılı küpem var. Tipi altından hallice bir şeyler arıyorsanız So Chici öneririm gerçi onda da fiyatlar uçmuş:bicak:

- Saygısız, edepsiz zırto tplerden uzak duruyorum kafamı bozmuyorum:sampiyon:

- Kafamı bozan olursa cevabını veririm:bicak:
Öncelikle teşekkür ederim 🌺 Yazdıklarinizi dikkate alacağım, bana da iyi gelen şeyler var aralarında.. sadece şunu eklemek isterim, dışarıdan müdahalenin işe yaramadığı fikri bende saçlar için geçerli çünkü mesela kansızlık sebebiyle ara ara dökülme yaşıyorum ve dışarıdan alınan hiçbir şeyin bunu düzeltmedigini de biliyorum çünkü demir eksikliği sebebiyle bunu yaşadığımı biliyorum, içten destek lazım yani. ama cilt sanki dışarıdan etkiye daha açık gibi geliyor.. Yani kastettiğim onlarca kozmetik ürün alıp sürmek değil ama temel şeyler işe yarıyordur bence , zaten peşinde olduğum şey de o, basit şeyler yani.. saç için de benzer ürünleri kullanıyorum ben de 🌺 Sondan ikinci madde için, uzak durmak mümkün olmuyorsa nasıl bir çözümünüz var, öğrenmek isterim tabi 😄 cevap vermek yetmiyor, aynı şeyler devam ediyor çünkü 😬 kişilerin varlığı benim için stres sebebi haline geliyor ve uzak durmak da mumkun olmuyor ne yazık ki 😄 alın iste stres sebebi 😄

Olumsuz durumlarda ben bundan ne ogrenmeliyim, bir sebebi vardir mutlaka diye bakiyorum. Gelip gecici bir hayat yasiyoruz ve hicbir sorun ya da olumsuzluk sonsuza dek surmuyor. Enerjimi somuren insanlari hayatimda tutmuyorum.
Bu bakış açısını yaşadıklarımdan sonra ben de kazandım sanırım, güzellikler de olumsuzluklar da gelip geçici, hayat bu, her şey sürekli değişiyor.. Geçecek, diyorum..moral bulmak için de bu konuyu açmıştım, yazdiklariniz için çok teşekkür ederim.. Ben de mümkün mertebe uzak duruyorum ama bazen mümkün olmuyor ne yazık ki 🌸

Bu benim de kanayan yaram. Kendime hiç değer vermediğim için bakımsız ve özensiz yaşayıp gidiyordum. Şimdi meditasyon, yoga, hafif cilt bakımı, yüzme, spor, sağlıklı beslenme bunlara sardım. Meditasyon inanilmaz iyi geliyor bana. Bir de evimi temiz ve iç açıcı tutmaya çalışıyorum. Hayattan zevk almak ve kendine bakmak lazım. Açtığınız konuyu çok takdir ettim. Tebrik ederim bu yolda devam edin. 🥰
Yeniden bir eve kavuşunca yapmayı düşündüğüm şeylerden biri bu, evime daha çok özen göstermek 🌼 .. Kendine değer vermeme konusunda ben de öyleyim, yetiştirilme şekli ve aile yapımızdan kaynaklanıyor inanın.. Ben de bunun farkına yeni yeni varmaya başladım. Genelde idare etmeye çalışır, yeni bir şeyler yapmaya ya da kendim için bir şeyler yapmaya gerek görmezdim, hak etmiyorum gibi gelirdi, önem vermiyordum bu konuya.. Yazdiklariniz için teşekkür ederim, dikkate alacağım önerilerinizi 🌺

Benim de bu ara bazı sıkıntılarım var maddi manevi. Kendimi daha iyi hissetmek adına bişeyler yapmaya karar verdim bugün. Yazarsanız ben de katılırım size.

Tucecim merhaba. Ev işi halloldu mu taşındınız mı?
Hala ev arıyoruz tam 1.5 ay oldu 😔zor durumdayız essilam 😔 meil iznini kullanmamıştık 2 gün sonra mecburen artık izne çıkıyoruz. 15 Ağustos ta apart dağıtımı var ama kesin çıkmayacak geçen sene 2012 liler girmiş bu sene kalanları girer 😞 . 27 sinde bir arkadaştan ev için haber bekliyoruz o yedek listesindeymiş jandarmadan onun için yer boşaldı o girecek apartta bizde onun evini ayarlayacağız anlaştık ama aksilik çıkar giremez diye endişe ediyorum.

Saçlarımdaki ombrelerim gitti kestirdim çünkü o kadar bakımsız hissediyorum ki kendimi öyle böyle değil cildimi akşamları düzenli temizleme dışında özel bir şey yapmıyorum sıcaklardan şu sıra dışarı çıkarken göz makyajı dışında başka bir şey yapmıyorum salmış vaziyetteyim yorumları okuyacağım ha pardon düzenli spor yapıyorum sadece

Hala ev arıyoruz tam 1.5 ay oldu 😔zor durumdayız essilam 😔 meil iznini kullanmamıştık 2 gün sonra mecburen artık izne çıkıyoruz. 15 Ağustos ta apart dağıtımı var ama kesin çıkmayacak geçen sene 2012 liler girmiş bu sene kalanları girer 😞 . 27 sinde bir arkadaştan ev için haber bekliyoruz o yedek listesindeymiş jandarmadan onun için yer boşaldı o girecek apartta bizde onun evini ayarlayacağız anlaştık ama aksilik çıkar giremez diye endişe ediyorum.
Çok üzüldüm.Allah yardımcınız olsun canım. Beklemek zor. İnşallah düzeninizi kurarsınız en kısa zamanda🙏🏻

Çok üzüldüm.Allah yardımcınız olsun canım. Beklemek zor. İnşallah düzeninizi kurarsınız en kısa zamanda🙏🏻
Ya teşekkür ederim günde 3 saat filan ev arıyoruz sürekli 😞 bu arada burada ana okulu ile görüştüm eylülde 4 yaşa 3 ay kalmış oluyor ama müdür oğlumu 4 yaş grubuna alacak . O yüzden bir an önce ikameti aldırmamız lazım ona da telaşlıyız .

X