Daha yeni boşanmıştık

Bu adamın sizinle evlenme motivasyonu neydi acaba bunu çok merak ettim. Siz de kendinizi bu denli aşağılayan, hiçbir şeye layık görmeyen ve hatta bunu dile getiren adamda niye bu kadar ısrarcısınız?

Aynısını yazacaktım, adam da bir acaip kıyafetini beğenmiyorsun, konuşmasını beğenmiyorsun hiçbir şeyini beğenmiyorsun aaa neden evlenip hayatı 2 tarafa da ziyan ediyorsun? :110: Konu sahibesi de acaip, sürekli dırdır eden aiağılayan adamla insan niye evlenir ... aklıma J Depp - A Heard evliliği geldi, sürekli kavga, tartışma, hakaret bu da bu tip bir evlilik.

"Velayetini vermem asla. Bir tek çocuğum var tek dayanağım o bu hayatta artık. Sadece gününü gün ederken bir çocuğu olduğunu bilsin ona göre hareket etsin istedim. Ben çocuklu bir insanken o bekar bir adam gibi geziyor sevgilisyle. Benimle gezmeye giderken böyle mutlu değildi o zoruma gidiyor ama..."

Hala "velayeti" anlayamıyor. Çocuğu ortadan ikiye bölemeyeceğine göre velayet sende olduğu için adam çocuğu almadığı zamanlarda "bekar gibi" gezicek. Nasıl çocuklu gibi gezsin?
Velayeti şu an asla vermez, çocuğu adamın boynunda tasma olarak bir süre daha kullanması gerek. Bir şekilde baktı bu adam evlendi, rahatsız etmeye devam etti, yine sonuç alamadı, yeni bir dal olarak da başka adam buldu ancak o zaman yeni adam istemezse, yani çocuk evliliğe engel teşkil ederse velayeti verir, baba istemezse de "sen nasıl babasın, baban seni istemedi yavrum" der.

Ben adamın çocukla nafaka dışında bağı kalmayana kadar (bir gün maalesef bunu da yaşayacak)tacize devam edeceğini düşünüyorum. Bu nedenle de asla vermez, "adam bakamıyorsan, yük görüyorsan ver" derse de asla vermez, çünkü kozu kalmaz. Ancak adamı rahat bırakması için kendisinin bir evlilik ihtimali olması lazım.

Aynısını yazacaktım, adam da bir acaip kıyafetini beğenmiyorsun, konuşmasını beğenmiyorsun hiçbir şeyini beğenmiyorsun aaa neden evlenip hayatı 2 tarafa da ziyan ediyorsun? :110: Konu sahibesi de acaip, sürekli dırdır eden aiağılayan adamla insan niye evlenir ... aklıma J Depp - A Heard evliliği geldi, sürekli kavga, tartışma, hakaret bu da bu tip bir evlilik.
Di mi oturmuyor bende bazı taşlar. Hadi konu sahibi maddi olarak geriye gitmek istemedi diyelim e bu adam ne istedi? Kadına karşı aşk yok sevgi yok şehvet yok, kadın zengin değil parası için de diyemiyoruz kültürlü bulmuyor, kılık kıyafetini bile beğenmiyor. Çok ilginç ya

Evet ben çok güzelim kibarım neşeliyim arkadaşlarım hep bu adam çirkin demişti sen kendini nasıl yakıştırdın demişti de hep kalbini sevdim demiştim. O aynısını düşünmemiş belki de bilmiyorum anca beni aşağıladı. Ya da kendini kötü hissetti aşağıladı bilmiyorum. Kendi yoluma bakmaya çalışıyorum artık. Kendime bakıyorum daha da güzelleştim bu süreçte kendimden kısmıyorum artık. Çocuğum için bazı şeylere susmaya çalışacağım elimden geldiğince
Arkadaşlar söylemiş binlerce kez, lütfen dikkate al; o çocuğuyla görüşmek, konuşmak için talepte bulunsun, sen yazma, arama sorma, görüştürmeye çalışma, görüntülü görüşme olayına hiç girme hatta, çocuğunu görmek isterse, o isterse ve sen müsaitsen izin ver. Çocuğu kullanarak adama yaklaşmaya çalışıyor görünmek istemiyorsan lütfen yap bunları.

Di mi oturmuyor bende bazı taşlar. Hadi konu sahibi maddi olarak geriye gitmek istemedi diyelim e bu adam ne istedi? Kadına karşı aşk yok sevgi yok şehvet yok, kadın zengin değil parası için de diyemiyoruz kültürlü bulmuyor, kılık kıyafetini bile beğenmiyor. Çok ilginç ya
Tanışmamız ikimizin de zor zamanlar geçirdiği bir döneme denk geldi. Birbirimize yoldaş olduk. O dönem tartışıp ayrıldık kaç kez ama ben stresine verdim. O da sonradan bunları benim yüzüme vurdu ayrıldıkça geldin diye. Hep yanında olmaya çalışmıştım ben. Öyle tartışmalara hemen dönüp gitmek saçma geliyor çözülür her şey diye. Benim saflığımmış. O da öyle ne olursa yanımda deyip evlenmişmiş ama ben kandırmışım. Şimdi böyle diyor. O zamanlar görmek istememişim hep alttan almışım ben şimdi anlıyorum. İş işten geçti artık önüme bakacağım o da kendine neyi kimi yakıştırıyorsa öyle yapsın.

Arkadaşlar söylemiş binlerce kez, lütfen dikkate al; o çocuğuyla görüşmek, konuşmak için talepte bulunsun, sen yazma, arama sorma, görüştürmeye çalışma, görüntülü görüşme olayına hiç girme hatta, çocuğunu görmek isterse, o isterse ve sen müsaitsen izin ver. Çocuğu kullanarak adama yaklaşmaya çalışıyor görünmek istemiyorsan lütfen yap bunları.
Öyle yapacağım artık o ararsa arasın ben aramayacağım.

Öyle yapacağım artık o ararsa arasın ben aramayacağım.

Benim kizim babasını aramak istediginde mesaj atıyorum. " x seninle gorusmek istiyoe, musait olunca ararsin" diye. Yahut babasi cocugu gormek isterse mesaj atiyor "musait olunca arar misin" diye. Cocugunuz babasiyla gorusmek istediginde bu şekilde iletişim kurabilirsiniz çat diye aramak yerine

Merhabalar. Biraz içimi dökmek biraz da gerçeklerin yüzümü vurulması için sanırım buraya yazmak istedim. Kafam allak bullak ve ne hissettiğimi bilmiyorum. En başından tüm süreci anlatayım. Hiç sevmemiş mi ben mi kendimi yemişim bunca zaman bir de siz söyleyin.

Biz nişanlandığımızda ben üniversite öğrencisiydim eşim ise çalışıyordu. Benden 3 yaş büyük. Benim mezuniyetimden birkaç ay sonra çok zor şartlarda evlendik. Maddi durumumuz iyi değildi. Eşimin maaşı kariyeri iyiydi aslında ama ben daha iş bulamamıştım. Ailemin de durumu yoktu. Neyse. Evliliğimiz hatta öncesinde sevgililik ve nişanlılık süreci de hep kavgalı gürültülü oldu. İnsan içinde nasıl davranman gerektiğini bilmiyorsun, beni rezil ediyorsun, saçma sapan şeylere gülüyorsun, beni utandırıyorsun deyip duruyordu. Ben ise üzülüyordum ağlıyordum sinirleniyordum ve tabi kavga ediyorduk. Tam bir narsistti asıl kendisi kavga çıkarıyordu ama sonra beni suçlu gösteriyordu. Biraz psikolojik problemleri vardı. Zor bir çocukluk geçirmiş. O yüzden hep alttan almaya çalıştım. Nişan sürecinde çok erken nişanlandık siz zorladınız dedi durdu. Ben mutlu bir yuvam olsun istedim asıl siz ertelemek istediniz ısrarla beni yakıştıramadınız kendinize dedim. Ailen hep olmasın diye uğraştı dedim aileme laf atma asıl sizinkiler seni kakalamaya çalıştı dedi kıyamet koptu. Sonra nişan elbiseme çingene gibi, ne biçim şeyler beğeniyorsun dedi mesela kavga ettik. Bir arkadaşımızın düğününe gidiyorduk elbise alacaktım biraz kaliteli bir şey al bu ne böyle pazar malı gibi dedi kavga ettik. Halbuki çok masraf yapmak istemiyordum. Ama o yanına yakıştıramıyordu beni. Kaç kere insanların içinde kavga ettik. Basit bir şey söylüyorum hemen alınıp laf ediyor sonra bana sus uzatma diyor. İnsanların önünde bana bunu deyince benim de gururuma dokunuyor kızıyorum bu sefer insan içinde kavga çıkarıyorsun diye bana söyleniyordu. Hep rezil olduk arkadaşlarımıza. En son böyle kavgamız olduğunda eve geldik ve sonra birkaç kez sustum sustum ama yeter hep yapıyorsun senin yüzünden insanların yanında yerin dibine giriyorum, nasıl konuşman gerektiğini bilmiyorsun, samimi olucam diye g.tü başı dağıtıyorsun dedi. Çok ağırıma gitti söyledikleri hala unutamıyorum. Hep de üslubu bu şekilde. Bir şey yaptığım da yok ama sürekli eleştiri. Ne yapsam gözüne batıyordu beğenmiyordu. Bir gün iyiysek iki gün kötüydük.

Ailesi başka şehirde yaşıyordu. Ne zaman gelseler ya da biz gitsek kavga ediyorduk. Sürekli dolduruyorlardı oğullarını. Bana sürekli düzgün konuş, düzgün otur, düzgün davran deyip duruyordu ama ben sürekli komut almaya dayanamıyordum. Nerede nasıl durmam gerektiğini sen söyleyemezsin diyordum. Ailesi hiç gelsin istemiyordum. Örneğin bir bayram onlara gidecekken annem hastalandı diye annemin yanına gittim onlara gitmedim diye kıyamet koptu. Annen de senin gibi yalancı, her işi yalan dolan dedi durdu inanmadı. Kadın hastaydı zaten bir de beli ağrıyordu kurban etlerini tek başına halledemezdi diye yanında olmak istedim. Ondan sonra ikimiz de bayram sonrası eve geldiğimizde bana karşı daha da öfkeli ve soğuktu. Ailesiyle de tartışmış ben gitmediğim için sanırım. Bana gidicem dedin insanlar bekledi son gün caydın beni de mahçup ettin akrabalarıma dedi bütün öfkesini kustu. Yine yalancısınız ana kız dedi durdu. Sonra yakın bir aile dostumuz girdi araya yine barıştık. Ve birçok insanın yaptığı hatayı yaptım belki çocuğumuz olursa düzelir dedim ve hamile kaldım. Hamilelikte hormonlar tabi tavan yapınca ben de biraz ilgi alaka bekledim, alınganlık yaptım çok kez. Ama hep ilgiye açtım zaten. Tartışmalarımız hiç kesilmedi. Bu kadın hamile demedi bile. Ben de en son dayanamadım karnım burnumda dedim boşanalım o zaman, kabul etti, gittim anlaşmalı boşanma dilekçesini verdim. Ama geri döneyim uğraşsın diye bekledim olmadı kabul etti hemen. Zaten birkaç kez boşanma lafı olmuştu ama bu kadar kolay kabul edeceğini düşünmemiştim. Günlerce bekledim olmadı. Doğumumda da çok kavga ettik. İnsanlar bize bakıyor ben beni ve çocuğunu düşünsün istiyorum ama o hala boşanmaya kararlı, öylece duruyor hastanede yanımızda. Çocuğa bakıyor ben umrunda değilim. Sen bir de baba mı oalcaksın diye bağırdım çağırdım en son çıktı gitti odadan. Herkes beni sakinleştrmeye çalıştı. Sonrasında eve getirdi beni ve annemleri. sonra özür diledim lohusa halimle duygusalım dedim çok özür diledim, sonra konuşuruz dedi. Çocukla ilgilendi sonra gitti evden. ertesi gün baktım yine hiçbir şey yok bana karşı buz gibi adam. Çocuğu seviyor bana bakmıyor bile. Başka biri mi var dedim hayır dedi yine koptu kıyamet. Neden çocuğunu düşünmüyorsun babasız mı büyüsün istiyorsun dedim, böyle kavgayla gürültüyle mi büyüyecek dedi. Hatalarımı anladım dedim daha dikkatli olucam dedim. Hep aynısını diyorsun iki gün bile duramıyorsun hep rezillik peşindesin dedi sanki ne yapıyorsam artık. Doğumdan kısa bir süre sonra mahkeme oldu, dayanamadım sırf çocuğum için feragat ettim. Mahkeme çıkışı yine kavga kıyamet. Sonrasında tanıdıklar araya girdiler yapmayın çocuğunuz var dediler kimseyi dinlemiyor. İş yerinde sevdiği bir abisi vardı aradım onunla konuştum ikna eder belki dedim. Bunu duyunca daha çok sinirlendi. Bir ay kadar dayandı evde ama bana hiç güzel bir söz söylemiyor, ilgilenmiyor. Sadece sağlık sorunum olunca ilgileniyor hastaneye götürüyor, çocuğa bakıyordu. Dayanamadım biraz ilgilensin diye çok hastayım dedim, çocuğu da emziremiyorum dedim hastaneye götüreyim dedi gerek yok yanımda ol biraz dedim. Ama bana tiksinerek bakıyordu resmen. Hiç evde olmak istemiyordu. Sonra ben telefonunu takip etmeye başladım kesin biri var dedim. Mesajlarını ve aramalarını takip ediyordum. Bir süre takip ettim. Bir şey yakalayamadım. Uyurken telefonuna baktım birkaç kez hiçbir şey bulamadım. Ama bazı arkadaşlarıyla konuşmalarını gördüm hep dert yanmış genel olarak mutsuzluktan. Sonra dayanamadım söyledim yine kıyamet koptu. Sen nasıl benim telefonumu takip edersin diye. Sonra gitti çekişmeli boşanma davası açtı. Benim telefonunu takip etmemi vs yazdığım mesajları hepsini şikayet etmiş ve delil olarak sunmuş. Öncesinde de yaşanan olayları hep sunmuştu dosyada. Sonuçta aldatıldığımdan şüpheleniyordum. Bu kadar kötü olmamıza anlam veremiyordum, sürekli bir şeylerle suçlanıyordum yıllardır. Neyse çok uzattım kusura bakmayın çok doluyum. bunun üzerine 2 yıl ayrı yaşadık ve resmi olarak dava birkaç ay önce sonuçlandı ve boşandık. Bu süreçte ve boşanma sonrasında çocuğu hep aradı sordu, görüş zamanı geliyor görüyor ama bir kere olsun bana nasılsın demedi halimi hatrımı sormadı.

Neyse sadede geleyim. Daha resmi olarak boşanalı yaklaşık 4 ay olmuş ama şimdi biriyle görüşmeye başlamış. Bu kişi daha önce de tanıdığı biri. Telefonunu takip ettiğim dönemler aynı yerde çalışıyorlarmış sonra o kişi işten ayrılmış. Bir yıl sonra da eşim oradan ayrılmıştı. O zamanlar bir şey yoktu sanırım çünkü hiç yakalamadım. Ama şimdi kadın resmen önceden evli olduğunu bildiği birisiyle sevgili olmuş. Yani insanın midesi nasıl kaldırıyor adamı tanıdığında evliydi boşanınca üstüne atlamış hemen. Kadın 2 yaş büyük benden ben 28 o 30 yaşında. Bu yaşına kadar evlenmeyince evli adamı ayarttı belki de ama kanıtlayamıyorum işte bunu. Dayanamadım eşime mesaj attım bula bula bu b... suratlıyı mı buldun diye ama şu an acayip pişmanım. Doğru konuş seni ilgilendirmez sen kimsin oluyorsun da karışıyorsun dedi. Yarın öbür gün çocuğum bu kadınla mı muhattap olacak kaırışırım tabi ki dedim. Cevap bile vermedi. Kesin kadına söylemiştir. Tekrar yazsam mı bilmiyorum. O an öğrenince sinirle yazdım rezil oldum. Benim sinirim aslında boşanmadan önce mi sevgili oldular ya da o aşamada mı sevgili oldular bilmiyorum içim içimi yiyor. En son çocukla ilgili bir konuda eşimle telefonda konuştuk sesi çok sakindi normalde eskiden benimle konuşurken hiç böyle değildi sesi hem soğuk hep içine kapanıktı. Şimdi bu kadın var diye mi böyle bilmiyorum. Ağırıma gidiyor. Çok fazla yazdım hakkınızı helal edin. Ne yapayım mesajdan dolayı bilmiyorum tekrar yazsam mı ne desem bilmiyorum. Hem üzgün hem sinirliyim hem de merak içindeyim ne zaman başladı gerçekten yeni mi başladı. Çok karışığım çok.
Oç salla gitsin kardeşim çoçuguna hayatına bak

Adam koşarak uzaklaşmış resmen artık ona bulaşmayın başınıza bela alırsınız.bitmiş gitmiş ilişkiniz resmi boşanmadan öncede sağlıklı bir ilişkiniz yokmuş zaten.çocuğa yazık olur böyle sizin dengesiz tavırlarınızdan.

"Velayetini vermem asla. Bir tek çocuğum var tek dayanağım o bu hayatta artık. Sadece gününü gün ederken bir çocuğu olduğunu bilsin ona göre hareket etsin istedim. Ben çocuklu bir insanken o bekar bir adam gibi geziyor sevgilisyle. Benimle gezmeye giderken böyle mutlu değildi o zoruma gidiyor ama..."

Hala "velayeti" anlayamıyor. Çocuğu ortadan ikiye bölemeyeceğine göre velayet sende olduğu için adam çocuğu almadığı zamanlarda "bekar gibi" gezicek. Nasıl çocuklu gibi gezsin?
Velayeti şu an asla vermez, çocuğu adamın boynunda tasma olarak bir süre daha kullanması gerek. Bir şekilde baktı bu adam evlendi, rahatsız etmeye devam etti, yine sonuç alamadı, yeni bir dal olarak da başka adam buldu ancak o zaman yeni adam istemezse, yani çocuk evliliğe engel teşkil ederse velayeti verir, baba istemezse de "sen nasıl babasın, baban seni istemedi yavrum" der.

Ben adamın çocukla nafaka dışında bağı kalmayana kadar (bir gün maalesef bunu da yaşayacak)tacize devam edeceğini düşünüyorum. Bu nedenle de asla vermez, "adam bakamıyorsan, yük görüyorsan ver" derse de asla vermez, çünkü kozu kalmaz. Ancak adamı rahat bırakması için kendisinin bir evlilik ihtimali olması lazım.
Siz diğer taraftan bakıyorsunuz taciz diyorsunuz da ben de tek başıma neler yaşadığımı biliyorum. Hayat biri için zorlaşırken diğeri için gayet güzel devam ediyor. İşleri güçleri maddi durumları her şeyleri benden kat kat iyi. Bir de üstüne çocuğumun bütün sorumlulukları bana ait. Tamam nafaka dışında da alıyor yine eksiğini ama bunu zaten yapması lazım baba olmak böyle bir şey. Benim aldığım maaş onunkinin yanında hiçbir şey. Ben kira vermiyorum o veriyor, sıfırdan ev kurdum ben, kredim var bla bla diyor bahane ediyor. Aldığı maaşla gayet rahat halleder her şeyini gözüne bile batmaz. Bundan sonra da ben aramayacağım o arasın sorsun merak ederse zaten bıraktım

Siz diğer taraftan bakıyorsunuz taciz diyorsunuz da ben de tek başıma neler yaşadığımı biliyorum. Hayat biri için zorlaşırken diğeri için gayet güzel devam ediyor. İşleri güçleri maddi durumları her şeyleri benden kat kat iyi. Bir de üstüne çocuğumun bütün sorumlulukları bana ait. Tamam nafaka dışında da alıyor yine eksiğini ama bunu zaten yapması lazım baba olmak böyle bir şey. Benim aldığım maaş onunkinin yanında hiçbir şey. Ben kira vermiyorum o veriyor, sıfırdan ev kurdum ben, kredim var bla bla diyor bahane ediyor. Aldığı maaşla gayet rahat halleder her şeyini gözüne bile batmaz. Bundan sonra da ben aramayacağım o arasın sorsun merak ederse zaten bıraktım
40 bin maasi ne saniyorsunuz ben anlamadım . Adam size ev bıraktı kiralar uçmuş durumda en iyisi 15 bin zaten , sıfırdan her şeyi almış yani gerçekten vicdansıza düşmediğiniz için böylesiniz. Daha araba diye tutturmustunuz. Adamın eline birşey kalmasın ama siz dolap yenileyin hafta sonu gezin o da size çalışsın . Neden çunku siz çocuk dogurdunuz . Yani gerçekten hiç burada boşanmış erkek savunmamistim. Mağdur erkek ilk defa görüyorum

Sizin en başından itibaren çocuğa proje olarak baktığınız o kadar belli ki. Burda ne herifler var, nafakayı bile 2 ayda yatırıyorlar, o da icra yolu açılacak diye. Çocuğuna 1 TL si geçer diye ödü kopan birtakım organizmalar var, etrafına manitalarına yağdıran ama çocuğuna gelince icra sınırını bekleyen reziller var, onların eski karıları bu kadar mızmızlanmıyor çocuğu üstüme kaldı kendi zok zok geziyor diye. Kimlerin akılları bunlar bilmiyorum, ama çocuğunuzun babasını iyice tiksindirip uzaklaştırınca o akıl verenleriniz olmayacak yanınızda, herkes kapısını kapatıp işine hayatına bakacak. O ananıza bile batacaksınız, akıllı olun.

40 bin maasi ne saniyorsunuz ben anlamadım . Adam size ev bıraktı kiralar uçmuş durumda en iyisi 15 bin zaten , sıfırdan her şeyi almış yani gerçekten vicdansıza düşmediğiniz için böylesiniz. Daha araba diye tutturmustunuz. Adamın eline birşey kalmasın ama siz dolap yenileyin hafta sonu gezin o da size çalışsın . Neden çunku siz çocuk dogurdunuz . Yani gerçekten hiç burada boşanmış erkek savunmamistim. Mağdur erkek ilk defa görüyorum
40 bin almıyor çok daha fazla alıyor şu an benim birkaç katım. Ben 20 bin civarı alıyorum ailemin evinde yaşıyorum yani annemle yaşıyorum. Bana ev falan bırakmadı yani. Aldığımız ev vardı sattı parasını bölüştük ama taksit ödemeleri düşünce az bir pay düştü bana ona göre. Ev alamıyorum kendim biriktirsem yetmiyor. Kiraya çıksam karşılayamayacağım. Her türlü bana zor yine olan bana oluyor yani adamın acınacak bir durumu yok

Ben daha önceki konularımda da yazmıştım, her olay kendi içinde değerlendirilmeli diye. Benim eşim anlaşmalı boşanıldığı için şu an her yıl zam oranında artan buradaki rakamlarla kıyaslanamaz bir nafaka ödüyor, çıkarken kendi miras malı evini, evin tüm eşyalarını, mal paylaşımı olana dek (evlilik birliği içinde alınmış olan) kullanım hakkını vermiş, kendi işini yapabilsin diye kredisi devam eden bir araba vermiş, çocuğun berber vs masrafı ve her haftasonu alınmasına dek hepsini yapıyordu. Ve ne aldatma ne şiddet bir şey yok evlilikte, kadının kendi beyanları var. (Kesin bir şey yapmıştır diyenler için söylüyorum). Biz evlenme kararı alıp nişanlanınca, olay "çocuğu görmek istiyorsan ve kullanım hakkını verdiğin evin boşaltılmasını istiyorsan miras malı evi bana verirsin, yoksa uğraş dur aylarca mahkemelerle" olayına döndü. Mahkeme kararıyla sadece ortak evin yarısını alabilme hakkı olduğu halde, miras malı evi gasp etti. Aylarca çıkmadı, dava harçlarına onca para döktük, legal olarak eşim haklı olduğu halde, mahkeme yoğunluğundan. En son eşim kendi evini zararına acele satmak zorunda kaldı. Ortak mal olan ev izaleyi şuu davasından icrayla satılıyor.

Eşim o kadar pişman ki. Bu toplumda "adam olan boşanıyorsa eski eşini çocuğunu zorda bırakmamalı, ceketini alıp çıkmalı" deniyor. Gerçekten mağdur olan kadınlar var fakat bu örnekte de olduğu gibi evlendi diye, tüm hayatının sorumluluğunu eski eşinin hayatını, sonrasını gasp etmeye çalışan kadınlar da var. Boşanmanın ekonomik, sosyal sorumluluklarını asla almak istemiyorlar. Şu yapılanlar eski koca tarafından kadına yapılsa neler söylenir, ama cinsiyet değişince iş değişiyor. Kadınlar "mağdur" maskesini çok güzel kullanıyorlar.

"Hayat biri için zorlaşırken diğeri için gayet güzel devam ediyor. İşleri güçleri maddi durumları her şeyleri benden kat kat iyi. Bir de üstüne çocuğumun bütün sorumlulukları bana ait."

Ben bu kafaya sahip insanların boşanmamaları gerektiğini düşünüyorum artık "boşanmanın" ne olduğunu anlayamıyorlar. Ben kendi eşimde yaşadığım için bu adamın en son bu kadından kurtulmak adına, çocuğa da ıbandan nafaka yollamak dışında hiçlik seviyesine geleceğini düşünüyorum. Hala eski kocanın maddi durumunu kıskanmak, her şeyde hak görmek, o devam ediyor diye hırs yapmak zamanla daha da akılsız hareketlere varacaktır. Adam bir de evlenmeye kalksa polislik rezilliklere, kapıya dayanmalara gider olay cocuk teslim sırasında.

Umarım adam kurtulur. Bu konular gerçekten kendi deneyimlemeyenlerin çok anlayabileceği şeyler değil. Kadın mağdur, erkek şerefsiz deyip geçiliyor çoğunlukla.

40 bin almıyor çok daha fazla alıyor şu an benim birkaç katım. Ben 20 bin civarı alıyorum ailemin evinde yaşıyorum yani annemle yaşıyorum. Bana ev falan bırakmadı yani. Aldığımız ev vardı sattı parasını bölüştük ama taksit ödemeleri düşünce az bir pay düştü bana ona göre. Ev alamıyorum kendim biriktirsem yetmiyor. Kiraya çıksam karşılayamayacağım. Her türlü bana zor yine olan bana oluyor yani adamın acınacak bir durumu yok
Adam boşandığı kadını neden geçindirsin? Siz evlenmeseydiniz de bugün onla parasal anlamda kazanç farkınız olacaktı. Sizin aklınız alıyor mu adamın sizi de geçindirmesini? Çocuk var, nasılsa o da kullanıyor diye, elektriği, suyu, doğalgazı, arabayı, benzini, mutfak giderlerini de talep edin o halde.

Ben daha önceki konularımda da yazmıştım, her olay kendi içinde değerlendirilmeli diye. Benim eşim anlaşmalı boşanıldığı için şu an her yıl zam oranında artan buradaki rakamlarla kıyaslanamaz bir nafaka ödüyor, çıkarken kendi miras malı evini, evin tüm eşyalarını, mal paylaşımı olana dek (evlilik birliği içinde alınmış olan) kullanım hakkını vermiş, kendi işini yapabilsin diye kredisi devam eden bir araba vermiş, çocuğun berber vs masrafı ve her haftasonu alınmasına dek hepsini yapıyordu. Ve ne aldatma ne şiddet bir şey yok evlilikte, kadının kendi beyanları var. (Kesin bir şey yapmıştır diyenler için söylüyorum). Biz evlenme kararı alıp nişanlanınca, olay "çocuğu görmek istiyorsan ve kullanım hakkını verdiğin evin boşaltılmasını istiyorsan miras malı evi bana verirsin, yoksa uğraş dur aylarca mahkemelerle" olayına döndü. Mahkeme kararıyla sadece ortak evin yarısını alabilme hakkı olduğu halde, miras malı evi gasp etti. Aylarca çıkmadı, dava harçlarına onca para döktük, legal olarak eşim haklı olduğu halde, mahkeme yoğunluğundan. En son eşim kendi evini zararına acele satmak zorunda kaldı. Ortak mal olan ev izaleyi şuu davasından icrayla satılıyor.

Eşim o kadar pişman ki. Bu toplumda "adam olan boşanıyorsa eski eşini çocuğunu zorda bırakmamalı, ceketini alıp çıkmalı" deniyor. Gerçekten mağdur olan kadınlar var fakat bu örnekte de olduğu gibi evlendi diye, tüm hayatının sorumluluğunu eski eşinin hayatını, sonrasını gasp etmeye çalışan kadınlar da var. Boşanmanın ekonomik, sosyal sorumluluklarını asla almak istemiyorlar. Şu yapılanlar eski koca tarafından kadına yapılsa neler söylenir, ama cinsiyet değişince iş değişiyor. Kadınlar "mağdur" maskesini çok güzel kullanıyorlar.

"Hayat biri için zorlaşırken diğeri için gayet güzel devam ediyor. İşleri güçleri maddi durumları her şeyleri benden kat kat iyi. Bir de üstüne çocuğumun bütün sorumlulukları bana ait."

Ben bu kafaya sahip insanların boşanmamaları gerektiğini düşünüyorum artık "boşanmanın" ne olduğunu anlayamıyorlar. Ben kendi eşimde yaşadığım için bu adamın en son bu kadından kurtulmak adına, çocuğa da ıbandan nafaka yollamak dışında hiçlik seviyesine geleceğini düşünüyorum. Hala eski kocanın maddi durumunu kıskanmak, her şeyde hak görmek, o devam ediyor diye hırs yapmak zamanla daha da akılsız hareketlere varacaktır. Adam bir de evlenmeye kalksa polislik rezilliklere, kapıya dayanmalara gider olay cocuk teslim sırasında.

Umarım adam kurtulur. Bu konular gerçekten kendi deneyimlemeyenlerin çok anlayabileceği şeyler değil. Kadın mağdur, erkek şerefsiz deyip geçiliyor çoğunlukla.
Keşke zamanında kavga etmek yerine biraz makul olmak, ayak uydurmak yoluna gitseymiş, madem kendini aşağılayıp duran adamla evlenip bir çocuk yapmış, neden o kadar zor gelmiş ki ayak uydurmak, onu da anlamıyorum. En azından biraz saygı görürdü şimdi. Kendi gibi 20 k kazanan adamla evlenip boşansaydı ondan da böyle her şeyi isteyebilecek miydi? Kavgacı, hır gürü eksik olmayan bir adamdan çocuk yapsa her şeyi hak görebilecek miydi?

Ama cocugunun ihtiyaclarini karsiliyomus. Bende ekstra nakit para almiyorum cocugumun babasindan. Ihtiyaci neyse ya gidip aliyoruz ya da dusuk limitli bir ek kartim var haber verip ordan aliyorum.
Adami boyle darlamayin bence.

Keşke zamanında kavga etmek yerine biraz makul olmak, ayak uydurmak yoluna gitseymiş, madem kendini aşağılayıp duran adamla evlenip bir çocuk yapmış, neden o kadar zor gelmiş ki ayak uydurmak, onu da anlamıyorum. En azından biraz saygı görürdü şimdi. Kendi gibi 20 k kazanan adamla evlenip boşansaydı ondan da böyle her şeyi isteyebilecek miydi? Kavgacı, hır gürü eksik olmayan bir adamdan çocuk yapsa her şeyi hak görebilecek miydi?
Diyorum ya boşanmayı bu kadar " yenilgi ve hırs" meselesi haline getirecek olan kişilerin boşanmaması gerekiyor. Madem sen kendine bu adam dışında hayat kuramayacaksın, geri kalan hayatını parazit gibi adama nereden tutunsam diyerek geçireceksin adamın suyuna git boşanma o halde. Bu adamların ortak özelliği yine "medenice" davranıp arada çocuk var diye idare etmeye çalışmaları. Adamın sevgilisine "bok suratlı" diyor adamla konuşurken adam yine "sen karışma, saygısızlaşma" diyor. Adam çocuk var diye ipleri koparmıyor, idare ediyor, soğuk konuşuyor. Bu da çocuk yüzünden kredisi var olarak düşünüyor, tacize devam.

Ne adamlar var, adam nafaka ödemiyor, kadın korkusundan beni rahat bırakmaz diye icraya veremiyor. Diğer tarz adamlar ise davalar, tacizler. Benim eşim de hataya düştü, çocuk var arada dedi, engelledi, aracı koydu, geçici yöntemler buldu. Ama sabrettikçe olay daha beter hale geliyor, sınır çizilmedikçe karşı taraf daha da çoşuyor.

Erkek şiddetini savunmuyorum ama kadının şiddetini de savunamam. Benim eşim daha ilk tacizinde gidip ağzını burnunu dağıtsaydı, biz bu süreçlerin belki yüzde 10unu ancak yaşardık, ama arada çocuk var diye ve eşim öyle bir insan olmadığından mahkeme ile hakkını aramaya çalıştı. Diyorum ya kadınlar da ikiyüzlü bu konuda. Eğer çocuk var diye adam alttan alıyorsa bunu çok güzel "koz" haline getirebiliyorlar.

20k kazanan adamla evlenip boşansa isteyemezdi. Ama dediğim gibi ben eşimin olayında gördüm, kadın mahkemece paylaştırılmış ortak malın yarısını beğenmiyor, miras malını ver diyor. Siz evlenip boşansanız eski kocanıza annenizin babanızın emeğinden kalan, yasalarca da sizin olan malınızı verir misiniz? Yani bu tip kadınlar da maalesef mantık yok.

Bir kez bulaştınız ya mafya gibi, çok zor çıkarsınız.

Adam boşandığı kadını neden geçindirsin? Siz evlenmeseydiniz de bugün onla parasal anlamda kazanç farkınız olacaktı. Sizin aklınız alıyor mu adamın sizi de geçindirmesini? Çocuk var, nasılsa o da kullanıyor diye, elektriği, suyu, doğalgazı, arabayı, benzini, mutfak giderlerini de talep edin o halde.
Kesinlikle boşanmalarda kadın erkek aynı kefeye sokulamaz...Evlilik birliği içerisinde çocuk bakıp kariyerinden feragat eden kadın ölüyor,ana yüreği velayeti vermeye dayanmadigi için tek başına bütün sorumluluk anne de olur sadece maddiyat değil kastım ödevi,oyun oynaması,okula bırakması yemesi içmesi çay kahve içecek alanı olmuyor yeri geliyor,toplumsal baskı olarak dul damgası yemesi de cabası ve saymadigim daha bi ton şey boşanma sonrası kadın ve erkek mağduriyetini aynı kefeye asla koyamazsiniz ayrıca kadın olurda evlenmeye kalkarsa çocukları alırım nasıl evlenirsin çocukla seni kim ne yapsın diye psikolojik şiddeti de ekstradan belirtmiş olayım..bosanmais ama nafaka talebi dahi olmamis evlilik birliğinde de sonrasındada da maddi manevi yükün çoğunu sirtlanmis bir kadın olarak yazıyorum

X